Masternode i POS

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Masternode i POS

Postautor: Krachu1895 » środa, 10 stycznia 2018, 14:33

Witam,
W ostatnich dniach na twitterze B3 coina trochę się działo, wszyscy mocno nakręcali się na nową stronę, więc kupiłem troszkę tej waluty tak na wszelki wypadek. Jak się okazało strona raczej zawiodła ( nadal nie dodali do nie whitepaper'u oraz informacji na temat teamu ) i kurs spadł na samo dno. W sumie w tej chwili nie pozostaje nic innego jak zaczekać i liczyć na to, że sytuacja z B3 się poprawi, tak więc skoro już w tym siedzę to chciałbym je pomnożyć poprzez trzymanie ich w portfelu. Tutaj pojawia się pytanie jak to zrobić? :P

Nigdzie nie jest jasno napisane czym różni się Masternode od Proof of stake, nie wiem czy to się jakoś dopełnia czy są to dwie różne rzeczy. Z tego co wiem Masternode polega na tym, że trzymając nasze coiny w oficjalnym portfelu dla danej waluty co jakiś czas otrzymujemy "zrzuty" monet na to konto. Z kolei POS to prawie to samo - trzymamy w portfelu coiny i otrzymujemy ich jakiś procent na konto w skali roku/ miesiąca. Czy dobrze to rozumiem? Czy wystarczy po prostu ściągnąć i zainstalować portfel a potem "przelać" na niego nasze coiny by otrzymywać wynagrodzenie?

Byłbym wdzięczny jeśli ktoś by mi to wytłumaczył i ewentualnie wyprowadził mnie z błędu.

Początkujący
Posty: 150
Rejestracja: 6 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Masternode i POS

Postautor: owen444 » niedziela, 15 kwietnia 2018, 09:21

też jestem ciekawy moze ktoś wytłumaczy????

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Masternode i POS

Postautor: benq » niedziela, 15 kwietnia 2018, 09:35

@Krachu1895, @owen444,
Trochę dziwne pytanie, wszystko do wygooglania w parę sekund.
POS - proof of stake, jest sposobem wydobywania monet, podobnie jak POW - proof of work.

Masternode to komputer, wykorzystywany do „zarządzania” siecią, utrzymywania jej, wykorzystywany zarówno przy POS jak i POW.

Początkujący
Posty: 150
Rejestracja: 6 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Masternode i POS

Postautor: owen444 » niedziela, 15 kwietnia 2018, 21:56

Masternode jest jakas premia z monet czy za free sie to robi??

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, Ostrowin i 43 gości