Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem kurs do 18.08.2019 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął czwartek, 15 sierpnia 2019, 22:03

<10000$
39
45%
10000-12000$
28
33%
>12000$
19
22%

Liczba głosów: 86
Początkujący
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: Ishias » środa, 14 sierpnia 2019, 19:42

prap0n pisze: środa, 14 sierpnia 2019, 19:26Te strzaly na altcoinach (w parze BTC) wygladaja na skorelowane timingowo... aby zwiekszyc panike na rynku.

No nie wiem czy to teraz odreagowanie na altach i pozniej dzida znow w dól. Myslalem ze kupilem tanio ale promocja jak widac byla przed chwila ;). Po takich ruchach to nie wiem co robic teraz ;p

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 215
Reputacja postu: 
3

Postautor: xtraderx » środa, 14 sierpnia 2019, 19:49

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
1

Postautor: Damiano88 » środa, 14 sierpnia 2019, 19:50

Ja wchodziłem przy 10800-10500 byłem przekonany że poniżej nie spadnie, jak widać znów się myliłem. Sprzedałem że stratą przy 10150 i pewnie teraz nie spadnie :) Zresztą zawsze spada jak wchodzę a rośnie jak sprzedam, żadna nowość...

Ktoś ma jakiś scenariusz co teraz będzie? Bo nie wiadomo już co o tym myśleć. Alty wisiały w miarę sztywno i na raz wszystko poleciało razem z BTC.

Początkujący
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0

Postautor: lordzuk » środa, 14 sierpnia 2019, 19:54

Mi waliło SL no ale wąski był :D Generalnie long próba nr 2 , jak ktoś nie wie co robić, niech nie robi nic to zawsze najlepsza opcja rynek nie zajec nie ucieknie :) ochłonąć trzeba itp

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2518
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » środa, 14 sierpnia 2019, 20:01

@Damiano88 lepsza mała strata niz trzymanie mimo spadku i strata na poziomie 7k.
Jak któs moze sobie wyświetlić wykres 3d to trudno nie zauważyć sporego prawdopodobieństwa 8k.
Wielkie alty bardzo zaskoczyły i rozczarowały (choć w wypadku EOS i LTC XRP nie jest zaskakujące) ale jak miałbym wybierać to wolę eth po 170$ i monero po 78$ niż btc po 10k, zwłaszcza że dominacja btc jest juz przegrzana do granic mozliwości (sięgała 70%)
Ostatnio zmieniony środa, 14 sierpnia 2019, 20:06 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 176
Reputacja postu: 
0

Postautor: Delhi » środa, 14 sierpnia 2019, 20:02

11 (PÓKI CO) czerwonych 4h z 2 zielonymi ale doji.
@ergorg

Można ?

Oczywiście że można

Gaduła
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
4

Postautor: depar » środa, 14 sierpnia 2019, 20:06

Na crypto przeniosła się panika która pojawiła się dzisiaj na amerykańskich giełdach.
Chodzi o "inwersje krzywej dochodowości" która pojawiła się ostatnio w 2007 roku i przyniosła światowy kryzys. Światowy kryzys to ucieczka do bardzo bezpiecznych aktywów. Zdecydowanie nie do BTC. Więcej na ten temat https://finance.yahoo.com/news/bond-mar ... 17851.html

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4639
Reputacja postu: 
2

Postautor: ergorg » środa, 14 sierpnia 2019, 20:17

@Delhi, na Mexie już 12sta:

Przy dziesiątej wszedłem, i zdążyłem uciec, ja DT więc to całkiem inna gra niż polowanie na dołek dołków. :P

Przy okazji co do liczenia świec i o co z tym chodzi, polecam zapoznać się z tym artykułem:

https://waldemarmierniczek.pl/sesje-rek ... et-sakata/

Dodano po 1 minucie 20 sekundach:
rubel pisze: środa, 14 sierpnia 2019, 19:26@ergorg Nie chciałem głośno mówić ale tak czułem że za wcześnie na longa choć sam jestem bykiem i patrze zbyt up na kurs.
Trzeba było pisać, tu nikt nie bije. :D

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4378
Reputacja postu: 
6

Postautor: new06 » środa, 14 sierpnia 2019, 20:48

@stokarz ogólnie bardzo pozytywnie, ale do paru rzeczy się doczepię.

1) To co opisałeś to trochę wywarzanie otwartych drzwi, bo jest to teoria Dow'a. Nie czytałem arta, może o tym wspominałeś.
2) Bezwzględnie nie chodzi tu o zamykanie shortów. 3 fazy ruchu istnieją odkąd istnieją rynki.
3) Trochę nietrafione rozdzielenie tych faz na obrazku (poziome kreski). Czym się sugerowałeś? korektami w trakcie spadków? A jak korekt będzie 5, to które wybierzesz do "podziału" ruchu.
Pierwsza kreska trochę za wysoko. Świeca otwierająca spadek jest zasłonięta z lewej. Druga kreska to już trochę strzelanie, bo cały ruch idzie praktycznie w jednym kanale spadkowym, ciężko wyłapać tu zmiany momentum.

Od siebie dodam, że przed nami test i up do okolic 11k.

Obrazek
Brave New World

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0

Postautor: murlok » środa, 14 sierpnia 2019, 20:59

Wygląda na to, że historia znowu się powtarza i po przekroczeniu 2.618 możemy mieć trend spadkowy tak jak zawsze to było do tej pory. BTC interesuję się od niedawna, ale w ostatnich tygodniach trochę czytałem. Jeżeli wszystko będzie szło tak jak zwykle, to spadki zakończą się po przekroczeniu kręgu 3.618 który da początek prawdziwemu bullrunowi. Przypada to na styczeń 2020, może grudzień przy spadkach do 5k. Jeżeli ta teoria jest prawdziwa, a do tej pory wszystko idzie według niej, to gdy zobaczymy btc za 8800 i pomyślimy, że to super promocja, możemy być w błędzie.
Byłem do tej teorii trochę sceptyczny, ale teraz... coraz mniej.

Ponadto btc przekracza obecnie pewne wskaźniki, których nigdy wcześniej nie przekraczał w czasie bullrunu.

Obrazek
Ostatnio zmieniony środa, 14 sierpnia 2019, 21:25 przez murlok, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Reputacja: 2229
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 14 sierpnia 2019, 21:01

depar pisze: środa, 14 sierpnia 2019, 20:06Światowy kryzys to ucieczka do bardzo bezpiecznych aktywów. Zdecydowanie nie do BTC

O ile dobrze sobie przypominam to złoto też w pierwszej chwili kryzysu mocno spadło.
Moim zdaniem btc będzie znakomitą "safe haven" na czas kryzysu bo ma zaletę złota (deflacja) i jest pozbawiony jego wad (drogie przechowanie i niemożność wywiezienia z kraju).

Pogdybajmy sobie:

when applied to Tether’s current market cap of $4.34 billion, the model suggests that the price of Bitcoin should be somewhere around $20,000.

https://cointelegraph.com/news/current- ... -to-20-000

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
1

Postautor: Kryptodiusz » środa, 14 sierpnia 2019, 21:24

A ja nadal będę się trzymał mojego scenariusza, który obrałem pod koniec lipca:

https://www.tradingview.com/chart/BTCUS ... rediction/

Początkowej fazy nie trafiłem - zapewne zadziałało FOMO i przebiło opory, jednak udało się zatrzymać niemal idealnie przy górnej granicy, zobaczymy czy wsparcie na dole wystarczy ;)

Wygadany
Reputacja: 346
Reputacja postu: 
0

Postautor: Lais » środa, 14 sierpnia 2019, 21:38

@ergorg teoria 3 nóg cały czas działa, z tym że teraz był set podwójny 2x3 :p (ten 2 set na minutowych).
Całe szczęście w porę zwątpiłam, że na pierwszym secie się skończy.
Ja tylko chwilowe akcje obstawiam bo już wcześniej pisałam jak byliśmy o wiele wyżej, że to wyciskanie cytryny te małe odbicia i że ktoś zaplanował grę na spadki

Ta masakra na altach jest lekko deprymująca, bo one raz nie reagują gdy btc spada lub tylko lekko a raz masakrycznie, więc chyba nie ma zasady tylko decydują konkretne decyzje konkretnych graczy lub ich wypadkowa.

PS. nie wiem czy teraz obstawiać powtórzenie dołka bo ostatnio każdy drugi kończy się zjazdem niżej i pojawiają się wielkie ścianki na podaży - nie wiem czy mają postraszyć czy ktoś z większą ilością panikuje

@kozaki_wiesi zgadza się, ale np oczekiwałam, że niektóre dołek z grudnia utrzymają, a np taki xrp nie dał rady na Bitstampie
Ostatnio zmieniony środa, 14 sierpnia 2019, 22:10 przez Lais, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 14 sierpnia 2019, 21:49

Lais pisze: środa, 14 sierpnia 2019, 21:38raz nie reagują gdy btc spada lub tylko lekko a raz masakrycznie

To chyba nie dziwne na tak płytkim rynku? Minimalna kasa jest w stanie mocno bujnąć szitem więc ruch ceny może być totalnie randomowy. Szukanie jakiegoś wzorca jest skazane na porażkę.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
2

Postautor: Lisie_Uszka » środa, 14 sierpnia 2019, 22:11

kozaki_wiesi pisze: środa, 14 sierpnia 2019, 21:49To chyba nie dziwne na tak płytkim rynku? Minimalna kasa jest w stanie mocno bujnąć szitem więc ruch ceny może być totalnie randomowy. Szukanie jakiegoś wzorca jest skazane na porażkę.

Analiza techniczna, analiza fundamentalna, fale fibo. To wszystko jakieś wzorce i schematy. Jeśli szukanie wzorca jest skazane na porażkę to czym się kierować podczas gry na giełdzie btc? Monetą?

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 14 sierpnia 2019, 22:16

Ja się kieruję przeczuciem, staram się grać kontrariańsko do euforii/rozpaczy. Mam na koncie wiele wtop ale ogólnie jestem mocno do przodu. Największą moją porażką jest zbyt wczesne wyjście z rynku w 2017 (nie ukrywam, że pod wpływem tego forum a zwłaszcza jednego z najgłówniejszych jego członków ;)

Wygadany
Reputacja: 346
Reputacja postu: 
0

Postautor: Lais » środa, 14 sierpnia 2019, 22:31

jeśli dobrze czytam wykres long/short to shortów nie przybywało podczas schodkowych spadków - były prawdopodobnie zamykane z zyskiem lub zamieniane na longi, pewnie sporo za wcześnie.
Większy skok zamiany po 19. Co to może oznaczać? Że jest dołek czy, że nie ma paliwa do odbicia czyli złapanych w pułapkę shortów i dalej będzie męczenie longów aż dysproporcje się zmniejszą

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2518
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » środa, 14 sierpnia 2019, 22:43

Lisie_Uszka pisze: środa, 14 sierpnia 2019, 22:11Analiza techniczna, analiza fundamentalna, fale fibo. To wszystko jakieś wzorce i schematy. Jeśli szukanie wzorca jest skazane na porażkę to czym się kierować podczas gry na giełdzie btc? Monetą?

Długie terminy(1d,3d,1w,1m) zamiast daytrading , wtedy podstawowa analiza techniczna bardziej działa, i nie komplikuj sobie jakimis bzdurnymi falami. Wsparcia i opory poziome, wolumen , podstawowa wiedza o trendzie , korektach(konsolidacjach), identyfikowanie zmiany trendów oraz zarządzanie ryzykiem - tak abyś sie mógł pomylić 3x a jedna trafna zwracała te trzy pomyłki.

Weteran
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
4

Postautor: zomos2 » środa, 14 sierpnia 2019, 22:48

Odpływają pieniądze z rynków i to w miliardowych kwotach sumarycznie. Na Bithubie jest analiza giełd(z Bitmexa np. wypłynęło 500mln USD w lipcu) a i widać to że spadają alty jak i samo BTC. Ludzie uciekają z crypto a przedewszystkim z giełd/kantorów. Coś czuję że atak na crypto dopiero się zbliża. A może bardziej na punkty wymiany FIAT-crypto https://www.tokenanalyst.io/exchange

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 863
Reputacja postu: 
3

Postautor: pael » środa, 14 sierpnia 2019, 22:56

zomos2 pisze: środa, 14 sierpnia 2019, 22:48Odpływają pieniądze z rynków i to w miliardowych kwotach sumarycznie. Na Bithubie jest analiza giełd(z Bitmexa np. wypłynęło 500mln USD w lipcu) a i widać to że spadają alty jak i samo BTC. Ludzie uciekają z crypto a przedewszystkim z giełd/kantorów. Coś czuję że atak na crypto dopiero się zbliża. https://www.tokenanalyst.io/exchange

Mozliwe, ze wlasnie zaczynam dluuuugo odwlekany kryzys. Dzisiaj kilka art. o recesji, wysokim dolarze, dodatkowo jakies burdy w HK, wojna handlowa USA-CH... Mozliwe ze i krypto dostanie lanie. Tylko gdzie ta kasa odplynie?

Wróć do „Przedszkole”