Automatyczna sprzedaż kryptowaluty po spadku X% ?

Początkujący
Posty: 109
Rejestracja: 14 grudnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Automatyczna sprzedaż kryptowaluty po spadku X% ?

Postautor: Avenged90x » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 10:58

Witam.

Nie jestem specem, mimo że już jakiś czas śledzę forum. Chciałem zapytać, czy jest takie narzędzie, wbudowane w daną giełdę, albo zewnętrzne, które na bieżąco śledziło by kurs danej waluty i wystawiało na sprzedaż automatycznie, w momencie jak jej wartość spadnie o powiedzmy 3-5% od momentu zakupu? Zna ktoś coś takiego?
Tylko niestety nie wiem, czy byłbym w stanie zaufać takim narzędziom, czy są bezpieczne.. a może ktoś korzysta już z czegoś takiego ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 20
Rejestracja: 25 lutego 2018
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Automatyczna sprzedaż kryptowaluty po spadku X% ?

Postautor: aa.a » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 11:05


Początkujący
Posty: 109
Rejestracja: 14 grudnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Automatyczna sprzedaż kryptowaluty po spadku X% ?

Postautor: Avenged90x » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 14:08

Ok, czyliu np w HitBTC, jak kupiłem NEO za np 31 Tetherów za sztukę i wystawiłem na sell za 40 (w price) i dałem stop price 31$ (czyli jak osiągnie tą wartość, to ma zostać sprzedane automatycznie) To jest tak, jak chciałem :) ?

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Automatyczna sprzedaż kryptowaluty po spadku X% ?

Postautor: Mosteque » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 19:48

To ja się podepnę może trochę pod pytanie. Bo mnie interesuje coś takiego jak... nie wiem jak to nazwać... Stoploss kroczący?
Tzn widzę, że rośnie rakieta, ale ma drobne wahnięcia. Nie chcę cały czas śledzić kursu i czekać, kiedy wahnięcie będzie mocniejsze i zasugeruje początek dumpa. Chciałbym sobie ustawić coś takiego, co mi automatycznie wystawi sprzedaż np. gdy cena spadnie o 10%. Spadnie 9% i znowu zaczyna rosnąć, nic się nie dzieje... Ale gdy spadnie o 10%, niezależnie z którego pułapu, to żeby mi wystawiło sella.
Da się?

Przepraszam, że namotałem jak potłuczony. Trochę potok myśli z tego wyszedł...

Początkujący
Posty: 439
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 117
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Automatyczna sprzedaż kryptowaluty po spadku X% ?

Postautor: Sokon » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 20:08

Mosteque pisze: Bo mnie interesuje coś takiego jak... nie wiem jak to nazwać... Stoploss kroczący?
Nie wiem na jakiej giełdzie grasz ale dokładnie coś takiego jest również w bocie mojego autorstwa (pod Binance). Opis i instrukcję możesz pobrać tutaj: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=81&t=28598

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Automatyczna sprzedaż kryptowaluty po spadku X% ?

Postautor: Mosteque » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 20:39

@Sokon, na razie to nie gram na żadnej. Czekam, co pawiany z MF wymyślą. Ale jak się bawiłem, to mi tego brakowało.
Poczytam i przemyślę temat. Dzięki!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Automatyczna sprzedaż kryptowaluty po spadku X% ?

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 21:05

@Mosteque, na bitfinex i mexie tez chyba:
Trailing stop
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Automatyczna sprzedaż kryptowaluty po spadku X% ?

Postautor: redlumek » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 21:18

Avenged90x pisze:Ok, czyliu np w HitBTC, jak kupiłem NEO za np 31 Tetherów za sztukę i wystawiłem na sell za 40 (w price) i dałem stop price 31$ (czyli jak osiągnie tą wartość, to ma zostać sprzedane automatycznie) To jest tak, jak chciałem :) ?
Mając neo nie możesz ustawić dwóch zleceń na raz. Albo stop loss albo sell.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Automatyczna sprzedaż kryptowaluty po spadku X% ?

Postautor: CRXEE8 » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 21:21

Mosteque pisze: @Sokon, na razie to nie gram na żadnej. Czekam, co pawiany z MF wymyślą. Ale jak się bawiłem, to mi tego brakowało.
Poczytam i przemyślę temat. Dzięki!
na Bitfinexie masz trailing stop czyli stop kroczący, przykład:
kupiłeś sobie jakiegoś coina za 1$ i po np wystrzale na 1,25$ chcesz ustawić sobie stopa kroczącego, żeby nie śledzić cały czas kursu a przecież już jesteś na plusie, ale jak wiadomo może cena dalej iść w górę (możesz oczywiście go też ustawić od razu po zakupie) i teraz jak ustawiasz stopa kroczącego to nie wpisujesz ceny za jaką będziesz chciał sprzedać czy procent jaki chciałeś zarobić tylko różnicę wartości w $ pomiędzy tym jaką kurs osiągnie maksymalną wartość od czasu aktywowania przez Ciebie trailing stopa a obecną ceną czyli jak aktywowałeś trailing stopa przy kursie 1,25$ z wartością stopa 0,1$ to jak kurs wtedy spadnie na 1,15 automatycznie uruchomi Ci się zlecenie sprzedaży po tej cenie. Jak kurs będzie dalej rósł nie korygując swojej wartości w dół o więcej niż 0,1$ to stop będzie Ci się przenosił wyżej, czyli np kurs osiągnie 1,6$ to wtedy stopa aktywującego zlecenie sprzedaży będziesz miał na 1,5$. Tylko tak jak jak napisałem ważne jest odpowiednie wpisanie tej wartości stop kroczącego bo przecież może być też sytuacja, że kurs z 1,25 skoczy na 1,40$ następnie spadnie na 1,25$ (ty w tej sytuacji miałeś wartość stopa 0,1$ czyli aktywował Ci zlecenie sprzedąży po 1,30$) a potem znowu wystrzeli na 1,6$ a ty sprzedałeś za 1,3$ (dlatego ważne jest jak najlepsze dobranie tej wartości "price distance")
Ostatnio zmieniony wtorek, 26 czerwca 2018, 09:44 przez CRXEE8, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Automatyczna sprzedaż kryptowaluty po spadku X% ?

Postautor: redlumek » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 21:25

Szkoda ze tylko to jest na bitfinex. Nie zapominajcie że tam jest opłata od małych wpłat. A mała wpłata to poniżej 1000 USD.
https://www.bitfinex.com/fees

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3112
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1099
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Automatyczna sprzedaż kryptowaluty po spadku X% ?

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 21:36

Avenged90x pisze:Witam.

Nie jestem specem, mimo że już jakiś czas śledzę forum. Chciałem zapytać, czy jest takie narzędzie, wbudowane w daną giełdę, albo zewnętrzne, które na bieżąco śledziło by kurs danej waluty i wystawiało na sprzedaż automatycznie, w momencie jak jej wartość spadnie o powiedzmy 3-5% od momentu zakupu? Zna ktoś coś takiego?
Takie coś to się nazywa API, tzn, możesz napisać program, który korzystając z API danej giełdy będzie monitorował aktualny kurs i wystawiał w danym momencie ofertę. Tylko pamiętaj, że wystawienie nie oznacza SPRZEDAŻY, chyba, że zaoferujesz po kursie niższym niż najwyższa oferta kupna
Avenged90x pisze: Tylko niestety nie wiem, czy byłbym w stanie zaufać takim narzędziom, czy są bezpieczne.. a może ktoś korzysta już z czegoś takiego ?
Po to są klucze prywatne i klucze publiczne, są też płatne boty z różnymi "schematami" sprzedaży/kupna.

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Automatyczna sprzedaż kryptowaluty po spadku X% ?

Postautor: Mosteque » wtorek, 26 czerwca 2018, 07:22

@CRXEE8, o takie coś właśnie pytałem. Leci łapka.

Początkujący
Posty: 109
Rejestracja: 14 grudnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Automatyczna sprzedaż kryptowaluty po spadku X% ?

Postautor: Avenged90x » wtorek, 26 czerwca 2018, 11:01

redlumek pisze:
Avenged90x pisze:Ok, czyliu np w HitBTC, jak kupiłem NEO za np 31 Tetherów za sztukę i wystawiłem na sell za 40 (w price) i dałem stop price 31$ (czyli jak osiągnie tą wartość, to ma zostać sprzedane automatycznie) To jest tak, jak chciałem :) ?
Mając neo nie możesz ustawić dwóch zleceń na raz. Albo stop loss albo sell.
Aktualnie mam active order: Price (USDT) 31.0000 czyli rozumiem, ze aktualnie mam tylko ustawiony stop loss jak cena osiągnie 31.00 tetherów?

I drugie pytanie, czy ten stop loss działa dobrze nw Hit BTC ? Bo słyszałem gdzieś opinię, że pomimo ustawienia stop loss nie sprzedało po spadku jakiejś krypto pod nieobecność sprzedającego no i w efekcie stracił więcej na tym..

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Automatyczna sprzedaż kryptowaluty po spadku X% ?

Postautor: redlumek » wtorek, 26 czerwca 2018, 12:51

Pomimo tego że zostałem wywołany do tablicy to ci nie pomogę bo nie znam tej giełdy.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Automatyczna sprzedaż kryptowaluty po spadku X% ?

Postautor: CRXEE8 » wtorek, 26 czerwca 2018, 12:56

Avenged90x pisze: Aktualnie mam active order: Price (USDT) 31.0000 czyli rozumiem, ze aktualnie mam tylko ustawiony stop loss jak cena osiągnie 31.00 tetherów?
no chyba, że masz ustawiony buy order na 31 USDT to wtedy kupisz :D jak sell order to jak kurs osiągnie 31 USDT to wtedy masz ustawioną sprzedaż (pamiętaj, że jak np ustawi Ci się kolejka zleceń a kurs poleci szybko niżej a ty będziesz któryś tam w kolejce to sprzeda Ci jak "przyjdzie" twoja kolej, czyli może okazać się, że miałeś sell order na 31 ustawione a sprzedasz np za 30,70)
a tak btw. to lepiej przenieś się na inną giełdę bo HitBtc to ciężko w ogóle nazwać giełdą (słaby support, jakieś chore koszty wypłat dla niektórych krypto i ogólnie dużo "troli") chyba, że chcesz brać udział w PnD bo tam często się to odbywa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Automatyczna sprzedaż kryptowaluty po spadku X% ?

Postautor: adam1226 » wtorek, 26 czerwca 2018, 21:02

@Avenged90x, albo 20usd czy nawet mniej w przypadku tzw flash crasha..
Można jeszcze zamiast stop market dac stop limit,
Wtedy w przypadku spadku ponizej ceny wystawi zlecenie limit, czyli
Stop price: 31
Limit price: 30
Wystawi zlecenie: sprzedaj po 30 albo drozej;
Jendakze może sie tak zdarzyc, ze bedziesz daleko w kolejce i Twoje zlecenie sie nie zrealizuje nigdy.

Takze 2opcje: stop market i ryzyko sprzedazy duzo ponizej żądanej ceny
Albo
Stop limit i ryzyko ze zlecenie sie nie wykona
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 109
Rejestracja: 14 grudnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Automatyczna sprzedaż kryptowaluty po spadku X% ?

Postautor: Avenged90x » środa, 27 czerwca 2018, 15:29

Rozumiem.. Czyli generalnie trohę lipa z tym stop loss / limit :D A czy tak to działa tylko na HitBtc, czy na innych giełdach jest podobnie? Może przydało by się coś takiego ,że jak cena osiągnie np 31 USDT to sprzedaj za 30,5 USDT w tym momencie..

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Automatyczna sprzedaż kryptowaluty po spadku X% ?

Postautor: redlumek » środa, 27 czerwca 2018, 15:58

Tak właśnie działa stop loss na większości giełd. Podajesz wartość w której się uaktywnia np 31 i druga wartość po ile chcesz sprzedać np 30,5 Oczywiście jak w momencie osiągnięcia ceny 31 będą oferty kupna powyżej twojej oferty 30.5 to sprzedaż po market price.

Początkujący
Posty: 109
Rejestracja: 14 grudnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Automatyczna sprzedaż kryptowaluty po spadku X% ?

Postautor: Avenged90x » środa, 27 czerwca 2018, 16:54

redlumek pisze:Tak właśnie działa stop loss na większości giełd. Podajesz wartość w której się uaktywnia np 31 i druga wartość po ile chcesz sprzedać np 30,5 Oczywiście jak w momencie osiągnięcia ceny 31 będą oferty kupna powyżej twojej oferty 30.5 to sprzedaż po market price.
Kumam
Dzisiaj mój mózg nie pracuje na takich obrotach..
Obrazek

A więc, tutaj w Price ustawiam cenę, za którą ma sie sprzedać, i w stop price - moment, w którym ma zostać wystawiona oferta ceny z 'Price' ?
Żeby osiągnąć to: czyli ustalenie stop loss price, i price sprzedaży podczas stop loss.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Automatyczna sprzedaż kryptowaluty po spadku X% ?

Postautor: adam1226 » środa, 27 czerwca 2018, 19:23

Tak
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], shinya56 i 20 gości