Sloty pcie x8 nie działają?

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 14 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sloty pcie x8 nie działają?

Postautor: teodor » sobota, 24 lutego 2018, 21:30

Mam kłopot z uruchomieniem karty grafcznej w slot pcie x8, karta jest nieaktywna a po odinstalowaniu zniknęła, komputer nie znalazł dodatkowego sprzętu.. W slocie pcie x16 działa normalnie ale zakrywa trzy inne przez co został 1 slot pcie x1 (działający) i 3 sloty pcie x 8, które nie działają, podłączony riser sprawdzony i jest sprawny. Karta do której jest podłączony monitor wpięta jest do drugiego slotu pcie x16 z tego powodu, że w żadnym innym nie działała. Czy te sloty trzeba gdzieś uaktywniać? Nigdzie nie znalazłem informacji by było to konieczne. Zabrakło już pomysłów.
Płyta główna:msi x99 sli plus, zaslacz antek 850w, procesor i7 5820k, system windows 10, sterowniki amd blockchain, patch,
Dzięki za pomoc.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Sloty pcie x8 nie działają?

Postautor: devega » niedziela, 25 lutego 2018, 01:05

Nie znam tej konkretnej płyty, ale czasem aby zadziałał określony port pcie, aktywny musiał byc też jednocześnie inny. Czyli, musisz poeksperymentować z kilkoma kartami i kombinacją ich wpiecia do poszczególnych portów.
BTW, jakich riserów używasz?

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 14 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sloty pcie x8 nie działają?

Postautor: teodor » niedziela, 25 lutego 2018, 07:09

Dzięki, problem rozwiązany, karta pojawiła się jako dodatkowe urządzenie. Po pobraniu sterowników do jakiegoś mostka pci na pci karta się uaktywniła, zalicza dziwne crashe, musiałem zejść z taktowaniem i na razie kilka godzin chodzi.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 2 września 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sloty pcie x8 nie działają?

Postautor: Graylissa » czwartek, 2 września 2021, 13:31

Skoro o jednorękich bandytach mowa, gdzie grać w dobre sloty online ? Może ktoś zna dobrą stronkę, albo miejsce, gdzie można pograć nawet na żywo (tutaj zastrzegę, że chodzi mi o legalne miejsca, wiem, że Lotto może wystawiać teraz automaty i szukam jakiegoś miejsca). Ogólnie nie boję się pojeździć po Polsce aby wydać gdzieś for fun kilka stów na slotcie, ale wolę online ;) Jeśli znacie jakieś dobre stronki to przyjmę z wielkim ukłonem, najlepiej takie, gdzie podawane są statystyki zwycięstw względem gier i potencjalna stopa zwrotu przy wygranej. Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony piątek, 3 września 2021, 09:01 przez Graylissa, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 7497
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2776
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sloty pcie x8 nie działają?

Postautor: pael » czwartek, 2 września 2021, 15:07



Coraz lepsze jaja - dwoch ekspertow + prowadzacy(to samo w TVN serwuja) przekonuja, ze jesli cos gosciowi pomoglo to niestety nie ma znaczenia i skupmy sie na tym co poszlo zle - ze odwolal swoj wystep :lol: Nie ma zlotej recepty na covid, ale jest szczepionka, to ze ona rowniez nie chroni przed zachorowaniem jest bez znaczenia :lol: oh ci moi merytrokrakci 8-)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Jahu i 35 gości