A2 terminator - kto pomoze w podlaczeniu i konfiguracji. ?

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 7 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

A2 terminator - kto pomoze w podlaczeniu i konfiguracji. ?

Postautor: pumas26 » wtorek, 23 stycznia 2018, 20:23

Witam , przyszla juz do mnie koparka A2 Terminator bez kabli (zasilanie i RJ-45) .
Poszedlem do komputerowego i kupilem Rj-45 8 pin , tyle samo pin ile ma koparka i komputer. podlaczylem i po wejsciu w cmd wpisalem ipconfig , pokazal sie tylko adapter od ethernetu ip4 bylo , maska podsieci ale nie bylo bramki domyslnej. tak wiec wszedlem w ustawienia adaptera i ustawilem tak aby bramka byla izapisalem. probowalem wejsc na to ip ale nic to nie dalo. sprawdzalem tez przez scanner port i nawet rasberry nie widac. na karcie w koparce sa pliki oprogramowania 2 obrazy i pozostale . czyli wszystko niby ok. ale koparki nadal nie moge wykryc pomocy
P.S. koparka podlaczona przez rj45 do komputera / laptopa a na laptopie internet z wifi z telefonu.
prosze o pomoc

Początkujący
Posty: 165
Rejestracja: 3 lutego 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

A2 terminator - kto pomoze w podlaczeniu i konfiguracji. ?

Postautor: Sałata » wtorek, 23 stycznia 2018, 20:29

a udostępnianie połączenia wifi masz włączone na laptopie? Bez tego to samo wpięcie kabla do komputera nic nie da bo nie działa serwer DHCP, brakuje NATu.

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 7 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

A2 terminator - kto pomoze w podlaczeniu i konfiguracji. ?

Postautor: pumas26 » wtorek, 23 stycznia 2018, 20:38

Sałata pisze: a udostępnianie połączenia wifi masz włączone na laptopie? Bez tego to samo wpięcie kabla do komputera nic nie da bo nie działa serwer DHCP, brakuje NATu.
pewnie nie. tak wiec prosze Cie o napisanie gdzie co klinac w co wejsc aby udostepnic . i w ustawieniach czego udostepnic ? adatera wifi ( przez to lapek ma neta) czy adapter ethernet ? w adapterze ethernet tylko widzialem pakiety wyslane. odbieranych zero.

Dodam ze mimo to powiniem laptop zobaczyc rasberry przez kabel po scanie portow , a nie widzi.

Początkujący
Posty: 165
Rejestracja: 3 lutego 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

A2 terminator - kto pomoze w podlaczeniu i konfiguracji. ?

Postautor: Sałata » wtorek, 23 stycznia 2018, 20:54

Obrazek
W ustawieniach karty WIFI. Po tym zabiegu twój port ethernet będzie udostępniał internet podpiętym do niego urządzeniom.

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 7 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

A2 terminator - kto pomoze w podlaczeniu i konfiguracji. ?

Postautor: pumas26 » wtorek, 23 stycznia 2018, 21:17

Sałata pisze: Obrazek
W ustawieniach karty WIFI. Po tym zabiegu twój port ethernet będzie udostępniał internet podpiętym do niego urządzeniom.
ok tak wiec teraz w stanie ,,ethernet widze odbierane i wysylane ale jaki ip mam wpisac aby sie dostac na web interfejs tej koparki?

Początkujący
Posty: 165
Rejestracja: 3 lutego 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

A2 terminator - kto pomoze w podlaczeniu i konfiguracji. ?

Postautor: Sałata » wtorek, 23 stycznia 2018, 21:21

Zainstaluj IP Scanner np. ten: https://www.dobreprogramy.pl/Angry-IP-S ... 69994.html. Przeskanuj swoją podsieć i koparka powinna odpowiedzieć na ping.

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 7 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

A2 terminator - kto pomoze w podlaczeniu i konfiguracji. ?

Postautor: pumas26 » wtorek, 23 stycznia 2018, 21:24

Sałata pisze: Zainstaluj IP Scanner np. ten: https://www.dobreprogramy.pl/Angry-IP-S ... 69994.html. Przeskanuj swoją podsieć i koparka powinna odpowiedzieć na ping.
ok . mialem wczesniej scaner portow i teraz wykorzystalem ipv4 z karty ethernet z zakresu 1 do 255 i terminator sie pokazal ale jak pod to ip wchodze na necie to brak /pusto/ nie ma takiej strony

Początkujący
Posty: 165
Rejestracja: 3 lutego 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

A2 terminator - kto pomoze w podlaczeniu i konfiguracji. ?

Postautor: Sałata » wtorek, 23 stycznia 2018, 21:44

Ten skaner wykrył, że to jest Raspbery czy tylko znalazł jakiegoś hosta, może znalazł samego siebie :P Jak wchodzisz na tą stronę piszesz w przeglądarce po prostu 192.168.1.xxx czy pełny adres http://192.168.1.xxx?

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 7 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

A2 terminator - kto pomoze w podlaczeniu i konfiguracji. ?

Postautor: pumas26 » wtorek, 23 stycznia 2018, 21:46

na kompie na ktorym jest koparka wpieta , wszedlem na ip , jest web interfejs , ale jak wpisalem poola i adres na ktory kopie i nacisnelem na start mining to nic sie nie dzieje . wchodze w real time : view ale wyskakuje error dotyczocy 127.0.0.1:4028.
P.S. i z http probowalem i bez. tylko na kompie gdzie koparka jest dziala na chrome , a opera i inne komputery nie widza strony. a i to co wyzej napisalem error 127.0......

przez chrome zmienic cos w web interfejsie skoro nie chce kopac . moze cos zmienic w nettwork setting? bo ja wszedlem na inne ip a w tych ustawieniach na stronie widnieje inne ip

Początkujący
Posty: 165
Rejestracja: 3 lutego 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

A2 terminator - kto pomoze w podlaczeniu i konfiguracji. ?

Postautor: Sałata » wtorek, 23 stycznia 2018, 22:14

OK, w network settings adres koparki musi być w tej samej sieci co karta ethernetowa komputera, maska podsieci to 255.255.255.0 (czyli pewnie bez zmian) a brama (gateway) to adres IP karty ethernetowej komputera/laptopa. Po takiej konfiguracji koparka powinna mieć dostęp do internetu. Łatwiej byłoby z jakimś routerem bo w Windowsie nie ma żadnych opcji konfiguracyjnych tego udostępniania połączenia.

Dodano po 8 minutach 51 sekundach:
a i nie zapomnij o DNS, np. googla 8.8.8.8 lub wpisz w polu DNS adres bramy

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 7 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

A2 terminator - kto pomoze w podlaczeniu i konfiguracji. ?

Postautor: pumas26 » wtorek, 23 stycznia 2018, 22:24

juz zmienilem na web interfejs ipv4 na to z adaptera ethernet i bramke tez tą co adapter ma. dziala ale z minutowym opoznieniem. kopie wlasnie na lpool. szkoda ze nikt nie wie jak ją przestawic na solo kopanie na kompie

Początkujący
Posty: 165
Rejestracja: 3 lutego 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

A2 terminator - kto pomoze w podlaczeniu i konfiguracji. ?

Postautor: Sałata » wtorek, 23 stycznia 2018, 22:31

IP na web interface powinien się różnić ostatnią cyfrą, nie może być taki sam jak gateway czy adres adaptera ethernetowego (może to dla ciebie oczywiste i niepotrzebnie piszę ale nie podajesz żadnych danych więc muszę zgadywać :P).

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 7 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

A2 terminator - kto pomoze w podlaczeniu i konfiguracji. ?

Postautor: pumas26 » wtorek, 23 stycznia 2018, 23:11

spojrzalem w ipconfig a tam nie bylo bramki domyslnej pusto. tak wiec na web interfejsie wpisalem ipv4 to co ustawialem recznie we wlasciwosciach adaptera ethernet. maski nie zmienialem , a Bramke ustawilem tez na to ip co ustawilem recznie w ustawieniach jak powyzej .i dziala.
Dziekuje Tobie i wszystkim za to ze pomogliscie.

P.S. moze ktos zna sposob na kopanie solo (nie przez interfejs) przez portfel na komputerze ?
na jakims forum rzucilo mi sie w oczy ze ktos juz cos takiego probowal ale bylo ,,full po angielsku,, a translator lamal tlumaczac i nic z tego nie zrozumialem . chodzi o kopanie przez http://127.0.0....... (przez portfel bez pooli) . Poola nie umiem stawiac

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 7 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

A2 terminator - kto pomoze w podlaczeniu i konfiguracji. ?

Postautor: pumas26 » czwartek, 25 stycznia 2018, 02:49

Znalazlem na jednym z forum. Odpowiedz na moje pytanie , ale nie wpelni to rozumiem , prosze o pomoc , o dokladne przetlumaczenie tego . wkleje tu kawalek z tego forum juz po uzyciu translatora w operze. i prosze aby mi ktos tu napisal co gdzie i jak wpisac. co wpisac w configu monety a co w web interfejsie A2 terminatora ? chodzi mi o to jak wlaczyc a2 terminatora na kopanie solo przez portfel.
oto co znalazlem :
Cytat: cjmining na 03 czerwca 2016, 10:21:50 PM
Tak jest to plik devilcoin.conf

myślę, że to szczegóły kładę na moje ustawienia górników basenie 1 Ustawienia Add. Ja wydobycie inne monety dość szczęśliwie na basenach górniczych, ale chciałby, aby nauczyć się solowy kopalni. Będę czytać jak i kiedy się razem.

Jeśli ktoś mógłby po ich szczegóły solowy istnieją dostępne dla górnictwa medalu, czyli nazwa monety, pliku konfiguracyjnego, basen 1 dodać w oprogramowaniu A2 i mogę go przetestować. Twoje zdrowie

Trzeba użyć adresu IP komputera, na którym działa portfel Arg, nie 127.0.0.1 od A2 nie jest uruchomiony program portfela. Przypisywanie statycznego adresu IP do komputera, za pomocą ustawień routera. Gdy to zrobisz, wpisz go do A2 np 192.168.1.50:6624

Zmień rcpallowip do statycznego IP na A2.


https://bitcointalk.org/index.php?topic ... sg15074259

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 7 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

A2 terminator - kto pomoze w podlaczeniu i konfiguracji. ?

Postautor: pumas26 » piątek, 26 stycznia 2018, 00:49

Pół dnia siedziałem i kombinowałem z ustawieniami. I w koncu udało mi sie uruchomic A2 Terminatora w trybie solo (kopanie przez portfel).
Z gory dziekuje ze tu na forum niejednokrotnie prosilem o pomoc aby to rozwiazac i jak to ustawic aby kopac solo.. Ale niestety nikt nie potrafil pomoc , a nawet byla sugestia ze sie nie da.
Teraz to niech inni sie pomeczą aby to osiagnac. Mi nikt nie pomogl aby kopac solo.
Aby kopac na poolach przez stratum, to nie bylo az tak trudne , krok po kroku i poszlo ale aby kopac solo , to naprawde trzeba bylo pokombinowac . Pozdrawiam wszystkich PA PA

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, patrick95 i 52 gości