Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem kurs do 21.01.2019 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął piątek, 17 stycznia 2020, 22:15

<7000$
5
5%
7000-8000$
7
7%
8001-9000$
29
31%
>9000$
53
56%

Liczba głosów: 94
Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 119
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: Pawelawe » piątek, 13 grudnia 2019, 07:22

@murlok
Jasne, dlatego też uwzględniłem w swoim poście, że może to być równie dobrze najzwyczajniejsza manipulacja ;)

Co do kursu, coś mi się wydaje, że te kilkudniowe mielenie to nic innego jak akumulacja:
Obrazek

Początkujący
Reputacja: 134
Reputacja postu: 
0

Postautor: donkeszyn » piątek, 13 grudnia 2019, 09:52

murlok pisze: piątek, 13 grudnia 2019, 01:04Równie dobrze ktoś mógł założyć tysiące longów po 50 centów w celu manipulacji.
Moze tak byc. Moze byc np tak ze zostalo odpalonych tyle longów zeby ludzi nastawic na nieuniknione ich golenie. Tymczasem golenia zadnego nie bedzie i kurs bedzie rosnąć, wycinajac potencjalnie sprytnych shorciazy, którzy wieszcza wyciecie longów :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 4915
Reputacja postu: 
35

Postautor: Fibo » piątek, 13 grudnia 2019, 11:30

Fala ‘e’ trójkąta odwróconego wykonała już podwójny zygzak i jest raczej jeszcze w trakcie trzeciego.
Oczywiście miejsca jest sporo na jego wykończenie (górna banda), jednak byki muszą być nader ostrożne, gdyż są pewne podstawy do skrócenia fali ‘e’ trójkąta, przede wszystkim ze względu na słabość (naruszenia) jego dolnej bandy.
Spadek poniżej czerwonej linii z obecnych poziomów – raczej zaneguje rozbudowę trzeciego zygzaka i ostatecznie również on przyjmie formę załamaną.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Początkujący
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
19

Postautor: coss_takiego » piątek, 13 grudnia 2019, 12:49

Moja strategia longterm:

Poczułem jakąś wewnętrzną potrzebę podzielenia się swoim pomysłem gry długoterminowej, który wprowadzam w życie. Większość opisu stanowi money managment z niewielką domieszką analizy technicznej. Bazuję od początku na świadomie popełnianym błędzie, by później stosować bardziej słuszną strategię. Zakładam, że prawie nic nie wiem o zasięgach i kierunkach kursu i w niczym mi to nie przeszkadza. Jedynie wierzę, że BTC nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Uważam, że jest to strategia dopasowana jedynie do rynku BTC i na innych aktywach raczej nie będzie miała zastosowania, ze względu na unikalną zmienność właśnie tego aktywa.

Wariant spadkowy:

Zaczynam od świadomego popełniania błędu trejdingowego, czyli griduje. Robię to ze względu, iż nie lubię kupować za gotówkę jak rośnie, mam po prostu jakąś blokadę i jak widzę, że urosło to boje się dokupować po wzrostach, bo „zaraz będzie korekta”. Dodatkowo, w długim terminie kupowanie/sprzedawanie po zniesieniach 0,618 fibo dużych, długich fal statystycznie jest po prostu dobre i działało do tej pory, choć nastroje i różne wskaźniki różnie pokazywały i czasami ten poziom był na jakiś czas przekraczany. Obecnie mamy korektę mini bańki 2019 i kurs mieli w okolicach tego zniesienia, dla bitmexa to oczywiście 7246 USD (zniesienie fali od 3121 do 13920 USD).

Wszystko poniżej tego poziomu to moim zdaniem schodzenie w okazyjne obszary zakupowe. Nie mam pojęcia jak głęboko zejdzie i właściwie nie interesuje mnie to, bo i tak nie trafie. Plan mam taki, żeby gridować to do samego dna, im niżej zejdziemy tym coraz większe jednostkowe wejścia. Może dołek już jest za nami, może nie. Zaangażowałem 2/3 kapitału przeznaczonego na grę w zakupy tylko BTC, by nie żałować, gdy okaże się, że faktycznie dołek już był. Kapitał przeznaczony na grę stanowi 10% całego mojego kapitału jaki wgl posiadam. Kolejne wejście o ile kurs pozwoli będzie na poziomie 6500 USD. Ten poziom wynika z odległości pomiędzy wcześniejszym wejściem oraz z obserwacji od wielu dni orderbooka bitmexa. Na tym poziomie utrzymują się ciągle znacznie podwyższone ilości bidów w stosunku to wartości je otaczających. Wnioskuję z tego, że z jakiegokolwiek powodu ten poziom jest ważny. Następny jest na 6100 USD. Tam planuję dokupić dźwignią. A jeśli kurs zejdzie do 5800 USD to zaangażuję więcej niż planowałem (choć w sumie planuje to zrobić, więc nie do końca nieplanowane) i dołożę kolejną 1/3 kapitału przeznaczonego na grę. Jako że kwota wstępnie przeznaczona na grę stanowi 10% mojego portfela to nie poczuję jakiegoś wielkiego dyskomfortu jak ją lekko przekroczę na jakiś czas, a jednocześnie nie zblokuje się, gdyby okazało się, że promocja jest coraz większa. Od jakiegoś poziomu w końcu odbije mocniej, a może nawet zacznie kolejną hossę. Wtedy nie będę miał wyrzutów sumienia, że było tak tanio, a ja tylko patrzyłem i nic z tym nie robiłem, albo nie daj Boże sprzedałem na dołku, bo chciałem odkupić 200 USD taniej. Generalnie staram się dokupować za tyle, by utrzymywać dodatkowo dźwignię na poziomie ok x3.

Wariant mocno spadkowy:

W sytuacji, gdy sprawy zajdą bardzo daleko i kurs jebnie naprawdę nisko, zmuszając mnie do kolejnego grida, zrobię to, ale gdy tylko kurs wróci do poziomów poprzednich zakupów sprzedam tą najniżej kupioną część. Zyski z tej najniższej transzy zmniejszą moją stratę i jeśli będzie bujać to wyjdzie z tego scalping. Gdyby BTC mulił kilka lat na niskich poziomach no to i tak myślę, że ruchy +-1000 USD będą się trafiać i umożliwiać scalping, oczywiście jest to najbardziej pesymistyczny scenariusz, bo spora kwota będzie uwięziona przez długi czas na wyższych poziomach, a jakaś część tylko będzie brać udział w obrocie, no ale coś za coś. Zdaję sobie z tego sprawę i nie przeszkadza mi to, bo mam kapitał na grę na zupełnie innych rynkach, więc tłumaczenie, że ten kapitał mógłby pracować w tym czasie na czymś co akurat rośnie nie ma zastosowania, bo jeśli jakiś kapitał ma gdzieś pracować to go tam wyślę z zupełnie innej puli.

Wariant wzrostowy:

To tyle jeśli chodzi o scenariusze spadkowe i gridowanie. Dalej w sytuacji, gdy kurs zacznie w jakimś nieznanym mi momencie wzrosty będę miał już zaangażowany większy lub mniejszy kapitał (znowu nie wiem) i przestanę inwestować gotówkę ( bo jak pisałem, mam psychologiczną blokadę kupowania po wzrostach), natomiast zakupy będą trwały dalej. Będę kupował wykorzystując dźwignię i metodę overbalance i to moja psycha zniesie bez problemu. Czyli wtedy dopiero rozpocznę trejding zgodny z trendem. Jako, że gram na bitmexie będę na wyznaczonych tą metodą zasięgach fal korekcyjnych ustawiał bidy kupując określoną, stałą ilość btc, która będzie wynikać z wcześniej zrobionych zakupów, czyli żeby nie przelewarować pozycji (przypominam, że do samego dołka, zwiększam tak zaangażowanie kapitału, by utrzymywać dźwignię x3). Na piramidowanie pozycji będę już ustawiał stop loss, który będzie znajdował się pod wyznaczonym punktem wejścia o 1/3 długości fali korekcyjnej. Będzie on dotyczył jedynie zakupów zrobionych tą metodą. Dzięki temu będę miał komfort psychiczny i brak bólu dupy jak kurs będzie rósł bez korekt (pozwalających budować piramidę pozycji), bo jednak będę zyskiwał na tym co kupiłem na spadkach, a jeśli dodatkowo uda się złapać jakąś pozycję do piramidy to tym lepiej.

Jak pewnie wszyscy wiedzą, na bitmexie jeśli dobrze się obstawi to mnożnik dźwigni maleje wraz z ruchem kursu w obstawionym kierunku, więc dokładanie kolejnej pozycji to nic innego jak podtrzymywanie dźwigni na w miarę równym poziomie (x3 w moim przypadku). Gdy się nie dokupuje, a kurs znacznie urośnie to zyski są coraz mniejsze z kolejnych wzrostów (mam na myśli zyski liczone w ilości BTC), bo maleje mnożnik dźwigni. Otwiera to furtkę na dokupowanie w nieskończoność o ile kurs będzie cały czas rósł. Pozycja zamykana jest zawsze stop lossem, gdy korekta okaże się większa niż poprzednia największa korekta w trendzie (jak wcześniej pisałem, wyznaczam przekroczenie długości tej korekty na 1/3 jej długości). Metoda jest o tyle fajna, że nie dokładając gotówki, można kupować coraz więcej zachowując niewielkie ryzyko i nie trzeba niczego sprzedawać, by może udało się odkupić nieco więcej, nieco taniej, czyli cały czas powiększać pozycję. Moje doświadczenie pokazuje, że rzadko udawało mi się trafiać i albo sprzedawałem za wcześnie i potem goniłem kurs, albo odkupowałem za wcześnie i w efekcie wynik był słabszy, niż gdybym nic robił i tylko trzymał, dlatego teraz nie planuje niczego sprzedawać, a jedynie dokupować na korektach wykorzystując mnożnik dźwigni. Zaspokoi to jednocześnie mój apetyt na aktywną grę.

Cykle i wyjście z pozycji:

Spadki do dna opisałem, wzrosty do Księżyca opisałem, to teraz cykle. Od paniki do euforii droga trwa zazwyczaj wiele miesięcy i BTC w drodze do ogromnej bańki robi po drodze serię minibaniek. Wydaje mi się że ta z 2019 roku jest pierwszą minibańką kolejnego wielkiego cyklu. Jeśli okaże się, że w 2020 zacznie powstawać kolejna minibańka to przy skrajnej euforii, tzn. wskaźnik fear and greed index ponownie pokaże wartości powyżej 90 rozpocznę wychodzenie. To będzie dzień w którym zamknę wszystkie pozycje, przeleję na giełdę z fiatami BTC w ilości odpowiadającej mojemu wkładowi własnemu w tym minicyklu, spieniężam to na złotówki i przelewam na konto bankowe. Zyski przeznaczę na shorta, którego będę powiększał piramidując do zniesienia 0,618 następnej minibańki.

Niezaprzeczalną wadą takiego rozwiązania jest konieczność trzymania BTC na giełdzie, czyli ryzyko hacku, zdaje sobie z tego sprawę i nie mam na to pomysłu.

Podsumowanie:

Podsumowując, bazuję na tym, że nic nie wiem, nie wiem ile kupię, nie wiem ile potem dokupię na dźwigni, nie wiem kiedy i za ile sprzedam, mimo to w niczym mi to nie przeszkadza i zdaję się jedynie na to co kurs da.

Jestem otwarty na konstruktywną krytykę takiego rozwiązania, myślę, że sporo wariantów rozpatrzyłem w całkiem szerokim zakresie (nie wiem czy w czytelny, zrozumiały sposób, jeśli nie to pisać, uzupełnię), ale pewnie ktoś znajdzie tu jeszcze jakieś dziury, które być może uda się załatać lub przynajmniej mieć świadomość, że one występują.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1944
Reputacja postu: 
2

Postautor: amneziahaze » piątek, 13 grudnia 2019, 15:26

coss_takiego pisze: piątek, 13 grudnia 2019, 12:49Od jakiegoś poziomu w końcu odbije mocniej, a może nawet zacznie kolejną hossę.
A co jeżeli tak się nie stanie i Craig przedstawi ostateczne dowody na to, że jest twórcą kodu? ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3138
Reputacja postu: 
17

Postautor: socjolog2008 » piątek, 13 grudnia 2019, 15:44

amneziahaze pisze: piątek, 13 grudnia 2019, 15:26A co jeżeli tak się nie stanie i Craig przedstawi ostateczne dowody na to, że jest twórcą kodu?

Tutaj i swobodnie spamuje :) : https://discordapp.com/invite/3y9TNbT
https://primexbt.com?signup=95256 MISTRZOSTWO DT :mrgreen:
Po za rynkiem. Wypad do 08.2020. Kontakt MEMO Zcash : zs13y3fq4d0q55ng26v9y6kn8fqw69yspldg7f0qvp89tlfrf8jkj950xe853w0cmqtshl5c4yma9s
Po halvingu 500$+ za BTC.

Dyskutant
Reputacja: 895
Reputacja postu: 
2

Postautor: Vetz » sobota, 14 grudnia 2019, 11:14

coss_takiego pisze: piątek, 13 grudnia 2019, 12:49Wariant mocno spadkowy:
.
nie czytałem całego, bo moja gra mi odpowiada poki przynosi zyski, w zasadzie to przeczytalem tyle ile wrzucilem wyzej :D
wariant mocno spadkowy to cos pieknego na rynku, bo gra sie pod to najlatwiej, dlatego, ze najlatwiej znalezc dolek i wejsc w rynek po uksztaltowaniu sie jakiejs formacji, schlodzenia RSI, ograniczenia ob. zniesienia fibo, ma itd.
Najgorsze sa boczniaki, ktore najlepiej rozwazac na wiekszych interwalach.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Postautor: socjolog2008 » sobota, 14 grudnia 2019, 12:56

Tu popuścili wodze fantazji
https://changelly.com/blog/bitcoin-pric ... 2025-2030/
idziemy do góry,jak nic
http://30rates.com/btc-to-usd-forecast- ... to-bitcoin
Póżniej poshortujemy pod halving. Wyłączcie shorty, niedźwiedzie mogę się do końca grudnia rozejść :D (powyłączajcie te krótkie pozycje, jak tak można Bita shortować przed świętami)

Dodano po 4 godzinach 45 minutach 55 sekundach:
No zakupów nie pozwoli spokojnie zrobić przed świątecznych. Wracam przed kompa, odpalam cały system a tu ZONK. SL. Mam takie pytanie - Czy Bitcoin walczy o tytuł spierdoliny roku :?: . Bo u mnie ma już nagrodę w pakiecie. Może się nie martwić i spokojnie odbić.
Co raz to bardziej wygląda to następująco. Wywołali w kwietniu sztucznie pompę z czapy, i odpalili shorty na pozostałe 8 miesięcy. Kto - chłopcy Forexowcy. Bakkty i inne derywaty. Im dynda przyszłość Bitaszka raczej na pewno :idea:
Oczywiście są i dobre pozycje LTCBTC idzie up, ZECBTC idzie w dół(znosi wzrosty pod halving) - po pięknie zrealizowanym wczoraj LONGU teraz poshortuje, ale to na FX gra, i tu kij mnie obchodzi cena tego Filipa mularza :mrgreen:
Szczerze ktoś poważnie rozważa że przy dalszych miesiącu/dwóch spadków NAGLE wskoczy tysiące DT z pieniędzmi bo halving i historycznie najmniejsza opłacalność kopania EVER :?: Jak to dalej będzie spadać, to panie i panowie będzie raczej moje 500$ w 2020.

..i nawet niech to znowu zrobią tą mocą co 04.2019 - ktoś realnie uwierzy i się będzie jarać 100k, milion soon. Chyba wyłącznie zaburzeni :twisted:
ps. ponownie LONG z niby dołka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Po za rynkiem. Wypad do 08.2020. Kontakt MEMO Zcash : zs13y3fq4d0q55ng26v9y6kn8fqw69yspldg7f0qvp89tlfrf8jkj950xe853w0cmqtshl5c4yma9s

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 297
Reputacja postu: 
1

Postautor: Majkos » sobota, 14 grudnia 2019, 18:21

socjolog2008 pisze: sobota, 14 grudnia 2019, 17:42NAGLE wskoczy tysiące DT z pieniędzmi bo halving
Nie ale chlopcy z binance i bitfinexa pewnie tak - ktos legende musi podtrzymywac nie ? , moze bitmain sie podlaczy i ktos tam teterka znowu druknie i tak beda wyciskac cytryne.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: socjolog2008 » sobota, 14 grudnia 2019, 18:23

@Majkos no może. Realizuje tego longa. Bo wygląda jakby znowu miał krwawić z nosa. Sam sobie postawiłem termin koniec grudnia wyskoku z crypto do halvingu, to się jeszcze męczę. Ale..
Słabiutko 2020 widzę. Masz statystyki wejść, logowań, ruchu na giełdach crypto
https://www.coingecko.com/pl/giełdy
https://www.coingecko.com/pl/giełdy/derivatives
Ludzie mają już na to wywalone. Chociaż możesz mieć racje, że zawsze mogą grać sami ze sobą + boty :mrgreen:

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0

Postautor: Krachu1895 » sobota, 14 grudnia 2019, 18:28

@murlok
Z tego co się orientuję, 1 Long = 1 BTC w pozycji długiej. Czy nie tak to działa?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: amneziahaze » sobota, 14 grudnia 2019, 18:32

socjolog2008 pisze: sobota, 14 grudnia 2019, 17:42Szczerze ktoś poważnie rozważa że przy dalszych miesiącu/dwóch spadków NAGLE wskoczy tysiące DT z pieniędzmi bo halving i historycznie najmniejsza opłacalność kopania EVER :?: Jak to dalej będzie spadać, to panie i panowie będzie raczej moje 500$ w 2020.
Wystarczy 1 osoba. A później reszta z doskoku. Pytanie tylko, w którym momencie ta 1 osoba się uaktywni i ruszy trendem. Ten rynek jest przecież płytki w dalszym ciągu.
Ostatnio zmieniony sobota, 14 grudnia 2019, 18:34 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1177
Reputacja postu: 
2

Postautor: Pleasek89 » sobota, 14 grudnia 2019, 18:33

Dzisiaj pierwszy dzień zaczęły mnie męczyć spadki a jestem bardzo cierpliwym człowiekiem. Stało się dokładnie to o czym pisałem w maju/czerwcu, tzn. im wyżej moonboye podbiją kurs tym dłuższa i męcząca będzie korekta.

Mimo to kupiłem przedostatnia partię BTC a ostatnia rozstawiam bidy od 5.3k do 6.8k i robię sobie dluzsza przerwę jak Wymazywanie. Jeżeli nie spuszcza kursu tak nisko w ciągu miesiąca to kupuję po 7-7.5k i też robię przerwę.

Weteran
Reputacja: 1265
Reputacja postu: 
1

Postautor: pael » sobota, 14 grudnia 2019, 18:55

Pleasek89 pisze: sobota, 14 grudnia 2019, 18:33Dzisiaj pierwszy dzień zaczęły mnie męczyć spadki a jestem bardzo cierpliwym człowiekiem.

To dobry znak ;-)

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 3356
Reputacja postu: 
2

Postautor: koparki » sobota, 14 grudnia 2019, 19:26

Pleasek89 pisze: sobota, 14 grudnia 2019, 18:33Dzisiaj pierwszy dzień zaczęły mnie męczyć spadki
Inwestorzy Liska(polska ulica) i podobnych oszaleli ze zmęczenia. Zobaczcie jakie są morale w tamtym wątku, daje to jakąś nadzieję na hossę na altach.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 206
Reputacja postu: 
5

Postautor: Bemx2k » sobota, 14 grudnia 2019, 20:56

Miało być 6k $ na Mikołajki to może tym razem się uda i będzie 6k $ na Gwiazdkę ?
O wzrostach kursu do Marca/Kwietnia 2020 możecie zapomnieć .
DASH>ETH>LTC

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 5255
Reputacja postu: 
0

Postautor: ergorg » sobota, 14 grudnia 2019, 21:03

Zamknąłem shorta, a i pierwszy zachowawczy long wszedł. :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: amneziahaze » sobota, 14 grudnia 2019, 21:13

Bemx2k pisze: sobota, 14 grudnia 2019, 20:56O wzrostach kursu do Marca/Kwietnia 2020 możecie zapomnieć .
W lutym może coś się ruszy.

Początkujący
Reputacja: 267
Reputacja postu: 
0

Postautor: adiqq » sobota, 14 grudnia 2019, 21:24

Bemx2k pisze: sobota, 14 grudnia 2019, 20:56 Miało być 6k $ na Mikołajki to może tym razem się uda i będzie 6k $ na Gwiazdkę ?
O wzrostach kursu do Marca/Kwietnia 2020 możecie zapomnieć .
jak większość pisze, że wzrostów w tym okresie nie będzie, to znaczy, że będzie wręcz przeciwnie...i znowu będzie płacz tych wszystkich, którzy czekali jeszcze jak spadnie o dodatkowe kilka %, żeby się załadować....
identyczna sytuacja była na początku tego roku, może jeszcze pamiętacie ;)

Początkujący
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
6

Postautor: sens » sobota, 14 grudnia 2019, 21:25

ergorg pisze: sobota, 14 grudnia 2019, 21:03Zamknąłem shorta, a i pierwszy zachowawczy long wszedł.
jak nie pisałeś kiedy shorta otwierałeś to nie ma sensu pisanie na forum że teraz go zamknąłeś :)

Wróć do „Przedszkole”