Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Twoim zdaniem kurs do 20.07.2019 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minie środa, 17 lipca 2019, 09:44

<10000$
47
46%
10000-12000$
33
32%
>12000$
22
22%

Liczba głosów: 102
Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: koparki » czwartek, 11 lipca 2019, 14:46

socjolog2008 pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 14:42a po odwieszeniu może i zblokowanie wypłat

bardzo ryzykuję utrzymując tam dźwignię, jeszcze dopłaciłem wczoraj aby się obkupic... teraz mogę dołączyć do płaczków z bitmarket gdyby cos poszło nie tak.

Początkujący
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0

Postautor: prostyler » czwartek, 11 lipca 2019, 15:02

Qrwa jak mi jeszcze finex padnie to zaboli, bo tam obracam duzym % srodkow do DT. Chodz do finexa mam o wiele wieksze zaufanie niz do jakis krzaczkow ala BB i BM.
Spoiler:
P.S. mi sie teorie spiskowe mnoza. Jak jeszcze cos sie stanie z krypto instant, np IOTA wylaczy koordynatora itp. to bedzie sieczka totalna. Jak jeszcze by wydali prawo kazace za anony, to juz w ogole poza bankami nie przeniusl bys srodkow - a pytanie dlaczego pan wyplaca i na co zadaja juz przy coraz mniejszych kwotach rzedu kilku tys. Ostatnio po prostu pada gielda za gielda i albo ma to zwizek zbezposrednio z kursem albo cos za tym stoi powazniejszego (rzady, organizacje bo zadyma w tle z charlie).

Początkujący
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0

Postautor: caex » czwartek, 11 lipca 2019, 15:06

Ostatnio zmieniony czwartek, 11 lipca 2019, 15:09 przez caex, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Reputacja: 583
Reputacja postu: 
0

Postautor: szlagaag » czwartek, 11 lipca 2019, 15:08

prostyler pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 15:02Qrwa jak mi jeszcze finex padnie to zaboli, bo tam obracam duzym % srodkow do DT. Chodz do finexa mam o wiele wieksze zaufanie niz do jakis krzaczkow ala BB i BM.

Oj ja bym nie był taki pewny. Pamiętajmy gdzie bitfinex ulokował część swoich środków - w Polsce.
Śmiesznie by było gdyby bitmarket miał powiązania z bitfinexem ,a sam wzrost btc to jeden wielki exit :lol: :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: koparki » czwartek, 11 lipca 2019, 15:10

w sumie jest teraz okazja na exitscam, bitek bardzo drogi , na giełdach sporo środków bo duże ruchy.
Bitfinex straciło pozycję , dużo mniejsza płynność niż kiedyś a czekaja tę giełdę duzo większe kłopoty w przyszłości.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: prostyler » czwartek, 11 lipca 2019, 15:19

szlagaag pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 15:08Oj ja bym nie był taki pewny. Pamiętajmy gdzie bitfinex ulokował część swoich środków - w Polsce.
Śmiesznie by było gdyby bitmarket miał powiązania z bitfinexem ,a sam wzrost btc to jeden wielki exit :lol: :lol:

ja juz podawalem taka hipoteze, ze za te konta w polsce BF podcial BM, wbrez pozorom wszystko uklada sie w spojna calosc.

@koparki BF ma taki dzienny utarg, ze raczej jestem spokojny jezeli chodzi o srodki. Bardziej ich boli takie blokowanie kont przez banki (ktore maja odgorny cichy nakaz zwalczac konkurencje w postaci wszelkich krypto poza np XRP). BM tez tak wlasnie zostal zdjety (wczesniej, dlatego go sprzedano) - banki odmowily mu wspolpracy. Poczytaj historie - np @liliontransfer, albo udez do gield i kantorow i pogadaj co tam sie wyprawia.

To nawet osiol na szeszelach wie, ze nie zarzyna sie kury znoszacej zlote jajka.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
1

Postautor: Areck1 » czwartek, 11 lipca 2019, 15:30

Wykres interwał tygodniowy.

Weteran
Reputacja: 6197
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » czwartek, 11 lipca 2019, 15:34

prostyler pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 15:19To nawet osiol na szeszelach wie, ze nie zarzyna sie kury znoszacej zlote jajka.

Tia. Tym argumentem w 2014 do końca broiłem goxa, który miał wtedy 80% rynku :)
W pale mi się nie mieściło, że ktoś mógłby przypadkiem lub celowo zarżnąć taką kurę :P

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » czwartek, 11 lipca 2019, 15:34

no nic , jak się nie ma wpływu to pozostaje nam zrelaksować się ;) trochę człowiek juz zaliczył tych scam exitów , nic nie poradzisz. Żaden nie skończył się odzyskaniem środków ;) może poza bitomatem z 2012r - ten skończył się szczęśliwie , moze dlatego że jeszcze nie ocierało się to wtedy o wielkie pieniadze

Weteran
Reputacja: 6197
Reputacja postu: 
1

Postautor: ekonokomik » czwartek, 11 lipca 2019, 15:36

caex pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 15:06Cos tutaj juz nie gra wczoraj było ponad 12k shortów

Ale że co? Przy poprzednim dumpie shortów okazało się, że 67% z nich miał jeden gracz. Teraz swoją część zamknął drugi :D

Dodano po 1 minucie 32 sekundach:
koparki pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 15:34Żaden nie skończył się odzyskaniem środków może poza bitomatem z 2012r - ten skończył się szczęśliwie , moze dlatego że jeszcze nie ocierało się to wtedy o wielkie pieniadze

Najprzyzwoiciej zachowało się BTC-e, które po zajumaniu połowy środków przez amerykanców, miało spokojnie możliwość zwinięcia się z resztą i nikt by nawet okiem nie mrugnął. Najsmieszniejsze, że to podobno była giełda ruskiej mafii :D

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 771
Reputacja postu: 
6

Postautor: pael » czwartek, 11 lipca 2019, 15:47

ekonokomik pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 15:38Najsmieszniejsze, że to podobno była giełda ruskiej mafii

Jak to pisal N.Taleb: lepiej robic biznesy z mafiozami, zasady tylko na gebe, ale masz gwarancje, ze bedzie jak powiedza ;-) w przypadku np. Panstwa i prawa, bedzie jak zechca :lol:

BTW. hejtowany finex tez zachowal sie nienajgorzej, potracil solidarnie i dal swoje tokeny...
The riskiest thing you can do is avoid taking risks.
Old Chinese saying: Don't count your chickens before Nasdaq session is closed.

Początkujący
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0

Postautor: bazukajo » czwartek, 11 lipca 2019, 16:04

Witam jaki scenariusz widzicie dla btc gdyby ta giełda padła?
(tfu tfu nikomu tego nie życzę)

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: prostyler » czwartek, 11 lipca 2019, 16:13

ekonokomik pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 15:34Tia. Tym argumentem w 2014 do końca broiłem goxa, który miał wtedy 80% rynku :)
W pale mi się nie mieściło, że ktoś mógłby przypadkiem lub celowo zarżnąć taką kurę :P

No ja nadal twierdze, ze nikt normalny, nigdy nie zarznal by samograja. A to, ze cos ktos na kims wymusza przykladajac mu pistolek do glowy, albo ktos okazal sie debilem, albo go shakowano, to juz jest loteria jak z piorunem na osiedlu :)

Jak bylem mlody tez sie dziwilem, jak mozna podpisac papiur, ale czasami okolicznosci sa takie, ze patrzysz na rodzine i podpisujesz co podaja. Zycie. NIe znam tematu dlatego sie nie wypowiadam, pomimo, ze stracilem tam najwieksza (na dzien dsiejszy) kase.
ekonokomik pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 15:38Najprzyzwoiciej zachowało się BTC-e, które po zajumaniu połowy środków przez amerykanców, miało spokojnie możliwość zwinięcia się z resztą i nikt by nawet okiem nie mrugnął. Najsmieszniejsze, że to podobno była giełda ruskiej mafii :D
prawda, BF tez sie zachowal poprawnie, mimo ze uwazalem ze chca tak tylko uspokoic sytuacje i nic z tego nie bedzie (co nie zmienia faktu, ze straty z tego byly tez niemale).
bazukajo pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 16:04Witam jaki scenariusz widzicie dla btc gdyby ta giełda padła?

dla mnie to bylby taki numer jak z goxem - o ile nie wiekszy (tether), spadki na 2 lata murowane i podejrzewam, ze skonczylo by sie na dopisaniu gieldy zdecentralizowanej. Juz nie mowiac, ile by ludzie potracili, tam sa grube banie i grubu ludzie.

Sama infrastruktura jest warta majtek, powiazanie, koneksje... uuu ladnie by bylo.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 9139
Reputacja postu: 
1

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 11 lipca 2019, 16:16

@bazukajo Ciężki, ale próżnię po Finex zapełniłaby szybko inna giełda.

@pael @ekonokomik @koparki @prostyler @Areck1 i inni co czytają teraz - nie macie czasem chęci, by giełdy crypto były jak zwykłe giełdy zamknięte np. w weekend? Ile by spokoju było czasem. To 24//7/7 jest jak ktoś gra często naprawdę męczące i wciągające jak narkotyk. Nie pamiętam dnia w ciągu ostatnich lat żebym nie znał ceny BTC, nawet jak się gdzieś wyjeżdża człowiek sprawdzał cenę.
Ostatnio zmieniony czwartek, 11 lipca 2019, 16:19 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
0

Postautor: Corso » czwartek, 11 lipca 2019, 16:16

@bazukajo

jak widać na razie na rynku od rana nadzwyczajna cisza czyżby to spokój przed łomotem ??
( nie życzę tego nikomu i myślę , że finex za chwilę odpali ponownie )
ale jeśli już gdybamy to :
wydaje mi się , że jakieś bardziej oficjalne info o exit scamie finexa zrzuciło by dość mocno cenę bitka dlatego , że co bardziej "obsrani" po prostu uciekali by też z innych giełd ....taki efekt domina ( padła jedna to za pewne zaraz wszystkie padną :P )

Początkujący
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0

Postautor: caex » czwartek, 11 lipca 2019, 16:19

bazukajo pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 16:04 Witam jaki scenariusz widzicie dla btc gdyby ta giełda padła?
Crash o ile teraz mamy 11700$ za bita to spadek do ceny opłacalności wydobycia 3-4k w ciągu godziny lub godzin oraz dużo smrodu wokół krypto.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
0

Postautor: Corso » czwartek, 11 lipca 2019, 16:24

@Fibo

jeśli to nie problem , to proszę wrzuć Twoją AT po wczorajszych dość mocnych wodospadach

dziękuje

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 771
Reputacja postu: 
0

Postautor: pael » czwartek, 11 lipca 2019, 16:27

Wymazywanie pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 16:16nie macie czasem chęci, by giełdy crypto były jak zwykłe giełdy zamknięte np. w weekend?

za to lubie daxa, bo rynek sesyjny to 8-22...
The riskiest thing you can do is avoid taking risks.
Old Chinese saying: Don't count your chickens before Nasdaq session is closed.

Początkujący
Reputacja postu: 
4

Postautor: prostyler » czwartek, 11 lipca 2019, 16:45

@Wymazywanie nie, bo i po co? Jak chcesz to sobie zakladasz gre tylko od 8 do 20 i koniec. NIkt Ci nie karze siedzeic tam 24h na dobe.

Wlasnie takie wprowadzanie ograniczen, zakazow i nakazow sa wizytowka monopoli i niewolnictwa. Rob tak aby nie krzywdzic innych i nic pozatym. Nie lubie takiego zagladania w czyjes dupy. Zawsze warto wpierw spojrzec na siebie.

Jak jestes zmeczony - robisz przerwe. Ja mialem ostatnio kilka kiepskich tradow, bo ze strata kwoty sie pogodzilem ale z latwoscia w jaki mozna oszukac ludzi z polski, jeszcze nie bardzo i to ma odzwierciedlenie w grze... Tez chyba zrobie przerwe - na razie czesciowo przymusowa przez BF.

Weteran
Reputacja: 583
Reputacja postu: 
1

Postautor: szlagaag » czwartek, 11 lipca 2019, 16:47

Problem został rozwiązany i Bitfinex będzie powracać w trybie tylko do wyświetlania w ciągu najbliższych 5 minut. Handel zostanie włączony szybko po upływie około 14:55 UTC. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie.

Wróć do „Przedszkole”