Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lekarz » poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 16:48

kozaki_wiesi pisze: poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 16:44Buffett ma największą ilość gotówki w historii swojej firmy. Czyżby przewidywał scenariusz deflacyjny zbliżającego się kryzysu?
Raczej szykuje się na zakupy. Jak będzie kryzys to wykupi sobie po taniości akcje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7638
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12841
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 17:07

@soulnecturn, może jakaś prognoza na BTC? Twoja ostatnia idealnie określiła obecny szczyt.

viewtopic.php?f=27&t=25968&p=582917#p582917

@bitloteiros, za Tobą też tęsknimy. :(
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 17:26

Nie spekuluję zawodowo, więc nie mogę na własnej skórze stwierdzić, czy da się tak oswoić ze stresem, by go nie odczuwać czy nawet wyeliminować, wydaje mi się jednak, że sposób gry ma znaczenie. W moim przypadku stres jest przede wszystkim wynikiem albo braku zaufania do stosowanych metod, albo niekontrolowania ryzyka w takim stopniu, w jakim uważam, że powinienem. Myślę, że profesjonalista musi mieć obydwa te problemy rozwiązane, w innym wypadku negatywne konsekwencje zdrowotne stresu czynią to zajęcie niewartym podejmowania, obojętnie przy jak wysokich zarobkach; zresztą średniorocznie procentowe zarobki traderów poza światkiem krypto wcale nie są oszałamiające.

Brak zaufania do metod to m.in. niepewność, czy aby na pewno metoda w ogóle działa lub niedoprecyzowanie szczegółów samej metody, np. wchodzę na wybiciu z formacji, ale właściwie kiedy: zaraz gdy przebije poziom? przecież może być fałszywka; dopiero na zamknięciu wybijającej świecy, ale 15m, czy może 1h - a jak za daleko poleci? co jest najlepszym wyborem? Albo brak ustalonej taktyki wyjścia, co powoduje, że nawet zyskowna pozycja ciągle przysparza nieprzyjemnych wątpliwości: czy ją zamykać, czy częściowo zamykać, czy dalej trzymać? co jest optymalnym wyborem?

Im gra bardziej intuicyjna, a pozycje otwierane i zamykane na podstawie różnych przesłanek, tym więcej okazji do wystąpienia któregoś wcielenia braku zaufania. Akurat niedawno wertowałem Street Smarts, gdzie mamy niejeden doskonały przykład podejścia odwrotnego:
All you need is one pattern to make a living! Learn first to specialize in doing one thing well. We know two traders who do nothing but trade the "anti" pattern from a five-minute S&P chart. Another friend trades only "Three Little Indians" on tick charts. Traders can earn their living by trading any one of the patterns that we present in this book.
Na czym polega metoda "anti"?
Here are the rules for the setup:

1. Use a seven-period %K stochastic (the "fast" line). If your program allows for an adjustment of the smoothing of this parameter, default to four.
2. Use a 10-period %D stochastic (the "slow" line).

BUY SETUP (SELLS ARE REVERSED)

1. The slow line (%D, the dotted line in the examples on the following pages) has established a definite upward trend.
2. The fast line (%K, the solid line) has begun to rise along with the slow line. A consolidation or retracement in price causes the fast line to pull towards the slow line.
3. Enter when the price action causes the fast line to turn up once again in the direction of the slow line (forming a hook).

(...)

INITIAL STOP

As with all swing patterns, once the market has turned, it should not look back. The initial stop should be placed just below the bar of entry. It is better to get stopped out and reenter later than to risk too much on the initial trade. By studying the examples and examining this pattern on your own charts, you will quickly see that there is little risk of the good trades getting stopped out.

Once you are in a winning trade, look to exit on a buying or selling climax within three to four bars. This is not a long-term trade, just a quick "Thank-you very much!"
Czy ktoś handlujący tylko takie "anti" będzie to w końcu robił rutynowo i bezstresowo, czasem odczuwając i nudę? Uważam, że tak.

Trudno kontrolowalne ryzyko to m.in. nieuniknione trzymanie środków na mogącej w każdej chwili upaść giełdzie derywatów, brak płynności przy realizacji stopów podczas nagłego negatywnego wydarzenia lub nadzwyczajne wydarzenie skutkujące dotkliwym spadkiem kursu walorów w portfelu, bo na przetransferowanie ich na giełdę i sprzedaż już zabrakło czasu.

Już same wymienione ryzyka dla mnie oznaczają, że nigdy nie odważyłbym się zaangażować relatywnie dużego kapitału zgromadzonego poza krypto, np. znacznej części oszczędności, do zawodowej spekulacji na krypto. Zrobiłbym to jedynie, gdyby to był kapitał zdobyczny właśnie na krypto, jak w przypadku Wymazywanie albo anagamideva; wtedy przy pechu powiedziałoby się trudno, łatwo przyszło, łatwo poszło.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 991
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wamak » poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 19:02

fusywszklanejkuli pisze: poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 17:26Brak zaufania do metod to m.in. niepewność, czy aby na pewno metoda w ogóle działa lub niedoprecyzowanie szczegółów samej metody, np. wchodzę na wybiciu z formacji, ale właściwie kiedy: zaraz gdy przebije poziom? przecież może być fałszywka; dopiero na zamknięciu wybijającej świecy, ale 15m, czy może 1h - a jak za daleko poleci? co jest najlepszym wyborem? Albo brak ustalonej taktyki wyjścia, co powoduje, że nawet zyskowna pozycja ciągle przysparza nieprzyjemnych wątpliwości: czy ją zamykać, czy częściowo zamykać, czy dalej trzymać? co jest optymalnym wyborem?

Im gra bardziej intuicyjna, a pozycje otwierane i zamykane na podstawie różnych przesłanek, tym więcej okazji do wystąpienia któregoś wcielenia braku zaufania
Na początku są potrzebne sztywne zasady, a później one przeszkadzają i intuicja wie lepiej. Intuicja, to dla mnie niepewna wiedza, wynikająca z doświadczenia. Jest niepewna, za to wraz z doświadczeniam częściej ma rację, niż sucha analiza.
W grze wracam do intuicji kierując się zasadami tylko w zarządzaniu kapitałem.

Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lekarz » poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 21:19

@Wymazywanie wiele w tym co piszesz jest racji. Wiele z w/w przez Ciebie elementów sam przerobiłem na własnej skórze. Wiadomo, że jakieś emocje jak grasz się pojawiają, ale "ogon nie może machać psem":)

Ponieważ żaden ze mnie autorytet poniżej masz dwa cytaty znanych ludzi:
"If investing is entertaining, if you're having fun, you're probably not making any money. Good investing is boring." G.Soros

“Inwestowanie powinno być raczej jak oglądanie schnącej farby lub rosnącej trawy. Jeśli chcesz emocji, weź 800 dolarów i ruszaj do Las Vegas.” – Paul Samuelson

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 21:28

Dzięki za plusy ale przeszacowujecie posty. Mimo wszystko miło, choć dawajcie mi dużo mniej, tylko jak coś wyliczę wartościowego, co zdarza się z 2 razy na rok może.
@Vetz Tak, ale Internet na tym polega, że czytasz co chcesz i potrzebujesz, także wystarczy nie czytać, kto inny przeczyta jak chce.
Odpowiem w spojlerze jeszcze tylko @wamak i @fusywszklanejkuli
Spoiler:
Tylko ten rynek jest na tyle szalony, że zasady o których piszecie... ...pewnie wielu osobom albo uniemożliwiłyby zakładanie pozycji albo w ogóle przekreśliły ten rynek jako rynek do gry. Tak naprawdę gdzieś dopiero koło 2016-2017 zaczęto traktować go poważniej. W okolicach 2012-2013 to był żart, bania która pęknie, alty, które są niczym jak podróbki BTC (tak akurat uważali nie tylko ludzie spoza rynku ale wyjadacze bitcoinowi siedzący od dawna - oni dopiero w 2016/17 zaczęli masowo wchodzić w alty).

Zmierzam do tego, że ten rynek jest na tyle SZALONY (był jeszcze bardziej lata temu, nadal jest ale mniej), że zasady tradingowe czy techniczne/analityczne dosłownie mogły zaszkodzić robieniu zysków. Za to odrobina szaleństwa - wiadomo, nie na szczytach, ale w innych fazach - dobrze robiła. Gdybym zaczynając wiedział cokolwiek o rynku, wykresie, wskaźnikach, figurach, znacznie by mi to utrudniło początkowe zarobki. Wtedy jak zaczynałem liczyło się jedno słowo na tym rynku dla mnie: HYPE. Był HYPE, to wiadomo było, że trzeba szybko kupować, bo to prowadzi do wzrostów, wtedy bardzo szybkich. Nie wiedziałem nic co to kapitalizacja, wolumen, jak czytać świeczkę japońską, ale co to HYPe wiedziałem doskonale. Czuło się ten durny pęd graczy za jakimś coinem. Sztuczka polegała na tym, by nowości odpowiednio szybko wyłapywać i kupować a potem śledzić pęd tych, co potem weszli. Jak robiło się zbyt cukierkowo i poziom spierdolenia na forum (tym i bitcointalk) i twiterze sięgał zenitu, czuło się, że trzeba wyskoczyć.

To była esencja tradingu amatorskiego i esencja greater fool theory. Może wydawać się to głupie i proste, ale nie było takie. Bo to były rzeczy oraz giełdy, których 99% poważnych traderów by nie tknęło palcem. Zatem uważam, że właśnie brak wiedzy o rynkach i amatorskość paradoksalnie pomagała w grze na tym rynku jak rynek altów się rodził (2013, wiem, że były wcześniej alty, ale dopiero po Doge oraz bańce 2013 drugiej liczba nowych altów zaczęła mocno rosnąć i pojawiały się różne fazy na nowe rodzaje altów - bardziej tematyczne a nie nowe technicznie, bo to dopiero potem przyszło).

Podejście typu obejrzeć wykres, jakiś wskaźnik, coś narysować pojawiło się szerzej dopiero później. Tzn. gdzieś w 2016 dopiero. W 2015 mało osób grało. W 2014 do połowy roku trochę grało a potem mogiła się zaczęła. Wtedy wiedza na forum typu jakieś średnie, figury, dywergencje itp., nie była tak popularna jak teraz. Wystarczyło cokolwiek znać, by uchodzić za kogoś kto się zna. Teraz prawie każdy śmiga na wykresach. Poziom jest inny i więcej graczy świadomych, przez co wzrosty trudniejsze. Rynek dojrzewa.

Ogólna konkluzja: to tak szalony rynek, że łatwiej zarobić było na nim prostaczkowi co nie wie nic o rynku, ale wyczuwa w miarę cha-chę, która jest grana od tyłu i tańczy po psychodelikach niż znawcy operującemu analizą. Ale to nie czysty przypadek, że głupiec zarobił a spec omijał ten rynek. Drugi po prostu miał wyrobione zbyt duże wymagania, a pierwszy skupił się na tym, co taki rynek-żart może szybko dać (i zabrać, bo on może zabrać wszystko szybko).

Na tej samej zasadzie lord angielski lubujący się w muzyce nie wejdzie raczej do metra londyńskiego o 23 wieczorem, bo pałętają się heroiniści, lumpy, cwaniaczki. A raz na 40 czy 50 dni, kiedy lord tam nie wejdzie, okaże się, że akurat gra wybitny skrzypek czy gitarzysta z kapeluszem na drobne. Lord będzie zainteresowany jego grą, dopiero jak przeczyta o nim 5 razy w gazecie i 5 razy usłyszy w towarzystwie o genialnym muzyku. Prostaczek usłyszy go wcześniej, bo będzie wracał jak co dzień metrem po robocie do domu.

Wiem wiem poniosło mnie, ale lepszego porównania nie wymyśliłem. :D Rynki w fazie ambulatoryjnej dają chyba największe zyski i największe ryzyko. Ono jest nieakceptowalne dla speca, ale dla szalonego amatora jak najbardziej.
@lekarz, Soros ma miliardy. Jego słowa o inwestowaniu dotyczą raczej jego samego lub osób jego kalibru. To się nijak ma do drobnych spekulantów jak my. Mając miliardy podejrzewam, że faktycznie robienie z kasy dalszej kasy może nużyć, bo nie ma żadnego wpływu na sytuacje człowieka.

Dodano po 5 minutach 2 sekundach:
...i Ps. Cytaty o inwestowaniu z innych rynków jak ktoś chce je odnieść do rynku crypto są często niezbyt dobre. Na tradycyjnym rynku inwestowanie to na lata i ważna jest dywidenda. Bulkowski robił statystyki i jakoś mu wyszło, że dywidendy średnio dają aż 40% z kawałkiem ogólnego zysku inwestorów długoterminowych (rynek amerykański oczywiście, nie pamiętam dla jakich lat i jakie sektory, czy ogólny przekrój). Nie wrzucę teraz źródła, bo nie mam czasu szukać, ale to gdzieś w 2 lub 3 tomie "Ewolucji gracza...". Dywidendy na naszym rynku to nie jest bardzo częsta rzecz. Stake z PoS można uznać za coś takiego, masternody itd. Ale przy takich wahaniach jest to mniej ważne niż na rynku tradycyjnym. Inwestowanie na rynku tradycyjnym a na rynku kryptowalut łączy tylko 1 wg mnie: wspólna nazwa. Wszystko lub prawie wszystko inne różni się na tyle, że to dwie kompletnie różne sprawy. W tradycyjnym ujęciu pewnie nie ma mowy by nazywać nasz rynek czym innym niż spekulacją. Nie jest raczej możliwe użycie analizy fundamentalnej z tradycyjnych rynków do kryptowalut. Dlatego ten rynek przez pewnych ludzi typu Buffett czy inni nigdy nie będzie traktowany inaczej jak wydmuszka i mało sensowna bańka. I niestety mają sporo racji...

...ale na szczęście nie mają jej do końca. ;)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 991
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wamak » poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 21:46

@Wymazywanie
Rynek krypto nadal daje nam odpowiednie zmiany cenowe w ciągu dnia, tygodnia. Na forex przy surowcach/towarach też są takie ruchy cenowe, ale wyższym kosztem, za to mniejszym ryzykiem zwinięcia się giełdy. Lubię krypto, bo nie trzeba używać dźwigni. Prioryretem jest pomnażanie FIAT, bo tym płacę z chleb, proste.

Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lekarz » poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 21:48

Wymazywanie pisze: poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 21:28@lekarz, Soros ma miliardy. Jego słowa o inwestowaniu dotyczą raczej jego samego lub osób jego kalibru. To się nijak ma do drobnych spekulantów jak my. Mając miliardy podejrzewam, że faktycznie robienie z kasy dalszej kasy może nużyć, bo nie ma żadnego wpływu na sytuacje człowieka.
Fakt, że jak zwiększa się ilość kasy zmienia się punkt widzenia. Ale według mnie nie zależnie od tego czy inwestujemy 5 USD czy 5MLN USD jako traderzy powinniśmy dążyć do minimalizacji emocji na rzecz racjonalnego myślenia. Tym zresztą różnią się profesjonaliści od hazardzistów.
Wymazywanie pisze: poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 21:28 ...i Ps. Cytaty o inwestowaniu z innych rynków jak ktoś chce je odnieść do rynku crypto są często niezbyt dobre.
Według mnie akurat te cytaty są dobre dla wielu jeśli nie dla każdego rynku. Ba nawet mają w sobie pewną mądrość życiową.

Wymazywanie pisze: poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 21:28 Na tradycyjnym rynku inwestowanie to na lata i ważna jest dywidenda. Bulkowski robił statystyki i jakoś mu wyszło, że dywidendy średnio dają aż 40% z kawałkiem ogólnego zysku inwestorów długoterminowych (rynek amerykański oczywiście, nie pamiętam dla jakich lat i jakie sektory, czy ogólny przekrój). Nie wrzucę teraz źródła, bo nie mam czasu szukać, ale to gdzieś w 2 lub 3 tomie "Ewolucji gracza...". Dywidendy na naszym rynku to nie jest bardzo częsta rzecz. Stake z PoS można uznać za coś takiego, masternody itd. Ale przy takich wahaniach jest to mniej ważne niż na rynku tradycyjnym. Inwestowanie na rynku tradycyjnym a na rynku kryptowalut łączy tylko 1 wg mnie: wspólna nazwa. Wszystko lub prawie wszystko inne różni się na tyle, że to dwie kompletnie różne sprawy. W tradycyjnym ujęciu pewnie nie ma mowy by nazywać nasz rynek czym innym niż spekulacją. Nie jest raczej możliwe użycie analizy fundamentalnej z tradycyjnych rynków do kryptowalut. Dlatego ten rynek przez pewnych ludzi typu Buffett czy inni nigdy nie będzie traktowany inaczej jak wydmuszka i mało sensowna bańka. I niestety mają sporo racji...

...ale na szczęście nie mają jej do końca. ;)
Tutaj się zgodzę. Są różne rynki i każdy z nich rządzi się swoimi zasadami. Jest też co najmniej kilka strategi zapewniających zysk. Na jednych rynkach one działają na innych nie.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 21:50 przez lekarz, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: maky » poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 21:49

kozaki_wiesi pisze: poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 16:44Buffett ma największą ilość gotówki w historii swojej firmy. Czyżby przewidywał scenariusz deflacyjny zbliżającego się kryzysu?
On zawsze mówił, że trzeba mieć kasę na zakupy. Co ci po okazji jak nie masz za co kupić?
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mikolajkulczyk » poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 23:30

Fibo pisze: niedziela, 18 sierpnia 2019, 21:04Wygląda na to, że na drodze korekty wzrostowej od 15.08 rynek stopniowo zalicza istotne poziomy fibo znoszące wcześniejszy spadek od 6.08. I tak może pozostać do 50%, a nawet 61,8% jego zniesienia.

To co, schemat sprzed 5 dni już nieaktualny ??
viewtopic.php?f=27&t=25968&start=39280#p597033

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: maky » poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 23:42

mikolajkulczyk pisze: poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 23:30To co, schemat sprzed 5 dni już nieaktualny ??
viewtopic.php?f=27&t=25968&start=39280#p597033
Uroki analizy technicznej. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » wtorek, 20 sierpnia 2019, 02:05

Target wynikający z ISHS'a wbity :D

### edited: 2019-08-20 14:09 ###
Aktualnie :D
Ostatnio zmieniony wtorek, 20 sierpnia 2019, 14:08 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetz » wtorek, 20 sierpnia 2019, 02:41

Raczej trójkąta, bo Ishs nie jest poprawny, ani volumen się nie zgadza ani też poprawność występowania na wykresie, takie fale na kształt formacji shs występują w trójkątach. Zasięg jeszcze nie zrealizowany, brakuje około 2 stów ;]

MA wskazuję na korektę w okolice 10728 i 1D 10613, gdzie jest również wsparcie skąd ostatni raz można się załadować przed ostatnią falą wzrostową powyższego scenariusza, wczorajszy opisywany poziom był ciekawszy. Ten obecny ryzykowny przez dzisiejsze info.

w nieco dłuższym terminie widzę to tak, podjazd pod opór na 11200 i odbicie do 10800, jeśli wsparcie na tym poziomie się utrzyma to będziemy walić w LT spadkową z 26.08, w którą rynek już stukał 4 razy.
Ostatnio zmieniony wtorek, 20 sierpnia 2019, 09:23 przez Vetz, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » wtorek, 20 sierpnia 2019, 07:16

New York Court Rules That State Attorney Has Jurisdiction Over Bitfinex

No to ciag dalszy

https://cointelegraph.com/news/new-york ... r-bitfinex
https://www.coindesk.com/new-york-supre ... tion-claim

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Awesomist » wtorek, 20 sierpnia 2019, 11:19

Tak z innej beczki - jest jakaś platforma do handlu crypto (pochodne) w Polsce wystawiająca normalnie PITy?
XTB ma dźwignię x2 co momentami mnie przeraża, że mogą sobie w przypadku flash crasha zaorać klientów stopami. Jest jakaś alternatywa?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: janku66 » wtorek, 20 sierpnia 2019, 12:50

Wymazywanie pisze: poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 21:28Dzięki za plusy ale przeszacowujecie posty. Mimo wszystko miło, choć dawajcie mi dużo mniej, tylko jak coś wyliczę wartościowego, co zdarza się z 2 razy na rok może.

Wybaczcie OT.
@Wymazywanie szykuje się jakaś impra na 10k rep? :D

Oby się nie zdarzyło, że stoimy właśnie przed problemem milenijnym i forum nam padnie :D

P.S.
Oczywiście nie drwię z ilości reputacji jaką masz, bo przecież nikomu jej siłą nie wydarłeś.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3479
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 20 sierpnia 2019, 14:08

Gdybym miał obstawiać dalszy ruch (nie wiem czy nie jest to zbyt oczywiste):
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » wtorek, 20 sierpnia 2019, 15:20

@Pleasek89

0.5 wybite nastepne w kolejce golden fib. moze zbiegnie sie z gorna linia trojkata i wtedy decyzja
Chociaz ten trojkat taki troche naciagany patrzac po knotach ; )

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3479
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 20 sierpnia 2019, 15:24

@Majkos
W aktualnym trejdzie ten trójkąt raczej drugorzędny, bardziej patrzę na Fibo. Miałem w planach sprzedać 50% przy 0,5 i 50% przy 0,618, sprzedałem 20% przy 0,5 a teraz czekam. Nie było dużego zjazdu, więc możliwe, że trochę konsolidacji i jeszcze jedna nóżka up na 0,618.

Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mistique » wtorek, 20 sierpnia 2019, 18:20

Oczy bolą patrzeć jak staczają się ALTy. Niedługo to naprawdę będą je za darmo rozdawać:(

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bemx2k, Bing [Bot], MagicznyKrokiet i 18 gości