Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Twoim zdaniem kurs do 20.07.2019 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął środa, 17 lipca 2019, 09:44

<10000$
57
49%
10000-12000$
37
32%
>12000$
23
20%

Liczba głosów: 117
Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4524
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 25 czerwca 2019, 14:47

Jutro finex ma nie działać przez 7h . Prawdopodobnie będzie mocny ruch, żeby wyciąć L/S.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 9193
Reputacja postu: 
1

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 25 czerwca 2019, 14:51

BitJanusz pisze: wtorek, 25 czerwca 2019, 14:32jak pójdzie w górę ostro, to też je zmiecie. Taki lose-lose altowicza.

Mała dygresja jeszcze: wiele zależy też od typu gracza (czy jak to nazwać). Ja np. mam tendencję do za krótkiego trzymania BTC, a alty traktuję jako twory dużo dynamiczniejsze. Więc często łatwiej mi trzymać alta, który więcej spadnie niż BTC i więcej wzrośnie niż BTC. Gdybym miał w tym czasie BTC, najczęściej trzymam go krócej.

I tak np. miałem XRP jak BTC rosło ze 2-3tyg temu fajnie. A XRP lekki muł, spadek na /btc itd. Potem coś podrosło, ale dalej niedużo. Sprzedałem w efekcie XRP za +12% podczas gdy BTC w tym czasie zrobiło około +20%. I cieszyłem się bardzo, bo wiem dobrze, że BTC trzymając w tym czasie wywaliłbym pewnie po +5%, potem może wszedł znów ale na mały %.

Oczywiście to nie argument za tym, by grać alty jak BTC idzie więcej, ale pokazanie, że zależy sporo od gracza w jaki sposób gra.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Weteran
Reputacja: 6200
Reputacja postu: 
11

Postautor: ekonokomik » wtorek, 25 czerwca 2019, 14:53

Bitstamp, skala log. D3.
Pozostawię to bez dodatkowych strzałek i opisów. Niech każdy sam powiększy i obejrzy punkty styku wykresu z tą prostą na przestrzeni ostatnich 6 lat i przeanalizuje co dalej.

linia.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Reputacja: 628
Reputacja postu: 
0

Postautor: szlagaag » wtorek, 25 czerwca 2019, 15:01

Niby to the moon. Patrząc na alty i ich linie trendu wzrostowego to powinna przyjść korekta na btc ,która zbije większość do tej właśnie lini by mogły dalej naturalnie rosnąć. :roll: Czyli styczność z linia trendu wzrostowego na btc to 9100$ co da idealne spadki na altach do ich lini. Wtedy powinny trochę lepiej reagować na wzrosty btc. 8-)

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 128
Reputacja postu: 
7

Postautor: Aeon » wtorek, 25 czerwca 2019, 15:22

Czy ktoś z obecnych może się utożsamić z bohaterem tej pieśni, czy wszyscy raczej oczywiście są (albo bardziej widzą się ;) ) w tym gronie "perfect traders"? :lol: ;)

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 988
Reputacja postu: 
1

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 25 czerwca 2019, 15:28

Wygląda na to, że Litecoin już się wypalił, dla mnie to pierwszy sygnał. Generalnie nie ma też większych reakcji na altach. Typowe nieorganiczne wzrosty na Bitcoinie. Sprzedałem wszystko, będę rozważał longa albo po większych spadkach albo po zdecydowanym przebiciu 61,8 (ponad 13k).

Chociaż powiem wam szczerze, czuję, że wszyscy którzy z takim utęsknieniem czekają na korektę będą czuli strach przed ponownym wejściem. Zaraz na mediach społecznościowych uruchomią się magicy od 1k i będą siać panikę.
Ostatnio zmieniony wtorek, 25 czerwca 2019, 15:50 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 25 czerwca 2019, 15:39

Pleasek89 pisze: wtorek, 25 czerwca 2019, 15:28magicy od 1k i będą siać panikę
Niech se szczekają, jedni robią kasę na rynku, inni krzyczą, straszą jak dobre miejsca na zakupy, hypują na szczytach i kasy raczej nie robią.
Najgorzej tylko, że takie pały zakładają media typu youtube i tam zgrywają kaznodziejów i nowych nauczają i nawet jakieś szkolenia za kasę wymyślają. No ale kumata osoba sobie poradzi nawet jak na to trafi na wstępie przygody.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0

Postautor: Kryptodiusz » wtorek, 25 czerwca 2019, 15:42

Pleasek89 pisze: wtorek, 25 czerwca 2019, 15:28Wygląda na to, że Litecoin już się wypalił, dla mnie to pierwszy sygnał. Generalnie nie ma też większych reakcji na altach. Typowe nieorganiczne wzrosty na Bitcoinie. Sprzedałem wszystko, będę rozważał longa albo po większych spadkach albo po zdecydowanym przebiciu 61,8 (ponad 13k).

Chociaż powiem wam szczerze, czuję, że wszyscy którzy z takim utęsknieniem czekają na korektę będą się czuli strach przed ponownym wejściem. Zaraz na mediach społecznościowych uruchomią się magicy od 1k i będą siać panikę.

Litecoin odreagowuje po strasznej pompce spowodowanej Halvingiem - standardowo, podobnie za nim podąża ZCash. Myślę, że to nie ma tym razem nic wspólnego. A co do kursu - czekam na więcej głosów, że to wszystko przykorekci, wtedy gwarantowane, że wzrośnie - każdy będzie pchał wózeczek w swoją stronę. Jakiś czas temu też obstawiałem korektę *wydawałoby się" logiczną przy poziomie 9400-9700 - jak było - czas pokazał. Osobiście wydaje mi się, że górka dopiero zaczyna rosnąć (gdzie FUD, który był przy poprzedniej bańce?). Media, jak już wspominają o Bitcoinie, to wspominają o powrocie do wysokich poziomów, chwalą rozwiązania technologicznie.

Wygląda mi to bardziej na fazę analogiczną do 2017 roku, gdy Bitcoin przekroczył 5000 dolców, wtedy tamta bańka zaczynała się rozpędzać - obecnie jest 10 000 dolców i głosy są podobne. Ostatnio skończyliśmy na 20 000 dolcach, analogicznie - 40 000 dolców? ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2227
Reputacja postu: 
2

Postautor: koparki » wtorek, 25 czerwca 2019, 16:08

dominacja btc już osiagnęła 60% to dużo bo to juz inna epoka niż przed 2016r gdzie nie było po prostu jeszcze nic rozwinięte jesli chodzi o alternatywy btc (dominacja 80%).
w styczniu 2016 styczniu 2017 i grudniu 2017 były piki w góre na dominacji co kończyło sie konwesją bitka na alty(bluechipy) . To nie musi byc równoznaczne z dewaluacją bitka do dolara , raczej bitek zostanie na obecnym poziomie a alty zdrożeją . Zerknijcie na wykes ETH długoterminowo - mamy denko akumulacyjne i zaledwie delikatne wyjście z niego ... na wykresie brak wybicia które było na BTC/LTC. Dlatego podaż będzie się ociągała z podjęciem decyzji o pozbyciu się altowych bluechipów , w sensie wyjścia do fiat, natomist stopniowe wypływanie środków z alt do btc ma swoje granice rozsądku i w ciagu jednej chwili gwałtownie sie to zmieni.

Dodano po 9 minutach 18 sekundach:
Sporo kapitału będzie wiecznie juz krążyc na zasadzie migracji btc-alt poza fiat bo do roku giełdy na świecie muszą zmienić prawo, oKYCować się i kazdy przelew altów będzie rejestrowany i raportowany skąd-dokąd . Jakaś część rynku przeniesie się na dex-y . Może to mieć wpływ, trudno powiedzieć ile takiego kapitału który nie chce się oKYCować jest na rynku

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 25 czerwca 2019, 16:19

@ekonokomik No właśnie ta mityczna linia i namysł nad nią jest raczej wyrazem już posiadanych sentymentów a nie jest zdobywaniem nowych informacji. Jedyne co ona pokazuje i jest w pełni obiektywne, że trend długofalowy jest wzrostowy i oscyluje wokół niej mniej więcej. Z tego o co prosisz, z zamysłu nad nią, znaleźć można i plusy dodatnie, że wzrośnie i pulsy ujemne, że spadnie pod nią znów. A w ogóle, by zadawać takie pytanie jak Ty, odniesienie obecnego fragmentu do wcześniejszej bańki nasuwa się niemal automatycznie, a nie jest też oczywiste. Poza tym (ostatnia myśl), duży interwał i naprawdę duży zakres ceny na wykresie sprawia, że cokolwiek by delikwent nie wykoncypował odnośnie tej linii, jest obarczone dużym marginesem cenowym. Na tym wykresie między 10000 a 15000 bez przyjrzenia się dokładnego nie widać większej różnicy. Ta mityczna linia (obojętne czy dobrze narysowana itd.) może mieć znaczenie raczej tylko dla długoterminowych inwestorów (wieloletnich), bo jedyna rzecz jaką oznacza bez dopowiadania historyjek zależnych od biasu, to długofalowy uptrend (którego kontynuacja nie jest oczywiście pewnikiem).

Odnośnie punktu styku:
-duży wykres, zmienić punkt linii o 0.1 mm lub kąt minimalnie i już mamy inny przebieg linii, dotknięć i przecięć,
-to, że dotyka, nie znaczy, że odbije od razu w dół nawet jeśli powiela schemat poprzedni,
-zanim odbije może fluktuować do góry, a przy tej skali o taką cenę, że dla każdego kto gra w timeframe nielongtermowym może być zabójcze wyciąganie jakichkolwiek wniosków z takiego dotykania.
Satoshi Nakamoto

Weteran
Reputacja: 6200
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » wtorek, 25 czerwca 2019, 16:52

@Wymazywanie To wszystko prawda. W skali tego rysunku 2K w tę lub w tę to mała kreska i nie burzy rysunku. Ale jeśli ktoś gra nie dt tylko z interwałami miesięcznymi to imho wniosek jest w miarę klarowny: obecne mocne wychylenie ponad linię to aberracja, która wkrótce powinna zostać naprawiona.
No chyba, że tym razem będzie inaczej ;)

Ale punkty dotknięć / przecięć już nie są naciągane jeśli popatrzymy na nie z pewną tolerancją. Np. bardzo ładnie wpasował się retest tej linii w połowie lipca 2017.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2801
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » wtorek, 25 czerwca 2019, 17:06

@koparki

to jeszcze zależy czemu BTC rośnie, może to insiderzy pod te ETFy czy coś, wtedy BTC będzie rosło a na alty naleją ciepłym moczem. wiem, że wartość USD ich też idzie w górę ale jak patrę na topniejącą ilość BTC (przez spadki na altach) to mnie coś strzela :mrgreen: Dużo nie mam, trochę BNB, trochę linka, jakieś shitcoiny po 50 dolarów dla otarcia łez gdyby było PND. Myślałem o większej pozycji na ZEC, ale chyba już za późno, LTC chyba też już skończył halvingowy rajd. Myślę nad ETH pod serenity na longterm.

w sumie trochę będą jaja gdyby np. rzeczywiście zatwierdzili ETF a potem poszedłby konkretny sell the news

Weteran
Reputacja: 2123
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 25 czerwca 2019, 17:28

Ciekawostka:

https://cointelegraph.com/news/report-t ... o-exchange

Ciekawe czy odzyskane tokeny trafią na rynek.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 913
Reputacja postu: 
1

Postautor: blink » wtorek, 25 czerwca 2019, 17:31

kozaki_wiesi pisze: wtorek, 25 czerwca 2019, 17:28Ciekawostka:

https://cointelegraph.com/news/report-t ... o-exchange

Ciekawe czy odzyskane tokeny trafią na rynek.

Zaraz się okaże ze Bitfinex ma kupę kasy a i tether ma pokrycie ponad 100% :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2801
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » wtorek, 25 czerwca 2019, 17:45

Kurs dość konkretnie respektuje kanał:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1662
Reputacja postu: 
2

Postautor: mecenas » wtorek, 25 czerwca 2019, 17:52

ekonokomik pisze: wtorek, 25 czerwca 2019, 08:38A możesz wyjaśnić szerzej? Pytam, bo oczywiście konsekwencja i trzymanie się planu to podstawa, ale jednak spekulując trzeba być elastycznym jeśli zderzasz się z rzeczywistością, która nie przystaje do założeń.

Przykład: kupiłem za $3700. Sprzedałem po pół roku za $6400 bo taki był mój target. Od $8500 zacząłem shortować. Takie były moje założenia.
Gdzie mnie doprowadziły obecnie i czym by się skończyła żelazna konsekwencja bez elastycznego reagowania (SL) na to gdzie jesteśmy?

Dlatego pytam, bo nie wyobrażam sobie jak można spekulować (niezależnie od skali) i twierdzić , że nie ma większego znaczenia gdzie jesteśmy.
Chyba, że przez spekulację rozumiesz: kupuję za $4K i trzymam trzy lata aż do $100K?

Moje inwestycje mają dwa tory:

1) Kupuję fundamentalne aktywa i trzymam długo (bez stoploss), ewentualnie uśredniam w dół. Sprzedaję rzadko i po długim czasie, w przypadkach szczególnych wychodzę, gdy całkiem zwątpię w sens posiadania. Obecnie z racji wieku odchodzę od tego sposobu inwestowania [w zasadzie pozostało już tylko krypto (hodl)].

2) Spekuluję. Jeśli to robię, to uczepiam się wyselekcjonowanej pary i "obrabiam" ją również długo (najczęściej lata) i najczęściej na D1. Moje podejście jest statystyczne. Nie stosuję typowej AT i nie zastanawiam się jak zachowa się cena za 1,2,3,4,5... dni. Nie ma to dla mnie znaczenia. Powód jest taki, że operuję na dwóch (rzadko więcej) wartościach brzegowych i to one decydują o moich decyzjach. Nie wróżę, nie stosuję wahadełka i nie przykładam ekierki do matrycy laptopa. Szukam statystycznego sposobu na daną parę i próbuję się z nią "zsynchronizować". Nie pytaj proszę co to znaczy i jakie stosuję metody, bo są moje, tak jak moja jest odpowiedzialność za to co robię.

Ostatnio po tym jak nie mogłem się dogadać z towarzystwem na discord IOTA pomyślałem sobie, że spróbuję w praktyce i czasie rzeczywistym pokonać parę IOTA/BTC tak zwyczajnie, dla zabawy, edukacji i odrobiny adrenaliny. Kwotą symboliczną aby tylko dała wyliczyć %.
viewtopic.php?f=54&p=577961#p570308
Trading profesjonalny (lewar 0-100x / bez weryfikacji) ➡️ www.BitMEX.com

Początkujący
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0

Postautor: Vetz » wtorek, 25 czerwca 2019, 17:59

@Pleasek89, siedze w LTC od 32$, mialem nie pisac, ale nie moge tego czytac, za bardzo przyzwyczailiscie sie do wzrostow btc = wzrost altow, LTC zrobil 500% (BTC "zaledwie" 260%), na poziomie okolo 130$ widoczna korekta plaska, ktora sie nalezy przynajmniej do 110$, choc jesli nadal bedziemy sie poruszac obecnym kanalem to retest lLT powinnismy miec na poziomie 120-130$, ktory moze pokazac dalszy kierunek i byc moze wybicie oporow na poziomie 169-180$. Do dalszych wzrostow potrzebna jest wymiana barterowa - BTC/LTC i to sie tyczy innych coinow, na ten moment jest to moim zdaniem nieoplacalne, bedzie moim zdaniem podczas korekty na Bicie, ale poki co 4H wskazuje na kolejne podciagniecie fali wzrostowej i zwiekszenie dominacji BTC = spadku cen altow.
Ostatnio zmieniony wtorek, 25 czerwca 2019, 17:59 przez Vetz, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1537
Reputacja postu: 
3

Postautor: amneziahaze » wtorek, 25 czerwca 2019, 17:59

Zróbcie sobie analizę na pół roku/rok i pozniej grajcie DT z uwzglednieniem podstawy? Ja nie wiem, bo tylko dokupuje i staram sie nie sprzedawac. a tutaj czarodzieje podkrecają tak, ze człowiek ostatecznie głupieje i podejmuje ogółem złe zbyt emocjonalne decyzje, tj. zgodne z większością "predykcji" w tym wątku. poza tym jak ktos jest pewny swoich emocji to samemu podejmuje decyzje z jakims long scenariuszem i bierze swoje błędy na klatę.

Zakładacie rozumiem korekte a b c i jestesmy w b co poniektorzy z tego co da sie wyczytac z ... tego... czegos, czyli korekte ponizej 3k? tak to nalezy odbierac? Jeden i ten sam gosciu, nie wiem czy widzicie od dluzszego czasu wrzuca prognozy long low low a w shortach ciągłe uptrendy. nie wiem czy to choroba czy robi to nieswiadomie ale to samo bylo na poprzedniej bańce.

A ten paraboliczny wzrost jeszcze bardziej ich zmusza do wstawiania sprzecznych predykcji. smart money byl w grudniu, styczniu, teraz mysle ze jestesmy w drugiej fazie. Nie wierzę w low low ogolem, predzej konsola lub powolne opadanie w najgorszym przypadku.

Jeżeli ktoś szuka skuteczności w prognozach, po prostu prześledźcie sobie wątek o kursie w momentach największej akumulacji, smart money, totalnych nizin pomiędzy bańkami. Choć to też nie jest najważniejsze, bo lepiej jest patrzeć wprzód aniżeli do tyłu.
Spoiler:

Dyskutant
Awatar użytkownika
Reputacja: 333
Reputacja postu: 
0

Postautor: discipuli » wtorek, 25 czerwca 2019, 18:52

korekta tego ruchu musi nadejść teraz pytanie jakie powinniśmy my sobie postawić to czy wyszliśmy z bessy i warto się wkupić w dołek aby wykręcić dobry % czy rozpoczynamy powolne opadanie do dołu.
Ja osobiście po wroceniu do starej metody analizy kursu uwazam ze za duzo sie w krypto dzieje abysmy ciagle plakali nad nie uzytecznoscia btc i trzeba sie przestawic z myslenia bessowego na hossowe i tyle.

Według mojego myślenia zyczeniowego fajnie byłoby jakbyśmy spadli do momentu w ktorym pojawila by sie niepewnosc co do konca bessy wowczas all in jak z dziewczyna w łóżku.
Jednakże patrząc jak duza osob tutaj na forum chce wejsc na korekcie i wiedzac ze to poniekad odzwierciedla tez stan ogolnie graczy na rynku moze sie okazac ze przejdziemy do powolnego opadania podczas ktorego naprawde zobaczymy prawdziwe zwatpienie odnosnie rynku.
Ostatnio zmieniony wtorek, 25 czerwca 2019, 19:01 przez discipuli, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
12

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 25 czerwca 2019, 19:00

discipuli pisze: wtorek, 25 czerwca 2019, 18:52to czy wyszliśmy z bessy
A na pytanie czy wyszliśmy z hossy do jakiej ceny sobie odpowiadałeś/odpowiadaliście po grudniu 2017 :?: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Był tu Okrągły Stół zwoływany wtedy jaki tu od 3 miesięcy w sprawie postanawiania czy BTC zmienił trend i kiedy spadnie? :D
Bo taki Okrągły Stół tu trwa od 4-6k i nic z niego prawie nie wynika oprócz tego, że niektórzy sobie utrudniają zarabianie.

Pytam poważnie. Nie wiem jak gracie, ale czy nie wpadają niektórzy w przesadny teoretyzm/"predykcjonizm" zamiast korzystać z aktualnych rynkowych warunków? Podejrzewam, że wielu osobom utrudnia to maniakalne próbowanie rozgryzienie ruchu w kontekście bardzo długiego terminu, na który raczej i tak nie grają.

Więc, jak rzadko kiedy rozumiem doskonale i zgadzam się z @amneziahaze. Nie mam nic jakby kto pytał, full fiaty teraz i czaję się na alty i ew. BTC przy ruchu w górę.
Satoshi Nakamoto

Wróć do „Przedszkole”