Moje portfolio

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 23 kwietnia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Moje portfolio

Postautor: Deteosiemdziesiąt » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 15:58

Witam :)
Będzie to mój pierwszy post,także witam wszystkich użytkowników ! W temacie krypto siedzę kilka msc, nie jest to dużo- ale moi znajomi od roku mi o tym nawijają, więc coś tam wiem ;) Zacząłem od grania na spadkach i wzrostach dziennych, na początku traciłem ale teraz już mniej więcej wiem co i jak ;) Jednak kwota jaką wpłaciłem na binance była"skromna" był to taki budżet do nauki :) Teraz chcę zainwestować trochę więcej, ale chce mieć dwa portfele. W jednym waluty którymi handluje na co dzień a w drugim większa część inwestycji -długoterminowej :) Dlaczego? Niekiedy nie mam czasu żeby tak często "ogarniać" rynek i chciałbym mieć inwestycje na którą nie muszę patrzeć co 3h ;) Wiadomo nie ma pewnej inwestycji ale są te o małym ryzyku :) od paru dni robie research internetu i o to moje propozycje :
1. btc 25%
2.eth 15%
3.ripple 10%
4. iota 10%
5. cardano 10%
6.litecoin 5%
7.neo 5%
8.nem 5%
9. dash 5%
10.eos 5%
11.monero 5%
Dodalibyście coś/ usunęli/zmienili udział procentowy? Każdej rady bardziej doświadczonych chętnie wysłucham! Dziękuje i pozdrawiam !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Moje portfolio

Postautor: benq » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 16:02

@Deteosiemdziesiąt, BTC zamieniłbym na BCH,
Ripple bym wywalił zupełnie.
Reszta całkiem spoko - moim zdaniem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Moje portfolio

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 16:10

Deteosiemdziesiąt pisze: od paru dni robie research internetu i o to moje propozycje :
1. btc 25%
2.eth 15%
3.ripple 10%
4. iota 10%
5. cardano 10%
6.litecoin 5%
7.neo 5%
8.nem 5%
9. dash 5%
10.eos 5%
11.monero 5%
Pamiętaj, że tak złożone portfolio to forma inwestycji nie w coiny, ale w RYNEK.

Dodano po 40 sekundach:
Co ma i wady i zalety. Ja osobiście wolę w 2-3 rzeczy max. Ale jako inwestycja na długo, 10 zakupów może być ok, tylko kwestia dobrego wejścia.

Dodano po 42 sekundach:
benq pisze: Ripple bym wywalił zupełnie.
Ze względu na bankowe powiązania on spekulacyjnie jest zawsze silnym materiałem.

Dodano po 1 minucie 45 sekundach:
Deteosiemdziesiąt pisze: Dodalibyście coś/ usunęli/zmienili udział procentowy? Każdej rady bardziej doświadczonych chętnie wysłucham! Dziękuje i pozdrawiam !
Twój zestaw to zestaw rzeczy uznanych.
Ja polecałbym przy tak dużej liczbie monet, wziąć część uznanych (40-70% kapitału w zależności od ryzyka jakie lubisz) a resztę projekty nowsze, mniej znane, niepopularne.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 23 kwietnia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Moje portfolio

Postautor: Deteosiemdziesiąt » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 16:16

BCH nie ma na binance niestety ale też o tym myślałem. Może na bittrexie też założe konto. Właśnie martwi mnie trochę taka duża dywersyfikacja. Z jednej strony jest to takie zabezpieczenie przed tym ,że jak coś w czym mam udział 10% mocno spadnie a reszta załóżmy wzrośnie. A z drugiej strony wybrałem coiny z top 15, więc tak jak mówiłeś-inwestuje w rynek, który jak wiadomo jest zmienny. Trudno mi powiedzieć jak długi będzie ten "longterm" . Myślę,że do końca 2018 to spokojnie potrzymam. Kwestia tego czy w danej chwili będę potrzebował pieniędzy czy nie . Ale całości napewno nie wypłacę do końca 2018.
btw, dobry dział wybrałem do takiego tematu ,czy lepiej https://forum.bitcoin.pl/viewforum.php?f=45 ?

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Moje portfolio

Postautor: gofer » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 16:29

Wymazywanie pisze: tylko kwestia dobrego wejścia.
dla mnie wyjścia :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Moje portfolio

Postautor: FortiDude » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 16:35

Deteosiemdziesiąt pisze:BCH nie ma na binance niestety ale też o tym myślałem. [...]
Jest pod nazwą BCC. Ze strony technicznej nie ma znaczenia, przelewasz później na cold wallet i tyle.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 23 kwietnia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Moje portfolio

Postautor: Deteosiemdziesiąt » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 17:01

A ok. To rozważę bcc. Co myślicie o takiej dywersyfikacji? Czy lepiej się skupić na kilku coinach ? Wiadomo, nie ważne jak się zaczyna, ważne jak kończy :) O i właśnie, myślicie że to dobry czas żeby wejść na rynek, czy czekać na korektę?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Moje portfolio

Postautor: FortiDude » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 17:14

Jeżeli wchodzisz, przesyłasz na papier wallet i zapominasz na rok to nie ma znaczeni czy teraz czy 500usd taniej za btc. Zawsze może być lepszy i gorszy moment.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Moje portfolio

Postautor: benq » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 17:28

@Deteosiemdziesiąt, Według mnie dział jest dobry, przedszkole bardziej pasuje, niż pozostałe krypto.
Na pewno lepszy moment zakupu na long jest teraz, niż pod koniec grudnia/początku stycznia :D
Ale możesz czekać na korektę, bo ostatnie kilka dni rosło.
Co do dywersyfikacji, wszystko zależy od Ciebie. Ale także od kwoty, jaką inwestujesz. Zwróć też uwagę na prowizje od wypłat. Inwestując powiedzmy 20-50k, nie ma to żadnego znaczenia, ale już przy 1-5k zdecydowanie ma.
Jeżeli kwota jest mała (powiedzmy 1000zł), dzielenie na 10 coinów może być przesadą.
Jeżeli jest to powiedzmy 5k, to podział na 10 moim zdaniem rozsądny.
A przy +10k spokojnie 10 pasuje, a nawet jak Wymazywanie napisał dorzuciłbym jakieś niszowe monety.

@Wymazywanie, co tak ostatnio zaciekle bronisz Rippla? :P
Ja absolutnie rozumiem, że spekulować i zarabiać można na wszystkim, ale nie lepiej promować coś, co jawnie nie przeczy sensowi kryptowalut?

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 23 kwietnia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Moje portfolio

Postautor: Deteosiemdziesiąt » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 17:39

Czyli odpowiedź jest prosta, bo chcę zainwestować 4 500 PLN ;) to chyba zrobię tak jak napisałem w pierwszym poście, z tą różnicą ,że wymienię BTC na BCC. Może nawet utne % z czegoś i kupię za to właśnie coś niszowego... tylko co? Ja na rynek patrze 0-20 top pod względem coin market cup i kompletnie się nie orientuje.
Dzięki tak ogólnie za pomoc ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Moje portfolio

Postautor: benq » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 17:48

@Deteosiemdziesiąt,
Pamiętaj, że to tylko nasze opinie.
Możesz być fanem BTC zamiast BCH, albo Liska zamiast ETH. Twoja kasa i Twoje decyzje.
Co do nowości, przejrzyj wątek:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... zy#p475483

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 23 kwietnia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Moje portfolio

Postautor: Deteosiemdziesiąt » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 17:52

Wiadomo, nie wrócę tu za rok z pretensjami :) Aczkolwiek chciałem znać zdanie kogoś bardziej doświadczonego. Dzięki ,przejrzę temat. Jak ktoś jeszcze chce coś dodać, zawsze chętnie przeczytam :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Moje portfolio

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 18:44

benq pisze: @Wymazywanie, co tak ostatnio zaciekle bronisz Rippla? :P
Ja absolutnie rozumiem, że spekulować i zarabiać można na wszystkim, ale nie lepiej promować coś, co jawnie nie przeczy sensowi kryptowalut?
Niekoniecznie. Nie bronię, po prostu czysto spekulacyjnie, jest jednym z kilku topowych rzeczy. Jest uznany i od dawna, ma duże stałe obroty, dużo giełd. Tak, to scentralizowany twór, ale patrząc okiem spekulanta patrzy się nie na zgodność z ideałem czy pierwszym crypto czyli BTC, ale na potencjał spekulacyjny. A otoczenie bankowe Ripple daje mocno paliwko spekulacyjne. Pytanie jest o inwestowanie na dłużej. Nie o "które coiny lubicie" czy "które najbardziej realizują decentralizację" więc odpowiadam na bazie wymienionych w tym poście obserwacji nt XRP, że bym go nie odrzucał jak proponujesz.

Dodano po 3 minutach 15 sekundach:
@Deteosiemdziesiąt, Pamiętaj o portfelach. Jak to nie na daytrading ale by leżało, kup sobie Trezora lub Nano Ledgera (koszt ze 400-500zł na allegro) i tam wszystko trzymaj. Nigdy nie trzymaj na giełdzie monet jeśli nie grasz daytradingu.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 23 kwietnia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Moje portfolio

Postautor: Deteosiemdziesiąt » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 18:46

Ledger został zamówiony w weekend, przygotowałem się :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Moje portfolio

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 18:53

Super. Po nowej aktualizacji można dużo więcej coinów wgrać. Wg Ledgera do 15. Mi chyba 9 się zmieściło. To znacznie więcej niż przed obecną wersją softu (ze 4 max było wcześniej).

Dodano po 55 sekundach:
Jakbyś miał problem z aktualizacją nie przejmuj się, to typowe z tą nową. Nie wgrywaj żadnych coinów tylko najpierw soft zrób. Po drodze często jest błąd, ale da radę przejść dalej.

Dodano po 2 minutach 2 sekundach:
A co do crypto bądź świadom, że z włożonych 4500 może być za rok i 450zł i 20000zł, przy czym nie oczekuj zysków, to łatwiej będzie je osiągnąć (choć to pasywne trzymanie nie trading, to jednak też działa taka pokora).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 23 kwietnia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Moje portfolio

Postautor: Deteosiemdziesiąt » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 19:12

Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana :) Wiadomo, nie są to pieniądze,które są mi potrzebne na spłatę leasingu. Dlatego też moje życie nie ucierpi mocno jak liczba 4 500 zmniejszy się o jedno zero po roku :) No może trochę humor mi się pogorszy... :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Moje portfolio

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 21:30

W życiu nie zamieniaj calkowicie bitcoina z bcc.
I tak jak mówił Wymazywanie warto dac szanse jakiemus nowemu projektowi jako czesci portfolio
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 23 kwietnia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Moje portfolio

Postautor: Deteosiemdziesiąt » wtorek, 24 kwietnia 2018, 08:55

Tak to finalnie wygląda.
1. btc 15%
2.bch 10%
3.eth 10%
4.ripple 10%
5. iota 10%
6. cardano 10%
7.litecoin 5%
8.neo 5%
9.nem 5%
10. dash 5%
11.eos 5%
12.monero 5%

I poszukam sobie jakiegoś ciekawego świeżego projektu i tam zainwestuje 5% :) Może nawet 10-15%.

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Moje portfolio

Postautor: BobQ » wtorek, 24 kwietnia 2018, 12:31

Ja bym 5% zaryzykował w LISK-a i może drugie 5% w SNC jeżeli nie boisz się rozdrobnienia ja na long najwięcej mam w LTC, LSK, IOTA, ADA oraz SNC oraz wiele głupot które może wypala ;)

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 23 kwietnia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Moje portfolio

Postautor: Deteosiemdziesiąt » wtorek, 24 kwietnia 2018, 19:58

BobQ pisze: Ja bym 5% zaryzykował w LISK-a i może drugie 5% w SNC jeżeli nie boisz się rozdrobnienia ja na long najwięcej mam w LTC, LSK, IOTA, ADA oraz SNC oraz wiele głupot które może wypala ;)
Mógłbyś rozwinąć dlaczego miałbym bać się rozdrobnienia? Jakieś alty z poza pierwszej setki dziś wieczorem będę szukał :)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości