zarządzanie pieniędzmi na rynku krypto

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 19 maja 2018
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

zarządzanie pieniędzmi na rynku krypto

Postautor: supersonic82 » czwartek, 19 lipca 2018, 10:09

zacznijmy dyskusje - jaki money managment sprawdza się na rynku krypto? wszyskie wasze strategie mile widziane
ze swojej strony opiszę jakie ja testuje zasady (grać: bull market, odwrócenie trendu) niestety nie zawsze się sprawdzają, i często ich nie przestrzegam. gram bezpiecznie, coś w stylu prowadzenia pozycji. dlaczego nie raz się na tym przejechałem? ano, dlatego że dokładania kolejnych transz powinno zakończyć się w odpowiednim momencie(!), a ja o tym zapominam i czasami jak leci wielka krecha w dół, to kasuje mi moje zyski. a kluczowy jest moment zawinięcia się z TP.
Przeczytałem o tej taktyce daaawno i opisze na czym ona polega, bo ostatni dni na wykresach są pod te taktykę idealne. Uwaga jeżeli wszystko zaczyna gwałtownie spadać to po prostu zabieramy zabawki i uciekamy. Przykład na walucie NEO. Kapitał to 5000 PLN
15 lipca, widzę że NEO poszło do góry, wcześniej mieliśmy dołek, kupuje po 1000 PLN
16 lipca, nic się nie dzieje, mamy boczniaka, nie wiem czy pójdziemy w gorę czy w dół, wiec nic nie robię
17 lipca, mamy wzrosty, wiec decyduje się dokupić za kolejne 1k [razem 2000 PLN]
18 lipca, Neo zyskuje na wartości od razu podejmuje decyzje by zakupić wicej [razem 3000PLN]
19 lipca, następują spadki – a wiec dzisiaj opcje są dwie, nie robię kompletnie nic, lub zabieram to co wcześniej włożyłem, 2ga opcja powoduje że nie zarobiłem kompletnie nic
20 lipca, spadki potrwają dalej, wiec się wycofuje z rynku, prawdopodobnie ze stratą, jeżeli natomiast odbijemy się wrzucam kolejne pieniądze [razem 4000PLN]
21 lipca, mija cały tydzień i ja już wiem czy coś ugrałem czy jestem stratny - zaczynam nowy tydzień... czekając na odpowiednie wejscie
Tak, ta taktyka działa gdy jesteśmy na rynku byka, to że mamy korekty jest normalne, zawsze z tych 7 dni pojawią się nam 2 na czerwono. Niestety przestała działać gdy trend na bitku się nam odwrócił. Podzielcie się swoim zarządzaniem pieniędzmi na rynku. albo może lepszą strategią jest ustawiania SL na BAY i czekanie czy uda się nam zakupić coś po taniości. To też testowałem i szczerze to raczej mi nie wychodziło, kończyło się zawsze tym że cena nie sięgnęła mojego poziomu, po czym następowało odbicie, i psychologiczny zawód
Obrazek
na marginesie dodam, że jeżeli 19,20,21 lipca będą na czerwono to będę zapewne zakładał longa 22-23 lipca ;)

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 8 lutego 2018
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

zarządzanie pieniędzmi na rynku krypto

Postautor: kontrol » czwartek, 19 lipca 2018, 10:29

Robię research projektu w który wchodzę. Inwestuje raczej długoterminowo. Kupuje jak spada, sprzedaje jak rośnie. Robię wejście na kilka transz. Jak spada dalej, dokupuje. Nie wychodzę ze stratą.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Arcymistrz1990, Bing [Bot], Fugitive, fusywszklanejkuli, Godstar, Google [Bot], pomocny, updownupdown i 30 gości