Jak zacząć wydobycie

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 18 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zacząć wydobycie

Postautor: Itachi » czwartek, 18 stycznia 2018, 18:12

Witam, chciałbym prosić was o pomoc, w zaczęciu wydobywania kryptowalut.

Zamierzam kopać na gtx 1080(bardziej dla zabawy, kilka godzin dziennie). Niestety nie wiem jaką kopalnie/program wybrać i czy muszę robić portfel.

Kiedyś wydobywałem CCminerem "lbc" na kopalni "lbry.suprnova.cc" i to co wydobywałem, od razu wysyłano na poloniexa.

Teraz wolałbym, by kryptowaluta nie była przelewana na tą giełdę, ponieważ przy wysyłaniu kryptowaluty na inny adres, pobiera sporą prowizję :-)

Jest może możliwość, bym dalej wydobywał CCminerem, tylko inna kryptowalutę? Myślałem np Zclassic

Z góry dziękuje za każdą pomoc !!! :-)

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 18 stycznia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zacząć wydobycie

Postautor: Rutrix » czwartek, 18 stycznia 2018, 23:22

Cześć,

Jako że i ja jestem początkujący i przed 3 miesiącami byłem w takim samym miejscu co Ty to pozwolę się podzielić swoim niezwykle długim doświadczeniem ;)
Ja zdecydowałem się kopać poprzez nicehasha. Co prawda zaliczyli niezłą wtopę bo ktoś im (albo oni sami kto wie ;) ukradł dobrze ponad 4k BTC przez co cały urobek który był na ich portfelu wyparował.
Plus całej tej sytuacji jest taki że teraz (bez prowizji!) można przesyłać kwotę od 0.002 BTC na giełdę coinbase, a tam można ją opchnąć/wymienić czy przesłać dalej wedle uznania.
Ja w ten sposób się bawię i na razie odpukać jakoś to całkiem znośnie idzie.
Zapewne są bardziej opłacalne sposoby kopania ale przy jednej karcie zarobek i tak jest raczej symboliczny więc dużej różnicy nie poczujesz ;P

Powodzenia!

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 18 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zacząć wydobycie

Postautor: Itachi » czwartek, 18 stycznia 2018, 23:50

Dziękuję za poradę, lecz chyba ccminerem postaram się kopać, o ile nauczę się zmieniać kryptowalute do kopania :-)

Wiecie może gdzie popełniłem błąd? (Gdy odpalam na LBRY, wszystko działa, ale jak chcę zmienić na Zclassic program pokazuję na czerwono "Equihash" i się wyłącza )

https://zcl.suprnova.cc/ (stąd zmieniam dane: "algo" : "Equihash", oraz "url" : "stratum+tcp://zcl.suprnova.cc:4044", resztę mam ustawioną jak w lbry

{
"_comment1" : "Possible keys are the long options (ccminer --help)",
"_comment2" : "todo: support /* comments */",


"api-bind": "127.0.0.1:4068",
"statsavg": 20,


"quiet" : false,
"debug" : false,
"protocol" : false,
"cpu-priority" : 3,


"algo" : "Equihash",


"launch-config" : "32x16",


"url" : "stratum+tcp://zcl.suprnova.cc:4044",
"user" : "login.nazwapracownika", (tu na pewno mam dobrze ustawione)
"pass" : "haslo" (tu też mam dobrze)
}

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zacząć wydobycie

Postautor: rc9999 » piątek, 19 stycznia 2018, 01:21

Jest wiele wersji ccminera. Nie każda obsługuje algorytm equihash. Tpruvot ccminer powinien obsługiwać.
Do equihasha spróbuj użyć ewbf. U mnie lepiej się sprawdza niż ccminer.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 18 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zacząć wydobycie

Postautor: Itachi » piątek, 19 stycznia 2018, 23:31

Polecicie jeszcze jakieś programy do wydobywania kryptowalut oraz kopalnie? :-)

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 18 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zacząć wydobycie

Postautor: Itachi » niedziela, 21 stycznia 2018, 20:10

Przepraszam za spam, ale mam jeszcze jeden problem, mianowicie wydobywam programem ewbf na kopalni suprnova, karta gtx 1080 kopie ok 500-510 soli i zauważyłem, że w ciągu 12h dziś wydobyłem tylko 1,8zł, co ważne w transakcjach na stronie widziałem , że od godziny 2 w nocy, do godziny 17 nie wpłynęły żadne wpłaty "ZEC" (zwykle co 2-3 godziny wpływały jakieś transakcje)
Czy to oznacza, że kopalnia coś oszukuje, czy mogą być opóźnienia lub jakiś błąd z mojej strony?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, Bing [Bot], bn801, grzeg, naciuje i 43 gości