Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem kurs do 14.11.2019 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 listopada 2019, 22:22

<8000$
16
24%
8000-10000$
37
54%
>10000$
15
22%

Liczba głosów: 68
Początkujący
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: donkeszyn » czwartek, 7 listopada 2019, 19:08

Stosowałem SL i mnie wycinało a potem kurs odbijał. Zakladam sobie strate i trzymam palec na przycisku. Odcinam recznie jak widze ze jednak pomylka i wchodze ponownie jak ogarne nowa pozycje albo nie gram wcale.

17:45 rynek sie zawachal to zebralem kase i odczekalem teraz odpalilem nowa pozycje jak widze ze idzie na zielono. za godzien kolacja i czysta glowa bez stresu spokojny sen ...

Lepiej nie zarobic albo zarobic mniej niz sie stresowac albo wdupic

Btw przeciez gielda widzie te wszystie SL... Po co je pokazywac na sile.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3257
Reputacja postu: 
2

Postautor: BitJanusz » czwartek, 7 listopada 2019, 19:14

donkeszyn pisze: czwartek, 7 listopada 2019, 19:08Zakladam sobie strate i trzymam palec na przycisku.
To teraz wyobraź sobie sytuację, że zakładasz longa przy 6200$ we wrześniu zeszłego roku i wydarza się COŚ (może to być cokolwiek - potknięcie się o dywanik w sraczu, telefon od dziewczyny że jest w ciąży albo wypadek kogoś bliskiego, albo nawet awaria dostawcy usługi internetowej). Nie da się przecież siedzieć 24/7 z palcem na spuście.

Kiedy dochodzisz do siebie parę dni później, jesteś na ciężkiej stracie lub nawet (jeśli grałeś na dźwigni) zbankrutowałeś.

Nie wspominając o takiej drobnostce, jak olbrzymie obciążenie giełdy w trakcie silnego dumpu przez które możesz nie dać rady wbić ordera.

Początkujący
Reputacja: 175
Reputacja postu: 
1

Postautor: Vetz » czwartek, 7 listopada 2019, 19:17

Dlatego ja czytam tylko posty kilku ludzi, chyba, ze ktos wrzuci cos ciekawego, mamy pennant od momentu odbicia sie od wsparcia ktore oznaczylem na dobre miejsce do wejscia, obecnie graja tylko nadgorliwi ludzie. Dolne ograniczenie to 9,13 wg. ma tyle samo, zejscie ponizej 9,13 daje nam otwartą drogę do 8,7 (z mozliwym zejsciem do 8,6) gdzie mamy kolejna szanse na intratne wejscie, jezeli pojawi sie odpowiednia formacja swiec, trzeba byc cierpliwym, ja o zjezdzie do 8,7 pi@#$%e od kilkunastu dni, mimo, ze wasz idol Fibo wymalowal z tych swoich fal rajd w gore. Jesli chodzi o scenariusz wzrostowy, bo oczywiscie nigdy nie trzymam sie jednego, a po prostu upieram sie przy tym bardziej prawdopodobnym, to..
To wybicie 9,259- 9,3 daje nam zasieg do 9,5 i to tyle oczywiscie wszystko zalezy od dynamiki wzrostu, bo wg. ob nie mozna okreslic kontynuacji trendu wzrostowego od momentu wybicia od 7,5 - brak dotkniecia odpowiedniego klastra, ktory wspolgra z ma. ELO 8-)

@BitJanusz, na poziomie 6,5 mielismy wiele oznak na kontynuacje spadkow, nie liczac DC, mielismy ogonek w trojkacie - tylko idiota gral na wzrosty
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 listopada 2019, 19:20 przez Vetz, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: donkeszyn » czwartek, 7 listopada 2019, 19:18

BTW 2 : zeby ktos nie myslal ja tu nie jestem maklerem ja wole bezpieczny maly procent niz jazde bez trzymanki. Gram malymi stawkami powoli spokojnie. Jest ok od kiedy mysle prosto bez tej calej otoczki. Np. Laduje €100 gram za €30. Czasem jak sie uprę usrednie ale to tez nie jest dobre bo potrafi pogrążyć. jak ze 100 w ciagu dnia zrobie dodatkowe €20-30 to raczej ok % jak bedzie to regularne to powinno sie sprawdzac przy €1000 a to jzu da wygodna dniowke.

Tak czy inaczej ta metoda sprawdza sie naprawde lepiej niz wszystkie inne jakie staralem sie ogarnac...

nie moge przegrac wiecej niz mam aktualnie na porfelu tak ? - Ile taki sytuacji masz na gieldzie? jak sie zdarzy ok trudno bywa ale wiem ze to wyjatki i zapominam.

Początkujący
Reputacja: 66
Reputacja postu: 
1

Postautor: wloczykij78 » czwartek, 7 listopada 2019, 19:30

@donkeszyn ,wiesz co dają leszczowi wykresy? A no to, że obrazkami pokazują to, co napisałeś - lokalne dołki, szczyty, wsparcia i opory, poziomy fibo, etc. Kupić tanio, sprzedać drogo - nie o to chodzi? Wszystkie figury, patterny - mają jakieś prawdopodobieństwo sprawdzalności. Trójkąt taki - wyjście górą, inny - dołem. Czyli, nie kupuj teraz, bo za godzinę czy tydzień będzie taniej. AT w moim mniemaniu umiejętnie użyta, a przede wszystkim umiejętnie narysowane wykresy, dają pogląd na to, co się aktualnie dzieje, i gdzie może (choć nie musi) być kurs za dzień, godzinę, czy tydzień. Tanio kupić, drogo sprzedać.
Z twojej wypowiedzi mógłbym wywnioskować, że na AT się ostro przejechałeś, dlatego negujesz tą metodę z taką zaciekłością. Osobiście AT sobie czasem pomagam, z uwagą oglądając wykresy moich ulubionych publikujących. Ale ja gram long. Moje założenie kryptowalutowej lokaty długoterminowej zrealizowane powyżej oczekiwań - aktualnie mija 2 lata, 63% zysku. Tanio kupić, drogo sprzedać. Pewnie, doświadczony trader wyciagnął pewnie kilkaset %. Ja nim nie jestem, a o AT mam pojęcie mgliste. Ale jak mi ktoś rysuje figurę z dorysowanym dalszym ciągiem, a ktoś inny narysuje inaczej, ale z podobnym finałem, to grzech nie korzystać. Parę rzeczy nawet nauczyłem się sam rysować, ale chyba przydałaby mi się jakaś książka typu "AT dla lamerów w stu obrazkach". Ja wzrokowiec jestem :-)

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja: 1878
Reputacja postu: 
10

Postautor: stokarz » czwartek, 7 listopada 2019, 19:44

Solidnie wczoraj przeanalizowałem kurs BTC, starając się wyciągnąć z niego możliwie najwięcej danych. Skupiłem się szczególnie na podejściu długoterminowym, porównując aktualną sytuację z dwoma wcześniejszymi, podobnymi w 2012 i 2016 roku. Wnioski?

Moim zdaniem mogą czekać nas 2-3 miesiące bez jasnego określania się trendu, a kurs balansować będzie między długoterminowymi liniami wsparć i oporów.

Oprócz tego, postarałem się dodać do tekstu nieco pikantności wchodząc w temat ekonomii behawioralnej, usiłując odpowiedzieć na pytanie, jakie pułapki myślenia czekają na nas na giełdzie.

https://bithub.pl/analizy/stokarz-czyta ... -gieldzie/

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: donkeszyn » czwartek, 7 listopada 2019, 19:54

To nie tak ze ja ja zaciekle neguje.
Uwazam ze to bez sensu. Moze globalnie jak patrzymy na kurs w skali dni tygodni miesiecy obrazkowo faktycznie pokazuja jakis kierunek. Ale na DT to paranoja to jest figura na figurze kazda wychodzi w inna strone.

Jak sobie sprawdzisz 18:00-18:35 teraz to niby tam widac trójkacik znizkujacy a poszlo w góre...
Ja AT zajebiscie niedawno bronilem. Jednak teraz uważam to za strate czasu i mącenie w glowie.. Chyba ze jestes takim Fibo on tam magie odpie-lala i nic zupelnie mi to nie mowi ale brzmi kozacko :) az jestem sklonny branac na slepo ale co z tego jak nie wiem gdzie.

To trzeba łopatologicznie i jestesmy pare miesiecy edukacji do przodu. Potem mozna sobie rysowac jak komus to pomaga.

O stokarza tez lubie czytac - mogl by mnie zmanipulowac w momecie :)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3257
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » czwartek, 7 listopada 2019, 19:55

donkeszyn pisze: czwartek, 7 listopada 2019, 19:18nie moge przegrac wiecej niz mam aktualnie na porfelu tak ? - Ile taki sytuacji masz na gieldzie? jak sie zdarzy ok trudno bywa ale wiem ze to wyjatki i zapominam.
Rozumiem, ale to gra "hobbystyczna", za cenę wyjścia do knajpy z wybranką serca. W takich warunkach można sobie pozwalać na wiele kardynalnych błędów, bo zawsze "jakoś to będzie", a jak zbankrutujesz, to... wrzucisz kolejne 100 euro na portfel giełdy ;)

Natomiast wyobraź sobie, że grasz, strzelam, za kwotę sto razy większą... czy nadal byś nie ustawiał SL, grając na czuja? Szczerze wątpię (ewentualnie: tak, ale do pierwszej wpadki z np. obciązeniem giełdy). A skoro już zaczynamy bawić się w SL, ustawiać targety - "nie na czuja" - to potrzebny jest jakiś system. Jakikolwiek ;)

I tak wracamy do AT...

a co do figur na DT to też je zlewam kompletnie, tak na marginesie. Za dużo szumu, za mała skala.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: donkeszyn » czwartek, 7 listopada 2019, 20:11

Bitjanusz juz ci odpowiadam.

Jak bym miał grac za kwote 100x wieksza to musial bym posaidac kwote w skarpecie tak na oko 10 000x wieksza i wtedy byly by to dla mnie drobne albo z tej kwoty 100x wiekszej wszedl bym za 10% jej wartosci.
Jak kolwiek. Co ci da ustawienie SL jak giełda to widzi a jak widzi takie SL zbiorowo to bedzie je chciala wyciac...

Z figurami jest tak ze kazda ma swoje ukryte dno nie mozna przypasowac i bezmyslnie kopiowac figur do kazdej sytuacji bo 1500 innych czynnikow zachodzi w danej sytuacji jej tworzenia. To nie logiczne. I tyle.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 71
Reputacja postu: 
0

Postautor: zeroBTC » czwartek, 7 listopada 2019, 20:57

donkeszyn pisze: czwartek, 7 listopada 2019, 20:11Co ci da ustawienie SL jak giełda to widzi
miałem się już nie udzielać , ale ......

noż qrwa idento jak bym słyszał swoją "starą" ( żona "oni cię widzą :shock: jesteś pod obserwacją" :mrgreen: :mrgreen: ) w chaupie ,
...no ale wybacz stary , że zagram 50k usd bez SL
:roll: :roll: :roll:

na zakończenie tej mądrej i pouczającej AT
powiem , że *uj mnie obchodzi czy stamp i binance widzi moje SL , dla mnie lepszy minus 1k na SL niże 5k bez

THE END

@kozaki_wiesi

chapeau bas :mrgreen:
jutro dam Ci plusa bo dziś mi juz SL zabrał wszystkie :P
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 listopada 2019, 21:11 przez zeroBTC, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Reputacja: 2322
Reputacja postu: 
11

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 7 listopada 2019, 21:05

donkeszyn pisze: czwartek, 7 listopada 2019, 19:54To trzeba łopatologicznie i jestesmy pare miesiecy edukacji do przodu. Potem mozna sobie rysowac jak komus to pomaga.

Wziąłem sobie to do serca i popełniłem coś takiego. Myślę, że już prościej się nie da

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: donkeszyn » czwartek, 7 listopada 2019, 21:46

zeroBTC pisze: czwartek, 7 listopada 2019, 20:57noż qrwa idento jak bym słyszał swoją "starą" ( żona "oni cię widzą :shock: jesteś pod obserwacją" :mrgreen: :mrgreen: ) w chaupie
Wez edytuj moze posta? Zeby walic beke z wlasnej kobiety na publicznym forum? Ty taki smieszek jestes widze.

Ustaw sobie SL na straganie sprzedajc elektronike i idz na ryby.
Ustawiasz SL bo zakladasz pewein scenariusz ktory moze sie zdazyc. Co jak scenariusz sie zmieni w trakcie bo rynek jest zmienny pozre ci pozycje po czym odrazu odbije. Takie rzeczy sie dzieją.
Moze ci niepasowac moje podejscie ale zeby odrazu wysmiewac?

A to zeby cie troche dokarmic widze masz parcie.
Patrz znikam

Obrazek

Weteran
Reputacja: 2322
Reputacja postu: 
2

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 7 listopada 2019, 22:01

donkeszyn pisze: czwartek, 7 listopada 2019, 21:46A to zeby cie troche dokarmic widze masz parcie.

Nie myślał Pan, Panie Kolego, o wyjęciu kija z dupy? Będzie wygodniej.

Ale za to, to masz u mnie duży plus, dałem +10:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1791
Reputacja postu: 
2

Postautor: amneziahaze » czwartek, 7 listopada 2019, 22:12

stokarz pisze: czwartek, 7 listopada 2019, 19:44Moim zdaniem mogą czekać nas 2-3 miesiące bez jasnego określania się trendu, a kurs balansować będzie między długoterminowymi liniami wsparć i oporów.
donkeszyn pisze: czwartek, 7 listopada 2019, 19:54Ale na DT to paranoja to jest figura na figurze kazda wychodzi w inna strone.
donkeszyn pisze: czwartek, 7 listopada 2019, 19:54Chyba ze jestes takim Fibo on tam magie odpie-lala i nic zupelnie mi to nie mowi ale brzmi kozacko :)
Trend od lipca przecież jest mniej więcej określony. I to też da się przeanalizować - dlaczego. Jeżeli ten tydzień będzie spadkowy, tzn. że kolejny raz zostały spełnione parametry bessy. No chyba że należy napisać esej na ten temat, to ok, czemu nie.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2828
Reputacja postu: 
1

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 7 listopada 2019, 22:34

donkeszyn pisze: czwartek, 7 listopada 2019, 20:11Jak kolwiek. Co ci da ustawienie SL jak giełda to widzi a jak widzi takie SL zbiorowo to bedzie je chciala wyciac...

Ale w takich sytuacjach jak ta teraz odcina ci tlen przy -5% i masz czym się rozkładać Dalej, a że cfaniaczki często po wykoszeniu SL wybijają tego muła, no cóż. To taka zabawa. Bez SL to może na dźwigni x2 ale x10 wzwyż ,czy x100 jak u mnie na PrimeXBT to by było za grubo..
Teraz mają potencjał podnieść dziada na 9.4k co najmniej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Tutaj i swobodnie spamuje :) : https://discordapp.com/invite/3y9TNbT
https://primexbt.com?signup=95256 MISTRZOSTWO DT :mrgreen:
https://www.deribit.com/reg-1275.2252?q=home Derbit
Do końca grudnia co by się nie działo(stawiam UP do 12.2019)sprzedaję 100% i wypad do 08.2020
Po halvingu 500$+ za BTC.I zapuszczę korzenie w oczekiwaniu

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: amneziahaze » czwartek, 7 listopada 2019, 22:40

Bemx2k pisze: czwartek, 7 listopada 2019, 14:43Czy ktoś potrafi w przybliżeniu policzyć o ile by mógł spaść kurs BTC gdyby ten wieloryb z 2011 roku z tymi 80 000 btc zaczął pomału zrzucać wszystkie bitki do końca roku ?
Ale że Craig zacznie się wyprzedawać czy co? :D Tak tylko pytam, bo to ciekawe jest.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2828
Reputacja postu: 
0

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 7 listopada 2019, 22:42

amneziahaze pisze: czwartek, 7 listopada 2019, 22:40Czy ktoś potrafi w przybliżeniu policzyć o ile by mógł spaść kurs BTC gdyby ten wieloryb z 2011 roku z tymi 80 000 btc zaczął pomału zrzucać wszystkie bitki do końca roku ?
Ale że Craig zacznie się wyprzedawać czy co? Tak tylko pytam, bo to ciekawe jest.

Stawiam że jak się te nieboszczyki wybudzą ze swoimi portfelami z 2009-2012 będzie Bitcoin na -50$ ,czyli będzie trzeba jeszcze dopłacić w złocie/srebrze :mrgreen:
Tutaj i swobodnie spamuje :) : https://discordapp.com/invite/3y9TNbT
https://primexbt.com?signup=95256 MISTRZOSTWO DT :mrgreen:
https://www.deribit.com/reg-1275.2252?q=home Derbit
Do końca grudnia co by się nie działo(stawiam UP do 12.2019)sprzedaję 100% i wypad do 08.2020
Po halvingu 500$+ za BTC.I zapuszczę korzenie w oczekiwaniu

Początkujący
Reputacja postu: 
2

Postautor: donkeszyn » czwartek, 7 listopada 2019, 22:42

amneziahaze pisze: czwartek, 7 listopada 2019, 22:22Trend od lipca przecież jest mniej więcej określony.
Ale co mi po trendzie od Lipca jak grasz np za 50 ojro x 125? Ja wiem ze głowny jest spadkowy ale on ma swoje fluktuacje po drodze na ktorych mozna ostro zarabiac. Tak kiedys tez gralem i broda mi urosła a zarobilem drobne. Takie trendy sa dobre do hodlowania.
socjolog2008 pisze: czwartek, 7 listopada 2019, 22:34Ale w takich sytuacjach jak ta teraz odcina ci tlen przy -5% i masz czym się rozkładać Dalej
To fakt ale jak kurs nie idzie to nie idze i juz dawno jestem out bo tego pilnowalem. Mialem zalozenie na longa ale mi nie pasowaly wachania.
Kurde w sumie stokarz pisal o tym zeby zakladac SL ponizej/wyzej tych knotów ale ten obecny pobil wszystkie na glowe i odrazu odbil. Fajnie miec czuja i polowac na takie knoty ale ja bym obsrał zbroje xD

Wlasnie wsiadłem w longa znowu, pilnuje i tak to sie odbywa.
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 listopada 2019, 22:46 przez donkeszyn, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: amneziahaze » czwartek, 7 listopada 2019, 22:43

donkeszyn pisze: czwartek, 7 listopada 2019, 16:37Moze to komus otowrzy oczy i zaoszczedzi czasu.
Zapomnij. ;)

Weteran
Reputacja: 6924
Reputacja postu: 
1

Postautor: ekonokomik » czwartek, 7 listopada 2019, 22:47

kozaki_wiesi pisze: czwartek, 7 listopada 2019, 21:05Wziąłem sobie to do serca i popełniłem coś takiego. Myślę, że już prościej się nie da

A coś dla ludzi, którzy mogą nie dożyć 2040? ;)

Wróć do „Przedszkole”