Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2054
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4783
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » czwartek, 20 lutego 2020, 14:55

pael pisze: czwartek, 20 lutego 2020, 09:17
prap0n pisze: środa, 19 lutego 2020, 23:32Tak dlugo jak 1W zamyka sie nad tym blokiem, to nie ma sie w mojej ocenie co martwic. Na 1W zasadzie nic sie nie wydarzylo i kurs lekko koryguje ruch wzrostowy.


W sensie bedzie dalszy rajd w gore?

Wczorajszy zrzut wprowadzil duza dezorientacje w moim spojrzeniu.
Tak dlugo jak zamykamy nad tym blokiem to na razie trzyma.
Zamkniecie 3D/1W w bloku badz ponizej najprawdopodobniej doprowadzi do retestu 8800-9.1.

Jednak przy obecnym ukladzie swieczek jest wieksze prawdopodobienstwo testowania powyzszej strefy po lekkiej korekcie.
Obecnie czeka nas raczej dluzszy sideways, potem lekka korekta i mozliwe ze jeszcze jeden drop.

Na 3D ostatni HL jest na 8200, wiec kolejny w okolicach 8.8-9.1 nie bylby zaskoczneiem (200dma/1W ema 9/20)

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » czwartek, 20 lutego 2020, 17:50

Nie robi nam się czasem jakieś EKG?
Z poprzedniego, nie tak dawno wypadliśmy dołem

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » czwartek, 20 lutego 2020, 17:51

idealnie odbiliśmy się od górnej bandy kanału spadkowego:
xxxxxxxx.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 20 lutego 2020, 18:07

ergorg pisze: czwartek, 20 lutego 2020, 14:35Co do obecnej sytuacji na wykresie, myślę, że rynek sprawdzi jeszcze raz dołek. Może nieznacznie przebije, może zatrzyma się trochę wyżej (zależnie od giełdy).
Zaliczone, teraz możliwe nawet 9800$ do odklepania, a nie zdziwię się jeśli czeka nas taka konsola:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » czwartek, 20 lutego 2020, 18:20

Czy ktoś się orientuje za ile poszły te BTC z licytacji 2 dni temu? To było 4k albo 40k, nie jestem pewny.

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 31 sierpnia 2016
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kobol5 » czwartek, 20 lutego 2020, 19:55

@jondoexxx Co daje ta informacja? Przecież to są grosze na tym rynku
Edit: pytam bez krytyki, tylko z ciekawości

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 506
Reputacja postu: 
63
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: coss_takiego » czwartek, 20 lutego 2020, 19:58

Warunki gry się zmieniły, przez co przyszedł czas na odniesienie się do mojej strategii longterm z grudnia, a także jej ocena. Link do niej:

viewtopic.php?f=27&t=25968&p=617486#p617486

Z wariantów które tam opisałem, kurs wybrał wariant wzrostowy. Postępując zgodnie z tym co tam napisałem:
coss_takiego pisze: piątek, 13 grudnia 2019, 12:49Dalej w sytuacji, gdy kurs zacznie w jakimś nieznanym mi momencie wzrosty będę miał już zaangażowany większy lub mniejszy kapitał (znowu nie wiem) i przestanę inwestować gotówkę ( bo jak pisałem, mam psychologiczną blokadę kupowania po wzrostach), natomiast zakupy będą trwały dalej. Będę kupował wykorzystując dźwignię i metodę overbalance i to moja psycha zniesie bez problemu.
coss_takiego pisze: piątek, 13 grudnia 2019, 12:49Na piramidowanie pozycji będę już ustawiał stop loss, który będzie znajdował się pod wyznaczonym punktem wejścia o 1/3 długości fali korekcyjnej. Będzie on dotyczył jedynie zakupów zrobionych tą metodą.
Udało mi się w ten sposób dokupić podczas wzrostów dodatkowo 3 transze na poziomach ok. 7825, 8286 oraz ostatnią 9500 (miejsca zakupów zaznaczone na czerwono na rysunku poniżej). Choć wspierałem się nieco innymi metodami ( nie tylko OB). Natomiast wczorajszy pik spadkowy, spowodował, że został osiągnięty poziom wydłużający normalną korektę w trendzie o 1/3 (znaczne wyjście z zielonego prostokąta) [rys. poniżej].



W związku z powyższym układ został zanegowany i podjąłem decyzję o zamknięciu dzisiaj tych 3 pozycji po cenie 9600, bo akurat taką cenę zastałem jak się obudziłem. Miejsca zakupów zaznaczone czerwonymi kółeczkami. W praktyce zamknąłem nieco większą pozycję (łącznie 4 najwyżej kupione w tym setupie i 30% piątej pozycji, kupowane odpowiednio po cenach 7274 oraz 6918), co było następstwem realizacji zysku z tych pozycji w taki sposób, by zostawić ilość BTC którę chcę mieć do czasu realizacji następnego warunku:
coss_takiego pisze: piątek, 13 grudnia 2019, 12:49Jeśli okaże się, że w 2020 zacznie powstawać kolejna minibańka to przy skrajnej euforii, tzn. wskaźnik fear and greed index ponownie pokaże wartości powyżej 90 rozpocznę wychodzenie. To będzie dzień w którym zamknę wszystkie pozycje,
Zatem na ten warunek czeka pewna ilość, która jest teraz po prostu lewarowana mniejszą dźwignią, niż gdybym nie robił nic od dołka, więc uznaję, że pewien cel został osiągnięty, konsekwencja w działaniu popłaca. Mimo, że nie sprzedałem niczego na górce (na spokojnie ją przeczekałem, nie ograniczając potencjalnych dalszych zysków, które tym razem nie nastąpiły) to i tak zaksięgowałem fajny profit, który dodatkowo został powiększony o premium z kontraktów terminowych względem ceny spot. Pozostaje zatem w komfortowej sytuacji, że jeśli cena spadnie to mogę dokupić, jeśli wzrośnie to będę zyskiwał, a część profitu mam już zaksięgowaną.

Obecnie odczuwam sporą niepewność tego co dalej nastąpi. Z jednej strony jesteśmy po wzrostach i głębsza korekta jest możliwa, z drugiej mamy trend i kurs nie doszedł jeszcze do 0,618 fibo fali spadkowej czerwiec-grudzień, ani do linii prowadzonej po ATH i szczycie z czerwca 2019, więc mógłby kontynuować wzrost po odsianiu części graczy na tych poziomach. Fear&Greed Index ponownie pokazuje niewielki strach, ale może się zamienić w większy. Zatem na dwoje babka wróżyła. Na Bitmexie w orderbooku przestały się pojawiać solidne ścianki po 80-100 mln USD, co jest trochę niepokojące, gdyż być może kurs nie będzie broniony przed spadkami, albo obrona pojawi się znacznie niżej. Dodatkowo mamy LH i LL (oznaczone na wykresie powyżej), a także świeczki tygodniowe nie wyglądają zbyt ciekawie. Obawiam się, że mogło dojść do realizacji tego o czym pisałem w ostatnim poście:
coss_takiego pisze: poniedziałek, 17 lutego 2020, 18:271. alty rosną, btc rośnie
2. alty zaczynają spadać, btc robi korektę
3. btc wraca zrobić podwójny szczyt, alty spadają dalej
4. spada wszystko
Jak to pisałem to byliśmy w punkcie drugim, punkt 3 się zrealizował wczoraj, BTC wrócił na 10330, a teraz spada wszystko, czyli punkt 4.

Podejmując próbę przeanalizowania obecnej sytuacji i krótkoterminowej taktyki, uważam, że obecny poziom jest niegrywalny w żadną stronę, w moim odczuciu ruch kursu może być zarówno w górę jak i w dół. Podejrzewam jednak rozwinięcie korekty w czasie w związku z tym wyznaczyłem sobie spadkowy układ overbalance w taki sposób:



Gra pod to będzie polegać na oczekiwaniu czy kurs bez pogłębienia dołka dojedzie do ok 10100 USD, czyli korekta wzrostowa wykona taki sam zasięg jak ta w pierwszym prostokącie i wtedy tam pierwszy mały short do piramidy ze SL na poziomie 10400, kolejne transze do shorta w sytuacji gdy zostanie wybite 9260 pozwalające wyznaczyć kolejny układ OB. Tudzież drugi wariant, jeśli dołek 9260 zostanie pogłębiony od razu, to wtedy przesunę ten czerwony prostokąt na nowy dołek i tym samym nowe miejsce na shorta, również ze SL ok 300 USD powyżej ( co ponownie wynika z przedłużenia fali korekcyjnej o 1/3). I potem dalsze analogiczne piramidowanie aż do wybicia SL dla całej pozycji, niezależnie ile transz wejdzie po drodze lub zamknięcie po zniesieniu 0,618 fibo fali wzrostowej od 18 grudnia do 13 lutego, czyli 7991 USD na bitmexie.

Jeżeli SL zostanie wybity na poziomie 10400 USD to moim zdaniem spadki zostaną zanegowane i powinny być kontynuowane wzrosty. Wtedy dzisiejsze zamknięcie pozycji potraktuję jako przeładowanie piramidy i rozpocznę ponowne piramidowanie longów.

PS. Fajnie, że da się realizować to:
coss_takiego pisze: piątek, 13 grudnia 2019, 12:49bazuję na tym, że nic nie wiem, nie wiem ile kupię, nie wiem ile potem dokupię na dźwigni, nie wiem kiedy i za ile sprzedam, mimo to w niczym mi to nie przeszkadza i zdaję się jedynie na to co kurs da.
i zamykać pozycję w z zyskiem.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: xtraderx » czwartek, 20 lutego 2020, 21:14

Ja powiem szczerze, ze widze tutaj podwojny szczyt z mozliwoscia zjazdu do 7.6k-7.9k (jednoczesnie test duzego czerwonego kanalu) i wowczas ewentualnym odbiciem do niebieskiej LT.



Krotkoterminowe jakies mniejsze-wieksze odbicia jak najbardziej, ale na wiekszych interwalach wszystko raczej wydaje sie jakos bardziej do analizowania w tym momencie.
Przy czym nie zdziwi mnie duze odbicie np od EMA21 na 1W.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
24
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » czwartek, 20 lutego 2020, 21:48

Mała aktualizacja kontraktowa.

W ostatnim czasie daty zamknięcia/otwarcia nowych kontraktów nie zrobiły na kursie większego wrażenia [dla mnie najistotniejsze są i tak te półroczne/żółte], niemniej należy mieć na uwadze kilka niuansów i to co w najbliższym czasie wydarzy się w kalendarzu CME:

- dodano nowe kontrakty z datą otwarcia 2.03 i datą zamknięcia 28.08 (pomarańczowe);
- 28 lutego zamykamy kontrakty otwarte 2 grudnia w cenie ok. 7.4;
- 28 marca zamykamy kontrakty otwarte 30 września w cenie ok. 8.3.



Jeśli chodzi o daty zamknięcia to statystycznie bardzo często cenę skrajną uzyskujemy na ok. jeden tydzień przed terminem zamknięcia, a nie w samym dniu zamknięcia, co wynika z możliwości wcześniejszego zamykania pozycji . Przykładowo kontrakty otwierane 28.10 na 9.5 zamknęły się 31.01 teoretycznie na prawie identycznym poziomie, podczas gdy tydzień wcześniej cena oscylowała na poziomie 8.3. Było to po sławetnej pompie o 3 k, która raczej do otwarcia longów nie posłużyła.

Nie sposób czynić na podstawie powyższych dat taktyki gry, ale jeśli miałbym szukać jakiejkolwiek potencjalnej korelacji z innymi sygnałami z rynku to :arrow:


- do jutra/w ciągu kilku dni możliwe jest utrzymywanie ceny na obecnym pułapie/ew. korekta spadków co pozwoliłoby na wyjścia pozycji zajętych na poziomie 7.4;
- następnie najsensowniej byłoby pociągnąć aktualną korektę do otwarcia w okolicach 2.03 przy założeniu, że na półrocznych kontynuowana będzie jazda do góry;
- daje nam to ok. 14 dni korekty, o której to potencjalnej dla ożywienia rynku możliwości niektórzy tu już pisali;
- w zależności od siły ruchu (o ile nie pójdziemy up w sensie UP! :) ) możemy spaść do okolic 9 k a po przebiciu testować LT prowadzoną po dołkach z 18.12 i 3.01 i tym samym cenę w okolicach 8.6-8.8
, którą moglibyśmy osiągnąć za niecałe dwa tygodnie i gdzie z chęcią bym się ładował.


p. s. nie gram pod to stricte, ale ten scenariusz m/w koreluje z tym co chciałbym widzieć w zachowaniu kursu, a dążeniem bezpośrednim jest odbudowywanie zamkniętej wczoraj w 85% pozycji długiej już od okolic 9k.

Aktualny kalendarz CME :arrow:

Obrazek

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » piątek, 21 lutego 2020, 06:08

Obrazek
ctm 4h

Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 16 stycznia 2020
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kobuzzz » piątek, 21 lutego 2020, 07:57

Według mnie jeżeli odbijemy się od LT spadkowej poprowadzonej ze szczytu 13.02 to spadniemy niżej.
https://www.tradingview.com/x/KLveUS5S

LT spadkowa przebita, ciekawe jak będzie wyglądać świeczka 4h i jaki będzie miała wolumen.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 21 lutego 2020, 15:47

ergorg pisze: czwartek, 20 lutego 2020, 18:07teraz możliwe nawet 9800$ do odklepania
No to chyba tyle z odbicia na ten moment:



Jeśli dolna linia utrzyma, wtedy kolejne podbicie.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » piątek, 21 lutego 2020, 17:13

@ergorg na m15 albo podbije albo pójdzie dołem, bo linia, fakt. Albo jeszcze pójdzie w prawo, ewentualnie padnie wykres. Jak długo i w kółko można tak klepać?

Zdajesz nam tu relacje z przebiegu kursu?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 21 lutego 2020, 17:26

amneziahaze pisze: piątek, 21 lutego 2020, 17:13Jak długo i w kółko można tak klepać?
Do usr*nej śmierci.

Nic nie wnosisz do tego wątku i jeszcze narzekasz, znowu masz problemy ze sobą? Chyba pomyliłeś wątki, tu masz link jakbyś nie mógł znaleźć:

viewtopic.php?f=16&t=28993

P.S.
Nie wywołuj mnie więcej.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » piątek, 21 lutego 2020, 17:32

@ergorg Wygląda jak klin, ale trochę nieprzekonywujący do końca - mały kąt wzrostu. No i jeśli spadnie teraz mniej i znów będzie szło z trendem lokalnym bezpłciowym lekko w górę/lekko w dół, to i w jakiś kanał czy konsolidację prostokątną łatwo wpadnie. Wczoraj grałem na małe odbicie i wziąłem zysk w nocy, a na dłużej ciężko coś teraz postanowić, chyba lepiej taktycznie poczekać.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 252
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 257
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CounterStrike » piątek, 21 lutego 2020, 17:39

Zapraszam do ankiety :)


Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » piątek, 21 lutego 2020, 21:21

Ładny kanał nam się wyrysował, można spróbować grać od bandy do bandy. Na rynku widać sporą nieufność, chyba wszyscy czekają.
Nauczony doświadczeniem stoję z boku. Z regułu jak wchodziłem po większych spadkach od szczytu, to pakowałem się na sam początek korekty. Dalej uważam, że idziemy na południe szukać szczęścia na poziomie w tej chwili 9300$.
A dalej? Nie wiem, ale czuję że rynek nie zadowoli się pułapem 9300$. Alty niewiele spadną, paniki nie będzie - 8500$? Wtedy na pewno wkradnie się zwątpienie, bo następne wsparcie jest na ~ 7500$ patrząc na ramy czasowe.
Na poziomie ~8500$ oczekuję mocnego balansowania na linie i kolejnego wyleszczania już na duże %.

Obrazek

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 26 sierpnia 2019
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mikusiek » piątek, 21 lutego 2020, 21:47

dol moim zdaniem juz wybadany i mamy silny support na 9,5. pora testowac gore, czyli uderzamy kolejny raz w 10k. licze na to ze jeszcze dzisiaj stestuja.

Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 16 stycznia 2020
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kobuzzz » piątek, 21 lutego 2020, 22:27

U mnie taki klin wzrastający się uformował zasięg 10k;)
https://www.tradingview.com/x/F1yxh41R

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » sobota, 22 lutego 2020, 00:06

Ciekawy art. nawet nie wspominający o Bitcoinie czy crypto, ale ważny dla ceny.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rynki- ... 25042.html

Pytanie brzmi: gdzie na tle tego obrazka jest Bitcoin?

Tzn. czy zdąży przyłączyć się jeszcze do finału "bańki na wszystkim"?
Czy okaże się bezpieczną przystanią "gdy już to wszystko p...nie"?
Czy też ani jedno ani drugie: załamie się razem z innymi aktywami zanim kolejna bańka na crypto zdąży się rozkręcić na dobre?

To są najważniejsze pytania na ten i przyszły rok. A nie jakieś spekulacje o kilkaset dolarów w tę i we w tę... :P


banka_wszystkiego.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], bn801, grzeg i 14 gości