Na jakiej giełdzie zacząć i na jaką krypto walutę wymienić PLN ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 113
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na jakiej giełdzie zacząć i na jaką krypto walutę wymienić PLN ?

Postautor: Damiano88 » sobota, 3 marca 2018, 15:59

Witam serdecznie!
Chciałbym spróbować swoich sił na giełdzie krypto walut, przeglądnąłem dziesiątki stron i setki wątków jak i filmików ale żaden nie dał mi satysfakcjonującej odpowiedzi, która rozwiązałaby moje wątpliwości i pozwoliła zacząć grać na giełdzie.

Jest polecanych wiele giełd, lecz tak na prawdę wszystko się to zmienia i wiele też ma ukryte koszty - jako początkujący w tej kwestii chciałbym uniknąć tutaj wpadek już na samym początku dlatego chcę się doradzić kogoś kto mi może pomóc.
Pod lupę na początek wziąłem giełdę Bitbay oraz Abucoins lecz nie wiem czy to słuszny wybór więc opiszę moją sytuację.

1. Nie posiadam żadnych kart debetowych dlatego chciałbym na chwilę obecną skorzystać z możliwości przelania pieniędzy przez przelew lub szybkie płatności - na jaką giełdę w tym wypadku najlepiej to zrobić by było to opłacalne i nie zjadło dużych środków ?
2. Czy po przelaniu pieniędzy zakupić monety Bitcoin czy Litecoin ? ( czytałem, że te drugie na chwile obecną mają mniejsze prowizje w przelewach między giełdami )
3. Docelowo chciałbym zainwestować głównie w monety/projekty Altcoin - jeszcze nie mam jakiejś konkretnej strategi bo chciałbym się początkowo nauczyć obsługi giełdy lecz w takim wypadku jaką giełdą powinienem się zainteresować ?
4. Doczytałem też, żeby nie trzymać dużej ilości pieniędzy na giełdzie - jakie to są duże ilości ?
5. Wiem też, że powinienem założyć własny wirtualny portfel - jaki będzie dobry na początek przy niewielkich sumach oraz w jaki docelowo należy się dopatrzyć aby zwiększyć bezpieczeństwo swoich środków ?
6. Czy jest jakiś program, którym będę mógł monitorować to co się dzieje na giełdzie za pomocą swojego smartfona ?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc ( mam nadzieje, że będę się mógł jakoś odwdzięczyć ) jeśli temat założyłem w nieodpowiednim dziale moderację proszę o przeniesie do odpowiedniego działu a ja w przyszłości postaram się dostosować do panujących tutaj na forum zasad.
Pozdrawiam.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 2 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na jakiej giełdzie zacząć i na jaką krypto walutę wymienić PLN ?

Postautor: szymon.olszewski » sobota, 3 marca 2018, 16:13

Jeśli chodzi o giełdę to bitbay do złotówek jest dobry, mają trochę większe prowizje niż te zagraniczne ale tam złotówek nie przelejesz.
Co do LTC tak jak mówisz, przelewając właśnie w LTC z bitbay na binance zapłaciłem chyba kilka/kilkanaście groszy, dokładnie nie pamiętam ale nie był to majątek.
Co do ukrytych haczyków, na binance minimum na każdą transakcję to 0.002 BTC.
Portfelu mobilnego używam JAXX. Ma wszystkie postawowe waluty. Są też inne, z większą ilością walut ale na moje potrzeby jaxx jest wystarczający.
Binance ma aplikację także pod ręką możesz śledzić środki tam, jest też tabtrader który ma wszystkie większe giełdy ( w tym bitbay i binance oczywiste).
Odwdzięczyć się możesz zakładając konto ref linku na binance i bitbay (o ile moderatorzy pozowala)Obrazek

http://www.binance.com/?ref=16513535

https://auth.bitbay.net/ref/ziomalx1

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Dodano po 1 minucie 59 sekundach:
No i co do nauki do własnie bitbay jest najlepszy, bo można tam sprzedawać dowolną ilość waluty do 8 miejsca po przecinku. A inne giełdy tak jak pisałem o binance, mają różne limity minimalne transakcji

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 2 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na jakiej giełdzie zacząć i na jaką krypto walutę wymienić PLN ?

Postautor: szymon.olszewski » sobota, 3 marca 2018, 16:13

No i co do nauki do własnie bitbay jest najlepszy, bo można tam sprzedawać dowolną ilość waluty do 8 miejsca po przecinku. A inne giełdy tak jak pisałem o binance, mają różne limity minimalne transakcji

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 113
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na jakiej giełdzie zacząć i na jaką krypto walutę wymienić PLN ?

Postautor: Damiano88 » sobota, 3 marca 2018, 17:03

Dziękuję za odpowiedź.
Poczekam jeszcze na odpowiedzi innych użytkowników by mieć jakiś wyznacznik. Jeśli ktoś jeszcze zechce pomóc w temacie to zapraszam do dyskusji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na jakiej giełdzie zacząć i na jaką krypto walutę wymienić PLN ?

Postautor: KryptoBanita » sobota, 3 marca 2018, 17:08

Damiano88 pisze: Pod lupę na początek wziąłem giełdę Bitbay oraz Abucoins
Kup gdzie taniej, Fee/prowizje są podane - nie porównywałem - myślę, że na podobnym poziomie.
Akurat mi obecnie pokazuje abucoins.pl Host Error (?!) Pewnie dlatego:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 01#p461701

Masz wątki o tych giełdach na forum - poczytaj. Każdy ma jakieś subiektywne preferencje i ciężko jednoznacznie coś polecać :?
Na dodatek ja z giełd praktycznie nie korzystam, więc nie mam zbyt wiele praktyki.
http://bitcoin.pl/linki/gieldy-linki/10 ... dy-bitcoin

1. Nie wiem ile trwa weryfikacja, którą raczej będziesz musiał przejść (BB czy Abu) aby zrobić przelew PLN na giełdę
Chyba z polskich giełd to jeszcze coinroom i coinbe do 15k Euro nie wymagają weryfikacji.
Abu - opłata dla market makera wynosi 0%, ale przy zmianach w cenach krypty, które są często dość dynamiczne i duże 0% czy 0,1% jest żadną różnicą...

2. Do przelewów zdecydowanie LTC.

3. Praktycznie obojętne, Abu ma więcej altów.
Na jakiej giełdzie jest konkretny coin sprawdzisz na coinmarketcap

4. Trzymasz taką ilość jakiej utratę jesteś w stanie zaakceptować. Środki na giełdzie to tylko obietnica - są Twoje jak je masz "u siebie w kieszeni".

5. Wielkich, niewielkich... Najlepiej portfel sprzętowy. Obecnie najtaniej Trezor lub Ledger - opinie są podzielone

6. Normalnie przeglądasz giełdę w przeglądarce na smartfonie...

Dodano po 1 minucie 6 sekundach:
szymon.olszewski pisze: Portfelu mobilnego używam JAXX.
JAXX - nie polecam - ewentualnie można tam trzymać środki na pifko

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 86
Rejestracja: 11 grudnia 2017
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Na jakiej giełdzie zacząć i na jaką krypto walutę wymienić PLN ?

Postautor: Piffinator64 » sobota, 3 marca 2018, 19:17

Damiano88 pisze: Nie posiadam żadnych kart debetowych dlatego chciałbym na chwilę obecną skorzystać z możliwości przelania pieniędzy przez przelew lub szybkie płatności - na jaką giełdę w tym wypadku najlepiej to zrobić by było to opłacalne i nie zjadło dużych środków ?
Żadnej. Bitcoiny kup w kantorze albo w wymianie bezpośredniej np. na LocalBitcoins.

Potem, do wymiany bitcoinów na inne kryptowaluty możesz użyć giełd krypto-krypto, jak binance. Korzystając cały czas z Tora.

W ten sposób unikniesz powiązania ich z własną osobą, a w konsekwencji ewentualnych późniejszych problemów z wymuszeniami ze strony organów państwa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na jakiej giełdzie zacząć i na jaką krypto walutę wymienić PLN ?

Postautor: KryptoBanita » sobota, 3 marca 2018, 19:35

Wejście w krypto nie jest obwarowane konsekwencjami. Problemy masz przy wyjściu - wtedy można polecać
Piffinator64 pisze: w kantorze albo w wymianie bezpośredniej np. na LocalBitcoins.
Ale w sumie masz odpowiednie podejście do "organu państwowego" za co dostajesz plusa :mrgreen:

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na jakiej giełdzie zacząć i na jaką krypto walutę wymienić PLN ?

Postautor: marcinos_c » sobota, 3 marca 2018, 20:05

@Damiano88 jak już wybierzesz giełdę/y zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie dostępu - 2FA, mail który będzie tylko do dostępu do giełdy, niepowtarzalne hasło, zabezpieczenie kompa itp... Żebyś za chwilę nie pisał że zostałeś okradziony i przygodę z krypto skończysz tak szybko jak zacząłeś.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 113
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na jakiej giełdzie zacząć i na jaką krypto walutę wymienić PLN ?

Postautor: Damiano88 » sobota, 3 marca 2018, 20:29

marcinos_c pisze:@Damiano88 jak już wybierzesz giełdę/y zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie dostępu - 2FA, mail który będzie tylko do dostępu do giełdy, niepowtarzalne hasło, zabezpieczenie kompa itp... Żebyś za chwilę nie pisał że zostałeś okradziony i przygodę z krypto skończysz tak szybko jak zacząłeś.
Dziekuję za troskę. Podchodzę do tematu ostrożnie i z rozwagą. Czytalem tutaj o zabezpieczeniu 2FA i mam zamiar z tego skorzystać. E-mail już mam otwarty właśnie tylko w tym celu.

Jak powinienem zabezpieczyć komputer czy też smartfona ?

Dlaczego miałbym mieć problemy z Państwem kupujac waluty na giełdzie ? Wiem tyle, że po wypłacie zarobionych pieniędzy np. w PLN muszę na koniec roku w pit wskazać inny dochód i odprowadzić podatek - jeszcze inne jakieś problemy mnie czekają ?



Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Na jakiej giełdzie zacząć i na jaką krypto walutę wymienić PLN ?

Postautor: bl4ck » sobota, 3 marca 2018, 20:36

Damiano88 pisze: Wiem tyle, że po wypłacie zarobionych pieniędzy np. w PLN muszę na koniec roku w pit wskazać inny dochód i odprowadzić podatek - jeszcze inne jakieś problemy mnie czekają ?
Poczytaj wątki w dziale "Kwestie prawne" podatek nie jest od wypłaconych pieniędzy masz złe informacje.

Krypto to aktualnie jedno wielkie bagno jeśli chodzi o kwestie podatkowe :)

Dodano po 1 minucie 27 sekundach:
Albo może nie czytaj.. będziesz spać spokojniej :lol:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 113
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na jakiej giełdzie zacząć i na jaką krypto walutę wymienić PLN ?

Postautor: Damiano88 » sobota, 3 marca 2018, 21:15

Poczytałem na temat kwesti prawnych i faktycznie lepiej nie czytać :) Nasze prawo jest chore i chyba nie ma się tym co przejmować tylko zrobić to po swojemu bo nie ma jasnych przepisów w tej kwestii.

Nie wiem czy ja dobrze rozumie więc zapytam dla pewności:
Przelewam PLN na giełde np. Bitbay i na niej kupuję Litecoin i robię transfer na inną giełde na której chce kupować altcoiny. Następnie z tej giełdy robię transfer znów na bitbay i z niej przelewam na swoje konto tak ?

Gdy kupuję jakieś waluty, to po zakupie przelewam je na swój portfel a gdy chcę dokonać jakiejś transakcji wrzucam je na giełdę ?

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Na jakiej giełdzie zacząć i na jaką krypto walutę wymienić PLN ?

Postautor: benq » sobota, 3 marca 2018, 21:30

@Damiano88, To zależy, jeśli chcesz kilka razy dziennie sprzedawać i kupować, przelewanie na portfel jest bez sensu.
Ale w przypadku, gdy zależy ci na bezpieczeństwie i zamierzasz trzymać coiny dłuższy czas - wtedy jak najbardziej, na swój portfel. A potem z powrotem na giełdę, żeby sprzedać.
Uważaj na dużą liczbę transakcji z i na swoje konto bankowe powiązane z giełdą, banki ostatnio lubią płatać psikusy.

Jeśli chcesz działać na Bitbay+Binance zerknij tu:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... ci#p458117

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 113
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na jakiej giełdzie zacząć i na jaką krypto walutę wymienić PLN ?

Postautor: Damiano88 » niedziela, 4 marca 2018, 00:33

@benq Dzięki za rozjaśnienie, przejrzałem też link który podałeś wraz z plikiem i analizą w krokach.

Piszesz by uważać z liczbą transakcji z mojego konta. O jakich przelewach w skali miesiąca mówisz ? Mam konto w ING.

Nie wiem czy mam dobre podejście do sprawy ale np. Kupię jakiegoś altcoina, sprzedam z zyskiem za BTC i zakładam, że mam zysk i chce go spieniężyć to wiadomo, że jak będę trzymał go w portfelu to może on tracić na wartości dlatego logiczne będzie wymienić ten zysk na PLN.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na jakiej giełdzie zacząć i na jaką krypto walutę wymienić PLN ?

Postautor: KryptoBanita » niedziela, 4 marca 2018, 03:04

Damiano88 pisze: ...przy niewielkich sumach
Damiano88 pisze: O jakich przelewach w skali miesiąca mówisz ?
Przecież Ty nie masz co się przejmować :lol:

Może nie śledziłem uważnie, ale nikt nie podawał kwot, natomiast były informacje o wypowiadaniu umów klientom, którzy mieli przelewy z giełd krypto.
Np ostatnio Abucoins - obsługujący ich bank Millenium przestał realizować przelewy do Revoult - info z tego forum w dziale o giełdzie Abucoins.
Więc psikusy banków są różne. Natomiast jeszcze nie słyszałem o tym by w Polsce bank (władza) zabrał komuś środki na amen.

Dodano po 35 minutach 12 sekundach:
Damiano88 pisze: dlatego logiczne będzie wymienić ten zysk na PLN.
Niekoniecznie... Tutaj nie ma żadnych reguł :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na jakiej giełdzie zacząć i na jaką krypto walutę wymienić PLN ?

Postautor: benq » niedziela, 4 marca 2018, 07:14

@Damiano88, Tak jak wyżej banita napisał, nie chodzi o kwoty. Środków też ci nikt nie ukradnie. po prostu niektóre banki jak widzą kilka przelewów z giełdy krypto mogą ci wypowiedzieć umowę.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Krypto ... 65260.html

Co do zamiany na PLN, tu już wszystko zależy od ciebie. Musisz sobie odpowiedzieć na najważniejsze pytanie - co chcesz pomnażać? Chcesz mieć jak najwięcej PLN, jak najwięcej BTC, czy może jak najwięcej altów?
Jeśli celem są złotówki, to oczywiście, musisz regularnie realizować zyski, czyli wypłacać złotówki.
Ja początkowo wypłacałem każde 20% zysku, aż osiągnąłem sumę, która zainwestowałem na początku z małym plusem.
Potem, ze świadomością, że odzyskałem już mój wkład, a nawet coś więcej, mogłem się bawić już bardziej 'agresywnie' i podejmować większe ryzyko.
Chyba że nie masz pojęcia o tradingu, wtedy lepiej wybierz 1-5 walut, kup i zapomnij na kilka tygodni/miesięcy.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 4 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na jakiej giełdzie zacząć i na jaką krypto walutę wymienić PLN ?

Postautor: Mitchu » niedziela, 4 marca 2018, 07:39

Ja ze swoje strony mogę polecić jeszcze giełde https://www.bibox.com/login/register?id ... 85&lang=en
Giełda ta posiada swój własny token bibox jak np Binance - BNB czy Kucoin - KuCoin Shares. Obecnie jest w tej chwili w promocyjnej cenie a gdy giełda się rozwinie może ładnie wystrzelić w górę :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na jakiej giełdzie zacząć i na jaką krypto walutę wymienić PLN ?

Postautor: KryptoBanita » niedziela, 4 marca 2018, 09:19

benq pisze: na kilka tygodni/miesięcy.
albo lat...
Damiano88 pisze: jeszcze inne jakieś problemy mnie czekają ?
Coś w tym stylu z niekoniecznie dobrym zakończeniem ;)
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... df51b52ed7

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 2 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Na jakiej giełdzie zacząć i na jaką krypto walutę wymienić PLN ?

Postautor: szymon.olszewski » niedziela, 4 marca 2018, 12:11

KryptoBanita pisze:
Damiano88 pisze: Pod lupę na początek wziąłem giełdę Bitbay oraz Abucoins
Kup gdzie taniej, Fee/prowizje są podane - nie porównywałem - myślę, że na podobnym poziomie.
Akurat mi obecnie pokazuje abucoins.pl Host Error (?!) Pewnie dlatego:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 01#p461701

Masz wątki o tych giełdach na forum - poczytaj. Każdy ma jakieś subiektywne preferencje i ciężko jednoznacznie coś polecać :?
Na dodatek ja z giełd praktycznie nie korzystam, więc nie mam zbyt wiele praktyki.
http://bitcoin.pl/linki/gieldy-linki/10 ... dy-bitcoin

1. Nie wiem ile trwa weryfikacja, którą raczej będziesz musiał przejść (BB czy Abu) aby zrobić przelew PLN na giełdę
Chyba z polskich giełd to jeszcze coinroom i coinbe do 15k Euro nie wymagają weryfikacji.
Abu - opłata dla market makera wynosi 0%, ale przy zmianach w cenach krypty, które są często dość dynamiczne i duże 0% czy 0,1% jest żadną różnicą...

2. Do przelewów zdecydowanie LTC.

3. Praktycznie obojętne, Abu ma więcej altów.
Na jakiej giełdzie jest konkretny coin sprawdzisz na coinmarketcap

4. Trzymasz taką ilość jakiej utratę jesteś w stanie zaakceptować. Środki na giełdzie to tylko obietnica - są Twoje jak je masz "u siebie w kieszeni".

5. Wielkich, niewielkich... Najlepiej portfel sprzętowy. Obecnie najtaniej Trezor lub Ledger - opinie są podzielone

6. Normalnie przeglądasz giełdę w przeglądarce na smartfonie...

Dodano po 1 minucie 6 sekundach:
szymon.olszewski pisze: Portfelu mobilnego używam JAXX.
JAXX - nie polecam - ewentualnie można tam trzymać środki na pifko
Osobiście czekam na portfel od twórców Clean master'a, wtedy zdecyduję się może na przesiadkę.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na jakiej giełdzie zacząć i na jaką krypto walutę wymienić PLN ?

Postautor: KryptoBanita » niedziela, 4 marca 2018, 12:31

Żeby Cię to czekanie za dużo nie kosztowało... Z Jaxx ludzie mają różne doświadczenia...
Nie słyszałem natomiast złych opinii o TREZOR 8-)
Ludzie kupują smartfony po 4k, a żałują 0,4k na profesjonalne zabezpieczenie środków - nawet jeżeli są one małe - każda strata boli :?

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na jakiej giełdzie zacząć i na jaką krypto walutę wymienić PLN ?

Postautor: Harey » niedziela, 4 marca 2018, 17:16

KryptoBanita pisze: Wejście w krypto nie jest obwarowane konsekwencjami. Problemy masz przy wyjściu - wtedy można polecać
Racja, ale co w naszym jedynie słusznym systemie będzie w perspektywie 5-6 lat podatkowego przedawnienia?
Barter altów też wydawał się absurdalny? A jak!
A nawet gdyby nic się nie zmieniło w tej kwestii, to potencjalnie trafiasz na listę osób, której warto się przyjrzeć. Może jednak sprzedałeś i zapomniałeś podatku zapłacić? :mrgreen:

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, Pytek, sebamistrz i 33 gości