Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem kurs do 09.06.2020 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minie piątek, 5 czerwca 2020, 21:39

<8000$
13
17%
8000-10000$
26
35%
>10000$
36
48%

Liczba głosów: 75
Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 548
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: mesrotten » poniedziałek, 6 kwietnia 2020, 22:28

Dziewczyny nie kłóćcie się już tyle bo będziecie brzydkie.

TYMCZASEM.

Na kontraktach walnęło w 7.375, górna kreska myźnięta nieśmiało, pora wzmóc czujność. Przy drugim ataku (o ile będzie), który może osiągnąć 7.5 lepiej uważać czy nie będzie szybkiego fejka i powrotu na dół. Jak wyjdzie górą na dłużej to nie wyklucze i tego 8 k, które póki co wykluczam..

Obrazek

Weteran
Reputacja: 2703
Reputacja postu: 
6

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 6 kwietnia 2020, 22:33

Martwi mnie ta dodatnia korelacja btc z S&P.
Giełdy zapewne wkrótce znowu polecą w dół więc to samo spotka bitka.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0

Postautor: Lord_Bafford » poniedziałek, 6 kwietnia 2020, 23:02

Slaby temat z tym S&P. To pokazuje niestety dość wątłą niezależność btc, o mitycznym safe heaven nie wspominając. Trzeba też brac pod uwagę bardzo nietypowe warunki jaki nastały. Ale czyż wlasnie w takich warunkach kryptomonety nie mialy pokazac swojej przewagi? Myślę, że to jeszcze musi potrwać ileś tam lat.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3564
Reputacja postu: 
0

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 6 kwietnia 2020, 23:08

@Vetz czytałem wcześniej że o mnie pisałeś, to ci odpowiem, w przeciwieństwie do @anagamidev który wierzy w Bitcoina i ceny z Saturna u mnie to wyłącznie co jakiś czas wrzutka na bębęn 2/3k i gridowanie na maxa
Spoiler:
Obrazek
, obecnie mam 40% kapitału (i pochwalę się z czasem zyskiem z tego i profit w bulionówki złoto/srebro wyłącznie) ale i gotowy jestem zamienić stakeowane pivx i onion (bo zec nie oddam nigdy :!: ) w btc i shortować dziada dalej, zabezpieczając. Nie spocznę, póki nie zobaczę pewnego pięknego dnia ceny mojego pierwszego zakupu 250$ i wtedy się znowu załaduje, a do to tego czasu od ponad 2 lat nie posiadałem 1 BTC/ kupiłem na krótki granie max 0.25 (wszystko jest szybko wywalane po zysku na PLN/USD - żaden absolutnie HODL - wszystkich wyznawców wydymali bez mydła od 13.03 /nikt się nie przyzna/ tylko @koparki szczerze napisał że długo tego nie odrobi/ teraz odrabiacie i gratki, Niedźwiedzie obserwują) - to są nadal ceny z króliczego kapelusza.
Na PrimeXBT x100 przy dobrze obranym shorcie są tysiące % na pozycji/ wiadomo że Byki na tym rynku od zawsze mają fory (Tethera) ale i to minie..Ja wtedy będę na warcie na pewno
Tylko krótki shorty i zarabione kotlety idą w srebro/ złoto (dlatego też dziś w rekordzie sprzedaję sztabeczkę złota 5g za 1500 zł czy uncję srebra/lunary skupowane po 60 zł za 190 zł. Ja widzę zupełnie gdzie indziej miejsce na lokowanie konkretnej kasy od lat. Dla przykładu złoto kupowane w 2013 dziś daję przy tej gorączce 54% zysku na sztabce. Ja wiem że tu można więcej i szybciej, i śp. @Wymazywanie, którego mnie tu brakuje wyciągał nie tylko takie kokosy. Ale nie ze mną te numeru, ja mam czas 8-) Ja na FX grając na walutach nie jestem zafiksowany socjopatycznie w shortowanie/ gram na luzie w obie strony. Tu mam spory bagaż negatywny do Bitoszka
ps. Jako że usuneli mojego posta znikającego do ,,po świętach''
Jeszcze raz ZDROWIA - resztę sami ogarniecie
Spoiler:
Wesołych Świąt Wielkanocnych z Trójmiasta

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4588
Reputacja postu: 
9

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 6 kwietnia 2020, 23:33

@Vetz skoro do mnie pijesz to powiem Ci, że zachowujesz się jak Wymazywanie i księżniczkujesz, szczerze to trafność Twoich predykcji jest taka sama jak każdego kto gra z trendem i sprawdzalność jest dość dobra, ale bez przesady :D

@socjolog2008 no ja wierzę w 100k$ i tyle, tak mi wychodzi z mojej AT, aczkolwiek z timing'iem zawsze miałem problem, ale co ja Ci powiem, normalnie miałbym 40 BTC gdyby nie było korekty na 20k$, a tak to teraz mam 80 BTC ponad uśrednionych do zera i ciągle czekam na 100k$ dwa lata wte czy wewte nie robi mi różnicy, a taki zwykły HODL i uśrednianie daje mi możliwość odejścia od giełdy i nie muszę pilnować pozycji 24h/dobę :D Poza tym gdybyś faktycznie wierzył w to co mówisz szortowałbyś BTC jak zły, a jeszcze przypominam sobie jak na 9k$ longowałeś i Cię wyczyścili, a później kurs sobie spadł spokojnie do 4k$ :D Niby nie grasz na rynku, niby tylko śrubki, a jednak siedzisz w tym po uszy, a powiem Ci więcej, mnóstwo osób gra teraz na crypto, nawet manager'owie funduszy hegdingowych :D Wystarczy śledzić polską scenę traderską :D Crypto to nie tylko zabawki dla frajerów :D

Poza tym BTC może ciągle spaść do 2222$ czy do 500$ na momento i ciągle to podkreślam :D Ja tylko się zastanawiam kto będzie chciał tam sprzedawać, jedyna racjonalna odpowiedź to Ci złapani na jakieś grube longi na dużej dźwigni, ale na pewno cena długo się tam nie utrzyma góra kilka dni może tygodni później takie odbicie z 500$ do 5000$ to jest 1000%, więc szczerze wątpię, ale warto wtedy 100k$, żeby mieć bańkę jak ktoś ma wolną gotówkę :D

Dodatkowo skoro szaleje zaraza na świecie i w każdej chwili możemy stracić życie, to tym bardziej warto jeszcze ryzykować i zapewnić sobie dobre emocje przed odwinięciem kity, żeby mieć co sobie wspominać w momencie śmierci :D

### edited: 2020-04-07 00:11 ###
Ostatnio zmieniony wtorek, 7 kwietnia 2020, 00:11 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Początkujący
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0

Postautor: Jimmy4k » wtorek, 7 kwietnia 2020, 00:09

Jest jeszcze szansa na 7.4 czy po zawodach?

Początkujący
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0

Postautor: Godstar » wtorek, 7 kwietnia 2020, 00:12

Jimmy4k pisze: wtorek, 7 kwietnia 2020, 00:09Jest jeszcze szansa na 7.4 czy po zawodach?
oczywiście jest szansa nawet na 7500, na m15 nic się specjalnego nie wydarzyło , zwykła korekta silnego ruchu.
Ja myślę że do rana wybijemy 7350 - 7400 finex, a jutro szczyt.
Wąski SL podsuwam trochę poniżej dołków korekt od wczoraj i niech konto puchnie.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Jimmy4k » wtorek, 7 kwietnia 2020, 00:20

Godstar pisze: wtorek, 7 kwietnia 2020, 00:12Wąski SL podsuwam trochę poniżej dołków korekt od wczoraj i niech konto puchnie.
Mówisz o dołkach korekt z wczoraj koło 22 (7.2) czy wcześniejszych (7.05)?

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Godstar » wtorek, 7 kwietnia 2020, 00:24

Jimmy4k pisze: wtorek, 7 kwietnia 2020, 00:20Mówisz o dołkach korekt z wczoraj koło 22 (7.2) czy wcześniejszych (7.05)?
tak podsuwam trochę poniżej cienia świecy poprzedniej korekty, tylko ja gram zwykle krótkie ruchy otwieram duże pozycję na 30 - 1,5 h, a wczoraj trochę dzięki wpisom kolegi vetz, przetrzymałem trochę pozycję wbrew w sumie swojej strategi, a że nawet trochę potem dołożyłem, mam już 10k usd w zysku, więc po prostu nie muszę nisko ustalać SL, bo i tak względem moich ruchów wcześniej gdzie łapałem wzrost po 0,5 - 2 % teraz mam kilka razy tyle, prowadzę pozycję i czekam :)

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Jimmy4k » wtorek, 7 kwietnia 2020, 00:36

Godstar pisze: wtorek, 7 kwietnia 2020, 00:24mam już 10k usd w zysku
To pogratulować :D Jeśli można spytać o strategie, to skupujesz na dołkach i sprzedajesz po tej 0.5-1.5h jak wejdzie na górkę? I tak w kółko, w górę z trendem rozumiem?
No to ustawial SL na 7.15 i idę spać, dzięki!

Początkujący
Reputacja postu: 
3

Postautor: Godstar » wtorek, 7 kwietnia 2020, 00:39

Jimmy4k pisze: wtorek, 7 kwietnia 2020, 00:36To pogratulować Jeśli można spytać o strategie, to skupujesz na dołkach i sprzedajesz po tej 0.5-1.5h jak wejdzie na plus? I tak w kółko, w górę z trendem rozumiem?
Jimmy4k pisze: wtorek, 7 kwietnia 2020, 00:36jak
tak zwykle z trendem, często szukam też miejsc lokalnych korekt i otwieram pozycję z wąskim SL, prowadzę zwykle do pierwszej przeciwnej świecy po m15, czyli im ruch stabilniejszy tym teoretycznie więcej zarabiam, to z systemu Zaorskiego, ale jest mądre to co mówi o tym żeby w strategii prowadzenia pozycji mieć szanse na scenariusz który może wyporwadzić Twoją pozycję do nieskończoności w górę, jak mam już np. 4 m15 zielone to przechodzę na interwał m30 itd.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » wtorek, 7 kwietnia 2020, 02:13

Pierwszy target wbity :D

Spoiler:
anagamidev pisze: poniedziałek, 6 kwietnia 2020, 02:57 BTC/USD, 1h, jakiś trójkąt symetryczny :D
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev

Początkujący
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
1

Postautor: Ores » wtorek, 7 kwietnia 2020, 04:25

Początkujący
Reputacja postu: 
2

Postautor: Korekta » wtorek, 7 kwietnia 2020, 08:15

Food for thought:

Czy te wzrosty wam nie cuchna? Ja wiem, ze kreski, wykres, newsy w cenie, ale sytuacja na swiecie przeczy fundamentom i logice tego, ze wszystko jest na zielono. Nie chce mi sie wierzyc, ze 'printers go brrrr' i pozamiatane. Z perspektywy duzego gracza, jesli mialbym skupowac akcje za nieograniczony dodruk, to czy nie robilbym tego z duzo nizszych, przypodlogowych poziomow? Jesli ulicy nie stac/nie mysli teraz o inwestycjach, to w takim razie kto maluje trawe na zielono? Sytuacja, gdy sp500 reaguje ogromna zielona swieca, po miazdzacych notowaniach odnosnie bezrobocia, jest absolutnym kuriozum.

Odnosze wrazenie, ze to mimo wszystko odbicie martwego kota po panicznym marcu. O tyle martwiace, ze zaszlo dosyc wysoko i jak nadejdzie kulminacja strachu i wirus powie sprawdzam wobec rzadow (kryzys jeszcze sie nie zaczal a juz mialby sie skonczyc?) to czekaja nas dlugie lata posuchy.

No, to skoro sie tak ladnie przywitalem przed milionami sluchaczy... Discuss!

ps. zeby nie bylo, ze temat nie ten. Proba przebicia yearly open zdaje sie udana (aktualnie testowana od gory), wiec to moze nie byc koniec wzrostow w lokalnym trendzie. Moj bias: spadkowy, jestem poza rynkiem.

Początkujący
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0

Postautor: lordzuk » wtorek, 7 kwietnia 2020, 08:51

Mi wszedł szort na 7461 :) zobaczymy jak się to rozwinie( martwi mnie tylko goldencross na h4) @prap0n złapałeś czy czekasz na wyższe poziomy ?

Początkujący
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0

Postautor: Samotny Czarodziej » wtorek, 7 kwietnia 2020, 09:06

Gratulacje mi ostatnio wchodą tylko straty :) Dopiero teraz stawiam L i będę powoli łapał małe % do odstukania.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 6036
Reputacja postu: 
4

Postautor: ergorg » wtorek, 7 kwietnia 2020, 09:18

Wygląda na odbębnioną korektę - target 7900$.

BitMEX - 10% fee discount for 6 months

Pomogłem? Grosza daj ergorgowi, sakiewką potrząśnij, sakiewką potrząśnij...
BTC: 1FjVy9eGDZtpjnAoHo6KHPdXzsezRSggqt

Początkujący
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0

Postautor: Niko9tek » wtorek, 7 kwietnia 2020, 09:38

Korekta pisze: wtorek, 7 kwietnia 2020, 08:15Czy te wzrosty wam nie cuchna? Ja wiem, ze kreski, wykres, newsy w cenie, ale sytuacja na swiecie przeczy fundamentom i logice tego, ze wszystko jest na zielono. Nie chce mi sie wierzyc, ze 'printers go brrrr' i pozamiatane. Z perspektywy duzego gracza, jesli mialbym skupowac akcje za nieograniczony dodruk, to czy nie robilbym tego z duzo nizszych, przypodlogowych poziomow? Jesli ulicy nie stac/nie mysli teraz o inwestycjach, to w takim razie kto maluje trawe na zielono? Sytuacja, gdy sp500 reaguje ogromna zielona swieca, po miazdzacych notowaniach odnosnie bezrobocia, jest absolutnym kuriozum.

Podczas kryzysu w 2008 podobnie to wyglądało, najpierw duży spadek, a potem raz w góre, raz w dół. Ja myśle, że to tylko kwestia czasu aż znowu jebnie, sytuacja w stanach jest dynamiczna, póki co oprócz zwolnień i wzrostu zachorowań cicho. Kryzys w stanach dopiero się zaczyna. Jeśli S&P 500 znowu jebnie to pewnie z Bitcoinem będzie podobnie ( powiązanie 60%)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4515
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » wtorek, 7 kwietnia 2020, 09:49

Korekta pisze: wtorek, 7 kwietnia 2020, 08:15 Czy te wzrosty wam nie cuchna? Ja wiem, ze kreski, wykres, newsy w cenie, ale sytuacja na swiecie przeczy fundamentom i logice tego, ze wszystko jest na zielono.

Nie, BTC śledzi rynki, które akurat mają korektę gwałtownych spadków "Covidowych", nie robi nic wybitnego sam z siebie na ten moment. :)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: anagamidev » wtorek, 7 kwietnia 2020, 09:51

Wróć do „Przedszkole”