Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem kurs do29.05.2020 znajdzie się w przedziale:

<8000$
41
34%
8000-10000$
42
34%
>10000$
39
32%

Liczba głosów: 122
Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1630
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 6 czerwca 2019, 23:18

@l3sny no i ltc zaczyna jako pierwsze.. pewnie btc za niedlugo rowniez :mrgreen:

Początkujący
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0

Postautor: Adsero » czwartek, 6 czerwca 2019, 23:28

Mi się wydaje, że podskoczymy up ale zaraz pójdzie wodospad żeby wypełnić tą lukę na wykresie :D
Mam pytanie, gdyby ktoś był tak pomocny :D
Na Stablecoinach można tak samo zarobić jak na innych altach ? tak samo rosną ? ( mam namyśli zapowiadaną w tym miesiącu kryptowalutę facebooka )
Ostatnio zmieniony czwartek, 6 czerwca 2019, 23:52 przez Adsero, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4581
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » czwartek, 6 czerwca 2019, 23:31

@prostyler alt season opening :D
Spoiler:
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Weteran
Reputacja: 1211
Reputacja postu: 
0

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 6 czerwca 2019, 23:45

BTC się uspokoił to LTC wystrzelił, przypominam, że halving mamy dokładnie za 2 miesiące. Jak dla mnie największe wzrosty dopiero przed nami.

Tak czy siak jakaś mała korekta spadków się należy Bitcoinowi (chociaż pewnie zaraz niedźwiedzie się uruchomią, że mieliśmy 300% wzrostów praktycznie bez żadnej korekty...).
Ostatnio zmieniony czwartek, 6 czerwca 2019, 23:47 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3532
Reputacja postu: 
0

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 6 czerwca 2019, 23:45

Dwa dni spokojnego snu na shortach i czas realizować niestety. Trudno biorę tego Bitoina i popatrzę co tu się porobi. Forexy też wek, zyski ze wszystkiego i trzymam. Za dużo was tu wierzy w te złote góry, obserwacja ale ze stanem posiadania :mrgreen:
@Pleasek89 spróbuje się nie fixować (urosło to urosło ,tak zadecydowali). Mądre rzeczy wypisujcie a ja sobie popatrzę ,bunkier na ledgera i weekend wyjazd. Do poniedziałku z mojej strony.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4378
Reputacja postu: 
3

Postautor: new06 » piątek, 7 czerwca 2019, 05:58

Na BTC wyrysował nam się double bottom.

Obrazek

Double bottom na BTC często bywa formacją kontynuacji. 8-)

Obrazek

Obrazek

/e

@l3sny ostatni obrazek to DB po mocnych wzrostach. W stosunku do dzisiejszej sytuacji różni się tylko skala. Z moich obserwacji DB i HS są bardzo częstymi formacjami wyleszczającymi na BTC. Z kolei iHS wchodzi dość często. Nie wiem o jakich danych mówisz. W historii BTC każde większe wzrosty doczekiwały się korekty 30-40%. Na chwilę obecną mamy kilkanaście %. Wolumen sprzedażowy jest znacznie mniejszy niż świec wzrostowych w ruchu poprzedzającym. Dodatkowo wzrosty na szczycie mają niższy wolumen niż te niżej. To oznacza, że prawdopodobnie większość załadowanych na niższych poziomach się nie wyprzedała, a nowy kapitał (usdt) przestał napływać w wystarczających ilościach. Bez napływu nowego kapitału lub wyprzedania longujących z niższych poziomów nie zajedziemy daleko w kierunku północnym.
Ostatnio zmieniony piątek, 7 czerwca 2019, 09:52 przez new06, łącznie zmieniany 2 razy.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 527
Reputacja postu: 
1

Postautor: l3sny » piątek, 7 czerwca 2019, 07:51

@new06

DB z listopada 2018 i grudnia 2017 wystapiły w zupełnie innej sytuacji jeśli chodzi o dane z poprzednich tygodni lub miesięcy. Mieliśmy mieć korekte po rajdzie od lutego no to się doczekaliśmy płytkiej korekty potwierdzonej DB. Cała sztuka polega na tym, żeby umieć dostrzec formację odpowiednio wcześniej. NIe twierdzę, ze na 100% to jest DB i pójdziemy w góre ale twierdzę, że prawdopodobieństwo takiej reakcji rynku ( w zestawieniu z innymi danymi) jest znacznie większe, niż to, że bedziemy kontynuować korektę.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4581
Reputacja postu: 
2

Postautor: anagamidev » piątek, 7 czerwca 2019, 08:43

Spoiler:
### edited: 2019-06-07 09:26 ###
Spoiler:
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
1

Postautor: Kryptodiusz » piątek, 7 czerwca 2019, 10:01

Czy na 4H nie tworzy się czasem odwrócony Wycoff (z ostatecznym wyjściem górą) ?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4474
Reputacja postu: 
2

Postautor: BitJanusz » piątek, 7 czerwca 2019, 10:17

120 milionów usdt w 3 dni od 4 czerwca - nic dziwnego, że nie dało rady zejść poniżej 7400$ :))
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Reputacja: 7583
Reputacja postu: 
1

Postautor: ekonokomik » piątek, 7 czerwca 2019, 10:32

@BitJanusz a to już koniec korekty? 8-) Bo w d3 czy w1 ledwo się zarysował jej początek.
Chyba nikt nie oczekiwał, że będzie to winda do piekła. Ja się nastawiłem na trzymanie shorta jeszcze ze 2 - 3 tygodnie i odbicia są w to wkalkulowane.

Zobacz ile trwały korekty nawet już w hossie w 2016 i 2017 po analogicznych wzrostach jak nasz kwiecień/maj.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4378
Reputacja postu: 
4

Postautor: new06 » piątek, 7 czerwca 2019, 10:40

Kryptodiusz pisze: piątek, 7 czerwca 2019, 10:01Czy na 4H nie tworzy się czasem odwrócony Wycoff (z ostatecznym wyjściem górą) ?
Ważne są dwie rzeczy:
- po której stronie mamy testy (fake'owe wyjścia poza normalny zakres formacji i powrót) - jeśli są bardziej na górze formacji - to większa szansa na zjazd, jeśli na dole, to większa szansa na kierunek północny,
- czy formacja konsolidacji unosi się bardziej w górę - wtedy większa szansa na wyjście dołem, czy w dół - wtedy na wyjście górą. Przy czym często jest tak, że formacja unosi się w górę, następnie zjeżdża do poziomu mniej więcej jej początku i okazuje się, że to był dopiero pierwszy swing większej konsolidacji. Oczywiście może to działać też na odwrót.

Można próbować też oceny wielkości wolumenu na odbiciach od wsparcia i oporu ale nie zawsze jest to czytelne.

Jeśli chodzi o dopasowywanie kształtu wykresu do popularnych w internetach rysunków schematów Wyckoff'owych, to czyha tu wiele pułapek poznawczych. Kluczem jest zrozumienie natury poszczególnych eventów i ich ocena na wykresie. Np. AR powinien być dynamiczny i mieć duży wolumen. PSY powinien być łagodny (może to być nawet jedna świeca niezdecyowania) i mieć bardzo duży wolumen, nawet większy niż kolejne eventy i na pewno dużo większy od poprzednich spadków w ruchu. Jeśli okaże się, że poziom cenowy potencjalnego PSY jest wsparciem późniejszej konsolidacji, to jest większa szansa na dopasowanie.

Ja to widzę na chwilę obecną tak:

Obrazek
BitJanusz pisze: piątek, 7 czerwca 2019, 10:17120 milionów usdt w 3 dni od 4 czerwca - nic dziwnego, że nie dało rady zejść poniżej 7400$ )
Jeżeli USDt może już tylko utrzymać na danym poziomie, a nie spompować, to coś jest na rzeczy.
Brave New World

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 76
Reputacja postu: 
5

Postautor: Fufu » piątek, 7 czerwca 2019, 10:45

Trader1sz btc fractal
Obrazek

Weteran
Reputacja: 1521
Reputacja postu: 
0

Postautor: pael » piątek, 7 czerwca 2019, 11:01

new06 pisze: piątek, 7 czerwca 2019, 10:40Jeżeli USDt może już tylko utrzymać na danym poziomie, a nie spompować, to coś jest na rzeczy.

Moze staraja sie to robic mniej po chamsku i drukuja absolutne minimum ;-)

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 6296
Reputacja postu: 
11

Postautor: Fibo » piątek, 7 czerwca 2019, 11:48

Byki mają prawo jeszcze się nie poddawać, gdyż:
- cały ruch wzrostowy 17.05 - max 30.05 wygląda na dużą trójkę
- wzrost min. 30.05 – 2.06 wygląda na falę B zygzaka (jako 2-ka mało prawdopodobna, jako 5-ka załamana odpada, gdyż brak podstaw do takiego załamania ze względu na reg. zmienności).

Biorąc powyższe pod uwagę, wygląda na to, że od 13.05 rynek cały czas jest w 4-ce (kombinacja flat + zygzak) w ramach ruchu od 8.02 a 5-ta fala w ramach tego ruchu dopiero przed rynkiem.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2425
Reputacja postu: 
1

Postautor: amneziahaze » piątek, 7 czerwca 2019, 11:59

ekonokomik pisze: piątek, 7 czerwca 2019, 10:32 Bo w d3 czy w1 ledwo się zarysował jej początek.
w poprzedniej hossie ów "początek" był zdarzało kontynuacją ruchu na północ, dlatego pytałem o argumenty przeciw hossie. jest to stały błąd, tj. wzorowanie sie nawet na przegrzanych wskaznikach, które ostatecznie na wysokich tf poruszają się w okreslonych strefach, ludzie sie na to nabierają, że skoro jest na górze to musi spasc. Nie musi spaść.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4474
Reputacja postu: 
3

Postautor: BitJanusz » piątek, 7 czerwca 2019, 12:13

ekonokomik pisze: piątek, 7 czerwca 2019, 10:32@BitJanusz a to już koniec korekty? 8-) Bo w d3 czy w1 ledwo się zarysował jej początek.
na dobrą sprawę korekta mogła się nawet jeszcze nie zacząć. Tak mi jakoś nie pasowało, że skończyliśmy na 9100$. Wszyscy czekali na korektę, więc może taki scenariusz:

1. dostaliśmy te małe spadeczki, by ludzie posprzedawali i pozakładali shorty, bo korekta się należy...
2. ... co da paliwo na wypchnięcie kursu powyżej 10k. Cały czas uważam, że walka tutaj - jeśli jest aż taką ściemą - toczy się bardziej o kwoty psychologiczne, niż opory wynikające z AT. To dlatego tethery dopompowano tuż przed 6k, by przejść tą strefę jednym ciągiem.
3. I wtedy, gdy załadują się już wszyscy, bo tylko będzie rosło, włącznie z tymi, co sprzedali za 8k i odkupią za 10k - powiedzmy, po dojechaniu do 10.5k czy 10.8k - ZONK - nastąpi korekta na 3d/1w o której piszesz, która zniesie co najmniej 50% bezwzględnej wartości kursu (czyli spadek <6k).

Co Ty na to? :mrgreen:

to by się zgadzało z nowym pomysłem @Fibo oraz MC tether, który wrócił do parabolicznego wzrostu na daily.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 77
Reputacja postu: 
2

Postautor: SirJack » piątek, 7 czerwca 2019, 13:21

Z dalszymi shortami wstrzymuję się do przebicia fioletowego oporu na ~7468$, a co najmniej pivota ~7637$.
Nad longiem będę myślał po powrocie do zielonego klina i przebiciu ~8390$.

P.S. To moja pierwsza analiza wrzucona na forum. Wszelkie uwagi mile widziane.

Obrazek

Weteran
Reputacja: 684
Reputacja postu: 
0

Postautor: szlagaag » piątek, 7 czerwca 2019, 14:22

Mi wychodzi kurs na BTC 7850-8300$. Gdzieś do 10-11 czerwca będziemy się bujać w tym przedziale.
Jako ,że chorągiewka jest prowzrostowa także zakładam pozycję long i ponowne uderzenie w 9000$.

Wykresu nie wstawię ,bo bazuję na trochę innej analizie ,czego niektórzy nie tolerują. 8-)

@socjolog2008 jaka nagroda za wykopaliska dzisiaj?
Ostatnio zmieniony piątek, 7 czerwca 2019, 14:30 przez szlagaag, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
5

Postautor: Wymazywanie » piątek, 7 czerwca 2019, 14:30

BitJanusz pisze: piątek, 7 czerwca 2019, 12:133. I wtedy, gdy załadują się już wszyscy, bo tylko będzie rosło
Gdyby na jakiejkolwiek giełdzie załadowali się "wszyscy", to nie byłoby żadnej oferty BID, bo przecież kupiono by za maksymalną ilość dostępnych środków fiat bitcoiny. :) Ale przecież musiano by kupić od ofert ASK, więc one otrzymałyby fiaty! Co prowadzi do PARADOKSU tzn. nie jest możliwe zrealizowanie przez wszystkich tylko kupna lub sprzedaży na giełdzie (bo każdy zakup to równocześnie sprzedaż i vice versa).

To taki mały przykład odnośnie większego problemu. Najlepiej sobie wykasować ze swojego słownika spekulacyjnego kwantyfikatory i słowa takie jak WSZYSCY, ZAWSZE, NIGDY, NIKT, bo prowadzą one do błędnego opisywania rzeczywistości w spekulacji. Tutaj serio nie są w większości możliwe stany, że zawsze/nigdy; wszyscy/nikt itd.

To na prawdę dużo daje. Jak czytam gdzieś w poście "wszyscy się załadują" itp., kończę czytać, bo to jedzie amatorką i można lepiej i ściślej rozumować. Po prostu bardzo łatwo układać z tymi słowami spekulacyjne zdania warunkowe, które bardzo często prowadzą na minę.

@new06 Masz jakiś przykład, że rysowałeś schemat Wyckoffa, publikowałeś go gdzieś, do tego grałeś ryzykując własną kasę, a potem sprawdził się? Bo to trochę sztuka dla sztuki (a nie zarobku) jeśli widzi się dużo rysowania Wyckoffów, a nie widzi przykładów trafnego zastosowania ich do zarabiania.
anagamidev pisze: środa, 5 czerwca 2019, 11:16 @amneziahaze no każdy jest naganiaczem, jeśli prezes widzi spadki i odradza inwestowanie, nawet na dużym dołku to też nagania na spadki mimowolnie :D Zresztą ja już nie oglądam prezesa tak namiętnie jak kiedyś, owszem co do psychologii i ostrzegania, że łatwo można stracić, to nic wartościowego nie wnosi i wręcz momentami źle doradza jeśli chodzi o trading :D Zaczyna pisać jak typowy forex'owiec, który szuka perfekcyjnych wejść, a traci z oczu czym jest crypto i czym jest bagholding :D Zresztą sam chyba nie robi tego tak jak pisze, bo na FCT wszedł na pompie +200% od dołka i kisi straty :D
Przy bardzo szerokiej definicji (a więc w pewien sposób błędnej) jakakolwiek osoba rozmawiająca w Internecie o giełdzie i grająca może być naganiaczem. Ale tak nie jest. naganiaczem jest osoba nakłaniająca innych, mocno sugerująca coś, reklamująca coś. Dla mnie @prezes to ewidentny naganiacz - już pomijam nastawianie ludzi na to, co by kto chciał, bo jakimś stopniu większość z nas ulega biasowi i nie może na to nic poradzić. Ale już jawne płatne reklamowanie na youtube ukaranego za nieuczciwe praktyki brokera XTB to paskudna forma naganiania na określonego brokera, który już pokazał, że potrafi ludzi robić w wała. Więc niech @prezes nie udaje takiego nieskazitelnego, bo dla pewnie drobnego grosza reklamuje karanego brokera. Cytując klasyka Zaorskiego, prawdziwy trader zarabia na rynku. Nie na szkoleniach czy naganianiu na XTB.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/X-Trad ... 15507.html
https://www.fxmag.pl/artykul/xtb-wciaz- ... ge-brokera

Ps. FCT
Spoiler:
FCT pamiętam, kosmiczna akcja i grałem to, 2 razy. Wynik lewara na poloniexie na mało-vol i mało-głębokie coiny. W 1h zrobiłem drugiego dnia +60% na tym jednym tradem (zysk +50k)a pierwszego +20k i to grając zaledwie 3btc. Byłem w szoku, uwielbiam takie akcje. Podobna akcja była na Maid, znacznie grubsza w % spadku, ale słabo to rozegrałem, zrobiłem tylko +5k a czekając godzinę dłużej byłoby +50k. Jak kogoś interesuje sprawa crashy na FCT i MAID na poloniexie, niech przeczyta: TL;DR - Dźwignie się posypały na CLAM i scrashowało bardzo mocno, wg Poloniex jakoś "uszkodziło" to mechanizm pożyczek ("lending") na Poloniex i spowodowało straty 1800BTC na dźwigni i tą stratę rozłożył Poloniex... ...na użytkowników z lending (pożyczających) odbierając im 16% środków. Jeśli dobrze zrozumiałem, szybko to czytałem wczoraj. Niektórzy z grających na dźwigni na Clam po akcji sa na minusowym saldzie (!). To, co mają nie pokrywa tego, co powinni mieć.

Giełda umożliwia handel na dźwigni na coinach z małą głębokością (supporty typu 10 czy 30btc) i małym wolumenem, a jak wychodzi z tego bajzel na pompowanym od miesięcy przez whale lub giełdę totalnym shitcoinie CLAM... ...to kto winny? Giełda? Nie, ludzie trzymający swoją kasę na lending. Bardzo negatywna sprawa dla Poloniex... A także podejrzana, zwłaszcza, że Clam ma tylko Poloniexa a to coin z airdropa z 2014 chyba, po saldach Btc, Ltc i Doge, który nie reprezentuje nic a którego Poloniex trzyma jak swoje dziecko.... Do tego dziwnie pompowany ogromnymi wallami na 400-500btc (a to shit o vol zazwyczaj typu kilka btc max na 24h...). Jakby zbadano dokładnie sprawę, jestem niemal pewny, że można by oskarżyć giełdę o manipulacje itp. praktyki w tej sprawie.
Odnośnie BTC - jest dobrze lub szansa na to, że będzie dobrze (w sensie wzrostowym). Jak wielu też czekałem na głębszą korektę w ostatnich dniach, jednak wczorajsze wyratowanie 7.5k może być rokujące. Po pierwsze, powróciliśmy nad LT z 12-17 maja, pod którą wyszliśmy i wyglądało to na bearish konsolidację. Po drugie, jest to zbieżny rejon z linią naszego dawnego klina rozszerzającego się wzrostowego, którego formę przybrało wybicie od lutego - więc może jakaś forma retestu od góry tej formacji, z której wyszliśmy górą. Wiadomo, że mamy korektę tylko -18.15% i to jest malutko, no ale skoro nie chce jeszcze iść korekta rzędu -30 czy - 50%, znaczy, że być może impuls nie jest jeszcze wyczerpany i coś można jeszcze uciułać. Jeśli jednak znów przebijemy linię nad którą wróciliśmy i pogłębimy dołek 7455$ - wiadomo - silna pomarańczowa lampka od razu w głowie. Możliwe też, że rysujemy prawe ramię przekrzywionego w górę HSa, ale to na pewno już ktoś tu wrzucał. Przy grze DT i podobnej jest to nadal fajne do grania, mi robi dobrze nawet ruch typu 200$ na bicie na dzień.

Linie o których pisałem:

(linie u mnie jak zawsze robocze, nie oddział chirurgii)
https://www.tradingview.com/x/5bAzc8ih/
https://www.tradingview.com/x/IqR0DD9j/
Ostatnio zmieniony piątek, 7 czerwca 2019, 14:39 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 2 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Przedszkole”