4 X GTX 1060 6GB Pomoc w złożeniu koparki

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

4 X GTX 1060 6GB Pomoc w złożeniu koparki

Postautor: krzysiekroza » wtorek, 23 stycznia 2018, 14:45

Witam serdecznie.

Jestem nowy na forum wiec jak coś to nie bijcie mnie :). Posiadam 4 karty GTX 1060 6GB (2xPalit,1 Zotac i 1 MSI). Mam jeszcze fundusze na 2 sztuki 1060. Chciałbym złożyć jakąś sensowną kopareczkę. Podzespoły które posiadam to 4 x GTX 1060, dwa zasilacze jeden 750w seasonic platinum drugi 530w gold be queit. Stelaż na 8 x GPU i 2 x PSU. Reszty brak i tutaj proszę o waszą pomoc w wyborze podzespołów i złożenia tego. Mam jeszcze wolną stara płytę ASRock 970A-G/3.1 ale chyba się nie nada?.

Pozdrawiam laik Krzysztof.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2130
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

4 X GTX 1060 6GB Pomoc w złożeniu koparki

Postautor: slasta » wtorek, 23 stycznia 2018, 15:01

A te 4 GPU które posiadasz to już kopie czy nar azie tylko leżakują ? Jak nie kopią to kup jakąkolwiek używaną płytę z cpu i ramem , byle miała wystarczająca ilość portów PCIE. Bez problemu powinieneś kupić coś za 300/400zł z 4/5 portami PCIE i na tym postaw koparkę. System na USB i kopiesz.
A zamiast kupować nowe karty, których ceny ostatnio są absurdalnie wysokie , kup od razu krypto. Takiej ilości krypto , które są ostatnio po mocnych rabatach, pewnie nigdy nie ukopiesz.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

4 X GTX 1060 6GB Pomoc w złożeniu koparki

Postautor: krzysiekroza » wtorek, 23 stycznia 2018, 15:17

Karty leżakują bo są z demontażu, ta płyta się nie nada Asrock 970A-G/3.1?. Inwestować gotówki w krypto nie chcę bo grafikę zawsze można sprzedać jest to sprzed który mam fizycznie w ręku. A mam dostęp do kilku gtx-ów 1060 na gwarancji po 1000-1200zł więc opłacalnie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2130
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

4 X GTX 1060 6GB Pomoc w złożeniu koparki

Postautor: slasta » wtorek, 23 stycznia 2018, 17:36

To po co składasz koparkę skoro nie chcesz inwestować w krypto? Czy celem koparki nie jest zdobycie krypto ? Po co bawić się w kopanie, płacić za prąd skoro wydając te same pieniądze można mieć więc coinów niż wykopie sprzęt.
Co do płyty to raczej słaby wybór, mało portów jak na jej wartość, a do niej potrzeba jeszcze procesor i ram.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

4 X GTX 1060 6GB Pomoc w złożeniu koparki

Postautor: krzysiekroza » wtorek, 23 stycznia 2018, 18:57

slasta nie czytasz ze zrozumieniem, napisałem że mam taką płytę a nie że chcę kupić. "wydając te same pieniądze można mieć więc coinów niż wykopie sprzęt" i przy tym kilkukrotnie wyższe ryzyko inwestując w giełdę a nie sprzęt. Grałem kiedyś trochę w pokera na $ i nie raz i nie dwa się przegrywało kilka tysięcy zł i nie raz czy dwa tyle się wygrywało i jakoś się nie dorobiłem bo człowiek zawsze łakomy jak wygra chce więcej a jak przegra to inwestuje podwójnie i też najczęściej topi wkład :). Przy koparce masz i krypto i sprzęt, wolniejszy zarobek ale "pewniejszy" i stabilniejszy. Jedyny mój problem to brak bardzo dobrej wiedzy w zakresie sprzętu komputerowego bo do najmłodszych już nie należę (wychowywałem się w XX w na podwórku a nie w XXI ze smartfonem i kompem od wieku 3 lat :). Dlatego proszę was o pomoc w doborze sprzętu i ogarnięciu tego za co będe niezmiernie wdzięczny.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

4 X GTX 1060 6GB Pomoc w złożeniu koparki

Postautor: redlumek » wtorek, 23 stycznia 2018, 19:33

slasta pisze:To po co składasz koparkę skoro nie chcesz inwestować w krypto? Czy celem koparki nie jest zdobycie krypto ? Po co bawić się w kopanie, płacić za prąd skoro wydając te same pieniądze można mieć więc coinów niż wykopie sprzęt.
Co do płyty to raczej słaby wybór, mało portów jak na jej wartość, a do niej potrzeba jeszcze procesor i ram.
A co ma inwestycja w sprzęt do inwestycji w krypto? IMHO co innego jest kopanie a co innego inwestowanie w krypto. Kopiesz to co najbardziej się opłaca i sprzedajesz. Jak chcesz to inwestujesz lub wyciąga kasę. Bez sensu jest kopanie czegoś bo może kiedyś wzrośnie a teraz słabo stoi.

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 25 czerwca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

4 X GTX 1060 6GB Pomoc w złożeniu koparki

Postautor: Alwego » wtorek, 23 stycznia 2018, 20:26

Ja sobie zamówiłem coś takiego: https://www.msi.com/Motherboard/H270-A-PRO.html

Co prawda LGA1151 jest raczej drogie (procesory, DDR4), ale reszte podzespołów mam. Na 6 kart akurat, a kto wie, może i 7 da radę wcisnąć ;)
2 tygodnie temu udało mi się za 60 zł kupić mobo lga 775 na 4 pcie z prockiem, więc możesz spróbować iść w tym kierunku, kupić coś na szybko, aby karty jak najszybciej zaczęły generować dochód.

Do tej płyty masz procka i ramy? Jak tak to składaj. Jak tanio i szybko możesz dorwać procka to kupuj (myślę, że za 70 zł dorwiesz, to dwa dni kopania). Jak od ręki tego nie poskładasz to myśl o nowej platformie. Z zasilaniem problemu raczej nie będzie. 4 karty na seasonic, dwie + mobo na be quiet.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2130
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

4 X GTX 1060 6GB Pomoc w złożeniu koparki

Postautor: slasta » wtorek, 23 stycznia 2018, 21:59

@krzysiekroza, A gdzie napisałeś że posiadasz płytę ? Pisałeś że posiadasz 4x karty i 2x zasilacze. Więc Ci napisałem że jak masz za nią płacić to jest to słaby wybór. Gdzie tu widzisz brak zrozumienia czytanego tekstu.
Inwestycja w krypto to nie poker chyba że porównujesz go do grania na giełdzie. Tylko w którym miejscu ja ci doradzam grę na giełdzie. Jedyne co napisałem to to że lepiej się wyjdzie kupując bezpośrednio krypto niż siedząc i kopiąc drobne, zwłaszcza przy obecnych cenach sprzętu.

@redlumek, Jak się patrzy tylko na dziś to można postępować tak jak piszesz, ale myśląc w dłużej perspektywie najlepiej kisić krypto w skarpecie, a najwięcej będziesz w niej miał po prostu dużo do niej wkładając na starcie. Będąc cienkim w uszach detalistą który ma jedną w porywach do kilku koparek przepłacasz za prąd, przepłacasz za sprzęt i w ogólnym rozrachunku kijowo wychodzisz bo ukopiesz całe nic. Sorry ale w temacie koparek siedzę już trochę czasu i wiem że obecnie inwestycja w sprzęt to bardzo słaba opcja. Sprzęt mocno zdrożał, trudność galopuje jak oszalała, a w około pełno humanistów pchających się do kopania bo nie potrafią ogarnąć matematyki na poziomie 4 klasy podstawówki aby policzyć czas zwrotu inwestycji. Czy kopanie czegoś ma sens czy nie powinno wynikać z jakiejś analizy a nie z tego czy teraz stoi nisko czy kalkulator pokazuje że teraz najbardziej się opłaca. Dziś się opłaca jedno jutro będzie opłacało się drugie. I tu jest problem. To że kalkulator pokazuje że się opłaca nic ci tak naprawdę nie daje, to tylko iluzja za którą gonisz, bo to są tylko cyferki na papierze których nie masz. Te krypto musisz dopiero wykopać a nie już je sprzedajesz. Jak już nakopiesz to będzie się opłacało co innego i co wtedy ? Skaczesz gdzie indziej i znów czekasz aż się ukopie, i znów co innego się opłaca i tak w kółko.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

4 X GTX 1060 6GB Pomoc w złożeniu koparki

Postautor: redlumek » wtorek, 23 stycznia 2018, 22:06

No przeciez to napisałem że kopiesz to co najbardziej się opłaca. Sprzedajesz to i albo wyciągasz kasę albo inwestujesz w coś innego. Przecież bez sensu jest kopać coś i to trzymać z nadzieją że to coś urośnie. Jeśli na innej walucie masz większe zyski z kopania i po sprzedaży jej to po kupnie tej drugiej waluty masz jej więcej niż byś ją bezpośrednio kopał. Pozatym inwestując tylko w co kopiesz bardzo się ograniczasz - bo o wiele więcej jest innych 'walut' niekopalnych z których po zainwestowaniu powinieneś mieć większe zyski.
Ps skakanie po różnych krypto w czasie kopania niezbyt się opłaca jeśli masz małą siłę wydobywcza i na wypłatę musisz czekać parę dni. Bo się może okazać że po paru dniach jednak to nie była najlepsza forma kopania.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2130
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

4 X GTX 1060 6GB Pomoc w złożeniu koparki

Postautor: slasta » środa, 24 stycznia 2018, 09:02

@redlumek, Bez sensem to jest właśnie sprzedawać na bieżąco cały urobek. Zapytaj się tych co pół roku temu sprzedawali na bieżąco wykopane ETH po 250$, albo tych co 2 lata temu sprzedawali po 10$ , czy są zadowoleni ze swojej decyzji.
redlumek pisze:Pozatym inwestując tylko w co kopiesz bardzo się ograniczasz - bo o wiele więcej jest innych 'walut' niekopalnych z których po zainwestowaniu powinieneś mieć większe zyski.
Skoro jest masa walut nie kopalnych na których można jeszcze więcej zarobić to po co pchać się w koparkę.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

4 X GTX 1060 6GB Pomoc w złożeniu koparki

Postautor: redlumek » środa, 24 stycznia 2018, 11:03

Nigdy nie umiałem tłumaczyć co mam na myśli. Może na przykładzie to przedstawię. Jeśli za kopanie jakiejś niszowe waluty zarobie dziennie 20$ zaś na kopaniu eth $16, to bardziej opłaca mi się kopać tam gdzie zrobię 20$ a urobek sprzedam i zamienię na eth - będę miał go 20% więcej. Temu właśnie twierdzę że trzeba odróżnić kopanie od inwestycji. Kopiesz to co najbardziej się opłaca i to sprzedajesz (ale jeszcze nie wyciągasz kasy), a potem inwestujesz (bądź wyciągasz kasę).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2130
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

4 X GTX 1060 6GB Pomoc w złożeniu koparki

Postautor: slasta » środa, 24 stycznia 2018, 11:40

@redlumek, To się trochę nie zrozumieliśmy, dla mnie sprzedaż to wymiana krypto na PLN. Natomiast zabawy w trading, gdzie wymieniasz jedno krypto na drugie, nawet tu nie poruszam, bo to zupełnie inna bajka.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

4 X GTX 1060 6GB Pomoc w złożeniu koparki

Postautor: redlumek » środa, 24 stycznia 2018, 12:55

No masz racje. Przeważnie slowo sprzedaż tutaj jest używana do wyjścia na fiaty.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 23
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

4 X GTX 1060 6GB Pomoc w złożeniu koparki

Postautor: adam_r » czwartek, 25 stycznia 2018, 22:36

Jako że również mam starszą płytę to podepnę się pod temat, mam jedno złącze nie PCIe a zwykłe PCI.
1. Pod zwykłe PCI nie podpinamy GPU zgadza się ?
2. Ma to znaczenie przy PCIe czy jest to 2.0 czy 3.0 ?
3. Ma to znaczenie przy PCIe czy jest to x16 x8 x4 x1?

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

4 X GTX 1060 6GB Pomoc w złożeniu koparki

Postautor: topnetdeal » piątek, 26 stycznia 2018, 00:12

1. Pod zwykłe PCI nie podpinamy GPU zgadza się ? <== zgadza się (chyba, że masz 20 letnią kartę graficzną)
2. Ma to znaczenie przy PCIe czy jest to 2.0 czy 3.0 ? <== nie ma znaczenia
3. Ma to znaczenie przy PCIe czy jest to x16 x8 x4 x1? <== nie ma znaczenia gdy karty wpinasz przez riser'y
(bezpośrednio w płytę główną tylko w fizyczne gniazdo x16 - ale elektrycznie może ono być również x8 x4 x1)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 23
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

4 X GTX 1060 6GB Pomoc w złożeniu koparki

Postautor: adam_r » piątek, 26 stycznia 2018, 11:28

Dziękuję za odpowiedz, mam risery. Jak się doczekam na paczkę z morele z zasilaczem to uruchamiam koparkę. Jeszcze raz dziękuję za szybką odpowiedz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: baranzii i 35 gości