Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem kurs do 18.08.2019 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął czwartek, 15 sierpnia 2019, 22:03

<10000$
39
45%
10000-12000$
28
33%
>12000$
19
22%

Liczba głosów: 86
Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3684
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 13:44

BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 3660
Reputacja postu: 
17

Postautor: Fibo » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 14:00

Na razie ładnie zadziałało pierwsze naturalne wsparcie (czerwona linia). Jednak zejście w strefę pomiędzy niebieskimi liniami w ramach fali C drugiego zygzaka powinno spowodować poczucie się bykom trochę mniej pewnym siebie…

P.S. Postaram się w wolnej chwili odnieść się do poruszenia związanego ze zmianą mojej prognozy dla BTC (bardziej z dodaniem scenariusza prowzrostowego w longtermie).

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1032
Reputacja postu: 
2

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 16:57

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
4

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 17:10

Total market cap :D
Spoiler:
anagamidev pisze: poniedziałek, 18 lutego 2019, 22:10 Ciekawy kanał na logu, nie jest bezpośrednio związany z BTC :D

-> 100 000B
anagamidev pisze: czwartek, 7 marca 2019, 19:16
coss_takiego pisze: czwartek, 7 marca 2019, 18:30Podsumowując, myślę, że czas na hosse jeszcze przyjdzie, za dużo obecnie wiary i chciejstwa na wzrosty.
Różnie można na to spojrzeć, ja zauważyłem, że jest też wręcz niezłomne przekonanie, że będą nowe dołki, że cały rynek jest przepompowany itp. itd., a wszystko pospadało po >90% :D Technicznie rynek crypto jest gotowy na nową bańkę i kilku/kilkunasto bilionową kapitalizację w dolarach amerykańskich :D
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev

Zet
Początkujący
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
-1

Postautor: Zet » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 17:56

Przepraszam za spam w tym wątku ale usiłuję zrozumieć co się stało z bitUSD że wzrosło 5000% w ciągu ostatnich 2 dni. Ta waluta nie powinna oscylować w okolicach 1usd?

"Bemx2k » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 18:53
Komentarz:
krypto reklama do tego w złym temacie :/"

Wręcz przeciwnie - nie reklamuję tylko dociekam, nie wchodziłbym w coś co zostało tak napompowane zwłaszcza że już straciło 50% od mojego posta :)
W dalszym ciągu jednak jestem ciekaw jak się to stało.

Wygadany
Reputacja: 66
Reputacja postu: 
1

Postautor: lekarz » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 19:40

Czy ktoś wie, z jakiej książki pochodzi wcześniej wspomniany obrazek tj.:
Obrazek

Wygadany
Reputacja: 421
Reputacja postu: 
0

Postautor: shinya56 » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 19:41

Dla tych co czekają na 100k $ i więcej. Nie lepiej grać swingi kilkudniowe ? Day tarding jest męczący i z botami ciężko coś ugrać, ale swingi wymagają trochę czasu na analizę i potem wystarczy obserwować tylko wykres. To już nie zabiera dużo czasu, który można przeznaczyć na coś innego. Co Wam da czekanie na 100k $ jak w tym czasie można dobrze zarabiać na swingach. Nawet jak dojdziemy do tej ceny to pewnie w ciągu min. 2-3 lat. W tym czasie można dobrze zarobić na mniejszych interwalach. Swingi > HODL.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1966
Reputacja postu: 
29

Postautor: fusywszklanejkuli » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 20:57

@lekarz, zachęciłeś mnie do poszukiwań, więc w podzięce napiszę, co znalazłem. Obrazek pochodzi z The Stock Market Trading Secrets of the Late Jesse Livermore napisanej przez Carlo Flumianiego, nie jest to zatem książka Livermore'a. Strony 25 i 26. Ze stron 33 i 34 dowiadujemy się za to czegoś dla mnie dużo istotniejszego: że Livermore nie miał żadnych cudownych metod i grał na przebicia lub odbicia (w tym fałszywe, bo stosował filtr poziom+/-3 punkty na określenie zaistnienia przebicia lub odbicia) od najprostszych poziomów wsparcia i oporu. Potwierdzenie tego znajdujemy w książce jego autorstwa, How to Trade in Stocks. Jego Pivotal Points to nic innego jak poziomy poprzednich dołków bądź szczytów, wspomina też o psychologicznych okrągłych poziomach 50, 100, 200, może o czymś jeszcze, ale przeglądałem bardzo pobieżnie. Ktoś nawet pokusił się o wykres na podstawie analizowanego w książce przypadku U.S. Steel. Tyle mi wystarczy.

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 3660
Reputacja postu: 
39

Postautor: Fibo » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 21:52

Nie lubię za dużo pisać, więc od razu przejdę do konkretów.
1) W poście viewtopic.php?p=566093#p566093 pisałem o korekcie wzrostowej 1-szego downtrendu do poziomów na których obecnie osiadł BTC. Warunek dla przedstawionego tam scenariusza był następujący: „Powyższy scenariusz zyska na znaczeniu, jeśli w obecnym wzroście rynek nie przekroczy poziomu 6,2 k$ (Stamp).” Stało się inaczej, tym samym pojawiły się poważne symptomy nie dotrzymania w tym scenariuszu reguły zmienności w ramach dużych fal korygujących.

2) Ostatecznie rynek dotarł tam gdzie miał, tylko sposób dojścia to celu coraz mniej wyglądał na odreagowanie podczas rynku niedźwiedzia. Z kolei od lokalnego szczytu z 26.06:
- rynek zbyt szybko zamknął od dołu 1-szą spadkową pojedyńczą trójkę 26.06-2.07,
- 31.07 na poziomie 9.8k$ rynek zamyka od dołu trójkę spadkową od 21.07- ruch impulsowy od 21.07 został złamany
- następnie pada ostatnia szansa niedźwiedzi na wątłego regular flata od 17.07 – niedźwiedzie tracą bezpowrotnie szansę na falę C potencjalnego drugiego zygzaka od 10.07.

3) Wobec powyższego rynek potwierdza formację 3-3-5 w okresie 26.06-17.07, odbierając ostatecznie niedźwiedziom szansę na głęboką formację zygzakopochodną, a tym samym szansę na zachowanie korekcyjnego charakteru ruchu od lutowego dołka, tym bardziej, że cała akcja odbywa się już na wyższym stopniu falowym.

4) Powyższe to już nowe status quo, co powoduje, że elliottowiec już wie, że gdzieś na wyższych stopniach falowych musiał popełnić błąd (myli się analityk, nie teoria EW). W tym przypadku błąd mógł polegać na niezagospodarowaniu ruchu sierpień-październik 2012r., co wcześniej zostało zrzucone na karb niedojrzałych wahnięć dopiero co raczkującego rynku BTC (przecież nawet Finexa jeszcze wtedy nie było...).
A na takim Stampie dla impulsu wzrostowego listopad 2011r.-kwiecień 2013r. mamy 3>1 i 4>2 i to stanowi sedno problemu, którego tak ad hoc nie powinno się marginalizować.
I co, mimo wyróżnienia powyższego przebiegu falowego na przedmiotowym wykresie, dalej słychać głosy typu:
wamak pisze: sobota, 10 sierpnia 2019, 22:48Ja bym to, co Fibo zaznaczył w jasnobrązowym kółku olał i wtedy wszystko by się zgadzało. Jedynka skończyłaby się wyżej.
czy przypomniany przez @fusywszklanejkuli swojego long-oznaczenia na potwierdzenie powyższego.

Na koniec 1-szej części mojej rozprawy odniosę się krótko do sobotnich zarzutów @fusywszklanejkuli:
Ad 1) przypomnę, że w pradawnych czasach EW ;) wzorzec korekty pędzącej wyglądał następująco:
Obrazek
Ad 2) na korzyść zaznaczonej 4-ki w 3-ce jest o 1,7% więcej na minusie w porównaniu do wcześniejszego spadku czerwiec-lipiec 2017r.
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2980
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 22:26

@Fibo czy zatem Twoim zdaniem jesteśmy "skazani" na ATH (i to takie konkretne, pod górę oznaczonego przez Ciebie kanału) w ciągu następnego roku-dwóch?

pytanie nr 2 - czy potem zakładasz korektę w okolice "czwórki", czyli, no cóż, 3000$? bo ze 100k do 3000$ to już konkretny dump...

Początkujący
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0

Postautor: wamak » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 23:12

shinya56 pisze: poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 19:41Day tarding jest męczący i z botami ciężko coś ugrać, ale swingi wymagają trochę czasu na analizę i potem wystarczy obserwować tylko wykres.

Możesz zdradzić, co masz na myśli? Nie rozumiem, co to są swingi kilkudniowe, dlatego pytam. Nie potrafię sobie wyobrazić, jak pod to grać :)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 23:18

Hehe, w sumie zawsze można zagrać kontrę, skoro wcześniej hossa nie była możliwa, a był to dobry moment, żeby obkupić się w BTC po uszy, to może skoro już bessa nie jest możliwa, to może pora sprzedać wszystkie swoje BTC, co do satoshi ; ) :D Ale warto mieć 1 BTC na HODL co najmniej gdyby przypadkiem kiedyś miał kosztować 1M$, a docelowo 10M$ :D

4h, trójkąt zniżkujący albo bycza chorągiewka :D

@wamak swing kilkudniowy to taki, że zakładasz spadek albo wzrost na wykresie 1 dniowym i trzymasz taką pozycję kilka dni :D Tak samo ktoś mógł zrobić swing'a rocznego czy tam długoterminowego sprzedać BTC na 10k-20k$, odkupić po kilku miesiącach/roku w zakresie 3k-6k$ i sprzedać go np. teraz albo trzymać do nowego ATH :D I wtedy nie interesują Cię jakie cuda dzieją się na niższych interwałach :D

### edited: 2019-08-13 00:30 ###
Ostatnio zmieniony wtorek, 13 sierpnia 2019, 00:30 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0

Postautor: Xceed » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 23:50

Mam wrazenie ze nastepna fala wzrostowa wystapi dopiero po zaliczeniu najpierw poziomu 9100 (moze nawet 8700). Zdziwilbym sie gdyby bez takiej korekty przebilo 13200 i poszlo dalej w gore.

Wygadany
Reputacja: 66
Reputacja postu: 
0

Postautor: lekarz » wtorek, 13 sierpnia 2019, 08:24

fusywszklanejkuli pisze: poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 20:57@lekarz, zachęciłeś mnie do poszukiwań, więc w podzięce napiszę, co znalazłem. Obrazek pochodzi z The Stock Market Trading Secrets of the Late Jesse Livermore napisanej przez Carlo Flumianiego, .... wspomina też o psychologicznych okrągłych poziomach 50, 100, 200, może o czymś jeszcze, ale przeglądałem bardzo pobieżnie. Ktoś nawet pokusił się o wykres na podstawie analizowanego w książce przypadku U.S. Steel. Tyle mi wystarczy.

Dzięki za odpowiedź. Swego czasu udało mi się ściągnąć i przeczytać nie tylko te skany, ale i książkę Livermora. Niestety ze źródła z którego ja ściągałem nie było słowem wspomniane że autorem pierwszej z nich jest Carlo Flumingo, a tytuł to: "The Stock ... Secrets." Zainspirowany Tymi lekturami jestem obecnie na etapie pisania dwóch symulatorów:
1. Badający zachowania stadne - ponieważ nie do końca rozumiem jeszcze tzw. bear trap
2. Odwzorowujący metodę Liveromra.

Dodatkowo z tego co zauważyłem to metoda wolumenowa opisana na skanach przez Flumengo za bardzo się nie sprawdza albo ja jeszcze nie umiem z niej korzystać. Mógłby ktoś się na ten temat wypowiedzić ?

Wygadany
Reputacja: 346
Reputacja postu: 
1

Postautor: Lais » wtorek, 13 sierpnia 2019, 11:29

jeśli z obecnych poziomów mają być wzrosty to trzeba przyznać, że ładnie testują nerwy longującym :p

może idziemy odwiedzić dolną lukę (skywalkera) i tam moc będzie już z BTC :p
Ostatnio zmieniony wtorek, 13 sierpnia 2019, 11:47 przez Lais, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Reputacja: 225
Reputacja postu: 
0

Postautor: Majkos » wtorek, 13 sierpnia 2019, 11:37

Nie wiem co się świeci , ale albo grają pod cierpliwość i zwątpienie w spadki = zakupy graczy by potem dupnac niżej albo MM mają urlop.

Weteran
Reputacja: 2250
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 13 sierpnia 2019, 13:20

BitJanusz pisze: poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 22:26@Fibo czy zatem Twoim zdaniem jesteśmy "skazani" na ATH (i to takie konkretne, pod górę oznaczonego przez Ciebie kanału) w ciągu następnego roku-dwóch?

Ech, na tak płytkim rynku i tak zależnym od polityki, ciężko wskazać kierunek, tym bardziej „na pewno”. A EW ma to do siebie, że w lewą stronę działa zawsze ;)
► Pokaż Spoiler

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0

Postautor: murlok » wtorek, 13 sierpnia 2019, 14:40

Czy wieloryby na rynku btc działają w sposób skoordynowany i współpracują ze sobą, czy też każdy sobie rzepkę skrobie? Logiczna wydaje się być ścisła współpraca, bo wtedy zdolność kreowania fal jest większa, a gdy ktoś je kreuje to ma ogromną przewagę nad całą resztą, która do fal musi się dostosować.
Jak bardzo prawdopodobne jest to, że trudności z przebiciem 12k były pozorowane i nagle pojawi się silny ruch który przebije się przez 12k jak przez masło, pozostawiając w tyle masę ludzi z zakupami ustawionymi na 10800?
Gdybym należał do szajki wielorybów to 12k przebiłbym właśnie w takim stylu.
To tylko moje luźne przemyślenia. Moje pierwsze btc w życiu kupiłem dopiero na początku czerwca, więc nie mam doświadczenia.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
1

Postautor: rubel » wtorek, 13 sierpnia 2019, 15:26

murlok pisze: wtorek, 13 sierpnia 2019, 14:40Czy wieloryby na rynku btc działają w sposób skoordynowany i współpracują ze sobą, czy też każdy sobie rzepkę skrobie? Logiczna wydaje się być ścisła współpraca, bo wtedy zdolność kreowania fal jest większa, a gdy ktoś je kreuje to ma ogromną przewagę nad całą resztą, która do fal musi się dostosować.
Jak bardzo prawdopodobne jest to, że trudności z przebiciem 12k były pozorowane i nagle pojawi się silny ruch który przebije się przez 12k jak przez masło, pozostawiając w tyle masę ludzi z zakupami ustawionymi na 10800?
Gdybym należał do szajki wielorybów to 12k przebiłbym właśnie w takim stylu.
To tylko moje luźne przemyślenia. Moje pierwsze btc w życiu kupiłem dopiero na początku czerwca, więc nie mam doświadczenia.
Byłoby zbyt proste. Wydaję mi się że na pewno nie ma żadnej ścisłej współpracy. Stąd mamy walki na różnych poziomach.

Jeśli chodzi o 10800 to pytanie czy rzeczywiście wszyscy są tam ustawiani, może 10600, 10000, może niżej. A zatrzymamy się na 11000.

A jeśli nawet wszyscy byliby ustawieni na 10800 to powiedzmy te wieloryby mogą zepchnąć kurs niżej. Wtedy panika, chaos - teraz to lecimi na 9000 albo nawet 6000.

Czeski film, nikt nic nie wie. Ostatecznie to świat krypto :P

Ja osobiście shorta zamknę sobie przy 11000. Dalej poobserwujemy ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0

Postautor: SavAge » wtorek, 13 sierpnia 2019, 15:52

Wydaję mi się, że jednak najpierw będzie powolne zejście do 10500-10800 i chwilowy stop, tak żeby rynek zrobił rekonesans i następnie w zależności od tego co się będzie działo pójdzie ostro do góry albo w dół. Osobiście preferowałbym zejście do 9k i potem wyskok na 15-17k :twisted:

Wróć do „Przedszkole”