Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Twoim zdaniem kurs do 30.05.2019 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minie poniedziałek, 27 maja 2019, 15:41

<7000$
25
32%
7001-8000$
18
23%
8001-9000$
18
23%
>9000$
16
21%

Liczba głosów: 77
Weteran
Reputacja: 218
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: zomos2 » środa, 15 maja 2019, 22:40

Whale alert cały zalany transferami BTC po kilka tysięcy i przelewami USDT do USDT treasury. Nawet 11mln już "spalili". Czyżby odrobili co stracili i teraz wyprzedaż BTC za FIATy? Dystrybucja w toku ? Nadmieniam że w USA zaczyna się wieczór i popołudnie.

Początkujący
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
31

Postautor: adamII » środa, 15 maja 2019, 22:45

@discipuli :
"Ps. Do innych uzytkownikow albo staramy sie utrzymac poziom watku aby poczatkujacy serio mieli skad czerpac wiedze albo oni trafia do takich zukiewiczow, bo zobacza kilka postow o niczym i tyle."

serio? Nie badzmy naiwni, poza przemysleniami kilku uzytkownikow (dla mnie jednego - ktory ma podobna strategie jak ja), sensownej wiedzy tutaj sie nie zdobedzie (no moze tylko co do tego jak dziala AT, ale napewno nie co do tego jak na tym AT zarobic). Udowodniono ze malpa (sic!) osiaga lepsze zwroty inwestycyjne od profesjonalych traderow. I do podobnej sytuacji dochodzi na tym forum, milion pomyslow "doswiadczonych" uzytkownikow i nawet malpa glupieje i wybiera zle.

anagamidev, ktory od kilkuset stron jest najwiekszym bykiem forum, po 100% wzroscie pisze ze w polowie sie wyprzedal... No dajcie spokoj :shock:
Kilka stron temu ktos napisal ze pierwszy raz zainwestowal w BTC 6 lat temu i po tych 6 latach jest na minusie... Jakies 5 minut nie moglem przestac sie smiac :lol:
To forum powinno sie nazywac: "Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH hazardzistow"

Doszlo do tego ze posty zazwyczaj czytam po ilosci lajkow, z wyjatkiem postow Fibo, bo tych totalnie nie rozumiem, za to jestem ciekaw czy daly komus zysk, bo po ilosci lajkow wnosze ze musi byc niezla wyrocznia (zartuje, predzej bym obstawial ze jego ksiazkowe i profesjonalne opisy robia takie wrazenie na uzytkownikach ze suby sie sypia w ciemno).

Znamienne na forum jest to ze jesli kurs nie idzie zgodnie z oczekiwaniami to jest to wina botow, przekretow, tetherow, oszustow, wielorybow itp itd. Podobnie opisuje sie zwykle gieldy finansowe. Zawsze to plotka traci a wieloryb zarabia. Do tej pory nie rozumiem czemu plotki nie chca sie przylaczac do pradu, w ktorym plyna wieloryby, tylko na sile musza wirowac w kolko, a pozniej narzekac na zyciowa niesprawiedliwosc.

Ze pisze nie na temat? Ok, tez podziele sie z wami moimi przewidywaniami. Mysle ze wzrosnie na tyle ze osoby typu socjo, kupia. A pozniej? A pozniej to juz boty, oszusci i krzyk.
Bylbym glupi gdybym obstawial tylko taka mozliwosc, dlatego obstawiam ich wiecej ale te juz zachowam dla siebie. Zreszta zauwazylem ze operuje inna skala czasowa niz 99% wypowiadajacych sie uzytkownikow.

Ps. jesli kogos zdziwi po co w ogole czytam to forum to odrazu odpowiem ze glownie dla waszych emocji i nastrojow, no i dla tego jednego forumowicza, niestety wrzuca posta raz na pare miesiecy (prawie tak rzadko jak na swoim blogu:) )

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1016
Reputacja postu: 
1

Postautor: Dovakhiin » środa, 15 maja 2019, 22:49

adamII pisze: środa, 15 maja 2019, 22:45anagamidev, ktory od kilkuset stron jest najwiekszym bykiem forum, po 100% wzroscie pisze ze w polowie sie wyprzedal... No dajcie spokoj
a to byk nie może sprzedać żeby kupić taniej? :)

-----------------------------------------------

1M

Nie wiem czy dobrze mierzę tego klina i potencjalną wysokość po jego wyjściu? @anagamidev ?
potencjalny zasięg prawie 12K? wyszłoby jeszcze ze 4k wzrostów.

Weteran
Reputacja: 218
Reputacja postu: 
3

Postautor: zomos2 » środa, 15 maja 2019, 22:59

@adamII O fachowiec się odezwał. :D
adamII pisze: środa, 15 maja 2019, 22:45Znamienne na forum jest to ze jesli kurs nie idzie zgodnie z oczekiwaniami to jest to wina botow, przekretow, tetherow, oszustow, wielorybow itp itd. Podobnie opisuje sie zwykle gieldy finansowe. Zawsze to plotka traci a wieloryb zarabia. Do tej pory nie rozumiem czemu plotki nie chca sie przylaczac do pradu, w ktorym plyna wieloryby, tylko na sile musza wirowac w kolko, a pozniej narzekac na zyciowa niesprawiedliwosc.
Tak nikt nie jest w stanie przewidzieć dodruku 800mln THETHERÓW za które można handlować na giełdach. Nikt nie może przewidzieć dodruku BILIONÓW DOLARÓW który spowodował TAKI WZROST GIEŁDY w NY. To też tego nie wiesz?
Płotki mają się przyłączać do prądu ? O FOMO i efekcie psychologii tłumów słyszałeś? Wiesz że AT to jest pochodna tego ? Poczytaj przykład Newtona: http://www.konradgrzebien.e-kei.pl/?p=122#more-122
Wiesz że płotki się przyłączą do tych co kreują dopiero jak Ci wykreują akcję tak jak teraz? Ciężko przewidzieć rzeczy jak dodruki czy przewały. A z tym masz bezczelnie doczynienia i na Giełdach Papierów i na Krypto. Nawet FOREX nie jest bezpieczny jak w momencie gdy Bank Szwajcarii powiedział że on już olewa powiązanie do Euro i franek w 30 minut poszedł z 4PLN na 5PLN :). To zawsze jest GRA. I to GRA tych którzy mają na to wpływ. Nie możesz być PŁOTKĄ która idzie za tłumem. Musisz przewidzieć ruch graczy którzy MAJĄ WPŁYW. W BTC dało się przewidzieć wzrost do 5200-5800 ale NIKT nie uwzględnił w tym DODRUKU. Tak samo jak nikt nie może się nadziwić że TRZECIA OSTRA korekta w USA nie prowadzi do krachu po rekordowej hossie... Bo Dodruku USD na taką skalę wcześniej NIE BYŁO.
adamII pisze: środa, 15 maja 2019, 22:45Nie badzmy naiwni, poza przemysleniami kilku uzytkownikow (dla mnie jednego - ktory ma podobna strategie jak ja), sensownej wiedzy tutaj sie nie zdobedzie (no moze tylko co do tego jak dziala AT, ale napewno nie co do tego jak na tym AT zarobic). Udowodniono ze malpa (sic!) osiaga lepsze zwroty inwestycyjne od profesjonalych traderow. I do podobnej sytuacji dochodzi na tym forum, milion pomyslow "doswiadczonych" uzytkownikow i nawet malpa glupieje i wybiera zle.
Tu pozostawię komentarz że jakim to trzeba być głupcem by słuchać kogoś w kwestii inwestowania swoich pieniędzy o ile się mu ich po prostu nie powierzyło w zarząd...

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4053
Reputacja postu: 
5

Postautor: ergorg » środa, 15 maja 2019, 23:02

Powinniśmy zmienić nazwę wątku na:

Litości już...

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3059
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » środa, 15 maja 2019, 23:03

adamII pisze: środa, 15 maja 2019, 22:45anagamidev, ktory od kilkuset stron jest najwiekszym bykiem forum, po 100% wzroscie pisze ze w polowie sie wyprzedal... No dajcie spokoj
Ale nie wiem o co Ci chodzi :D Kupione na 3333 i sprzedane na 7777 mocno zaokrąglając, może wrzuciłem w tym czasie w XRP i mam dodatkowe 50%, ważne, że do przodu :D
Obrazek
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Dyskutant
Awatar użytkownika
Reputacja: 206
Reputacja postu: 
0

Postautor: Mski » środa, 15 maja 2019, 23:08

Panie @Bitmar dej Pan nową ankietę 😁😁😁

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1392
Reputacja postu: 
1

Postautor: amneziahaze » środa, 15 maja 2019, 23:14

Serdecznie mam dosyć. Niech już zejdzie w konsolę przynajmniej, bo rozwali mi cały biwak. chce w spokoju zjesc rybe i luzowac, a nie pol zycia przed kompem. dramat.
Spoiler:
Dodano po 2 minutach 22 sekundach:
@ergorg jak w styczniu 2018 zacząłem swoje gorzkie żale to mnie tu hejtowali i posypały się bany, więc sam pomysl kto tu co wyczynia. ja wiedzialem ze tak bedzie, nie wierzysz, to sie cofnij. nie da sie oszukac realiów.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
0

Postautor: discipuli » środa, 15 maja 2019, 23:18

Offtop
Spoiler:
@adamII wg. mojej prywatnej opinii skale bycza trzeba przebudowac na skale anagamidev.
Zamiast ktos mowic a panuje rynek byka to panuje rynek anagamideva albo o dzisiaj anagamidevy wygrywaja albo anagamidev w odwrocie! Ten kto czyta watek wie ze król bykow jest tylko jeden. Wiadomo ktos zgryzliwy powie ze to debilne podejscie, ale w tym szalejstwie bitcoinowym najwidoczniej to dosc skuteczna metoda skoro anagamidev dalej na forum sie udziela.

Admin
Awatar użytkownika
Reputacja: 2148
Reputacja postu: 
2

Postautor: Bitmar » środa, 15 maja 2019, 23:25

@Mski
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0

Postautor: Dix22 » czwartek, 16 maja 2019, 00:05

No to lecimy boczniakiem w BTC, pytanie jak długo... Alty odbiją, na rynku trochę równowaga zajdzie, bo ta dominacja BTC na pewno zdrowa nie była. W kazdym razie patrząc na ogół, jest dobrze.

Początkujący
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0

Postautor: nztcaps » czwartek, 16 maja 2019, 00:08

"BTC is getting close to a major trend line and has to prove its case there"
https://www.zerohedge.com/news/2019-05- ... resurgence

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
9

Postautor: Tomasz_Es » czwartek, 16 maja 2019, 00:38

Spojrzenie na obecne wzrosty BTC przez pryzmat tego co odwala Finex, nie sposob sie nie zgodzic z Bloombergiem

https://www.bloomberg.com/news/articles ... -exchanges

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3059
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » czwartek, 16 maja 2019, 00:51

8111.1 :D Coś się nie kwapią, a mógł być three method pattern - bullish :D

Spoiler:
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2355
Reputacja postu: 
2

Postautor: BitJanusz » czwartek, 16 maja 2019, 00:54

Uwaga na Binance. Jakieś bugi w api. Na parze SNGLS najpierw nie przyjmowalo buy, potem nagle kupiło wszystkie buy naraz bez wrzucania ich do aktywnych, a potem nie chciało sprzedać. Na komórce "failed" przy próbie sprzedaży, na PC "not enough funds". Wreszcie balans zmalał ale nie widzę transakcji w historii - niezłe jaja. Co innego mi pokazuje na stronie, a co innego w komórce jeśli chodzi o pozostałe środki. W ten sposób można nieźle przepierdzielić kasę :?

Początkujący
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0

Postautor: kAArter » czwartek, 16 maja 2019, 01:19

BitJanusz pisze: czwartek, 16 maja 2019, 00:54"not enough funds"
z tym akurat dość często jest bug kiedyś na telefonie też tak mialem (a na stronie to ciagle ) trzeba odświeżać i wtedy dopiero dziala

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2176
Reputacja postu: 
-1

Postautor: vjankuv » czwartek, 16 maja 2019, 01:19

Jest nowa ankieta i jest rozpiździel :D

Ostatnia ankieta pokazała jak równo ludzie podzielili się na dalsze wzrosty i spadki. Pewność zarówno miśków jak i niedźwiedzi co do kierunku była bardzo wysoka.

Obecnie ankieta pokazuje, że wchodzimy w fazę, w której decyzje kupić czy sprzedać można spokojnie podejmować w ten sposób:
Obrazek
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Początkujący
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
1

Postautor: adamII » czwartek, 16 maja 2019, 01:49

Dovakhiin pisze: środa, 15 maja 2019, 22:49 a to byk nie może sprzedać żeby kupić taniej? :)
jesli kupujesz cos za 3k i swięcie wierzysz i przekonujesz wszystkich ze bedzie kosztowalo 100k czy 200k to sprzedawanie tego za 7k i liczenie ze troszke spadnie jest... smieszne, zwykla pazernosc, a jak mowia chytry dwa razy traci. Wiele sie to od hazardu nie rozni.
Ale jesli anagamidev za zarobek kupil inna krypto to ok, ma to sens.

zomos2 pisze: Tak nikt nie jest w stanie przewidzieć dodruku 800mln THETHERÓW za które można handlować na giełdach. Nikt nie może przewidzieć dodruku BILIONÓW DOLARÓW który spowodował TAKI WZROST GIEŁDY w NY. To też tego nie wiesz...
calosci nie cytuje bo nie ma sensu, a zgodzic sie nie zgodze. Dodruk przewidzi kazdy kto zna choc minimalna historie finansowa na swiecie, jedyne czego nie przewidzisz to DATY dodruku (czy innej formy dewaluacji waluty). To zawsze sie dzialo, dzieje i dziac bedzie i tak samo plotki beda sie dziwic ale jak to? pieniazek znikad? oszustwo! bla bla bla... Pogodz sie z tym, jestesmy narybkiem i jesli nie stworzymy ławicy musimy plynac z pradem, a prady sa dwa, gora, dol, gora dol i tak w kolo macieju. Jesli masz goraca glowe, to masz problem, bo wtedy zwykly pierd walenia to dla ciebie zmiana pradu.

Ktos madry kiedys powiedzial "History doesn't repeat itself but it often rhymes"

Ps. po jedynym minusie jaki dostalem juz wiem, ze tym kto po 6 latach "inwestycji" w BTC jest Jahu ^^ Wybacz, nie smieje sie z Ciebie, tylko, no wiesz, jesli zaczynasz sie bawic w inwestycje w cos i to wzrasta o 10000% a na koncu jestes na minusie, to wiedz ze inwestowanie nie jest dla Ciebie. (dopiero po dodaniu posta przeczytalem Twoj komentarz, usunalbym cale post scriptum ale z drugiej strony... trzymales 100 BTC na gieldzie, czyt. jakiejs internetowej stronie, ktorej wlascicielem jest Pan Anonim.)

Ps2. juz bede siedzial cicho coby syfu nie robic :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 16 maja 2019, 02:57 przez adamII, łącznie zmieniany 1 raz.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
2

Postautor: Jahu » czwartek, 16 maja 2019, 02:54

adamII pisze: czwartek, 16 maja 2019, 01:49 jesli zaczynasz sie bawic w inwestycje w cos i to wzrasta o 10000% a na koncu jestes na minusie, to wiedz ze inwestowanie nie jest dla Ciebie.
Nie koniecznie, bo dużo zależy od szczęścia. Ja się załapałem na bańkę goxową i pomnożyłem 10 razy to co włożyłem. Szczęście. Potem giełda padła i wszystko straciłem. Pech. Potem grałem drobniakami, więc to że byłem na plusie 30% nie ma dziś znaczenia. Kiedy znowu udało mi się trochę odłożyć to kupiłem za wszystko po 6300$ dosłownie dwa dni przed zjazdem na 3000$. Pech. Teraz sprzedałem za ponad 5000$ będąc 15% na plusie i zacząłem grać na spadki co wiadomo jak się skończyło. A dlaczego na spadki? Bo w znanej mi historii kursu nie widziałem przypadku, by nie było odpowiednio długiej i głębokiej korekty po trzech miesiącach wzrostów. Więc coś się zmieniło.

Aktualnie nadal gram na spadki, bo pionowego kursu nie da się utrzymać długo.

Właśnie zrobiliśmy double top, więc czekam dalej.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1392
Reputacja postu: 
1

Postautor: amneziahaze » czwartek, 16 maja 2019, 03:18

@Jahu a to nie Ty ostatnio pisales, ze nie ma szans i spadnie?

Czekaj niech zgadne. Spadnie. Wybacz, mało czytam, zakładam że zaraz spadnie.

Dodano po 3 minutach 11 sekundach:
Jahu pisze: czwartek, 16 maja 2019, 02:54 Ja się załapałem na bańkę goxową i pomnożyłem 10 razy to co włożyłem. Szczęście.
Gdybym zakładał, że gram szczęście, to trzeba zakładać porażkę. Rozumiem że na drugiej bańce już byłeś pewien, zaś na trzeciej nie miałeś złudzeń. A teraz?

Wróć do „Przedszkole”