BCC z gieldy na gielde.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 133
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BCC z gieldy na gielde.

Postautor: Athread4 » środa, 10 stycznia 2018, 23:30

Dobry wieczor, wlasnie wyplacilem BCC z BitMarket na portfel BitBay. Ile mniej wiecej idzie taki przelew?
Juz troche czekam i sie denerwuje, czy oby na pewno zrobilem wszystko okej. Jak wgl sprawdzic stan transakcji?

Obrazek

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BCC z gieldy na gielde.

Postautor: bl4ck » środa, 10 stycznia 2018, 23:35

Skoro nie wiesz jak coś się robi to rób najpierw przelew TESTOWY.
Szczegóły sprawdzisz mając id TX transakcji i wyszukując ją w eksploratorze.
Zresztą widać status "oczekuje" to chyba oczywiste że przelew nie został potwierdzony przez giełdę aby mógł ją opuścić.

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BCC z gieldy na gielde.

Postautor: afrus » środa, 10 stycznia 2018, 23:37

https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 133
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BCC z gieldy na gielde.

Postautor: Athread4 » środa, 10 stycznia 2018, 23:40

bl4ck pisze: Skoro nie wiesz jak coś się robi to rób najpierw przelew TESTOWY.
Szczegóły sprawdzisz mając id TX transakcji i wyszukując ją w eksploratorze.
Racja, ale zalezalo mi na czasie i w sumie nadal zalezy.
Posiadam identyfikator transakcji, ale nie bardzo wiem w jakim eksploratorze mam to wyszukac, mozesz mnie bardziej naprowadzic?

Dodano po 1 minucie 49 sekundach:
Okej, dzieki sa 2 potwierdzenia czyli o ile sie nie myle jeszcze jakos 10min?

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BCC z gieldy na gielde.

Postautor: bl4ck » środa, 10 stycznia 2018, 23:41

@Athread4, Dostałeś wyżej linki.

Dodano po 1 minucie 2 sekundach:
Athread4 pisze: jakos 10min?
powiedzmy tutaj nie ma nic co do minuty do tego dochodzi jeszcze zwłoka ze strony bitmarketu.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 133
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BCC z gieldy na gielde.

Postautor: Athread4 » czwartek, 11 stycznia 2018, 01:53

bl4ck pisze: @Athread4, Dostałeś wyżej linki.

Dodano po 1 minucie 2 sekundach:
Athread4 pisze: jakos 10min?
powiedzmy tutaj nie ma nic co do minuty do tego dochodzi jeszcze zwłoka ze strony bitmarketu.
Okej, dziekuje Wam za pomoc. Mam jeszcze ostatnie pytanie jak wyglada sytuacja z BTC przy tej zapchanej sieci? Jezeli np. wyplacil bym z BitMarket'u teraz na BitBay - ile mniej wiecej czasu musialo, by minac zeby doszlo na drugi market?

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BCC z gieldy na gielde.

Postautor: bl4ck » czwartek, 11 stycznia 2018, 10:33

@Athread4, Nie ma takich wyliczeń bloki wpadają losowo w różnych odległościach czasu, nie są regularne najważniejsze aby wypłacić btc z na tyle wysokim\wystarczającym fee żeby btc zostały potwierdzone przy następnym bloku, ale na giełdzie rzadko jest opcja wyboru giełdy same to dopasowują często zbyt nisko.... Druga sprawa giełdy wymagają ileś tam potwierdzeń to od nich zależy kiedy zostaną zaksięgowane.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BCC z gieldy na gielde.

Postautor: ikswodnal » czwartek, 11 stycznia 2018, 10:58

Athread4 pisze: Mam jeszcze ostatnie pytanie jak wyglada sytuacja z BTC przy tej zapchanej sieci? Jezeli np. wyplacil bym z BitMarket'u teraz na BitBay - ile mniej wiecej czasu musialo, by minac zeby doszlo na drugi market?
Zauważ też, że trzymanie kryptowalut na giełdach nie jest zalecane. Do trzymania, gromadzenia kryptowalut służą portfele. Jedyne odstępstwo (wg mnie) może dotyczyć
tylko Bitcoina Core w wyjątkowych sytuacjach. Bitcoin Cash (BCC lub BCH) opłaty fee ma tak małe, że nie warto ryzykować przesyłania bezpośrednio z giełdy na giełdę. Najlepiej jest przelać z jednej giełdy na portfel (Electron Cash) i następnie jeżeli jest taka konieczność z portfela na drugą giełdę.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BCC z gieldy na gielde.

Postautor: pm7 » czwartek, 11 stycznia 2018, 11:41

pm7 pisze:Przelew Bitcoin, o ile się nie oszczędza na opłacie i odbiorca wymaga 6 potwierdzeń potrwa zwykle z 1-2 godziny (niezależnie od pory dnia). Zdecydowanie należy zawsze robić przelewy przez własny portfel i trzymać backupy kluczy nawet jeżeli już nie zamierzamy z nich korzystać. Jeżeli chcemy, można nawet jeszcze niepotwierdzone przelewy z własnego portfela od razu wysłać. Jeżeli damy wyższą opłatę, to możemy wręcz przyśpieszyć w porównaniu do bezpośredniego przelewu.

Z ważniejszych powodów dlaczego Bitcoiny wypłacamy z giełd wyłącznie na własne adresy (takie, których klucze prywatne kontrolujemy, czyli portfele jak Electrum, Bitcoin Core):
-przy wypłacie z giełdy nie wiesz ile czasu potrwa wypłata, ani z jaką dokładnością (np. spróbujesz wypłacić 0.012345 BTC, a giełda zaokrągli do 0.012 BTC i wyśle po godzinie)
-jeżeli przypadkowo wypłacisz sobie złą walutę (np. Bitcoin Cash do portfela Bitcoin lub odwrotnie) zauważysz to i możesz sam naprawić przez import klucza do odpowiedniego portfela, natomiast jak wyślesz złą walutę, to musisz liczyć na pomoc odbiorcy
-możliwość późniejszego udowodnienia posiadania adresów (można podpisywać kryptograficznie wiadomości kluczami do konkretnych adresów)
-adres, z którego wychodzą Bitcoiny z giełd na ogół nie jest naszym adresem odbiorczym. Giełdy przesyłają z dowolnych adresów, więc jak np. druga strona zwróci bez pytania Bitcoin na adres, z którego je dostała (nie powinna, ale to nie znaczy, że tak się nigdy nie stanie), to doładuje czyjeś konto na giełdzie, a my stracimy te Bitcoiny

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, darbieg, Fugitive, Google [Bot], shinya56 i 42 gości