Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Mayoris » czwartek, 12 marca 2020, 17:15

Przewidywany funding na BTC , Bitmex:
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » czwartek, 12 marca 2020, 17:36

kozaki_wiesi pisze: czwartek, 12 marca 2020, 15:51Nie rozumiem po co szydzisz.

Główny mój argument podałem:
fusywszklanejkuli pisze: czwartek, 12 marca 2020, 13:14 O tym, jakie mity upadły, możemy porozmawiać za rok bądź dwa. Na pewno nie upadł jeden: potrafię ocenić konsekwencje długoterminowe paru godzin (lub nawet dni) paniki.
Dzisiejszy spadek kursu złota podobnie niczego nie przesądza. Adwersarze jednak najwyraźniej twierdzili inaczej, skoro mini-krach BTC wobec domniemanej stabilności złota uznawali za znaczący. Tymczasem złoto też im zrobiło psikusa, co moja paskudna, wredna i bezlitosna natura natychmiast wykorzystała jako pretekst do nieposkromionego potoku szyderstw i złośliwości, który Cię tak niesłychanie zbulwersował.

Argumentacja o głębokości spadku złota i BTC jest nieprzekonująca, bo krypto cechuje się szaloną zmiennością. Wzrasta 300%, spada 30% i nikogo to szczególnie nie zaskakuje. Nie jest to niczym nowym, więc nie wnosi nieznanych wcześniej parametrów do dyskusji o złotowatości. Zarzut wysokiej zmienności jest oczywiście słuszny tak samo jak był 5 lat temu: niezbyt atrakcyjne to złoto, które na drugi dzień jest warte jedną trzecią mniej. Ten stan może, ale nie musi trwać wiecznie, z powodu coraz ostrzejszych regulacji i stopniowego, wraz z napływem wielkich graczy, zwiększania się głębokości i płynności rynku; tendencja nieprzewidywalna.

Argumentacja o zachowaniu kursów obydwu aktywów od początku 2020 roku jest wybiórcza (bo dlaczego nie np. od 2019, a może od 2011, czyżby nie pasowało wtedy do koncepcji?) i również zapomina o zmienności je charakteryzującej.

Adwersarze nie uwzględniają też, że przyszłość może przynieść nieprzewidywalne teraz zmiany nastawienia inwestorów wobec różnych klas aktywów.

Dlatego najlepiej zupełnie wstrzymać się od prognoz, bo nie mają one sensu, zwłaszcza wygłaszane pod wpływem chwilowych emocji. Jest przecież rzeczą znaną, że profesjonalni analitycy i ekonomiści regularnie mylą się w przewidywaniach. Przepowiadanie losów takiego, podobnego zupełnie do niczego, dziwadła jak krypto to całkowite nieporozumienie. Na tym forum jesteśmy pewnie w większości zgodni co do jednego: jest w krypto potencjał i warto obstawiać, że kiedyś coś z tego będzie. Co konkretnie, kiedy, a nawet za ile - pozostanie niezgłębioną tajemnicą.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » czwartek, 12 marca 2020, 17:43

fusywszklanejkuli pisze: czwartek, 12 marca 2020, 17:36Dlatego najlepiej zupełnie wstrzymać się od prognoz, bo nie mają one sensu, zwłaszcza wygłaszane pod wpływem chwilowych emocji.
Ja się przyznam że tylko dziś już w mojej głowie widziałem 3 różne scenariusze od apokaliptycznego po euforyczny. Lepiej stanąć z boku póki co. Ostatecznie i tak trzymam to co mam od dawna, ewentualnie szykuje się na jakieś dodatkowego zakupy.
Powodzenia wszystkim wróżbitom :P

Faktem jest że póki co wszystko leci. Dopiero za co najmniej rok będziemy mogli ocenić btc

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » czwartek, 12 marca 2020, 17:47

Też pora podzielić się stratami. Lekcja na przyszłość, nie ma czegoś takiego jak SL ręczny, nawet na małej dźwigni. 1 BTC (za 8,2k $ USD) poszedł w pizdu :( Było to ok. 20% kapitału przeznaczonego na grę.

Obecnie zrobiłem zakupy za kolejne ~30% kapitału ze średnią ceną 6600 USD i mam ok 2 BTC (rynek spot). Kolejne transze będę uruchamiał przy 5,5k, 4,9k, 4,1k, a ostatnie 20% zostawię na nowe dołki i piekło.

Całość kapitału w krypto to mały % mojego majątku, więc nie ma spiny, no ale strata 5 cyfrowej kwoty trochę boli. Cieszę się jednak, że wyciągłem z tego nauczkę.

Dzisiejsza lekcja wyleczyła mnie z lewara. Wrócę dopiero, jak odrobię straty poprzez BTC spot i będę tam grał tylko za zyski, czyli zapewne potrwa to wiele miesięcy, no chyba, że te 10k zobaczymy prędzej niż myślę.

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » czwartek, 12 marca 2020, 18:20

Spoko. Panika pełną gębą. Złoto też naparza w dół - co prawda nie tak mocno ale jednak. Nie rozumiem dlaczego WSZYSCY wycofują się we FIATy skoro na bank zostanie uruchomiona DRUKARKA by ratować świat i nastąpi STAGFLACJA ? Tego nie pojmuję.
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 marca 2020, 18:22 przez zomos2, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 12 marca 2020, 18:20

Może ORGR na 15m i recovery o kilka stówek?
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » czwartek, 12 marca 2020, 18:23

@BitJanusz Raczej przygotowania pod drugą falę. Może i dojdzie trochę do góry bo i SPX trochę odbija ale sądzę że prawilne odbicie dopiero w weekend jak się pieniądze i transfery zamrożą.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4287
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 12 marca 2020, 18:30

@Fibo, prosimy o update :)
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » czwartek, 12 marca 2020, 18:39

@BitJanusz, oczywiście może być niezbyt grywalne V, bo emocje są w zenicie, a Stany mogą odbić, ale granie kontry teraz to loteria. Co innego po dwunastogodzinnym klinie-wyhamowaniu, jak zaznaczyłem (które wtedy zresztą akurat nie przyniosło zysków śmiałkowi, ale przynajmniej było jakąś podstawą do podjęcia ryzyka):

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » czwartek, 12 marca 2020, 18:44

W 1D nagle taki zrzut w spadającej i tak wcześniej tendencji? Nie, to jakiś żart jest chyba.
Wygląda jak kontrolowany wyleszcz kogoś kto pociąga za sznurki w tym markecie.

Tym bardziej, że BTC i tak cienko rósł od grudnia w porównaniu do reszty, i w kilka godzin przekreślono marzenia wszystkim munbojom o jakieś 30%. Już nawet nie wspominam tych licznych tragedii maluczkich trejderów i ciułaczy, i można się pocieszać, że to samo jest na akcjach obecnie.

Żadne AT tego nie wyjaśni, mi weszły tylko planowane targety, ale to żaden powód do dumy, bo timing w ogóle się nie zgadza - znaczy to mniej więcej że żaden wskaźnik ani strategia nie jest lepsza od fundamentów i decyzji większościowych posiadaczy danego aktywa. Choć aktywem bym tego do końca nie nazwał po czymś takim.

Pierwsza myśl to kupować wodospad, ale kto na to był przygotowany w tak krótkim czasie?????
Także nie ma co opowiadać bajek, jeżeli zrobili takie zrzuty to mogą z rynkiem zrobić co sobie chcą i kiedy chcą.

Wodospad sięgnął targetów bessowych w 1 dzień no kaman, wygląda jak kapitulacja i co z tego skoro nie wiadomo co zrobią dalej.

------------------------------------------
Żeby nie było bo pisać i prognozować może każdy, to nic nie kosztuje,
Rano coś mnie korciło, żeby 50% przrzucić w usdc, ale uznałem że zobaczę co będzie po przebudzeniu wieczorem, bo "-7% to i tak duży zjazd na dzień", więc "gorzej być nie może", bo wchodziłem na "kompletnych dołkach", i tak teraz pierwszy raz od grudnia 2017 wrócił mr. beghold, jeszcze mogę wyjść, tragedii nie ma, ale no serio co to ma być :mrgreen: Mając nawet fiat/stable teraz zachomikowane szczerze nie mam pewności czy to taka super promocja.
Spoiler:
A tego oszołoma @anagamideva myślę, że należałoby w końcu zdjąć, nic do niego nie mam jako osoby, no ale sami pomyślcie dobrze o swoich pieniądzach/logice w wątkach. Nie da się już bardziej mącić, kręcić i mieszać, mam wrażenie nawet że albo robi to specjalnie, albo jest po prostu na coś chory. Współczuję. ;)

--------------------
SPX - -8%
DAX - -10%
Nie ma co się łudzić, hossa pękła z rekordowym hukiem i teraz pytanie gdzie się to zarzyma spx 2100 czy 1650.
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 marca 2020, 20:10 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 8 razy.

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Ishias » czwartek, 12 marca 2020, 18:47

Wiecie czym się różni złoto od bitkojna? Tym że bitkojna nikt nie może dotknąć, więc jest czysty jak łza od wirusa, a że jest trend jaki jest przez ogólną panikę to swoją drogą. Rządy apelują żeby nie używać gotówki tylko płacić kartą, telefonem itd. Więc prędzej czy poźniej cyfrowy pieniądz znajdzie dla siebie zastosowanie, czy po tym kryzysie pójdą po rozum do głowy żeby wycofać papier, i czy to będzie bitcoin czy coś innego? Tego nikt nie wie.
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 marca 2020, 18:50 przez Ishias, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » czwartek, 12 marca 2020, 18:49

amneziahaze pisze: czwartek, 12 marca 2020, 18:44Wygląda jak kontrolowany wyleszcz kogoś kto pociąga za sznurki w tym markecie.


I tak pewnie jest. Sprzedawane pod przykrywka paniki na rynkach ;)
Wszystko zscynhronizowane perfekcyjnie, dlugi ruch w gore do double topu - a potem powolne spadanie, az nastepuje korelacja z indeksami i mozna zrzucac bardziej agresywnie

Ale to i tak nie ma znaczenia.
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 marca 2020, 18:59 przez prap0n, łącznie zmieniany 4 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 12 marca 2020, 18:52

Ja jestem daleki od paniki, ale moim zdaniem niektórzy troszkę niedoszacowali wpływu pandemii na nastroje traderów.

Komuś grubemu puściły nerwy, szereg likwidacji na mexie... i poszło.

Przy okazji dostarczyło nam to chyba trochę odpowiedzi na to, że BTC jest tak naprawdę kolejnym pokłosiem bańki na wszystkim i raeguje razem z resztą.

Zabawne, że najlepsze są teraz te złe FIAT... ;)

dla mnie takie akcje, jak CHAIN LINK spadający do ZERA na binance w parze z tetherem jednak wiele mówią.
To nie jest jakaś gównowaluta. To jedyny coin na rynku, który przez ostatnie dwa lata konsekwentnie miał hossę i wbijał kolejne ATH względem bitka. Wolumen na Binance dobowy często 3-5 tysięcy bitków - zwykle podobny, lub nawet większy, niż ETH.

i nie spadł o parędziesiąt procent. SPADŁ DO ZERA. Czujecie? :roll: Oczywiście tylko szpilką, ale jednak.

Nie będę ogłaszał niedźwiedziego paradygmatu, ale po prostu uważam, że to nie jest najlepszy czas na ryzykowne decyzje, olbrzymie (zlewarowane) pozycje. Ryzyko jest OGROMNE. Wolę przeczekać, poczekać na wypłaszcz, jakąś strukturę akumulacji... nie złapię dołka? no trudno. Próbowałem kupując 7800-7600$ i uciekłem z płaczem za 7440$ dziś rano. Na moje szczęście.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » czwartek, 12 marca 2020, 19:08

@BitJanusz Wystarczył LAG i Srop Lossy poleciały postawiane przez Boty. Ot co. Panika jest ale i brak logiki bo Włochy już pompują 25mld EURo pomocy. STAGFLACJa to dosłownie przymus bo zapaść gospodarcza już jest w zasadzie pewna i odzyskiwanie sił po tym co się dzieje będzie trwało i odbywało się falami, a jeszcze przed nami panika w USA. A dlaczego duża inflacja ? BO DURKARKI URUCHOMIONE BĘDĄ TO FAKT.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 191
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ducatus » czwartek, 12 marca 2020, 19:16

Aż musiałem się zalogować...
Jprd, lecimy! Do zera! Do piekła!
Ludzie, opanujcie się... Jaki jest sens w panice? I jaki sens w sianiu paniki? Jak już wyżej padło, to akcja pod przykrywką. Nie ma absolutnie podstaw do TAKICH spadków! Nawet patrząc na giełdy. Zwykły wyleszcz.
A @socjolog2008 ile zarobiłeś na big short? No, powiedz, permamisiu? Serio, jak do pewnego momentu cię lubiłem tak wkur-asz już takimib postami.
I nie piszę tego, bo jestem zły bo coś straciłem. Przez kilka miesięcy potroiłem kapitał. Ale po prostu niektóre posty aż tną oczy...

@socjolog2008 proszę cię. Te spadki nic nie odzwierciedlają. Tak samo mogę napisać: akcje są fałszywe, ropa jest fałszywa. Życie jest fałszywe.
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 marca 2020, 19:44 przez ducatus, łącznie zmieniany 1 raz.
#craefulgang :!:
Responsibility©oin 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 12 marca 2020, 19:19

ducatus pisze: czwartek, 12 marca 2020, 19:16Ludzie, opanujcie się... Jaki jest sens w panice?
Trochę musztarda po obiedzie pytać o to już PO panice ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 12 marca 2020, 19:23

@ducatus NIC nie przyłożyłem do tego ręki, pękł mi long na bsv (śrubki dosłownie mam na crypto). Zarobiłem na short usdpln, short uber i lekko tylko na dax. Przepraszam jeżeli ktoś stracił i źle odebrał moje kpinki, ale i wielokrotnie Byki pokpiwały jak shortowałem a rosło.
Więc, tu nie powinno być sentymentów na tym rynku. Nie lubię BTC po prostu, fałszywy jest. Dzisiaj zyskałem więcej sprzymierzeńców na globalnym rynku w takim postrzeganiu rzeczywistości, niż mniej.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 28 lutego 2020
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
17
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Hedonista » czwartek, 12 marca 2020, 19:43

Nie mam zwyczaju tutaj pisac, ale powiedzcie mi Panowie ile warte kreski w przypadku paniki? Jestem ciekaw co powie owiana slawa @Fibo, ktory od poczatku marca juz chyba czterokrotnie zmienial swoj scenariusz. Oczywiscie, zeby nie bylo ze to jakis despekt w strone fibo (bo sam czasami lubie czytac jego post.) Ale sami przyznacie ze mozna sobie wsadzic gdzies teorie EW kiedy na gieldze rzadza sie prawa paniki i to zrzucane paczuszki grubasow decyduja ostatecznie gdzie sie zatrzymamy :idea:
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 marca 2020, 19:46 przez Hedonista, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » czwartek, 12 marca 2020, 19:45

socjolog2008 pisze: czwartek, 12 marca 2020, 19:23śrubki dosłownie mam na crypto

twoj poziom emocji tutaj mówi coś innego....już ktoś ci to pisał, nawet jesli teraz trzymasz tylko "śrubki", to ewidentnie chowasz głęboką urazę...ja też to tak postrzegam
I tak, takie emocje nie sprzyjają zarabianiu...a wręcz przeciwnie

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Mayoris » czwartek, 12 marca 2020, 19:52

Mayoris pisze: wtorek, 10 marca 2020, 10:05
jak narazie odbiło dokładnie od wyznaczonej wyżej strefy i od MA 200 na 1W

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 27 gości