Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » czwartek, 21 listopada 2019, 16:07

zapachniało apokalipsą więc to może być już to

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » czwartek, 21 listopada 2019, 16:11

@ergorg otwieram lodówkę, a tam sępy.
donkeszyn pisze: czwartek, 21 listopada 2019, 14:22Noooo to jak @stokarz pisał to nie ma bata, juz biegne do banku.
No tej dramy jest coraz więcej z każdym kolejnym miesiącem.
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 listopada 2019, 16:17 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Nas
Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Nas » czwartek, 21 listopada 2019, 16:15

7500 podebrałem, zobaczymy czy odbije...

Nie wierze, na binance, gdzie ustawiłem zakup trafiłęm w punkt co do centa. Minimalna 7500,00 :)

Przynajmniej na razie, ale palec na spuście bo coś czuje że to nie koniec

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » czwartek, 21 listopada 2019, 16:30

Jahu pisze: czwartek, 21 listopada 2019, 13:59Jakie 5000?

6600$ z dużym prawdopodobieństwem ;) na wykresie w skali 3d widać potencjał i wsparcie na tym poziomie. Gdyby było 5k przed halvingiem to znaczy że jest problem typu perspektywy małej nagrody i redukcja mocy sieci ? Brak pomysłu na skalowalność, szybkość, technicznie szału nie ma a jest to najbardziej napuchnięty kojn po bańce spekulacyjnej i nie doznał jeszcze przeceny tak jak inne.
---

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: stokarz » czwartek, 21 listopada 2019, 16:39

donkeszyn pisze: czwartek, 21 listopada 2019, 14:22Noooo to jak @stokarz pisał to nie ma bata, już biegnę do banku. Przytrzymaj mi kawę.
Hej no co ty, jestem takim samym zwykłym kolesiem jak Ty. Różnica jest subtelna, po prostu nauczyłem się sprawnie wyrażać swoje myśli pisząc i udzielam się dla polskiej społeczności, bo z jakiegoś powodu uważa, że to co mówię bywa wartościowe. Z czego niezmiernie się cieszę. Przychodząc do krypto dwa lata temu, spotkałem się z mnóstwem życzliwych osób, z słów których uczyłem się i poznawałem tę technologie. Uważam zatem za normalne, że w momencie kiedy samemu wiem już nieco więcej, dzielić się tym ze społecznością krypto, mogąc tym samym podziękować za naukę, którą ja otrzymałem.

Natomiast w życiu bym nikomu nie doradzał podejmować jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych na podstawie tego co napiszę. Po pierwsze nie posiadam licencji doradcy finansowego. Po drugie w krypto mamy do czynienia, często, ze sporymi pieniędzmi. Wiem, że każdy powinien myśleć samemu i nie mieć pretensji do nikogo za własne błędy, ale to mit, który się nie sprawdza. Dlatego staram się być bardzo ostrożny z tym co piszę, szczególnie z racji rosnącej popularności artykułów (za co dziękuję).

Nie posiadam żadnych paranormalnych zdolności prognozowania przyszłych wydarzeń (aczkolwiek dajcie mi kilka lat, a się nauczę ;)). Natomiast staram się ufać własnym umiejętnościom i osądowi, i gdy mówi mi on, że warto kupować BTC na longterm, to wiedz, że postawię na to swoje pieniądze i rzeczywiście kupie BTC. Jeżeli się mylę to je stracę, ale to cena tej gry (ostatnia uwaga: nie, oczywiście, że nie stracę ich wszystkich ; tylko określoną sumę, którą ryzykuje kupując BTC po danym kursie).

Zauważ, że nie staram się w żaden sposób powiedzieć - okej mamy definitywny dołek, teraz już tylko rakieta i na Marsa wraz z Elonem Muskiem. Zakupy rozkładam na 2-3 miesiące i przygotowuje się odpowiednio, tak, że moja strategia pozwoli mi na spokojny zakup teraz, po $6000, jak i nawet odrobinę niżej (ale niewiele, poniżej kupowania za $6k nie chciałbym zejść).

Dlaczego jestem byczy na rok/dwa do przodu?
- Minęły dwa lata od ostatniego ATH.
- Zbliża się Halving.
- Korzystając z ostatnio nabytej wiedzy o rynku opcji wiem, że rynek nie bierze pod uwagę halvingu, w obecnej wycenie BTC (wyjaśnienia tutaj: viewtopic.php?f=27&t=25968&p=613239#p613239).
- Ponieważ uważam, że znajdujemy się wręcz w pionierskim czasie dla kryptowalut (najbliższe 2-5 lat), które porównać można do wczesnego internetu. Tak wiem, te określenie było nieraz nadużywane, ale tak właśnie myślę.
- Bo ludzie mają bardzo krótką pamieć i zapominają, jakie bańki spekulacyjne potrafią powstawać z takich nowości jak kryptowaluty.

A może wszyscy się mylimy i krypto już dawno odeszło do lamusa. A my przeniesiemy się na forum elektroda albo (co bardziej prawdopodobne) foliarzy i spiskowców :P

Nie można się za bardzo fiksować na punkcie ceny BTC - przez pierwszy rok tak miałem. A przecież ona nie znaczy w życiu aż tak wiele. Spekulacja tutaj jest świetna, kryptowaluty są do tego genialne - anonimowe, poza kontrolą, mamy darmowy dostęp do kursów, giełd, itd. Spekulować można nawet BTC po $100 (chociaż wątpię, że wtedy zostałby ktokolwiek do spekulacji). Ostatnio coraz bardziej chciałbym zacząć budować w krypto - tworzyć technologię, oprogramowanie, ale do tego potrzebuję jeszcze mnóstwo nauki.

Także jeśli też czujesz u siebie objawy manii kursowej BTC, to warto znaleźć sobie inne hobby. Albo nawet podobne, ale niekoniecznie związane czysto z kupowaniem i sprzedawaniem bita.
BitJanusz pisze: czwartek, 21 listopada 2019, 14:53tak czułem, że o "altsezonie" zacznie się mówić, gdy ten już zacznie dobiegać końca
Racja, racja, sporo altów ładnie pięło się do góry. Nie nazwałbym tego jednak altsezonem. Wszystkie główne alty dostawały po tyłku i spadały na glebę, a te co pompowały były niszowe i zazwyczaj stosunek ich odbicia (nawet jeżeli wynosiło 100%) był niewielki w porównaniu ze wcześniejszym spadkiem. Dodatkowo, jak masz kilka tysięcy tokenów to jasne, że statystycznie nawet, jakieś będą pompowały.

Jednak słuszna uwaga - fajne alty = niszowe. Wręcz bardzo dobra uwaga. To też podkreślam w nowej analizie i się w pełni zgodzę. Te wszystkie coiny są jak świecidełka na bazarze. Każdy mówi, że gówno i nie tykać, i że od cygana nigdy nie kupią, a jak je opakują w piękne pudełko (czytaj - cena mocno wzrośnie) i postawią zza szklaną szybą, to każdy się na nie rzuci.

Także jeśli chodzi o alty --> szukać mikrocapów i nieznanych projektów, które przez ostatnie dwa lata solidnie pracowały, które oferują coś nowego i sensownego (na czym sama firma może też zarobić), a na dodatek mają warunki do zostania Miss Piękności. Okej, trzeba się nieco zabawić w grabarza, widząc te cmentarzysko, ale w którymś z odkopanych grobów będzie w końcu złoto.

A że mi się chce to zrobię to do końca roku i podzielę się wynikami na forum. Wykrywacz metalu już zakupiony :P
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 listopada 2019, 16:51 przez stokarz, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2054
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4783
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » czwartek, 21 listopada 2019, 17:01

Blok wbity, srodek kanalu tez - jednak w mojej ocenie grana bedzie kapitulacja i kurs zjedzie calkiem szybko do dolnej bandy kanalu (tak samo jak odwiedzil bardzo szybko bande gorna) ;)




prap0n pisze: czwartek, 21 listopada 2019, 11:25 Oprocz kanalu ktory wrzucilem to zwracam uwage ze poziom horyzontalny na ktory licza wszyscy moze nie wytrzymac.. i kurs od razu sobie poleci do "zrodla pompy" czyli do zaznaczonej strefy.
Zwlaszcza ze kurs mial tego horizontala gdzies podczas ruchu do gory. :)

Dodano po 16 minutach 34 sekundach:
https://www.theblockcrypto.com/daily/47 ... ources-say



Dodano po 2 minutach 34 sekundach:
No i wszystko sie ladnie sklada do kupy ;) Zobaczymy za jakis czas czy to wiarygodne.

Binance's Shanghai office shut down following police raid, sources say


//edit

nic ciekawego, tutaj caly artykul:

Ostatnio zmieniony czwartek, 21 listopada 2019, 17:34 przez prap0n, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6978
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » czwartek, 21 listopada 2019, 17:25



### edited: 2019-11-21 17:31 ###
Fraktalik się sprawdził, target kolejny wbity, może będzie tutaj double bottom i dalsza realizacja fraktala :D RSI 4h, 1d mocno wychłodzone :D
Spoiler:
### edited: 2019-11-21 17:45 ###
Spoiler:
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 listopada 2019, 17:45 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 21 listopada 2019, 17:29

prap0n pisze: czwartek, 21 listopada 2019, 17:01No i wszystko sie ladnie sklada do kupy Zobaczymy za jakis czas czy to wiarygodne.

Binance's Shanghai office shut down following police raid, sources say
A pisałem, że chcą znowu BTC zabić. :mrgreen:

Szkoda, że nikt inny nic nie pisze na ten temat, do tego art jest płatny. Jeśli to prawda to news jest i tak już w cenie, jeśli nie to pewno to wyciągną.

Coś pozytywnego dla BTC:
https://cointelegraph.com/news/german-b ... ry-account
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 5 lipca 2019
Reputacja: 448
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: murlok » czwartek, 21 listopada 2019, 17:34

@prap0n
Już teraz kapitulacja?
Czy podwójne dno i większe odbicie jest naprawdę nieszczególnie prawdopodobne?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 21 listopada 2019, 17:35

stokarz pisze: czwartek, 21 listopada 2019, 16:39A my przeniesiemy się na forum elektroda albo (co bardziej prawdopodobne) foliarzy i spiskowców
Zasilacz z czarnej listy, zamykam. 8-)

Gównomonety to olbrzymi potencjał zarobku dla osób, które nie mają setek BTC na handel (za małe VOL). Zabawa za 1-2 BTC na wielu z nich może dawać absurdalne zyski, a przy dobrym zarządzaniu środkami - małe straty na wtopach.

Natomiast co do halvingu, to myślę, że od dawna jest w cenie.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2054
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4783
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » czwartek, 21 listopada 2019, 17:36

@murlok

Az tak od razu to nie ;) Zajmie to pare-kilka-kilkanascie dni do konca grudnia max. Ciezko szacowac ramy czasowe ale wedlug mnie ten ruch jest bardzo silny i moze ale nie musi poleciec dosc szybko. Jutro zamknie sie CME wiec moze bedzie troche spokoju.
Odbicia jakies na pewno beda, chociazby zeby czyscic shorty. Sam czekam na 7.8 - 7.9 zeby dolozyc.

A co do halvingu to malo kto wspomina o tym ze jest to doskonaly sposob na wykonczenie konkurencji od miningu, zrzucajac cene w momencie gdy bedzie mniejsze wydobycie - czyli jak rozumiem, na halving :)

Weteran
Posty: 7429
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » czwartek, 21 listopada 2019, 17:54

Obrazek

na 1W ichi jesli sie nie wybroni to dalszy ostry zjazd, pozimy podone co na mexie 1w wrzucalem.

Początkujący
Posty: 274
Rejestracja: 15 maja 2013
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: tarpan » czwartek, 21 listopada 2019, 18:03

na D1 jest szansa na podwójne dno
http://thepatternsite.com/aadb.html
lub http://thepatternsite.com/aedb.html
Average rise: wg. Bułkowskiego to >40% ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 21 listopada 2019, 18:05

Jeżeli kupiłeś BTC i nie poszło po Twojej myśli, to zawsze się możesz pocieszyć, że nie kupiłeś pokoju w condohotelu w Ostródzie. :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: xtraderx » czwartek, 21 listopada 2019, 18:27

Spoiler:
prap0n pisze: czwartek, 21 listopada 2019, 17:01 Blok wbity, srodek kanalu tez - jednak w mojej ocenie grana bedzie kapitulacja i kurs zjedzie calkiem szybko do dolnej bandy kanalu (tak samo jak odwiedzil bardzo szybko bande gorna) ;)




prap0n pisze: czwartek, 21 listopada 2019, 11:25 Oprocz kanalu ktory wrzucilem to zwracam uwage ze poziom horyzontalny na ktory licza wszyscy moze nie wytrzymac.. i kurs od razu sobie poleci do "zrodla pompy" czyli do zaznaczonej strefy.
Zwlaszcza ze kurs mial tego horizontala gdzies podczas ruchu do gory. :)

Dodano po 16 minutach 34 sekundach:
https://www.theblockcrypto.com/daily/47 ... ources-say



Dodano po 2 minutach 34 sekundach:
No i wszystko sie ladnie sklada do kupy ;) Zobaczymy za jakis czas czy to wiarygodne.

Binance's Shanghai office shut down following police raid, sources say


//edit

nic ciekawego, tutaj caly artykul:

@prap0n czemu ten kanal nie wyglada u ciebie bardziej tak?

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: donkeszyn » czwartek, 21 listopada 2019, 18:36

stokarz pisze: czwartek, 21 listopada 2019, 16:39Hej no co ty, jestem takim samym zwykłym kolesiem jak Ty. Różnica jest subtelna, po prostu nauczyłem się sprawnie wyrażać swoje myśli pisząc i udzielam się dla polskiej społeczności, bo z jakiegoś powodu uważa, że to co mówię bywa wartościowe. Z czego niezmiernie się cieszę. Przychodząc do krypto dwa lata temu, spotkałem się z mnóstwem życzliwych osób, z słów których uczyłem się i poznawałem tę technologie. Uważam zatem za normalne, że w momencie kiedy samemu wiem już nieco więcej, dzielić się tym ze społecznością krypto, mogąc tym samym podziękować za naukę, którą ja otrzymałem.
Dlatego tak jak napisałem - cenie i szanuje za wklad i wiedze. Warto czytac i wyciagac swoje wnioski bo fajnie kompresujesz zdobyty materiał.
Natomiast jak juz wsponialem nie posiadam autorytetów i jak ktos mi pisze ze
Jahu pisze: czwartek, 21 listopada 2019, 13:59Jakie 5000? Otrząśnijcie się, bo widać, że te spadki wam ryją psychę mocno, a nadal wszystko jest zgodnie z planem i trzeba się ładować na longterm jak @stokarz pisał
To odpalam sarkazm - nic osobistego.
Były kiedys czasy ze sie bitem za wartosciowa wiedze placiło - Był bys teraz bogaty hehe (wróc.... miał bys teraz duzo bitcoinów)

Tak co do Halvingu - przekonamy sie czy jest w cenie, czy nie. Pamiętajmy jednak ze trudność moze zawsze spasc. Kiedys juz spadła a koparki zostały wyłączone. Np 2011 ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » czwartek, 21 listopada 2019, 18:43

anagamidev pisze: czwartek, 21 listopada 2019, 17:25Fraktalik się sprawdził, target kolejny wbity, może będzie tutaj double bottom i dalsza realizacja fraktala
Ja panowie mysle ze zejdziemy jeszcze w region zaznaczony prostakatem i ponizej zaznaczonych strzalkami dolkow. A w czarnym scenariuszu az do przerywanej lini. 5800 : )


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6978
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » czwartek, 21 listopada 2019, 18:46

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » czwartek, 21 listopada 2019, 19:06

Luźne przemyslenia, rozwiniecie poprzedniego posta, nie mam bitka, nie zamierzam kupować nawet za 5k więc podchodzę z dystansem:

Jest jeszcze scenariusz ucieczki od btc przed halvingiem , nikt tego się nie spodziewa ;) Fiasko dobrej ceny przed halvingiem spowoduje znaczne skurczenie się mocy sieci BTC a to skutkuje spadkiem wartości kojna, do tego będzie głośne szukanie przyczyn spadku , wróci rozmowa o braku perspektyw skalowalności, szybkości. Nawet w dyskusji którą prowadzę ostatnio w kwestii LN widzę że wychodzi na to, że to jednak może nie wypalić. Skoro osoba kompetentna twierdzi że kwestia czasu jest obrobienie węzła LN, to kto będzie tam trzymał hajs - ta dywidenda nie jest wysoka, nie ma wielkich zwrotów a jest ryzyko spore bo aby węzeł był renomowany musi byc spora płynność i duzo zdeponowanego bitka. No chyba że zaradzą w taki sposób że BTC kradzione nigdzie nie wydasz... czyli początek końca bitka podobnego do gotówki ;)
Opiekunowie bitcoina - bankierzy i FED czyli grupa DCG(viewtopic.php?f=8&t=33168) też nie są jakimś gwarantem projektu , dla bankierów najlepiej aby krypto były bezużyteczne. Opiekują sie po to aby albo wyłożyć projekt albo go kontrolować.
W takim scenariuszu kapitał który nigdy nie wychodzi do fiat ani do pseudofiat będzie sie ratował poprzez wydanie bitcoinów na rzecz bardzo mocno przecenionych alt/btc zwłaszcza tych które coś sobą reprezentują. A tak przy okazji wyłożenie sie USDT który hodlowany jest walorem nie mniej ryzykownym niz krypto też mogłoby wiele namieszać na wykresach.

Dodano po 18 minutach 35 sekundach:
Jesli chodzi o analize techniczną to mamy naruszenie wsparcia połączone z całkowitym zniesieniem wybicia oraz po sąsiedzku kolejne wsparcie na 7300(usdt-binance)
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6978
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » czwartek, 21 listopada 2019, 19:08

@koparki kryptowaluty są wręcz niezbędne dla drukarzy, ponieważ pozwalają na akumulację zbędnej gotówki i ściągnięcie jej z rynku :D To już nieodwracalny trend, chyba, że cofniemy globalizację, ale to byłoby mega nieekonomiczne :D Buy low, sell high :D Reszta nie ma znaczenia :D Co za różnica, czy jakiś Lacky Luck kupił sobie milion BTC jak był po parę centów i do dzisiaj trzyma, czy jakiś rząd akumuluje, ważne, żeby kupić tanio i opchnąć komuś drożej i uśredniać sobie cenę :D Czyli naszym zadaniem jest, żeby jeśli rząd w ogóle sprzedaje to, żeby kupować od niego na przecenach, a nie na górkach oraz nie sprzedawać na panice na stracie :D I tyle :D Jeśli ktoś teraz jest wstanie na cenie 7k-8k$ kupić za 1000$ trochę BTC, to powinien też być gotowy z kolejnym 1000$ i jak spadnie nawet do 1$ dokupić i przy odbiciu na 2$ sprzedać i być na zero z darmowym BTC :D Przejaskrawiony przykład, ale o to chodzi w zdecentralizowanym pieniądzu, jeśli nam zależy na czymś takim :D 1 BTC to 1 BTC, 1 altcoin to 1 altcoin :D Wg. mnie błędem jest, że ktoś pakuje cały majątek na 1 poziomie cenowy i oczekuje, że będzie mu tylko rosło :D Właśnie w dużych spadkach powinniśmy widzieć okazję i kupować sobie za np. 1-10% miesięcznego wynagrodzenia i w dłuższym terminie cena będzie się uśredniała jeśli będziemy też łapać lokalne górki i odkupywać niżej, wtedy nie ma się noża na gardle, że o spadło 80% i muszę sprzedać, bo nie będę miał co jeść czy coś w ten deseń :D Poza tym, to że ktoś sobie kupił ileś tam BTC czy innego shit'a i zarobił ileś tam milionów, a nie wykonał równoważnej pracy też nie jest dobre jak sobie tak myślę :D Szczęśliwie FIAT'y tracą na wartości, no i ogólnie głupiec i pieniądze szybko się rozchodzą, one wracają do systemu - ogólnego obiegu :D A skoro BTC cały czas rośnie to większość osób, żeby czerpać ze źródełka musi reinwestować, często dużo wyżej, a później sporo przeczekać, żeby sprzedać w dobrym miejscu :D Dlatego inwestujmy świadomie i szacujmy ryzyka, ale nie ulegajmy też emocjom, że jak spada to już nic z tego nie będzie :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, alomorti, Bing [Bot], bn801 i 18 gości