Bitbay - Weryfikacja - komornik - kto pomoze

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 7 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay - Weryfikacja - komornik - kto pomoze

Postautor: pumas26 » piątek, 12 stycznia 2018, 01:25

Witam . Mam konto na Bitbayu i chcę parę tysięcy wypłacić .
Mam konto również w Banku Pocztowym na ktorym siedzi komornik . Gdy saldo przekroczy 1500zl , to komornik wszystko powyżej bierze.
Tak więc jest jeszcze opcja wypłaty z Bitbaya - Wypłata z bankomatu.
Ale wcześniej wyskakuje iz mam zweryfikować konto . Czy jak zweryfikuje konto, a mam kilka tysięcy na koncie bitbay to komornik tego nie wykryje ? Zaraz po weryfikacji komornik nie dowie sie o tym koncie ?
Proszę o odpowiedz. Z góry dziękuje
P.S. Pisałem do supportu Bitbaya w tej sprawie 3 razy a z automatu dostałem 3 te same odpowiedzi ale nie na to pytanie. Pisali o tym co do weryfikacji jest potrzebne a nie o komorniku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay - Weryfikacja - komornik - kto pomoze

Postautor: benq » piątek, 12 stycznia 2018, 06:44

Komornik nie dowie się, że masz tam jakiekolwiek środki tak długo, jak Bitbay nie dostanie nakazu sądowego/zajęcia komorniczego bezpośrednio w twojej sprawie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay - Weryfikacja - komornik - kto pomoze

Postautor: prap0n » piątek, 12 stycznia 2018, 07:21

Nie dowie sie. Proces weryfikacji jest wewnetrznym procesem bitbayu a nie jakims uregulowanym prawnie, z systemem na poziomie panstwa ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay - Weryfikacja - komornik - kto pomoze

Postautor: prezes » piątek, 12 stycznia 2018, 09:17

Jak komornik wystąpi z zapytaniem do BitBay to się dowie i zamrozi Ci jeszcze środki na giełdzie. Uważaj komu mówisz, że handlujesz na giełdzie. Jak Twój dłużnik się dowie to masz pozamiatane.

Wiele osób uważa że jak wypłaca sobie pieniądze z BitBay poprzez bankomat to nikt się o tym nie dowie, a to jest oszukiwanie siebie. Żeby wypłacić pieniądze z bankomatu musicie podać wszystkie swoje dane i w każdej chwili się może zdarzyć że ktoś się upomni o tą kasę czy to US czy jakiś komornik.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay - Weryfikacja - komornik - kto pomoze

Postautor: Harey » piątek, 12 stycznia 2018, 10:00

@prezes, zgadzam się z Tobą w 100%. Jednak gwoli uczciwości trzeba dopowiedzieć, że koszty poszukiwania majątku obciążają na tym etapie wierzyciela. Poszukiwania w ZUS, systemie ognivo (banki, ale też nie wszystkie) itp. to standardowe czynności, niezbyt drogie.

Sam pamiętam, jak ktoś mi wisiał jakieś drobne, to była honorowa sprawa a więc prawomocny wyrok, komornik, poszukiwanie majątku i... okazało się, że nic nie ma. Zatrzymałem się w momencie propozycji zapłaty komornikowi za ślusarza, asystę policji i weterynarza (pies) kwoty > 2k PLN za wejście do lokalu zajmowanego przez dłużnika, w którym na 99% też nic by komornik nie zajął. Ta kwota skutecznie przekonała mnie, że to już nie honor a pieniactwo ;)

Reasumując wcale nie jest powiedziane, że komornik lub wierzyciel wpadnie na pomysł krypto a nawet jeśli, że to będzie opłacalne.
Te uwagi nie dotyczą oczywiście US, który standardowo może "pojechać" po giełdach i wyłowić wszystkie karciane operacje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay - Weryfikacja - komornik - kto pomoze

Postautor: benq » piątek, 12 stycznia 2018, 10:24

Generalnie tak jak napisał prezes, ale jeśli twój wierzyciel się nie dowie, że akurat na Bitbayu masz jakieś środki, to raczej ciężko mu będzie do nich wystąpić. Jest mnóstwo instytucji, gdzie można przetrzymywać pieniądze i to jak szukanie igły w stogu siana.
Z drugiej trony, jeśli chcesz być 'kozakiem' i się pochwalisz, że ty płacił nie będziesz bo masz wszystko w bitcoinach, to łatwo dodać 2 + 2 i wystąpić do Bitbaya z nakazem.

Z drugiej strony, czy można zając komuś kryptowaluty? To miało być jedno z założeń kryptowalut.

Możesz też przelać waluty na portfele, no, ale taka transakcja będzie na twoim koncie.
A za ukrywanie/sprzedawanie majątku w celu uniknięcia egzekucji komorniczej grozi więzienie.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 279
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitbay - Weryfikacja - komornik - kto pomoze

Postautor: RafaelGrey » piątek, 12 stycznia 2018, 10:37

Można co najwyżej zająć nośniki z kluczami czyli laptopa, może nano ledgera :) Dlatego zawszze fajnie mieć seed do electrum wykuty na pamięc w głowie i móc sobie odtworzyć portfel w dowolnym miejscu

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 37 gości