Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Postautor: awos » czwartek, 19 kwietnia 2018, 08:40

benq pisze: Pierwszy przykład z brzegu - największy dump BTC w ostatnim czasie miał miejsce 6.02.2018.
Jeżeli ktoś uciekł z BTC do DGD w okresie 03.02.2018-05.02.2018 to feralnego 6.02.2018 był w plecy ponad 50% kapitału.
Z tym to akurat trafiles jak kula w plot, https://snag.gy/ZBaN6S.jpgja ucieklem dokladnie chyba 03.02 i wyszedle na tym b. dobrze, pozniej tez pare razy ale jak ktos zauwazyl to raczej przestalo dzialac. z tym pokryciem to od poczatku bylo dziwne, z powodu o ktorym juz pisalem. Wiec zgadzam sie trzeba byc ostroznym ale

Absoultnie nie zamierzam bronic DGD ale pisanie ,ze jest bezwartosciowe jest zwyczajnie glupie, tak dlugo jak ludzie chca cos kupic/sprzedac tak dlugo ma swoja wartosc to chyba podstawy ekonomi ? W swoim czasie nawet bitconect byl wartosciowy.
benq pisze: Reasumując, mimo wszystkich swoich wad, USDT jest obecnie lepszą przystania niż DGD.
Nie, najlepsze/ najbezpieczniejsze sa gieldy, gdzie mozesz wymieniac bezposrednio na FIAT jak Gemini, Bitstamp, BTCmarket itd

Nigdy nie uzywam kolorow tutaj sa jakies specjalne zasady odnosnie ich uzywania czy pilnujemy sie aby nie robic kolorowanek ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Postautor: benq » czwartek, 19 kwietnia 2018, 08:52

@awos, Nie zrozumiałeś przesłania. To, że Ty akurat trafiłeś i nie straciłeś, to nie znaczy, że wymieniając dzień wcześniej/później byś nie stracił, a nie o to chodzi w „bezpiecznych” walutach.

Nie wyrywaj moich zdań z kontekstu. Napisałem, że jest bezwartościowe jeżeli chodzi o pokrycie w złocie - bo go nie ma, a nie że jest zupełnie bezwartościowe. Ten fragment zaznaczony na czerwono został właśnie dla podkreślenia jego wagi.
Oczywistą oczywistością jest, że waluty fiat są najbezpieczniejsze, a jeszcze lepiej w ogóle wypłacać środki z giełdy. Jednak w tym temacie szukamy raczej bezpiecznych kryptowalut na czas kryzysu niż walut fiat.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Postautor: awos » czwartek, 19 kwietnia 2018, 09:04

Nie zebym sie czepial ale FIAT to jak najbardziej waluty ;) bo temat jest "Uciekanie z krypto do stabilnej waluty"

Nie wiem czy mialem szczsescie czy nie ale jak widzialem, ze spada a wtedy tendencja byla dosc wyrazna to tak zrobilem w "normalnej " ekonomi tez ceny zlota (tego prawdzwiwego) rosna w czasach kryzysu .
Ja podobnie jak ty nie mam za bardzo wyboru o wybieram USDT, ktory ma taka wartosc bo wszyscy go uzywamy ale jutro moze stac sie bezwartosciowy.
Tak na marginesie Bithum oglosil,ze mial audit i ma bodajze 7 mld $ rezerw w crypto fajne jak by Bitfienxw koncu cos takeigo zrobil.
Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwietnia 2018
Reputacja: -9
Reputacja postu: 
-9
Napiwki za post: 0 BTC

Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Postautor: Zarq » czwartek, 19 kwietnia 2018, 09:31

debek pisze: Hej,
Nie jestem zaawansowanym użytkownikiem dlatego pytam w odpowiednim dziale.
Chodzi o to, że mam konto na bitrexie. W przypadku korekty na wszystkich giełdach co czasem się zdarza chciałbym szybko i tanio uciekać do stabilnej waluty.
Macie może jakieś rozwiązania tego problemu? Bitrex posiada USDT, ETH, BTC a przy takim zdarzeniu wszystkie te lecą w dół.
Z tego co wiem USDT jest wlasnie taką stabilną walutą, każdy coin ma pokrycie w dolarach które leżą w banku. Innych coinów ze stabilnym kursem nie znam, ale wiem że niedługo ma powstać coin ze stabilnym kursem dzięki twardemu pokryciu i to polski projekt - nebula network. Polecam poczytać o tym na ich stronie bo to chyba wlasnie to czego szukasz. Pytanie tylko kiedy wejda na gielde :)

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Postautor: Mosteque » czwartek, 19 kwietnia 2018, 09:46

Panowie Moderatorzy,
Weźcie już tę nebulę wyślijcie w kosmos....

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 19 kwietnia 2018, 10:02

debek pisze:Hej,
Nie jestem zaawansowanym użytkownikiem dlatego pytam w odpowiednim dziale.
Chodzi o to, że mam konto na bitrexie. W przypadku korekty na wszystkich giełdach co czasem się zdarza chciałbym szybko i tanio uciekać do stabilnej waluty.
Macie może jakieś rozwiązania tego problemu? Bitrex posiada USDT, ETH, BTC a przy takim zdarzeniu wszystkie te lecą w dół.
USDT to jeden z największych scamów w historii.

Będzie stabilne tylko do czasu, przyjdzie taki dzień że pierdolnie i w ciągu 24h spadnie np. o 99,5%.

Na necie i na tym forum jest masa materiałów na ten temat, polecam się zapoznać.

Zostałeś ostrzeżony. Nie posłuchasz - Twój problem.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Postautor: debek » czwartek, 19 kwietnia 2018, 13:32

Mosteque pisze: Dwa, że jeśli mieszkasz w Polsce, to od takiej ucieczki i tak zapłacisz podatek
Jesteś pewny, że polski Urząd Skarbowy będzie wyciągał informacje od Bitrexa? Czy na razie tylko podejrzenia? Jeszcze kwestia czy giełda takich danych udzieli.

W takim razie nie ma wyboru jak USDT póki co, pomijając fakt, że to scam.

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Postautor: Mosteque » czwartek, 19 kwietnia 2018, 13:35

Nie, absolutnie nie jestem pewny. Podobnie jak nie jestem pewny, czy do roku 2024 się to nie stanie. A to już będzie inny świat. I mogą mieć program, który prześledzi każdą Twoją transakcję, jaką kiedykolwiek zrobiłeś. I określi, z kim ją zrobiłeś. I przy okazji, czy przy tym bęknąłeś czy pierdnąłeś...
Prawda jest taka, że jeśli nie będzie jasno powiedziane, że nie trzeba płacić krypto-krypto (np. z giełd zagranicznych, bo tam praktycznie pewnym jest, że kupujący nie był Polakiem...), to przez najbliższe pięć lat nikt, kto tego podatku nie zapłacił, nie będzie mógł spać spokojnie. Bo jak go dorwą, to będzie już 70% podatku plus odsetki za kilka lat. Czyli kaplica.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Postautor: janku66 » czwartek, 19 kwietnia 2018, 19:29

USDT
SCAM
USDT
SCAM
USDT
SCAM
USDT
SCAM

To nie spam, a przekaz podprogowy. Niech się wbija do głów.

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Postautor: Mosteque » czwartek, 19 kwietnia 2018, 20:42

E tam, scam. Ja to napisałem, to dostałem minusa :D

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Postautor: GetBitCoin_pl » środa, 10 października 2018, 23:45

Są inne bardziej wiarygodne stablecoiny jak USDT do których można uciec?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Postautor: Bagder » środa, 10 października 2018, 23:55

Ostatnio bitcoin staje się stablecoinem ;) - ale można TUSD - TrueUSD - co ciekawsze jest dostępny dla białych ludzi w zewnętrznym portfelu - np. exodus. https://www.trusttoken.com
Sic semper evello mortem tyrannis

Początkujący
Posty: 274
Rejestracja: 15 maja 2013
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Postautor: tarpan » czwartek, 11 października 2018, 00:23

@debek, chyba najlepiej przenieść się na giełdę z FIATami. Jest to o oczywiście rozwiązanie pośrednie, ale jeśl iafera USDT się rozwinie będziesz spokojny a środki bezpieczniejsze

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Postautor: prezes » czwartek, 11 października 2018, 08:57

GetBitCoin_pl pisze: Są inne bardziej wiarygodne stablecoiny jak USDT do których można uciec?
Są, w tym artykule masz rozpisane gdzie i jakie są:
https://kryptowaluty.info.pl/najnowszy- ... yptowalut/
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 12 października 2018, 10:33

debek pisze:Hej,
Nie jestem zaawansowanym użytkownikiem dlatego pytam w odpowiednim dziale.
Chodzi o to, że mam konto na bitrexie. W przypadku korekty na wszystkich giełdach co czasem się zdarza chciałbym szybko i tanio uciekać do stabilnej waluty.
Macie może jakieś rozwiązania tego problemu? Bitrex posiada USDT, ETH, BTC a przy takim zdarzeniu wszystkie te lecą w dół.
Nie ma czegoś takiego jak "stabilna waluta" jeżeli chodzi o krypto.

Ten rynek jest świeży i jest to dziki zachód.

Aha, jeśli myślisz że "stablecoiny" takie jak USDT są stabilne, to pomyśl jeszcze raz.

Jeżeli chcesz całkowitą stabilność, to kupuj złote monety lub nieruchomości na wsi 30km za miastem (w miastach też jest bańka straszna). FIATy(USD, EUR, PLN etc) też są eksperymentem trwającym dopiero od 50 lat i nie ma 100% gwarancji że przetrwają. Poza tym tracą wartość w tempie 3-8% rocznie (rządowe wskaźniki inflacji są naturalnie oszukane prawie na całym świecie).
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Postautor: kozaki_wiesi » piątek, 12 października 2018, 10:54

@ShadowOfHarbringer
"FIATy(USD, EUR, PLN etc) też są eksperymentem trwającym dopiero od 50 lat i nie ma 100% gwarancji że przetrwają"

Raczej jest 100% gwarancja, że nie przetrwają. Odejdą w zapomnienie jak PRLowska stówka bądź też co jakiś czas będzie zmieniana nazwa lub obcinane zera.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Uciekanie z krypto do stabilnej waluty

Postautor: benq » piątek, 12 października 2018, 12:41

ShadowOfHarbringer pisze: Nie ma czegoś takiego jak "stabilna waluta" jeżeli chodzi o krypto.
Oczywiście masz racje, z FIATami również. Ale pomińmy już głębszą ideologię i dyskusję nad wadami pieniądza fiducjarnego - te są bezdyskusyjne.
Obecnie jednak jesteśmy skazani na tę formę polityki monetarnej na całym świecie, bo adaptacja BTC jest znikoma (o innych krypto nie wspominając).

Zastanawia mnie inna rzecz.
Dlaczego w tych realiach nikt nie podjął się stworzenia prawdziwego stable coina? Takiego sztywno połączonego z dowolną walutą (dolar, euro, jen, frank).
Przecież to naprawdę ma sens, zwłaszcza przy takich wahaniach cenowych oraz skomplikowanej polityce SEC, AML, KYC czy przepisach podatkowych.
Recepta:
Rejestrujemy firmę w miejscu przychylnym kryptowalutom, może Malta, Hongkong, Singapur.
Tworzymy token - koszt praktycznie zerowy, nazwijmu go jakoś, żeby prościej się dalej pisało. Niech będzie STABILO.
Podaż STABILO jest ściśle kontrolowana - tylko w momencie zakupu tokenów za $100 generowanych jest 100 tokenów.
Od samego początku wszystko jest jawne, dopuszczamy wszelkie zewnętrzne audyty jakie tylko się upomną, choćby to byli ciekawscy dziennikarze - nic do ukrycia.
Oficjalna cena sprzedaży tokenów $1,001 za 1 STABILO.
Oficjalna cena skupu tokenów $0,999 za sztukę.
Spread niecałe 0,2%, $0,002. Warto poświęcić dwie tysięczne każdej transakcji, zachowując stabilność cenową.
Kupując 10,000 STABILO, płacimy $10,020. Sprzedając 10,000 STABILO odzyskujemy $9,980.
Koszt obu operacji to $40 dla kwoty $10,000 - niska cena za bezpieczeństwo kursowe.
Oczywiście wszystko open-source, ŻADNYCH tokenów dla twórców, ZERO kraników, air-dropów, bounty, BRAK ICO.
Wszelkie wpłacane środki lokujemy w 5 wybranych bankach, numery kont ogólnie dostępne, cała suma (bez 0,2% prowizji) ląduje na kontach, zamrożona. Jedyny moment, kiedy mogą zostać ruszone, to moment kiedy klient chce sprzedać swoje tokeny za wcześniej zdeponowane dolary.
Cały czas monitorowany publicznie stan wszystkich kont, oraz liczba tokenów w obiegu.
Twórcy kategorycznie nie mogą być związani z żadną giełdą ani firmą obracającą BTC.

Oczywiście w ten sposób nie eliminujemy wad dolara, ale cały ten smród wokół tethera, wszystkie wątpliwości z bańkami naturalnymi czy sztucznymi, podejrzane korelacje twórców giełdy i usdt, spekulacje na temat pokrycia usdt w dolarach, albo machlojek z wolumenem usdt-usd czy kilkukrotnym obracaniem wewnętrznie tym samym tokenem. Dodatkowo mamy z głowy sprawy podatkowe - handlujemy token/token i token/kryptowaluta, a wymiana na fiaty następuje tylko dwukrotnie.
Minusy? Oczywiście, centralizacja. Jednak gdyby taki token zyskał zaufanie, był wystarczająco przejrzysty dla wszystkich jestem przekonany, że szybko wprowadziłoby go mnóstwo giełd i kantorów, a niektóre punkty traktowałyby go porównywalnie ze zwykłym dolarem - bo miałby realne pokrycie. Mogłoby się okazać, że sprzedaż STABILO nie stanowiłaby żadnego problemu za waluty fiat choćby przez localSTABILO ;) i problem KYC czy AML by nie istniał.

Może mi ktoś logicznie wytłumaczyć, dlaczego takie coś nie istnieje od lat?
Dlaczego twórcom tych wszystkich stable coinów jest zawsze mało i zamiast kosić kasę z prowizji i cieszyć się nieposzlakowaną opinią i renomą w branży, musza koniecznie kręcić różne wałki byle tylko szybko się nachapać?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], hps, i28, Jahu i 18 gości