Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Postautor: debek » środa, 18 kwietnia 2018, 14:10

Hej,
Nie jestem zaawansowanym użytkownikiem dlatego pytam w odpowiednim dziale.
Chodzi o to, że mam konto na bitrexie. W przypadku korekty na wszystkich giełdach co czasem się zdarza chciałbym szybko i tanio uciekać do stabilnej waluty.
Macie może jakieś rozwiązania tego problemu? Bitrex posiada USDT, ETH, BTC a przy takim zdarzeniu wszystkie te lecą w dół.

Początkujący
Posty: 223
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Postautor: zenono » środa, 18 kwietnia 2018, 14:14

Usdt nie leci - kurs 1-1 z dolarem.

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Postautor: Mosteque » środa, 18 kwietnia 2018, 14:21

Poczytaj trochę o kontrowersjach dotyczących USDT, to raz. Dwa, że jeśli mieszkasz w Polsce, to od takiej ucieczki i tak zapłacisz podatek. Przynajmniej na razie tako rzecze MF.

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Postautor: WitoldC » środa, 18 kwietnia 2018, 14:24

Jest jeszcze TUSD.
Mosteque pisze: to od takiej ucieczki i tak zapłacisz podatek.
Tu nie chodzi o podatek tylko stały kurs.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Postautor: FortiDude » środa, 18 kwietnia 2018, 14:25

@Mosteque, kontrowersje czy nie to innej opcji nie masz. Jest jeszcze TUSD, ale w parze TUSD - BTC, przez co przelicznik może być "mylący" dla ludzi.

Ja używam USDT na bittrex czy binance i nie narzekam.

Co do podatku to pozostawie to bez komentarza, ok? :)

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Postautor: Mosteque » środa, 18 kwietnia 2018, 14:27

Przynajmniej na razie nie masz powodów do narzekania. Ja też używałem, ale przestałem, bo sprawa jest lekko śmierdząca.
Będziesz miał powód do narzekania, jeśli nagle okaże się, choć oczywiście wcale nie musi, że coś... i USDT będzie po 10 centów zanim zdążysz jakikolwiek ruch wykonać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Postautor: adam1226 » środa, 18 kwietnia 2018, 21:15

duzo bezpieczniejszy jest bitUSD na bitshares (tyle ze to niestety kosztuje bo jego cena waha sie od 1.02 do 1.15 usd nawet) ale za to gwarancja zachowania wartosci jest niemalze 100%
Wiem, ze jeszcze na eth powstaja tego typu waluty - np DAI stablecoin .. no i tez powstaje nasz rodzimy dPLN (choc trudno powiedziec co sie w ostateczności z tego wykluje ;))
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Postautor: hassejo » środa, 18 kwietnia 2018, 21:27

adam1226 pisze: no i tez powstaje nasz rodzimy dPLN (choc trudno powiedziec co sie w ostateczności z tego wykluje )
szczerze? nic.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Postautor: benq » środa, 18 kwietnia 2018, 21:28

@debek, Wiele osób ucieka w te nieszczęsne tethery, mimo świadomości wszelkich potencjalnych zagrożeń i konsekwencji.
@adam1226, Mógłbyś coś więcej napisać/podlinkować o tym bitUSD?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Postautor: awos » środa, 18 kwietnia 2018, 22:09

adam1226 pisze: no i tez powstaje nasz rodzimy dPLN (
NIc takiego nie powstaje (byly proby to fakt- warto na twiterze follow Krzysztof Piech) i lepiej sie nie ludz,ze w PL cos takiego bedzie "kwestie związane z obrotem pieniężnym, w tym kryptowalutami, są poza jurysdykcją Ministerstwa Cyfryzacji"" to byl komentarz Ministerstwa Finansow nie wiem jak tam jest w PL jest ale jestem pewien,ze tylko i wylancznie oni (plus NBP) moga wypuszczac "narodowa" walute, wszystkie inne z symbolem "zloty" bedzie zwyklym oszustwem albo zerowaniem na naiwnych.

Ja nie mam wyboru (Australia i Candada to jedyne kraje w ktorych na coinbase mozna tylko kupic opcja sprzedaz jest wylaczona) i uzywam na bitfinex, bittrex. binance oslawionego USDT, czasem DGD ale DYOR i sprawdzam te bardziej wiarygodne, czekam az u mnie lokalnie najwieksza mennica w Perth zacznie robic bo pracuja na wlasnym crypto zabezp. relanym zlotem http://www.abc.net.au/news/2018-01-24/c ... nt/9352036
ponadto jak realizuje profit to wyplacam FIAT w bankomacie i tyle .

Dodano po 14 minutach :
apropo to moze byc super interesujace z pkt .widzenia stable coins
https://www.reuters.com/article/us-cryp ... SKBN1HP249 ma byc to coin zbudowany na bazie ETH , inna sprawa,ze ciagle nie jest przesadzone w oczach SEC co to jest ETH czy securities czy nie z tego co slysze z Chamber of Digital Commerce raczej nie bedzie to securities a-swoja droga jak to oficjalnie przyznaja w USA to bedzie super bullish znak.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Postautor: adam1226 » środa, 18 kwietnia 2018, 22:22

@benq, bitUSD jest zabezpieczony bts tak ze zawsze za 1bitUSD dostaniesz bts o wartosci 1usd.. uprszczajac kurs jest np 0.20usd wiec placisz 5 bts za 1bitUSD.. po jakims czasie dajmy na to kurs spada do 0.1usd/bts wiec dostaniesz 10bts - ktore mozesz potem albo wyplacic na zewnętrzną gielde scentralizowana i tam wymienic na gotowke, albo skorzystać z ktorejs z bramek wbudowanych w wallet...
gdybys potrzebowal wiecej info to jest polski kanal na telegramie @Bitshares_DEX_PL
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Postautor: benq » środa, 18 kwietnia 2018, 22:30

@awos, zauważyłem już w kilku postach, że piszesz o DGD. Chodzi Ci o DigixDAO? Jeśli tak to chyba nie kumam gdzie ta stabilizacja, bo kurs fruwa po kilkadziesiąt/set procent w obie strony?

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Postautor: koparki » środa, 18 kwietnia 2018, 22:39

@adam1226 na natywnym portfelu ściągniętym z oficjalnej strony bitshares nie widzę możliwości WPŁACENIA tokena BTS z zewnątrz, z giełdy, coś przeoczyłem ?
---

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Postautor: awos » środa, 18 kwietnia 2018, 22:44

potrzebowal wiecej info to jest polski kanal na telegramie @Bitshares_DEX_PL[/quote]

Nie robilem zadnego DYOR na ten temat :
bitUSD (BITUSD) sa polanczone z BitShares (BTS) ? bo BTS to kurs bardzo skacze (tak jak cale crypto)
adam1226 pisze: gdybys
, zauważyłem już w kilku postach, że piszesz o DGD. Chodzi Ci o DigixDAO? Jeśli tak to chyba nie kumam gdzie ta stabilizacja, bo kurs fruwa po kilkadziesiąt/set procent w obie strony?
Tak DigixDAO (DGD) z tym,ze to razem raczej jako hedge uzywam, jak btc idze w dol to DGD idzie w gore (chodz zazwyczaj potem tez spada) i odwrotnie jak BTC idzie w gore to DGD spada. Z tym DGD to tez troche przegiecie bo o ile pamietam to every DGD jest zabezp. by 1 gram of gold a ten zazwyczaj kosztuje kolo 40 $ a teraz DGD jest po 240$ wiec hmm

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Postautor: Mayoris » środa, 18 kwietnia 2018, 22:49

benq pisze: @awos, zauważyłem już w kilku postach, że piszesz o DGD. Chodzi Ci o DigixDAO? Jeśli tak to chyba nie kumam gdzie ta stabilizacja, bo kurs fruwa po kilkadziesiąt/set procent w obie strony?
Był taki moment całkiem niedawno, że zawsze jak BTC spadało to DGD szło do góry i na odwrót, ale od pewnego czasu już ten system nie działa.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Postautor: koparki » środa, 18 kwietnia 2018, 22:50

@debek, obecnie wyłącznie USDT bo to są najbardziej płynne pary .Bez mozliwość spania spokojnie bo USDT to na 90% przekręt bez pokrycia.
Możesz też pozostawić wartościowe krypto i shortować btc w chwili gdy wydaje Ci się że należy realizować zyski ale to jest też taniec na linie.

NIE MA BEZPIECZNEJ PRZYSTANI W CHWILI GDY KRYPTO SPADA W DÓŁ, usdt zostanie prędzej czy później zaatakowany (brzydki news), objawem ataku będzie gwałtowny wzrost kojnów na giełdach które opieraja się o USDT.
BitUSD jest genialny ale mało płynny no i giełda Bitshares musi jeszcze ze 2 lata pohulać bez szwanku aby mozna było ufać że nie ma tam błędów no i aby nabrała płynności
---

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Postautor: stokarz » środa, 18 kwietnia 2018, 23:05

Jest jeszcze jeden sposób:
Many of you may not know this, but if you want to eliminate your bitcoin exposure without actually going through the process of converting to fiat you can move your holdings into synthetic USD on Bitmex by shorting with 1x leverage.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Postautor: adam1226 » środa, 18 kwietnia 2018, 23:22

koparki pisze: @adam1226 na natywnym portfelu ściągniętym z oficjalnej strony bitshares nie widzę możliwości WPŁACENIA tokena BTS z zewnątrz, z giełdy, coś przeoczyłem ?
Twoja nazwa uzytkownika jest Twoim adresem :mrgreen:
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Postautor: awos » środa, 18 kwietnia 2018, 23:46

stokarz pisze: synthetic USD on Bitmex
Dzieki nawet nie wiedzialem o tym
tutaj jak dokladnie to zrobic
https://blog.bitmex.com/in-depth-creati ... hetic-usd/

Dodano po 3 minutach 18 sekundach:
Mayoris pisze: Był taki moment całkiem niedawno, że zawsze jak BTC spadało to DGD szło do góry i na odwrót, ale od pewnego czasu już ten system nie działa.
Zgadza sie - ja miej wiecej przestalem to uzywac jak spadlo ponizej 0.035 BTC , chodz z 2 strony kupilem troche tego jak jeszcze bylo po 0.020BTC

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Postautor: benq » czwartek, 19 kwietnia 2018, 07:39

awos pisze: Tak DigixDAO (DGD) z tym,ze to razem raczej jako hedge uzywam, jak btc idze w dol to DGD idzie w gore (chodz zazwyczaj potem tez spada) i odwrotnie jak BTC idzie w gore to DGD spada. Z tym DGD to tez troche przegiecie bo o ile pamietam to every DGD jest zabezp. by 1 gram of gold a ten zazwyczaj kosztuje kolo 40 $ a teraz DGD jest po 240$ wiec hmm
Mayoris pisze: Był taki moment całkiem niedawno, że zawsze jak BTC spadało to DGD szło do góry i na odwrót, ale od pewnego czasu już ten system nie działa.
Trochę poczytałem i to wygląda podobnie do USDT jak na mój gust. Zebrali 5,5kk $ w ICO, wydają to na inwestycje w promowanie swojego coina DGD i całej platformy super tokenów z pokryciem w złocie ze stabilną ceną.
DGD NIE MA żadnego pokrycia w złocie.
Token DGD służy wyłącznie do głosowania i podejmowania decyzji w ich systemie PoP (Proof of Provenance - inaczej Proof of Assets - odmiana POS).
Za jakiś czas mają wypuścić token DGX - i to on rzekomo ma mieć pokrycie w złocie :arrow: 1 DGX = 1 gr złota.
Tutaj uwaga - posiadacze DGD NIE dostaną tokenu DGX. Muszą go sobie po prostu kupić. Fee za przesyłanie DGX będzie wypłacane dla masternode posiadających DGD. Dość zagmatwane, ale wnioskuje tutaj dwie rzeczy:
1) Nie ma jeszcze żadnego złota, więc istnieje prawdopodobieństwo podobnego przekrętu do USDT
2) Skoro DGD nie ma pokrycia w złocie, to 2 000 000 monet z market capem pół miliarda $ są w zasadzie bezwartościowe, jeśli chodzi o pokrycie w złocie.
Wszelkie porównania w stylu "zawsze jak BTC spadał to DGD szło w górę" to bzdura. Były momenty, kiedy ETH, LTC czy BCH rosły w siłę w przy spadkach BTC. Nie oznacza to, że są bezpieczną przystanią na czas kryzysu.
Pierwszy przykład z brzegu - największy dump BTC w ostatnim czasie miał miejsce 6.02.2018.
Jeżeli ktoś uciekł z BTC do DGD w okresie 03.02.2018-05.02.2018 to feralnego 6.02.2018 był w plecy ponad 50% kapitału.
Podobnie wszyscy, którzy korzystali z tego tworu w pierwszej połowie marca, obecnie są na dużym minusie.
Reasumując, mimo wszystkich swoich wad, USDT jest obecnie lepszą przystania niż DGD.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk i 25 gości