Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wloczykij78 » piątek, 20 marca 2020, 13:02

Właśnie odrobiłem straty po wodospadzie. Lubię takie akcje :-) W ciągu 7 dni - bitek 21%, 39% - bch, 46% - bsv. Z mniej więcej 1/3 wkładu czekam na zjazd żeby wkupić się niżej... Część zysku poza giełdę żeby nie kusiło :-)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ChomiczyPlan » piątek, 20 marca 2020, 13:39

@wloczykij78
Serio myślisz, że spadnie? Bo ja tam widzę dalsze wzrosty. Właśnie wytestowaliśmy od góry poprzedni dołek na Bitstampie z 18 grudnia i let's go. Moim zdaniem doleci do okolic 7500, gdzie jest dawna logarytmiczna linia trendu wzrostowego i tam będzie dalsza walka.

Kto wie, może wypad z tej linii trendu wzrostowego zostanie zanegowany, ale to już raczej jest zbyt optymistyczne.
Jakby co, to aktualnie mam założonego longa x5 na BCH.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » piątek, 20 marca 2020, 13:52

A propos kryzysu wywołanego przez wirusa (lub może tylko wystartowanego przez niego?):
https://businessinsider.com.pl/twoje-pi ... fe/8tnlkwe

Bitocoin póki co pięknie odbił, ale może się okazać, że to tylko koci bounce przed przyszłym tygodniem, kiedy to czeka nas prawdziwy armagedon, o ile oczywiście Bitcoin będzie nadal podążał za amerykańskim rynkiem akcji, a wirus będzie nabierał rozpędu w USA (na co się zanosi).

Tym niemniej nie zmieniłem zdania, że <6K jest świetna strefa zakupowa w kontekście kilku najbliższych miesięcy. Ale opiszę to szczegółowo w osobnym poście.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 199
Rejestracja: 26 stycznia 2020
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Samotny Czarodziej » piątek, 20 marca 2020, 13:53

Cześć, wszystkim.
anagamidev pisze: piątek, 20 marca 2020, 12:09anagamidev


Podoba mi się, osobiście wróżę, że lecimy na 7200-7500 w weekend i spadamy na 4500k, ale sam dopiero zaczynam przygodę z krypto. Już uwaliłem na pozycji 80% a więc na pewno ni jest to porada inwestycyjna :D
murlok pisze: piątek, 20 marca 2020, 11:53Czy bierzecie w ogóle w swoich rozważaniach pod uwagę to, że ptaszki ćwierkają o przejmowaniu przez rządy kilku procent z kont bankowych w imię "ratowania świata". Jeżeli to prawda to te shorty będą niebezpieczne. A nawet jeżeli nieprawda to wystarczy, że ludzie w to uwierzą.


Myślę, że jakoś będzie trzeba w imię solidarności odbudować Nasz świat. ;)

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » piątek, 20 marca 2020, 15:25

btc po 8k eth po 200 :shock:

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bit-els » piątek, 20 marca 2020, 15:27

@masonbtc na jakiej giełdzie takie rzeczy widzisz?

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » piątek, 20 marca 2020, 15:28

jeszcze nie ale lecimy tam

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bit-els » piątek, 20 marca 2020, 15:29

@masonbtc ale kiedy? Dziś, za tydzień, za 3 lata?
;-)

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » piątek, 20 marca 2020, 15:33

nie wiem ale przed korektą tak zakładam pewnie przez weekend poleci

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 25 listopada 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: max33 » piątek, 20 marca 2020, 15:53

Taki troche OT : wczoraj postanowilem uplynnic troche altow i btc uzywajac coinbase, binance i ledgera . Zajelo mi to godzine , tak ze w mojej ocenie adopcja lezy i kwiczy 1/10. Dla szarego czlowiek to sa rzeczy nie do przeskoczenia, w porownaniu do np transakcji blik ktora mozna zalatwic w 15 sekund.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » piątek, 20 marca 2020, 16:05

masonbtc pisze: piątek, 20 marca 2020, 15:25btc po 8k eth po 200
@masonbtc
ta , to chyba kwoty za 2 bitki i 2 etery :P

max33 pisze: piątek, 20 marca 2020, 15:53Taki troche OT : wczoraj postanowilem uplynnic troche altow i btc uzywajac coinbase, binance i ledgera . Zajelo mi to godzine , tak ze w mojej ocenie adopcja lezy i kwiczy 1/10. Dla szarego czlowiek to sa rzeczy nie do przeskoczenia, w porownaniu do np transakcji blik ktora mozna zalatwic w 15 sekund.

@max33
bez przesadyzmu , dziś około godz 10 puszczałem bity z trezora - po 3 miniutach już były zaksięgowane na bajnansie ( aż sam byłem w lekkim szoku :shock: )

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » piątek, 20 marca 2020, 16:09

max33 pisze: piątek, 20 marca 2020, 15:53wczoraj postanowilem uplynnic troche altow i btc uzywajac coinbase, binance i ledgera .
Mógłbyś wymienić mniej więcej które alty? Bo w tym właśnie rzecz, że niektóre krypto - sieci, przepływy i zabawa z niektórymi giełdami(potwierdzenia) mogą doprowadzić do szału, tym bardziej gdy na rynku robią sobie właśnie zrzut 40%. Inna sprawa, że ludzie za mocno też dywersyfikują, co się wiąże na przykład ze sporymi stratami nie tylko w czasie. Na przykład można nieźle się naciąć na BCH, BSV przy nagłych obsuwach kursu. Dziwię się, że tego nie bierze sie pod uwagę w pierwszej kolejnosci na tak zmiennym rynku. Niektóre krypto z kolei "transferują się" w przeciągu 5-20sec, inne nieco dłużej, ale też bardzo znośnie, przykładowo ETH[erc20], LTC, TRX.

----------------------
@max33 tu możesz powórnać potwierdzenia z blokami ---> https://blockchair.com/
max33 pisze: piątek, 20 marca 2020, 16:32ltc
Giełda wymaga 4 potwierdzeń, tj. jakieś 5-10min. czekania max. No ale Binance to Binance, że oni jeszcze nie padli to w sumie można traktować niemalże jak sukces. @Mayoris
Spoiler:
Mayoris pisze: piątek, 20 marca 2020, 16:30Wy piszecie tylko o szybkościach przelewów, a @max33 raczej chodzi też o całą tą papraninę z logowaniem się na giełdy (hasła, 2fa, captche), podłączaniem ledgera (czasami też nie pracuje stabilnie) , kopiowaniem adresów kont, potwierdzeń mailowych itd itp - czasochłonne, męczące - szary człowiek za Chiny tego nie ogarnie.
Fakt, choć tak zupełnie serio przy obustronnym zaufaniu, giełdy są zupełnie zbędne, a cała trudność wymiany między dwiema osobami polega wyłącznie na przesłaniu sobie adresów i określeniu umownej wartości wymiany. Na pewno w dziwną stronę poszło to wszystko - kryptowaluty rzekomo stworzonej tylko dla ludzi, bez instytucji i pośredników.

Jeżeli BTC będzie dalej tak cudować to zaczną jeszcze widzieć scenariusze dla dinozaurów:
Spoiler:
Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 20 marca 2020, 17:17 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 5 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 137
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: GD

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: plnxODIN » piątek, 20 marca 2020, 16:12

@zeroBTC
no to ja wczoraj wieczorem ok 18 z ledgera przelewałem bitki na coinbase - i dotarło dopiero po 2 w nocy (ponad 8 godzin później) - i to jeszcze popychane wszystkimi możliwymi akceleratorami... także wczoraj mnie to zmęczyło i nie dziwie się opinii @max33. Pewnie większość widząc wzrosty postanowiła sobie coś sprzedać, a dziś wszyscy już przelali to i szybciej przelewy idą...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Mayoris » piątek, 20 marca 2020, 16:30

Wy piszecie tylko o szybkościach przelewów, a @max33 raczej chodzi też o całą tą papraninę z logowaniem się na giełdy (hasła, 2fa, captche), podłączaniem ledgera (czasami też nie pracuje stabilnie) , kopiowaniem adresów kont, potwierdzeń mailowych itd itp - czasochłonne, męczące - szary człowiek za Chiny tego nie ogarnie.
Ostatnio zmieniony piątek, 20 marca 2020, 16:37 przez Mayoris, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 25 listopada 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: max33 » piątek, 20 marca 2020, 16:32

doge i ltc
przelew z ledgera ze standardowym fee (btc) dotarl rano

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » piątek, 20 marca 2020, 16:37

Ja mam na uwadze rowniez taki 1% scenariusz dla byczkow.
Oczywiscie mocno teoretyczny, ale moj niedzwiedzi bias zaklada rowniez mozliwosc wystapienia wiekszego wzrostu przed spadkami.

Sekwencja zdarzen moze sie zmienic (np zjazd w okolice dolka i strzal trwajacy z miesiac na 9k), wiec to abc moze inaczej wygladac. Ale zaklada ona generalnie teorie exit pompy jako ostatecznej pulapki i w sumie tylko to chcialem zobrazowac.

Wykres w takim wypadku wygladalby technicznie idealnie:

1) ustanowiony LH na 1W (obecnie nie mamy)
2) Zachowana struktura bearish na 3D/1W/1M

Oczywiscie nie musze dodawac co by sie stalo z sentymentem... rozmarzylem sie. Niedzwiedzie tez musza pofantazjowac - no ale wracam juz do nory.
Jak @socjolog2008 pisal, zalecana ostroznosc w obu kierunkach i dopasowanie wielkosci pozycji + SL.

+18 :twisted:
► Pokaż Spoiler
@jondoexxx

Exit pompa przed spadkiem. Co dalej to juz jest mocne teoretyzowanie. Dla mnie ten scenariusz jest malo prawdopodobny, po prostu zwrocilem uwage jak wszystko ladnie by sie wtedy ulozylo... na wykresie. BTC zawsze sie podnosi, pytanie ile to potrwa.
Ostatnio zmieniony piątek, 20 marca 2020, 17:17 przez prap0n, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » piątek, 20 marca 2020, 17:12

@prap0n jako exit pompa, to zakładasz, że to by była ostatnia pompka bitka, potem by spadł w czeluście i game over, już nigdy by się nie podniósł, czy po prostu wielomiesięczną/letnią besse?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » piątek, 20 marca 2020, 17:18

@prop0n bardzo optymistyczne i to byłby numer popisowy mr.Wyjebki w tym rozdaniu kart. U mnie gra już pod testowanie żółtej po wyjściu już z dużego trójkąta cap (wrzucałem ten trójkąt z 5 razy, to już nie będę kolejny raz Tak to widzę
Spoiler:
Obrazek
i gram
Spoiler:
Obrazek
na pewno na dzisiaj już wyskoczyłem z fx/walut. Tam pod same zamknięcie będą jazdy bez trzymanki i łapanie ludzików pod otwarcia niedziela/poniedziałek. Ile ma być tych ostatnich szans na crypto - toż to teraz odbiło 3000$
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » piątek, 20 marca 2020, 17:40

Kolejna ofiara bitmexa, swoja droga trzeba byc geniuszem zeby miec fundusz hedgingowy i grac na bitmexie

https://www.theblockcrypto.com/post/593 ... ice-plunge

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » piątek, 20 marca 2020, 17:46

od godz 15stej bit podobnie jak SP500

BTC 15min
Obrazek

SP500 15min
Obrazek

jeszcze przez weekend jakieś odbicie na bitku , a od poniedziałku z poniższego powodu :
ekonokomik pisze: piątek, 20 marca 2020, 13:52A propos kryzysu wywołanego przez wirusa (lub może tylko wystartowanego przez niego?):
https://businessinsider.com.pl/twoje-pi ... fe/8tnlkwe

.... poleje się dużo krwi :idea:

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Sałata i 39 gości