Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem kurs do 04.10.2019 znajdzie się w przedziale:

<7000$
26
20%
7000$-9000$
71
55%
>9000$
32
25%

Liczba głosów: 129
Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja: 476
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: Tomasz_Es » niedziela, 6 października 2019, 22:34

Z racji tego że na kursie emocje jak w "Śmierci z Wenecji" ;) mały wywód z mojej strony:
Spoiler:
Lektura od z samego IMF (Międzynarodowy Fundusz Walutowy), a dla wszystkich mooniarzy i szukających analogii w poprzednich bańkach, może nadejść kolejna lub poprzednia już była tą ostatnią i BTC może zostać "powalone do parteru" a następnie zastąpione przez narodowe krypto np. Chin lub inne o których można przeczytać poniżej w linku.

Co do oczekiwania odbijania kursu już nie raz przelatywał w jedną i drugą stronę, można wrzucać miliony wykresów z setkami kresek, na poziomy poustawiane są boty grających ale na każdą "płotkę przyjdzie inaczej ustawiony bot szczupaka".

I jeszcze kwestia samego halvingu, już niektórzy na Twitterze widzieli 1000 $ za LTC przed lub zaraz po halvingu, jak się skończyło wszyscy wiemy, ATH nie było i nie wiadomo czy będzie kiedykolwiek nowe. Więc kto wie co będzie z BTC ? przed/po maju 2020, dlatego chyba lepiej trzymać rękę na szybkiej katapulcie jeżeli ktoś siedzi na BTC.

https://blogs.imf.org/2019/09/26/from-s ... currencies

Orator
Reputacja: 95
Reputacja postu: 
0

Postautor: lekarz » niedziela, 6 października 2019, 22:45

Tomasz_Es pisze: niedziela, 6 października 2019, 22:34 jeszcze kwestia samego halvingu, już niektórzy na Twitterze widzieli 1000 $ za LTC przed lub zaraz po halvingu, jak się skończyło wszyscy wiemy, ATH nie było i nie wiadomo czy będzie kiedykolwiek nowe. Więc kto wie co będzie z BTC ? przed/po maju 2020, dlatego chyba lepiej trzymać rękę na szybkiej katapulcie jeżeli ktoś siedzi na BTC.
Nie pozostaje nic innego jak przestrzec przed takim scenariuszem innych i wogóle
rozpropagować tą idee szerszej społeczności;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1352
Reputacja postu: 
5

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 7 października 2019, 10:14

Czas juz wyjsc z tego marazmu..

Dodano po 2 minutach 17 sekundach:
Dovakhiin pisze: czwartek, 26 września 2019, 18:09 imo koniec korekty.. :) ponieważ...

1w

1h

:)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1027
Reputacja postu: 
2

Postautor: pael » poniedziałek, 7 października 2019, 12:18

moze na dobry poczatek polowa spadkowej do odklepania
9060-9300
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3158
Reputacja postu: 
5

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 7 października 2019, 12:23

Zobaczymy, czy moja teoria o bazie na 4h się sprawdzi. Stamp:

Obrazek

wysokowolumenowe wyjście z tej formacji raczej odwróci trend na jakiś czas :)

wszystko się zgadza jak na razie - jest mocne wybicie i zniesienie go w powolnym spadku w prawie 100%. Brakuje tylko silnego wybicia rozpoczynającego lokalny uptrend.

jak się nie uda i padnie nowy low, to nici z bazy.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 10255
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 7 października 2019, 15:20

Znowu ratowanko, ale czy do kupienia na coś więcej czy typowe ratowanie a potem bok/dół? Na 1w to dalej konsolidowanie nad przepaścią. Nie wiem, czy trzymać się moich ustaleń właśnie dla skal 1d 1w, czy dać sobie z nimi siana po dzisiejszym odratowaniu. Na większej skali to nadal wygląda dla mnie nie jak początek nowego impulsu ale podbijanie i przedłużanie ceny przed pogłębieniem, na którym już wkroczyłyby większe emocje niż do tej pory...
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Weteran
Reputacja: 1929
Reputacja postu: 
11

Postautor: prap0n » poniedziałek, 7 października 2019, 15:23

Teraz to zaczynac wygladac jak korekta plaska. Widoczna juz bardzo dobrze na wysokich interwalach. Powinnien to byc ostatni podryg, bardzo dobra okazja na shorta ze stopem troche powyzej A. (moze przebic lekko A)
Sila obu wybic tylko jeszcze bardziej to potwierdza.. jako ze ruchy korygujace powinny byc szybsze i mocniejsze od trendu.

Oczekiwalem ze zrobia zjazd najpierw na 7500 i stamtad odbicie na 8k+, ale teraz to juz nic nie zamierzam kupowac w tamtej strefie :)

Początkujący
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0

Postautor: mikusiek » poniedziałek, 7 października 2019, 17:24

obecna sytuacja na moje oko jakos tsk srednio przypomina ten schemat szczerze mowiac.

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: prap0n » poniedziałek, 7 października 2019, 17:33

@mikusiek

W zasadzie nigdy nie bedzie idealnie, zgodnie ze schematem z internetu. Wszystkie schematy z internetu to wyidealizowane przyklady ktore rzadko maja pokrycie 1:1 na wykresie.

Trojkat na 10k tez nie byl idealny i nie odbil do konca tam gdzie powinnien tj "E" w ABCDE. Powinnien wtedy dojechac do krawedzi a nie dojechal. Ale wykonal sie zgodnie ze sztuka.
Czytanie podfal w takim czopie jak fala B to tragedia.

Pasowac ma nie tylko schemat ale pewne ruchy i ich impulsywnosc, jak i korekta w waskim zakresie - a to juz kazdy moze sobie wygooglowac.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4035
Reputacja postu: 
1

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 7 października 2019, 18:36

8222 once again :D Na 1d aktualnie ładny bullish engulfing się klaruje :D

BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3158
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 7 października 2019, 19:58

Wyjście ponad 8600$ pięknie wypełni "bazę" z targetem... no cóż, nie jest mi wcale tak łatwo policzyć. Baza z lutego 2019 dała aż +700%, ale była widoczna wyraźnie na 1d, no i było co odwracać po rocznym trendzie. Dodatkowo można było tam wyznaczyć bullish Gartley Pattern. Tutaj jest tylko taka na 4h i nie jest głęboka na 1200$ jak tamta. Możliwe, że to tylko będzie np. retest dołka wzorem shitcoinów (czyli retest 9000-9200$).

Za to zejście poniżej 7700$ to moim zdaniem bardzo bardzo prawdopodobny zjazd o 1000$ lub więcej.

Początkujący
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
2

Postautor: pabblo_pl » poniedziałek, 7 października 2019, 20:16

A jeśli na 1 W pojawi się coś takiego?
Obrazek

To co wtedy, pewnie short?
:D

Początkujący
Reputacja: 75
Reputacja postu: 
0

Postautor: Vetz » poniedziałek, 7 października 2019, 20:35

prap0n pisze: poniedziałek, 7 października 2019, 17:33 @mikusiek

W zasadzie nigdy nie bedzie idealnie, zgodnie ze schematem z internetu. Wszystkie schematy z internetu to wyidealizowane przyklady ktore rzadko maja pokrycie 1:1 na wykresie.

Trojkat na 10k tez nie byl idealny i nie odbil do konca tam gdzie powinnien tj "E" w ABCDE. Powinnien wtedy dojechac do krawedzi a nie dojechal. Ale wykonal sie zgodnie ze sztuka.
Czytanie podfal w takim czopie jak fala B to tragedia.

Pasowac ma nie tylko schemat ale pewne ruchy i ich impulsywnosc, jak i korekta w waskim zakresie - a to juz kazdy moze sobie wygooglowac.
Urok fal, dopasowywane po fakcie, wg. mnie tak jak i mikusia schemat niepoprawny, bo wlasnie podfale wygladaja tak, jak trojkat Drobniaka, czyli do dupy - to jak doszukiwanie sie fraktali :shock: i ch__ ze podobienstwo takie, jak u dwoch niespokrewnionych azjatów, gdzie wspolnych mianownikow jest niewiele. Dlatego ja stosuje proste narzedzia, do tego dochodza 3 wskazniki itp. i wykres czyta sie z wieksza sprawdzalnoscia nizeli fanow EW. gdzie liczniki sa zmieniane, pismo techniczne ladnie brzmi, ale wiekszosc analiz sie po prostu nie sprawdza, kierunek kursu juz troche czesciej, ale to latwo wywrozyc z fusow :lol: A gdy ktos cos dopasuje, podepnie to pod zf. ktore czesto gesto jest marginalnie blisko waznych sup/res to tutaj wielbiony jest na rowni z biznesmenem rydzykiem przez bardzo przyszlych denatow. Na 1D nadal wg. ma szansa nawet na 8,53 z tym, ze strefa oporow od 8,31 do 8,46. Pozdrawiam

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: prap0n » poniedziałek, 7 października 2019, 21:01

Vetz pisze: poniedziałek, 7 października 2019, 20:35bo wlasnie podfale wygladaja tak, jak trojkat Drobniaka, czyli do dupy - to jak doszukiwanie sie fraktali

Co ty w ogole porownujesz... Jak mozna porownywac fale do fraktali? :shock: Gdzie fala ma jakies reguly, a fraktal to sobie mozesz wziac z kosmosu.
kierunek kursu juz troche czesciej, ale to latwo wywrozyc z fusow
Z pewnoscia. :) Rozumiem ze to zrodlo twoich analiz?

To ze zmieniaja sie oznaczenia jest naturalne, a to ze w konsolidacji jest 283432973 oznaczen to tym bardziej. Bo konsolidacje sa po to aby zabrac ci pieniadze, wiec AT bedzie sprawdzac sie duzo gorzej. Temat byl tu walkowany z 100 razy ale widze ze ciagle powraca.

A to jak slabe jest to narzedzie to mozesz sobie sprawdzic patrzac na trojkat EW ktory wrzucalem i gdzie po nalozeniu rozszerzenia Fibo + 1.272 miales wbity target z precyzja do 20$ i ruch na 25%. A ty w tym samym czasie czekales sobie na przebicie swojej lini "change of trend" na 8800 - gdzie na "EW" struktura byla znana znaczenie wyzej. Pomijam ze "change of trend" oparta byla prawdopodobnie na liniach trendu ktore sa chyba jeszcze bardziej subiektywne niz dopasowanie fal. Samo bazowanie na liniach trendu jako informacjach o zmianie trendu to dla mnie jest totalna amatorka ktora ma w zasadzie minimalna sprawdzalnosc (sam przez to przechodzilem)

EW ma to do siebie ze trzeba bardzo szybko sie adoptowac i rozwazac "co by bylo gdyby...." Dzieki temu masz szybko informacje ze jestes w bledzie, badz potwierdzenie ze idziesz w dobrym kierunku. Przykladowo tutaj rownie dobrze flat moze sie zmienic w impuls, i nie byloby to nic szokujacego. W tym ze bedzie o tym dosc szybko wiadomo i mozna zaadoptowac sie do sytuacji.

S/R samo w sobie jest tylko dodatkiem, nigdy nie wiesz na ktorym sie zatrzyma.

Z jednym narzedziem ciezko cos zdzialac tak czy inaczej, wiec niech sobie kazdy uzywa co chce.
Ale widze ze tobie zbytnio to nie pasuje, bo juz ktorys raz z rzedzu widze jak kogos flamujesz - tym razem poszlo na mnie.

Zamiast profesorowac to lepiej wrzucaj swoje pomysly. ;)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 7 października 2019, 21:56 przez prap0n, łącznie zmieniany 4 razy.

Początkujący
Reputacja: 75
Reputacja postu: 
-2

Postautor: Vetz » poniedziałek, 7 października 2019, 21:18

nie chce mi sie rozpisywac ani czytac do konca to, co napisales, porownaj moze na trzezwo schemat i swoja analize, odnioslem sie do podfal, ale nie chce mi sie klocic z gosciem, ktory od pol roku zachwyca sie falami, na razie jestes na poziomie Fibo, ktory fale 4 korekcyjna fali wzrostowej wyznaczal ponizej fali 2 korekcyjnej impulsu wzrostowego w 2014 albo 15 roku (nie pamietam dokladnie) a pozniej zaczal sie zaglebiac i nabral wiekszej wiedzy i technicznego jezyka. Najciekawszy post dzisiaj: Janusza, dobranoc.
@prap0n, sprawdza to sie nawet metoda wrozenia, czy pojdzie w gore czy w dol, mi chodzilo tylko o to, ze uzywasz EW. wrzucasz schemat, wyznaczasz u siebie C, a podfale wygladaja tak, jak gorna linia trojkata drobniaka, gdzie chyba zacma przyslonila mu dosc ciekawe swiece na 1D, Witaj @Corso, terrierku :) a czepiam sie tylko, jak mnie cos razi w oczy ;] bo czytaja to tez zieloni, czytali tez amagama cos tam i niedlugo beda plakac. Pa :D
Vetz pisze: piątek, 4 października 2019, 17:52 @Drobniak ten Twoj pennant po prostu cudny :lol: sorry, ze sie czepiam, ale dla mnie dramat. na razie wszystko wskazuję, że strefa wsparcia to czas kumulacji, ostygnięcia rynku z prowzrostowych scenariuszy i wybicia górą. Na 1D ma nadal wskazuję na wyjście górą z tym, że tworzy się opór na okolicach 8,26, więc albo ktoś niebawem rozbuja kurs w górę albo poczeka z tym do zejścia w okolice 7k gdzie warto się załadować.
@Drobniak
Drobniak pisze: piątek, 4 października 2019, 12:19 To ja jeszcze dwa obrazki tu tylko zostawię, bez komentarza większego bo nie chce mi się opisywać, sorry ;)

ja rozumiem, że dołek na 7733 z Twojej perspektywy jest nieistotny i nie warto brać go pod uwagę
co do wskaźników ma i pa jw. na 1D ma nadal wskazuję na wyjście górą z tym, że tworzy się opór na okolicach 8,26, więc albo ktoś niebawem rozbuja kurs w górę albo poczeka z tym do zejścia w okolice 7k gdzie warto się załadować. Pozdrawiam
Wrzucasz analize, ktora robiona byla pod bakkt i smiesz mi pier__lic sprawdzalnosci? niech ten, kto nie gral pod bakkt rzuci kamieniem :lol: szkoda wieczoru na bezsensowna rozmowe. Na 15 minutowkach to mozesz co najwyzej pograc na kotleta jak socjolog na dzwigni x100. Odpowiedni interwalem do EW. z tego, co pamietam jest 1h.
Ostatnio zmieniony wtorek, 8 października 2019, 06:26 przez Vetz, łącznie zmieniany 7 razy.

Weteran
Reputacja postu: 
18

Postautor: prap0n » poniedziałek, 7 października 2019, 21:21

@Vetz

Stary, ty to zawsze tutaj profesorujesz i czepiasz sie analiz. Fibo/mnie i paru innych osob.
Wyciagasz Fibo ze cos napisal w 2014 roku? :lol: Kazdy sie uczy.

Kim ty jestes zeby oceniac kto na jakim jest poziomie? Ja wrzucalem to mnostwo roznych setupow w ktorych bylo naprawde sporo dobrych. A ty co wrzuciles? :) Moze najpierw cos wnies aby oceniac. Narazie patrzac na twoje posty to wypadasz blado jesli chodzi o strike ratio

Wrzuc z 150 chartow tutaj to ocenimy. U mnie wszystko jest transparentne, a to ze EW jest metoda ktora w czesci dziala to pokazywalem tutaj wielokrotnie. Nie jest swietym gralem ale laczac z innymi, bywa pomocna.
a podfale wygladaja tak, jak gorna linia trojkata drobniaka, gdzie chyba zacma przyslonila mu dosc ciekawe swiece na 1D
To musisz jeszcze troche poanalizowac, zeby dowiedziec sie ze na BTC fale jesli "chca" to sa malo czytelne.
Ksiazka a rzeczywistosc rynkowa to dwie rozne rzeczy. I to nie tyczy sie EW a generalnie calej ksiazkowej AT.

Przykladowo masz w trojkacie ruch pomiedzy krawedziami A-B, gdzie powinnien to byc ruch typu ABC czyli "B" gdzies po srodku.
A oni ci rysuja "B" prawie przy gornej krawedzi trojkata i maly swistek do gory jako "C" ktory jest trudno zauwazalny. Albo w ogole nie dojezdzaja do krawedzi trojkata, a ty wtedy nie widzisz "jednej fali".

Kolejny przyklad: Robisz zoom na 15m a tam ci wychodzi impuls 5 falowy zamiast 3 falowej struktury. Oddalasz na wiekszy interwal i jednak sa 3 fale.. no i co wybierasz, ktory interwal?

Takie rzeczy sie tutaj dzieja i jak sobie z "noisem" radzic to juz wychodzi z doswiadczenia ;)
Czasami trzeba ignorowac niektore rzeczy takie jak podfale na 15m i patrzyc na big picture, zwlaszcza gdy mamy do czynienia z konsolidacja badz podobnymi wyleszczajacymi strukturami z duza iloscia szumu.

PS. Tak samo jak ten flat moze sie zaraz zamienic w impuls z zasiegiem na 9000+. Ale to bedzie wiadomo dosc szybko. Uroki EW
Wrzucasz analize, ktora robiona byla pod bakkt i smiesz mi pier__lic sprawdzalnosci? niech ten, kto nie gral pod bakkt rzuci kamieniem :lol: szkoda wieczoru na bezsensowna rozmowe
Jakie to ma znaczenie ze to byl bakkt? Analizy pod bakkt byly pod ochrona? :D

Fakt jest taki ze to byla katastrofa, a twoje znienawidzone EW - przy ktorym kazdego pouczasz, idealnie opisalo ten ruch - mimo tego ze jakbys wlaczyl 'profesor-mode' to pewnie cos by ci sie nie zgadzalo - i uznalbys oznaczenie za niepoprawne.

Nie pisze tego zeby ci wytknac zla analize bo takie sie zdarzaja kazdemu. Mi tez. Tylko pokazac ze EW moze doprowadzic do dobrego rezultatu. I tak, tam tez byly nagiete reguly i nie wszystkie podfale sie zgadzaly. Ale to pozostawiam do twojej analizy (fala "E") :)

=== @ Newsy
Nie znam zadnego "powaznego" tradera ktory gral pod newsy. Moze 10-15% lepszych. Wszystko co trzeba jest na wykresie, a cala reszta to szum. Mozna go analizowac jedynie pod katem psychologii ale to tylko dodatkowy czynnik.

Jesli pol twittera patrzy na te same linie badz na to samo wydarzenie, to naprawde nie trzeba byc uber trederem zeby wiedziec co sie wydarzy... Rynek zabiera kase wiekszosci a daje mniejszosci.

Zeby lapac sie na takie rzeczy jak bakkt, ETF czy Novogratz mowiacy ze 6k nie peknie to trzeba byc na tym rynku < 2 lata.
W zasadzie wszelkie "wielke" newsy na rynku, sluza karmieniu naiwniakow

Vetz pisze: czwartek, 19 września 2019, 19:48 Na 1W, wg. prostej analizy, obserwacji, wskaźników, zdaje się wydawać, iż jesteśmy w końcowej fazie akumulacji i początku hossy (pod koniec września - początek października) przynajmniej na BTC i topowych altcoinach. Z werdyktem jednak trzeba się jeszcze wstrzymać do końca tygodnia i zakończeniu świecy w powyższym interwale. PA i ma wskazują na słabnącą siłę podaży, wyrysowanie takiej świecy dziennej będzie kolejnym potwierdzeniem możliwości powyższego scenariusza, spadnięcie do 9,8 i niżej będzie silnym znakiem do spadku przynajmniej do 7,5 a nawet 6, dlatego, że może być motorkiem do przebicia silnego wsparcia na 9082$, którego przebicie jest równoznaczne z zakończeniem tegorocznego trendu wzrostowego. Dla zainteresowanych, jeżeli na 1D świeca wyrysuje się tak, jak obecnie to na ETH jutro 280$.

Na koniec podam możliwe maxima dla altów i shitów, które są skorelowane z BTC
Fala wyjściowa powinna sięgnąć na:
BTC 12,5k
ETH 414$
GC admaga coś tam i Lsk : 0,22$ i 3,82$
LTC 134$
BCH 725$
prap0n pisze: niedziela, 22 września 2019, 06:54
Bez odbioru.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 7 października 2019, 23:10 przez prap0n, łącznie zmieniany 25 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 247
Reputacja postu: 
0

Postautor: Majkos » poniedziałek, 7 października 2019, 22:26

Vetz pisze: poniedziałek, 7 października 2019, 20:35Dlatego ja stosuje proste narzedzia, do tego dochodza 3 wskazniki itp. i wykres czyta sie z wieksza sprawdzalnoscia nizeli fanow EW
Pisze calkiem powaznie

Napisz cos wiecej - jakie wskazniki , strategia itp.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 67
Reputacja postu: 
2

Postautor: murlok » poniedziałek, 7 października 2019, 22:51

Znowu robimy ten j#$%%^ trójkąt? Ile można...
Jeżeli ten tydzień też będzie czerwony, to będzie 5 tygodniowa czerwona świeca z rzędu, co ostatnio było w 2014.
Nie lubię kłaść się spać nie mając pojęcia czy jutro będzie 9k czy 7k.
Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 247
Reputacja postu: 
1

Postautor: Majkos » poniedziałek, 7 października 2019, 23:14

@murlok

Ja rysuje te linie nizej po knotach, w takim scenariuszu jest szansa na druga nozke i powtorke z rozrywki.
Spoiler:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 10255
Reputacja postu: 
5

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 7 października 2019, 23:25

murlok pisze: poniedziałek, 7 października 2019, 22:51Znowu robimy ten j#$%%^ trójkąt? Ile można...
Przez większość czasu na wykresach są chyba formacje konsolidacji, trójkąty itp., sam trend uderza w znacznie mniejszym % czasu. Bulkowski to dokładnie mierzył. Zresztą to widać ładnie na wykresach. Trend---oscylacje w trójkącie/klinie--trend--oscylacje... no i do tego często trochę boczniaka między w zasadzie chyba wszystkim.

To teraz wygląda jak kształt trójkąta spadkowego.

Szykuje się poważna rozgrywka. Dla mnie to, że tyle D-jedynek po ostatniej czerwonej jest (13 już) i nie mamy kontynuacji trendu ani dużego odbicia świadczyć może o poważniejszej rozgrywce albo pod mocne uwalenie ceny albo pod początek nowego impulsu wzrostowego. Nie umiem ocenić pod co, ale na pewno warto obserwować wolumen no i może jakie nowe pozycje zakładają (choć to drugie ciężko ocenić, czy zbierają np. longi które posłużą do wywalenia ludzi na sl, czy to longi niewidzialnej ręki). Żałuję, że nie kupowałem w ostatnich dniach, ale dość dobry miesiąc teraz miałem i chciałbym mieć albo dobre wejście albo żadne, a DT trochę odpuściłem, bo od wielu dni mi to wygląda na wiszenie nad przepaścią taką, że przy złym zakupie bez szybkiego SL można zobaczyć łatwe kilka lub nawet kilkanaście % straty (bez lewara).

Staram się też trzymać twardo tego, że jednak wyszło z dużego trójkąta spadkowego i spadek jaki już jest może zostać łatwo pogłębiony nawet jeśli grać na tylko częściową realizację targetu.

Pamiętam dobrze, jak zwaliło się z żelaznego 6k, to byłem obładowany w Dasha, oczywiście all in i tylko dzięki temu, że po pierwszym walnięciu na BTC i niedużym chyba jego odbiciu, Dash odbił dość mocno, udało się wywalić i wziąć małą stratę. Kilka czy kilkanaście dni potem byłaby ogromna, o kilkadziesiąt % wyższa.

Trochę bawiło mnie jak był tu porównania ostatnio całego okresu luty marzec z tego roku i konsolidacji i wyjścia do znacznie krótszego okresu teraz i ze znacznie mniejszej skali. Oczywiście porównywać można wszystko ale prawie wszystkie konsolidacje po dropie bez spadku dalej będą podobne, tylko będą miały inny rozmiar odbicia.

Oczywiście mam też świadomość, że mogą nagle to wywalić o 10% do góry w ciągu 1 dni i zaraz euforia się załączy. Ale niezmiennie, nieprzerwanie mam w swym końskim łbie to, na jak dużym "klifie" to stoi na 1w i jak może się zwalić i wtedy wykres nadal byłby totalnie naturalnie wyglądający.

Jeśli cena C (close) na obecnej nowej 1w będzie pow. 8200 i to bez pogłębiania obecnego low, uznam to za akumulację i wejdę na dłużej. Póki co czekam na solidną zjebkę dalej.

Dodano po 3 minutach 58 sekundach:
murlok pisze: poniedziałek, 7 października 2019, 22:51Nie lubię kłaść się spać nie mając pojęcia czy jutro będzie 9k czy 7k.
To jest Bitcoin. Tu jest tak niemal zawsze. 8-) Niewiele już zdziwi.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Wróć do „Przedszkole”