Oplacalnosc transakcji korzystajac z BTC

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oplacalnosc transakcji korzystajac z BTC

Postautor: melon210 » niedziela, 21 stycznia 2018, 17:12

Jako, ze jestem nowy interesuje mnie kwestia tego w jaki sposob dokonywane sa male transakcje pomiedzy sprzedajacym a kupujacym korzystajac z platnosci BTC. Nie chodzi mi tu o techniczna kwestie a bardziej odpowiedz dlaczego sprzedawcy godza sie na oplate w BTC, biorac pod uwage ze ta cena sie wacha. Rownie dobrze cos co dzisiaj sprzedal w BTC o wartosci 70 euro moze jutro kosztowac mniej. W sumie jest opcja ze odrazu po dokonaniu transakcji sprzedawca moze sprzedac zarobione bitcoiny tego samego dnia zeby otrzymac euro o wartosci dzisiejszego kursu BTC.

Druga kwestia to taka, jak w takich przypadkach najbardziej oplaca sie sprzedawac BTC? Korzystajac z kantorow czy moze gieldy? Chodzi mi o kwoty w okolicach 50-100 euro w BTC.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oplacalnosc transakcji korzystajac z BTC

Postautor: pm7 » niedziela, 21 stycznia 2018, 17:49

melon210 pisze: Nie chodzi mi tu o techniczna kwestie a bardziej odpowiedz dlaczego sprzedawcy godza sie na oplate w BTC, biorac pod uwage ze ta cena sie wacha.
Większość "akceptacji BTC" polega na tym, że sprzedawca korzysta z usług firmy (np. BitPay.com, InPay.pl), która bierze na siebie ryzyko kursowe (pewnie sprzedają natychmiast odpowiednią liczbę BTC na giełdzie) i przekazują sprzedawcy pieniądze przelewem w zwykłej walucie (PLN/EURO/USD).

melon210 pisze: Druga kwestia to taka, jak w takich przypadkach najbardziej oplaca sie sprzedawac BTC? Korzystajac z kantorow czy moze gieldy? Chodzi mi o kwoty w okolicach 50-100 euro w BTC.
Generalnie bardziej opłacają się giełdy z uwagi na mały spread. Jeżeli jednak nie chcemy poświęcać czasu na zakładanie konta i weryfikację, kantor powinien być szybszy, a różnica nie będzie duża przy małych kwotach.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamu79, Arcymistrz1990, Bing [Bot], CzarnaOwca, Godstar, kontener, shinya56 i 22 gości