Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem kurs do 18.08.2019 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął czwartek, 15 sierpnia 2019, 22:03

<10000$
39
45%
10000-12000$
28
33%
>12000$
19
22%

Liczba głosów: 86
Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2980
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: BitJanusz » sobota, 10 sierpnia 2019, 13:33

Target 10900-11200$, ustawiłem się tam z zakupem. Wygląda na to, że to jednak będzie konstrukcja "a la eljot" czyli mamy zjazd z 12,3k do 11,2k w postaci zygzaka, potem ten nasz trójką (właśnie wyszedł dołem) i pasowałoby C do 10,9k $ właśnie.

Obrazek

bawić się w EW nie chciałbym, niemniej, ale tutaj coś, co mnie zachęca:

10950 trzymało bardzo długo od dołu, teraz może utrzymać od góry. Jest w idealnym zakresie.

Wygadany
Reputacja: 346
Reputacja postu: 
0

Postautor: Lais » sobota, 10 sierpnia 2019, 13:41

bycze bycze a bycza to krew raczej była :p

a pisałam ostatnio, że na wyciskanie cytryny to wygląda na poziomach 11800+
Ostatnio zmieniony sobota, 10 sierpnia 2019, 14:01 przez Lais, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Reputacja: 1727
Reputacja postu: 
1

Postautor: prap0n » sobota, 10 sierpnia 2019, 13:43

Jesli kurs pozostanie nisko do jutra to bedzie luka na CME na 11700. Wiec mozna sobie sprobowac odpalic longi.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 9857
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » sobota, 10 sierpnia 2019, 14:05

@new06, powinien swojego Wyckoffa dopasować teraz do wykresu (bo teraz będzie łatwo pasował), chociaż z tego co pisał nie gra pod to co rysuje Wyckoffem.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Początkujący
Reputacja: 37
Reputacja postu: 
10

Postautor: Vetz » sobota, 10 sierpnia 2019, 14:10

Witam Słodziaki po "urlopie" 8-) w końcu doczekaliśmy się korekty wzrostów z DB, LT spadkowa została ukłuta, po odreagowaniu spadków, powinno znieść kurs niżej, wtedy będzie można wyznaczyć overbalance, setup PA nakreśli dalszy kierunek, po wyznaczeniu ograniczenia dolnego. Jeśli ograniczenie zostanie przebite będzie można również określić obecną i kolejną fale spadkową.

Korekta była konieczna ze względu na przegrzanie wskaźników i zanegowanie typowego P'nD, co długoterminowo może świadczyć o zdrowym wzroście, jeśli strefa wsparcia, która obrysowana została od szczytu, który był oporem i pinbar'u, który był bodźcem napędowym zostanie przebita to pozostaje jeszcze wsparcie, które wskazuje moving average dokładniej 10560, ale nie chciało mi się przeprawiać :geek:
wejście w tej strefie powinno być intratne ;)

Długoterminowo pozostajemy nadal w kanale, co nie neguje ruchu ww. :) najlepsze w tym wszystkim jest to, że kolejne ruchy będą umieralnią i tym samym najlepszym wejściem w alty, dużo syfiastych będzie przeżywało agonie, dlatego, że wzrost dominacji uszczupla kapitalizacje a ruch w dół bardziej pogłębia.

@zeroBTC, każdy widzi to co chce widzieć, jedni będą widzieć zanegowanie i przebicie LT spadkowej, a inni na ten moment nieudaną próbę przebicia tej lini i powrót z fałszywego wybicia, skoszenie longów do kanału, gdzie nadal nie przekreśla się ponownego wzrostu. Gdyby książkowo analizować wykres to trzeba by pluć jadem na każdą analizę i zajmować się dopasowaniem z lewej strony. Nie odpisuj, bardzo proszę, nie chce mi się wchodzić w niepotrzebną gadkę. Po prostu to, że napisałem, iż pozostajemy w kanale, nie znaczy, że zakładam zjazd do jego dolnego ograniczenia, a przeciwnie. Z tym, że obecny ruch moim zdaniem zakończy się na korekcie spadków w okolice 11570, po czym czeka nas zjazd nieco niżej tym razem łagodniejszy do 11100-10560$ skąd myślę, że czeka nas jakiś fajniejszy wzrost i odreagowanie na altach. Jeszcze inni będą łapać fale :shock: Reasumując wg. Ciebie mój kanał już jest niechlujny, bo został zanegowany, a moim tolerancyjny. Trzeba również brać pod uwagę to, że w AT nieważne jest to, jak pięknie wszystko rysujesz i jak poprawnie wszystko robisz, a to kiedy skutecznie wchodzisz i wychodzisz 8-) i jeśli brać pod uwagę właśnie to, to obiektywnie patrząc mogę się "lać" z waszym forumowym bożkiem Fibo. z ciekawostek to analizując z nastawieniem na spadki to na większym interwale, pierwsza fala spadków, która służyła do obrysowania overbalance'u, sprawdziła się 99,99%, następna mogłaby sięgnąć 8300$, gdzie jest fajne wsparcie. Jeśli strefa wsparcia puści to ja osobiście będę ładował się w LSK za 1.20 PLN albo GC za 0.5, dlatego, że tuż przed śmiercią "organizm", próbuję wydobyć z siebie ile tylko może sił. Choć w przypadku GC to może się nie sprawdzić :D ludzie z wątku GC wciąż liczą na oczekiwany wystrzał, gdy ten shit umiera, gdzie BIDowanie wynika z mydlenia oczu przez tych, którzy są na stracie wsparcie do 0.01 to 40 tysi :lol: a ruch jest mniejszy niż w kebabach w ścisły post :D Tu nie chodzi o zaufanie, wolałbym byś grał pod swój scenariusz ;] więcej z tego wyniesiesz. Wybaczcie ilość poprawianego postu, ale literówki itp. drażnią moje oczy 8-) .
Ostatnio zmieniony sobota, 10 sierpnia 2019, 17:10 przez Vetz, łącznie zmieniany 10 razy.

Początkujący
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0

Postautor: zeroBTC » sobota, 10 sierpnia 2019, 14:47

Vetz pisze: sobota, 10 sierpnia 2019, 14:10Długoterminowo pozostajemy nadal w kanale

trudno nie pozostać w taki niechlujne wyznaczonym kanale po DT , który wyrzuca prawie całe dwudniowe body poza górną bandę :shock:
no , ale cóż jak rozpiętość kanału to zaledwie :shock: 3.5k , to co tam dwa dni w tą czy tamtą ,
graty słodziaku ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3684
Reputacja postu: 
2

Postautor: anagamidev » sobota, 10 sierpnia 2019, 16:24

Spoiler:
anagamidev pisze: czwartek, 8 sierpnia 2019, 20:26
Spoiler:
Spoiler:
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Początkujący
Reputacja: 179
Reputacja postu: 
7

Postautor: wamak » sobota, 10 sierpnia 2019, 17:36

Na 1H wyszło dołem z trójkąta, ale cena nadal znajduje się w zakresie małej konsolidacji, boczniaka:

Obrazek

Dodano po 1 godzinie 24 minutach 41 sekundach:
Zgodnie z obietnicami przeprowadziłem analizę ceny BTC w zależności od pory dnia.
Wyniki są ciekawe

1. Zaczynając zakup 26 czerwca o godzinie 22.00 w liczbie 1 BTC w cenie 13875 i sprzedając dziś o 10.00 w cenie 11825, w plecy się jest o 2050 $.
Kupując od 26 czerwca godz. 22.00 i sprzedając zawsze o 10.00 rano, w plecy do dnia dzisiejszego byłoby się tylko o 491 $ plus trochę prowizji.

2. Zaczynając zakup 29 czerwca w cenie 11866 i sprzedając dziś o 10.00 w cenie 11825, jest strata 41 $
Robiąc zakup codziennie od 29 czerwca o 22.00 i i srzedając codziennie do dnia dzisiejszego o godz. 10.00, uwaga, jest zysk 1077 $ minus prowizja.

Wniosek, jeśli kupować, to po południu, wieczorem, statystycznie się opłaca. Co ciekawe, średnia cena jest podobna, nie rozumiem tego, a jednak robiąc tak, jak napisałem wyżej, opłaca się.

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 3660
Reputacja postu: 
9

Postautor: Fibo » sobota, 10 sierpnia 2019, 21:57

Fibo pisze: wtorek, 6 sierpnia 2019, 07:54Ja osobiście jestem zwolennikiem podejścia, że niezgodności na niskim interwałach (stopniach) każą niekiedy elliottowcowi weryfikować to co zdarzyło się lub dzieje na wysokich…

No i zweryfikował, a to co wcześniej świadomie zlekceważył :? zaznaczył na poniższym wykresie Stampa od jego narodzin. I dodał orientacyjny, prawie elliottowski kanał dla cyklu wzrostowego BTC trwającego od listopada 2011r. wg załączonego oznaczenia.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Początkujący
Reputacja postu: 
1

Postautor: wamak » sobota, 10 sierpnia 2019, 22:27

@Fibo
Dlaczego dużą "1" masz w miejscu małej piątki, a nie małej "b"?

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1966
Reputacja postu: 
2

Postautor: fusywszklanejkuli » sobota, 10 sierpnia 2019, 22:35

Dla zainteresowanych, ale nierozumiejących: rozmawialiśmy kiedyś z Fibo na temat bezpośrednio związany z powyżej zaprezentowanym oznaczeniem. Moja wersja była wadliwa z powodu niepoprawnego rozkładu podfal 1 fali w relacji do szczytu I fali wyższego stopnia:

Obrazek

Obrazek

Powinno być teraz jasne, dlaczego Fibo oznaczył jak u siebie i wyróżnił fragment 3-4.

W wersji Fibo nie podoba mi się jednak przede wszystkim absurdalnie silna fala b korekty pędzącej 2.

Mam też inną, ale już marginalną, wątpliwość: czy taka 4 w 3 nie narusza stopniowania? Nie jest czasem zbyt mała w porównaniu z bezpośrednio poprzedzającą ją korektą fali niższego rzędu (a precyzyjnie to byłaby chyba 4 w 3 w 3)?

Początkujący
Reputacja postu: 
2

Postautor: wamak » sobota, 10 sierpnia 2019, 22:48

Chodzi mi o to, że fala korekcyjna 2 kończy się wyżej, niż zaczyna. Przecież to jest fala korekcyjna.

Edit
Ja bym to, co Fibo zaznaczył w jasnobrązowym kółku olał i wtedy wszystko by się zgadzało. Jedynka skończyłaby się wyżej.
W każdym razie dobrze wiedzieć, że jesteśmy na dużej piątce, 100k soon :)

Początkujący
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
0

Postautor: masonbtc » niedziela, 11 sierpnia 2019, 05:24

Obrazek

tak mi się rzuciło w oczy pewne podobieństwo

chociaż przepraszam nie raz za szybko coś wrzucę zanim sprawdzę inne rzeczy

na 3d wygląda inaczej

jak dla mnie jest taka możliwość że spadniemy jeszcze max do 10700-10800 i za tydzień znowu w górę

a jak się nie sprawdzi to pewnie dopiero po wakacjach coś się będzie dziać

Dodano po 42 minutach 51 sekundach:
Obrazek

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Vetz » niedziela, 11 sierpnia 2019, 08:30

urok postów i fanów Fibo, oznacza zniesienie fali 2 - b wyżej niż impuls fali 1, a ludzie mu klaszczą i "czekają na 100k" u mnie sytuacja się trochę zmieniła, wskaźniki pokazują, że pojawia się szansa na wzrosty, póki co dość krótkie, jeśli byczki nie powalczą to duża szansa na kolejne szukanie dna pod odbicie, ja ustawiam się z zakupami od 11120 do 10560. Według mojej analizy, nawet jeśli strafa zostanie lekko przebita w co wątpię to powinniśmy do niej wrócić z poziomu 10514$

mocne wsparcia mają w zwyczaju odbicia do poziomów oporów (niby 3,36% ale na dźwigni już lepiej to wygląda) i gram od zawsze tylko pod to, dlatego jeśli nie pojawi się w przeciągu kilku godzin jakieś wielkie zielone dildo przebijające opory zaznaczone powyżej to czekam na zjazd do oznaczonej strefy wsparcia/zakupów.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2980
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » niedziela, 11 sierpnia 2019, 09:52

Kurczę wolałem target 1000$ u @Fibo :( a nie jakieś 100k. Teraz to już tu nikt niedźwiedziem nie zostanie ;) gatunek na wymarciu ;)

@prap0n też już przygotowany na 100k?
Ostatnio zmieniony niedziela, 11 sierpnia 2019, 10:32 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » niedziela, 11 sierpnia 2019, 09:58

4h :D

1h :D
Spoiler:
Spoiler:
Na miesięcznych jakby evening star :D
Spoiler:
Swoją drogą ciekawe ile teraz kosztuje wykopanie 1 BTC :D
Spoiler:
Co do Elliot'a to wg. mnie dość wątpliwa metoda, wolę klasyczną AT, bo jeśli coś mam mieć 3 fale wzrostowe i 2 spadkowe, a dopuszczamy jeszcze ewentualnie pędzące to trochę to jest nie halo :D Dodatkowo jeśli ktoś ma wykres 10 letni, to praktycznie na takim wykresie działo się już wszystko i to na tej podstawie powinien stwierdzić czy statystycznie się sprawdza i ma sens oraz taka osoba falująca powinna wymiatać :D No i na koniec każdy elliotowiec pomimo tego ma inne oznaczenia i zazwyczaj bardzo często fale układają się inaczej niż przewiduje :D A ostatecznie i tak wygrywa osoba, która skupuje przeceny 80-90%, akumuluje i HODL'uje aż do nowego ATH :D Bo np. jeśli ktoś gra 1/10 kapitału i wchodzi tylko w perfekcyjne setup'y, a hossa trwa 1-2 lata to przez większość czas jej kapitał będzie tracił w stosunku do rosnącej wartości BTC :D 1/10 w BTC będzie rosła, a 9/10 we FIAT'ach będzie traciło :D
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev

Wygadany
Reputacja: 346
Reputacja postu: 
0

Postautor: Lais » niedziela, 11 sierpnia 2019, 11:36

rozważania o 100k to strata czasu na tę chwilę skoro od wczoraj nie udało się wyciągnąć o 50$ w górę by wyjść ponad 11450+ na bitstampie :p

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: anagamidev » niedziela, 11 sierpnia 2019, 11:41

@Lais no tak rozważania będą miały sens jak będziemy już na cenie 90k$ :D Zabawne jest to, że elliotowcy na 3k$ mówili o możliwej fali B, która może nawet sięgnąć ATH i czy nawet je przebić, a później znowu spaść do 1k$, dzisiaj kiedy urosło do 13.5k$ nagle już tylko 100k$ i wyżej jest w grze :D 100k$ prędzej czy później będzie, a skoro tak, to warto co nieco akumulować i uśredniać skupując lokalne dołki, jeśli już jest hossa, to każdy skupiony dołek gwarantuje nam co najmniej przez rok wyższą cenę :D I sprzedawać lokalne górki, co by mieć za co odkupywać w dołkach :D Mi jeszcze w głowie świta taki scenariusz, że właśnie teraz BTC spadnie mocno, a to alty zaczną rosnąć i wydrenują BTC z większości kapitału i jakiś alt być może przebije go kapitalizacją na chwilę :D Osobiście już nie reinwestują w BTC, to co mam na HODL to już mnie ustawia do końca życia na cenie 100k$, a ewentualnie dokupię poniżej 2k$ :D
Spoiler:
Corso pisze: niedziela, 10 marca 2019, 12:00
anagamidev pisze: niedziela, 10 marca 2019, 11:51@Corso to faktycznie long-term :D Ryzykować ruch na +96k$ dla ruchu na -100-200$ :D
@nagamidev
.....nie no bez przeginki , aż tak w plecy chyba nie będę :shock: dzisiaj raczej nie dociągniemy do 100k$ :mrgreen:
nie wiem czy to mądry ruch , ale liczę na zjazd więc dlatego tak .... bo zawsze lepiej mieć 0,5btc wiecej :mrgreen: :mrgreen:
anagamidev pisze: niedziela, 10 marca 2019, 12:07 @Corso nie no, wg. mnie dobrze robisz(w sensie, że robisz jakieś ruchy w międzyczasie) tylko to nie jest long term, bo możesz np. gdzieś później powiedzmy na 10k$ sprzedać licząc na korektę do 9500$, kurs Ci odleci i już nigdy nie kupisz niżej :D A teoretycznie gdybyś dohodlował te 10 BTC do 100k$ to miałbyś 1M$ czyli 4 miliony złotych czyli 100 lat pracy za średnią krajową w Polsce :D Ja to teraz gram max 2 BTC, lwia część już tylko na HODL :D

### edited: 2019-03-10 12:13 ###
@BitJanusz no ja piszę na bazie właśnego doświadczenia, różnie to bywa, jeśli trend jest byczy to trudno kupić niżej niż się sprzedało, na pewno nie sprzedawałbym 60% swoich BTC bez wyraźnego wygnału do spadku, a teraz nie ma ani sygnału do spadku, ani do wzrostu :D Chociaż powoli, bo powoli, ale pniemy się ku górze :D
Spoiler:

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Vetz » niedziela, 11 sierpnia 2019, 14:33

elliotowcy na ogól są zabawni :) sorry wyżywam się, do realizacji mojego BID'a zabrakło 20$ !!!

a tu 11600 sie szykuje najmarniej :( ma daje czystą walkę o być albo nie być oporu na 11700 :)
Ostatnio zmieniony niedziela, 11 sierpnia 2019, 14:35 przez Vetz, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0

Postautor: murlok » niedziela, 11 sierpnia 2019, 14:35

Czyżby budował się właśnie odwrócony H&S?

Wróć do „Przedszkole”