Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: donkeszyn » czwartek, 9 lipca 2020, 19:06

jondoexxx pisze: czwartek, 9 lipca 2020, 18:21Od 15-ego jest sezon wyników za drugi kwartał.
- inwestujesz pod wyniki z przeszlosci czy pod wyniki, ktore moga byc?

Skoro gielda jest na zielono to znaczy ze oczekiwania wzgledem ruchu w biznesie sa pozytywne a nie ze przedstawią nam wyniki za q2 ktory juz sie wydarzył i o ja pi@#$%e hujnia wychodze :mrgreen:
Jak sie to wyjebie na plecy to znaczy ze rynek spodziewa sie lipy w przyszlosci. Sprzedasz akcje firmy ktora dobrze rokuje bo miala lipe w 2q kiedy wszystko z przymusu zostalo zblokowane?

Kolejna sprawa. W marcu wszystko sie wywalilo nadrukowali hajsu i teraz obecne wyceny i tak nawet jak beda na równi z marca to wciaz wzgledem hajsu w obiegu beda mniej warte. Mozna powiedziec ze osiagniecie ceny z marca wciaz jest mniej warte obeceni niz w marcu. Pasowalo by to uwzgledniac.

Nie widac tez zeby biznesy mialy sie zle (mowie o Irlandii) Nie wiem jak jest gdzie indziej. Obsluguje duze fabryki jak Johnson & Johnson / Pepsi / Ge Healthcare / Abbvie / Striker / mam znaojmych w Ferrero i Dell jak pytam jak u nich sytuacja to mowia ze teraz wakacje ale po wakacjach maja w huj orderów i bedzie bussy. Male biznesy i uslugodawcy tez zarobieni jak pytam o fachowca to mi mowi ze najpredzej za miesiac albo dwa....

Nie sadze aby byla jakas zla informacja na jesien bo za duzo ludzi tego oczekuje i sie na to przygotowuje. No ale czas pokaże albo moze gielda pokaze nam przyszlosc napewno nie przeszlosc bo ta juz znamy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 104
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 167
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: snajper » czwartek, 9 lipca 2020, 19:30

Ostatnio zmieniony piątek, 10 lipca 2020, 00:22 przez snajper, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » czwartek, 9 lipca 2020, 19:57

@snajper Joe007 o tym pisał kilka dni temu


@donkeszyn tak, tak, wszystko jest ok :)

Prześledź np. odpowiedzi do tego wątku od początku :twisted:


Jak na moje oko to się produkuje na giełdach

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » czwartek, 9 lipca 2020, 20:03

Off Topic
Poza tematem. Kilka projektów, które obserwuje zaczyna dołączać się do akcji. Odechciewa się śledzenia wydarzeń na tym rynku...

"Challenge the Cryptocommunity to Support the End of Police Brutality and Systemic Racism"
https://www.change.org/p/challenge-the- ... mic-racism

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: donkeszyn » czwartek, 9 lipca 2020, 20:51

TUi - biuro podróży - wiadomo nie latamy nie zwiedzamy
Airbus / Ryanair / Aerospace - wiadomo nie latamy nie zwiedzamy

Trump's Miami area golf 250 workes hehe o k!@#$% to jest wyznacznik czuje sie prawie przekonany...

Kuehne + Nagel - moze robia miejsce dla polskiego transportu :) wkoncu jestesmy mega konkurencyjni i zajebisci w tym sektorze

Na powaznie to jezeli koronawirus uderza wlasnie w transport, turystyke, hotelarstwo i restauracje to nie ma co sie dziwic ze tam leca zwolnienia. Kolejna sprawa to sam motyw zwolnien. Dzieki coronie nie trzeba dawac odpraw zwalnianym pracownikom to jest mega zajebista opcja dla takich przerosnietych firm zeby nie musialy wyplacac kosztownych odpraw.

Dalej McLaren / Renault / Nissan / German car supplier / Scania / Aston Martin / BP / auto industry supplier Johnson Matthey /

HSBC został również zakwalifikowany do grupy pięciu liderów wśród banków, które wykazują się ponadprzeciętnym tempem wzrostu.
W lipcu 2012 bank został oskarżony o „umożliwienie meksykańskim kartelom prania brudnych pieniędzy, oferowanie usług bankowych instytucjom wspierającym Al-Ka’idę oraz omijanie embarga nałożonego na Iran – takie zarzuty postawili HSBC, największemu europejskiemu bankowi, amerykańscy senatorzy

W listopadzie 2014 roku bank został oskarżony przez władze Belgii o to że „świadomie promował oszustwa podatkowe dokonywane przez spółki offshore”. Prokurator prowadzący sprawę oskarżył HSBC o „oszustwa, pranie brudnych pieniędzy, działania kryminalne i niezgodne z prawem wykonywanie zawodu pośrednika finansowego”[2]. W sierpniu 2019 roku brukselska prokuratura poinformowała, że filia HSBC w Szwajcarii w ramach ugody związanej z prowadzonym śledztwem zgodziła się zapłacić karę w wysokości 294,4 mln euro

- To teraz zwalniaja tempo :D


Nie wiem ja nie wieszcze armagedonu. Nie ma powodów do tego aby mialo byc zle. Wirus jest tu narzedziem a nie faktyczny slaby stan gospodarek ktore rozwijaly sie elegancko i nikt nie narzekal na brak zamowien. W okolicy mam okolo 900 domkow jak mi sasiedzi zaczna umierac to odszczekam co tu pisalem. Narazie widze jak wszyscy sie uwijaja z robota.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetz » czwartek, 9 lipca 2020, 20:59

wstrzymalbym sie z zakladaniem shortow

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » czwartek, 9 lipca 2020, 22:47

Obrazek

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » piątek, 10 lipca 2020, 00:59

Spoiler:
Dodano po 3 minutach 21 sekundach:
jondoexxx pisze: czwartek, 9 lipca 2020, 18:21 Może to nie wykres BTC, ale patrząc na korelację BTC z giełdami, warto mieć to na uwadze.

To korelacja Nasdaq do SP500, obecnie jesteśmy powyżej dot com bubble w środku recesji, może i Nasdaq pójdzie jeszcze i nawet 50% w górę, może 100%, ale jak to walnie, to nie będzie co zbierać. Od 15-ego jest sezon wyników za drugi kwartał.

Bez tytułu.jpg
Tu jest jeszcze bardzo dużo miejsca na bańkę analizując same kąty wznoszenia

Dodano po 2 minutach 30 sekundach:
shinya56 pisze: czwartek, 9 lipca 2020, 17:12 Marcowe spadki były skorelowane z wirusem. Mówi się o drugiej fali na jesień. Spokojnie z tymi wzrostami. Euforia co niektórym za bardzo weszła.
Tutaj jest jakieś dziwne podejście skrajność w skrajność. ATH albo ATL.
Ja bym raczej powiedział, że były skorelowane z giełdą. Ale podobno giełda reagowała na wirusa :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 283
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 636
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pawelawe » piątek, 10 lipca 2020, 02:36

No i znów wróciliśmy do trójkąta:


Ostatnio występuje podobny schemat, że wychodzimy z takich symetrycznych trójkątów fejkowo górą, czyli typowe czyszczenie shortów, a póżniej powrót z mocnym impetem i po kilku dniowej konsolidacji standardowo wyjście dołem, żeby jeszcze wyczyścić drugą stronę :D

Założę się, że jeżeli spadniemy poniżej 9090$ to wyjście dołem będzie prawie, że pewne.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 845
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 485
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » piątek, 10 lipca 2020, 04:34

Dołem może sięgnąć nawet ~8350 odbijając się jednocześnie od dolnej bandy utworzonej z dwóch pików (2.06 oraz 15.06) i przecinającej ją spadkową LT poprowadzoną z knota 14k (czerwona przerywana). Znacznie lepszą opcją byłoby nie dopuścić do obsuwy poniżej 8850 aby nie zaznaczyć nowego LL.
Spoiler:
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
22
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » piątek, 10 lipca 2020, 09:23

Bitcoinowi życzę jak najdłuższego konsolidowania, bo bodaj wszystkie inne warunki sprzyjające początkowi nowej bańki są spełnione, włącznie z halvingiem oraz zanikiem aktywności na tym forum - a tymczasem zajrzyjmy tam, gdzie już teraz jest ciekawie.

DeFi

Kwota zdeponowanych środków rośnie coraz szybciej, widać wyraźne przyspieszenie od połowy czerwca.
https://defipulse.com/

Tradycyjne lokaty nie przynoszą już zysków,
https://heritagere.pl/lokaty-w-bankach- ... y-procent/ (23.06)

w odróżnieniu od lokat DeFi.
https://www.forbes.com/sites/leeorshimr ... ller-apps/ (26.05)
https://www.forbes.com/sites/leeorshimr ... ed-yields/ (22.06)
viewtopic.php?p=649543#p649543 (17.06)
https://defirate.com/lend/

Co prawda lider segmentu wzrósł już 60-krotnie względem BTC,
https://www.tradingview.com/chart/LENDB ... -Altcoins/

a DeFi jest modnym tematem w światku krypto
https://bithub.pl/analizy/defi-czy-wart ... -rynek-52/

(choć raczej nie widać tego na naszym forum),
search.php?keywords=defi

ale pomimo popularności pojęcia DeFi, zaangażowanie w tamtejsze instrumenty jest wciąż niewielkie,
https://www.coingecko.com/buzz/defi-survey (18.05)

a zainteresowanie tym tematem wśród ludzi spoza krypto wcale nie wzrasta, nie mówiąc już o osiąganiu poziomów zbliżonych do tych z czasów bańki ICO.
https://trends.google.com/trends/explor ... q=defi,ico

Wnioskuję zatem, że bańka DeFi ma jeszcze spory potencjał.

Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: 5 maja 2020
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: satoshi4ever » piątek, 10 lipca 2020, 14:19

Zdecydowanie, niektóre projekty wciąż nie są przewartościowane ale należy być ostrożnym, stosunek Price-to-Earnings nawet najbardziej wypompowane kryptowaluty wydają się wciąż mieć spore pole do wzrostów W odniesieniu do ich wykorzystania. I zgadzam się że konsolidacja na bitcoinie wraz z pozytywnym tłem na rynkach tradycyjnych powinna wydłużyć jeszcze okres trwania hossy przynajmniej do momentu końca września kiedy to statystycznie przychodzi najgorszy moment na rynkach.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetz » piątek, 10 lipca 2020, 14:58

Rynek wciagu najblizszych godzin bedzie mial ostatnia szanse na rozbudowanie ostatniego impulsu, jesli nie wybijemy poziomu 9,27 - 9,31, dalsza szansa z LL od mierzen, zostanie prawdopodobnie zanegowany dlatego, ze jest to juz 4 punkt LT spadkowej, z ktorego mamy zawrotke, miejsca w tym pennant'cie mamy coraz mniej na wyjscie gora, SL ustawiam na poziomie 9,16 mimo ze ponizej mamy miejsce, z ktorego mozemy zawrocic to lepiej wyjsc na swoje i poczekac, jak wszystko sie potoczy.



Jesli nic sie nie zmieni to nastepnych zakupow szukal bede w okolicach 8,7
w takim przypadku dojdzie nam kolejna RZ na poziomie szczytu sprzed kilku dni, a dolna LT pojdzie w zapomnienie, ze wzgledu na malejacy volumen i wymeczanie, spodziewalbym sie w takim scenariuszu powolnych spadkow i naglego wybicia powyzszych 2 RZ i 3 ksztaltujacej sie


Wymeczenie rynku moze zakonczyc sie na poziomie nad ob - czerwona pozioma, mocny SZ mam od 8,1 do 7,8

Poki nie zadziala SL, nadal lokalnie mamy szanse na wybicie 9255 i scenariusz ze zdan z poczatku posta

Jesli chodzi o rynek BTC jestesmy obecnie w strefie, gdzie nie warto ani zakladac S ani tymbardziej L, warto ustawic SL (otworzyc piwo :lol: albo zrobic drinka - jedno nie wyklucza drugiego) przed wielkim dymaniem graczy - zakladam mimo tego, co widac na 1D, ze beda to shorciarze


@adi1193, jesli chodzi o LSK to jest silnie skorelowany z BTC
Spoiler:
przy spadkach spodziewalbym sie zejscia rowniez do poziomu ob, kupilem tego zbyt duza ilosc, zeby sprzedawac z tego miejsca ze strata, bo BIDy na BB wygladaja tak slabo jak zreszta ASKi najwyzej poczekam kilka ms - finalnie i tak sprzedam z zyskiem, poki nie doszlo do zrzutu na btc i niepewnosci LSK mimo wszystko wg struktury swiec i lini horyzontalnych wygladal dobrze, teraz wyglada to niezbyt dobrze, wiec na pewno nie jest to dobrze miejsce na zakup tego coina

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » piątek, 10 lipca 2020, 15:43

fusywszklanejkuli pisze: piątek, 10 lipca 2020, 09:23(choć raczej nie widać tego na naszym forum),
search.php?keywords=defi
mnie osobiście temat interesuje od jakiegoś czasu, ale nie lubię sam przecierać szlaków...wolę wpierw poczytać o doświadczeniach innych ;)
ale nie ukrywam, że jak nic się nie zmieni, to na niewielkie kwoty zrobię testy...
nie ukrywam, że myślę "kiedyś tam" o pożyczce zabezpieczonej kryoto - ale nie uśmiecha mi się korzystać z platform pożyczkowych, gdzie trzeba przelewać środki na konto firmy - dla mnie niewiele to się różni, od trzymania krypto na giełdzie...
Dużo bardziej podoba mi się np. Compound, czy inne podobne systemy. Tam środki zostaja na naszym portfelu, jeśli dobrze rozumiem....

jak ktoś ma więcej do powiedzenia w temacie, to smiało, proszę się nie krępować...

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » piątek, 10 lipca 2020, 17:51

Mnie w całym DeFi i yield farmingu przerażają nagłe wahania ceny tego pod co mamy zastaw...

Przykładowo, jak mamy ETH wrzucone na pożyczkę i wyemitowaliśmy DAI, to jak cena ETH wahnie się o np. 30% czy tam 50% to cała nasza kasa idzie z dymem. Ludzie potracili kupę kasy 13 marca...
Tam jest sporo bugów...To nie jest tak, że sobie wrzucisz tam np. milion i kasujesz rocznie 6% na bezpiecznej lokacie, bo klucze są Twoje....jak tąpnie mocno cena to jesteś zlikwidowany i tracisz prawie cały swój zastaw....Ja dziękuję za taki interes....Tam jest jeszcze za dużo bugów, za mała płynność i finalnie myślę, że takie akcje przed nami...Myślę, że dużo bezpiecznej jest polować na tokeny governent na przecenie i je hodlować.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » piątek, 10 lipca 2020, 17:59

jondoexxx pisze: piątek, 10 lipca 2020, 17:51jak cena ETH wahnie się o np. 30% czy tam 50% to cała nasza kasa idzie z dymem...Tam jest jeszcze za dużo bugów..jak tąpnie mocno cena to jesteś zlikwidowany i tracisz prawie cały swój zastaw....Ja dziękuję za taki interes...
Spory bug jest niestety też jeszcze na ropie ;) , która podczas marcowego czarnego łabędzia zanotowała kursy ujemne. To nie jest tak że masz firmę wydobywczą i kasujesz za każdą baryłkę, może się zdarzyć, że będziesz musiał dopłacić za jej odebranie... ja dziękuję za taki interes ;)

A tak na serio... przy małych zwrotach rzędu 5% z DeFI , masternodów i innych supernodów nie warto sobie tym zawracać głowy bo rynek wariuje +/- 100% na przestrzeni kilku , kilkunastu mięsiecy. Niedużo brakuje aby było -5% od szczytu poprzedniej dziennej świecy
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » piątek, 10 lipca 2020, 18:09

jondoexxx pisze: piątek, 10 lipca 2020, 17:51Przykładowo, jak mamy ETH wrzucone na pożyczkę i wyemitowaliśmy DAI, to jak cena ETH wahnie się o np. 30% czy tam 50% to cała nasza kasa idzie z dymem
Jasne, dlatego bezpieczniej na pewno będzie pożyczać na niskim LTV....a takie mocne tąpnięcia się chyba często nie zdarzają....
Z drugiej strony, jak kurs idzie w górę, to możesz dobrać większą kwotę pożyczki, za tę samą ilośc krypto...
każdy kto się na coś takiego decyduje, jest świadom plusów i minusów...
jondoexxx pisze: piątek, 10 lipca 2020, 17:51jak tąpnie mocno cena to jesteś zlikwidowany i tracisz prawie cały swój zastaw
Przyznam, że tego nie rozumiem....jak jesteś pożyczkowdawcą, to jak możesz stracić zastaw w przypadku tąpnięcia? Co innego jak jesteś pożyczkobiorcą, to oczywiste, LTV dojdzie do 100% i zastaw pokryje zadłużenie. Ale w przypadku jak jesteś pożyczkodawcą? Może o czymś nie pomyślałem...możesz rozwinąć temat?

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » piątek, 10 lipca 2020, 19:06

@adiqq

Ja też tego do końca nie kumam, ale podobno można. To jest smart contract, który działa np. tak:

Wrzucasz 15 ETH i emitujesz np. DAI o wartości 10 ETH
Cena ETH spada o 40%, więc Twój zastaw (ETH) stracił na wartości i już nie jest warty 150% wyemitowanego DAI. W takiej sytuacji dochodzi do likwidacji. Tak to z grubsza rozumiem.
Tutaj o marcowym krachu:
https://www.zrozumiecbitcoina.pl/2020/0 ... to-krachu/

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » piątek, 10 lipca 2020, 19:26

jondoexxx pisze: piątek, 10 lipca 2020, 19:06Wrzucasz 15 ETH i emitujesz np. DAI o wartości 10 ETH
Cena ETH spada o 40%, więc Twój zastaw (ETH) stracił na wartości i już nie jest warty 150% wyemitowanego DAI. W takiej sytuacji dochodzi do likwidacji. Tak to z grubsza rozumiem.
Tak, ten z przykład z DAI jest chyba ok.
Ale z tego co czytałem, to nie musisz nic emitować, tylko np. za pomocą jakiejśc platformy (różne są) pożyczyć komuś ETH na okreslony % - i tutaj nie ma żadnego ryzyka, jeśli się nie mylę....bo wszystko jest zabezpieczone smart kontraktem...nie dochodzi do żadnej likwidacji, bo nie ma żadnej emisji i pożyczkodawca nie zabezpiecza kapitału - tylko wymaga zabezpieczenia (odpowiedniego LTV) od pożyczkobiorcy
Dokładnie tak jak w przypadku kredytu hipotecznego.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » piątek, 10 lipca 2020, 19:48

@adiqq to nie ma sensu, bo to byłaby pożyczka bez zastawu....Zastanów się, ja bardzo chętnie pożyczę od kogoś ETH nawet na 100% odsetek...A potem ich po prostu nie oddam :) co zrobi smart contract jak ja nic nie zastawiłem? Musi być zastaw, a jak jest zastaw to jest podatny na zmianę ceny.

Jedyna bezpieczna opcja jaką widzę, to kupno np. DAI na giełdzie (zamiast emisji z ETH) i wsadzenie DAI na lokatę....tylko, że obecnie DAI ma blisko 0 odsetki na compound.

Swoją drogą, wczoraj doszło do precedensu i po raz pierwszy blacklistowano adres USDC.

Tak naprawdę DAI to nie taka głupia opcja stablecoina. Jak go mamy na ledgerze to faktycznie, nic ani nikt nam go nie zabierze, bo nie ma organizacji która nim zarządza (nie to co w przypadku, PAX, USDC, Tethera itd.)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, kim_dzong_un, pawel296, shinya56, TomaszT i 34 gości