Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 26 marca 2019, 08:27

@Gromix @osobliwy_nick nie tak dawno pozwoliłem sobie na założenie osobnego wątku i dyskusję na dokładnie ten temat: czy nowa bańka jest bardziej prawdopodobna niż jej brak?
viewtopic.php?p=554005#p554005

Nadal uważam, że wniosek jaki wtedy wyciągnąłem jest prawidłowy: "Kolejna bańka jest zdecydowanie bardziej prawdopodobną możliwością niż jej brak."

PS. Bitcoin podnosił się po bańkowych załamaniach więcej niż 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 26 marca 2019, 08:39

@ekonokomik

Też tak myślę, udany retest zachęciłby graczy. Oczywiście najlepszy byłby double bottom, ale jak pokazało ~6k i kwiecień 2018 nawet +/- double bottom i poteżna dzida otwarcia może nie wystarczyć.

Bez jakiegoś retestu może być problem nawet z zakresem 4800$. Wolumen przy 3200$ nie powalał, dlatego nie wierzę w "solidny dołek" w tym miejscu. Taki wolumen w dołku sugeruje, że nie było tam specjalnego popytu. Wyczerpała się podaż i zaczęto wyleszczać ogromne shorty. Czyli korekta spadku, no...

Nadal gram pod lokalne odbicie, bo to jednak wciąż wygląda jak lokalne odbicie.

Można ewentualnie rozważać, czy nie będzie teraz wypłaszczenia na kilka miesięcy - mało widzę sugestii, że wypłaszcz między 3,5 a 4k może mieć miejsca a przecież może i byłby niezłą bazą na wzrosty ;) w międzyczasie rozegra się do końca obecna hossa na altach i może potem ustąpi miejsca rosnącemu BTC (jak we wczesnym 2017?)

Teraz (z perspektywy czasu, oczywiście...) widzę, że prawidłową decyzją byłoby all-in w alty (w sumie jakiekolwiek, bo większość zrobiła co najmniej +100% od dołka, oczywiście najlepsze byłby BNB i pochodne) tuż po spadku. Być może będzie druga szansa, by to zrobić, gdyby było pogłębienie dołka. Jednak wiele altów odjechało już o setki % i trzeba byłoby pewnie zjazdu do 1800$, by zeszły do poziomów dna..
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 26 marca 2019, 08:45

BitJanusz pisze: wtorek, 26 marca 2019, 08:39Nadal gram pod lokalne odbicie, bo to jednak wciąż wygląda jak lokalne odbicie.


I właśnie takich ludzi jak Ty przekonałby retest :D A po nim nie żadna dzida tylko spokojne wzrosty przecinane prawilnymi korektami.

Dla mnie dołek na 3k2 był zupełnie ok. Żyjemy w czasach gładkich wykresów, gdy szpile w skali d3 są rzadkie a flashe na BTC to prehistoria i czas się dostosować.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 26 marca 2019, 08:52

@ekonokomik

Na flasha to nie liczę, rzeczywiście antyczna historia :) nie wiem, czy "oznaczony" dołek na 1d jak po goxie jest jeszcze możliwy, czy też rynek nie będzie już dawał czytelnych sygnałów - marzy mi się, by sytuacja się jednak powtórzyła ;)

Dla mnie realny jest jeszcze scenariusz, gdzie będziemy mieli brutalny i nieudany retest dołka zakończony właśnie pinbarem do strefy 2500$ (wyprzedaż tych, którzy zawiedli się na double bottom i spanikowali + rzeczywisty, rosnący popyt poniżej 3k). To byłby dla mnie sygnał-marzenie. Dlatego pewnie go nie dostaniemy :P będzie nijaki dołek i mało przekonujące wzrosty, a potem się okaże, że już dawno zrobiliśmy duży % i hossa jak w mordę strzelił... jak na BNB, czy chociażby LTC... tam też nie było "oznakowanego" dołka ani objawów nadchodzącej hossy :(
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: olena » wtorek, 26 marca 2019, 09:43

@BitJanusz Nawiasem mówiąc, chciałam zapytać, jak w razach zjazdów typujesz alty do wzrostu?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 140
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 84
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Corso » wtorek, 26 marca 2019, 13:07

olena pisze: wtorek, 26 marca 2019, 09:43 @BitJanusz Nawiasem mówiąc, chciałam zapytać, jak w razach zjazdów typujesz alty do wzrostu?
dokładnie @BitJanusz , jeśli to nie tajemnica , to też jestem ciekawy jak typujesz ewentualne alty do wzrostów ??
bo dziś np taki EVX zrobił 300% :shock: :shock:

PS
odnośnie kursu :

pytanie do mądrych ;)
nie sądzicie , że "za chwilę" jeszcze polecimy trochę w dół ??
wczoraj po spadku ładnie się odbiło , ale teraz wygląda już znacznie gorzej

??

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wloczykij78 » wtorek, 26 marca 2019, 13:42

Czy jestem mądry, to nie wiem, ale na wszelki wypadek przelewik na giełdę poszedł.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 26 marca 2019, 13:45

@Corso
Wiec takie shity EVX RVN ENJ juz teraz mozna w ulubione dac na binance w apce :D jak rowniez inne "perełki" ktore po 100% juz maja w tym roku zrobione. Tym sposobem zawezamy opcje coinow na ktorych pompa nie wystapila a wystapic wystapi i trafimy na zloty strzał :) lepiej grubszy kapital rozdzielic na 3-4 monety niz na kilkanascie czy kilkadziesiat.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 1 grudnia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Elekt » wtorek, 26 marca 2019, 15:59

BitJanusz pisze: wtorek, 26 marca 2019, 08:39 @ekonokomik

Też tak myślę, udany retest zachęciłby graczy. Oczywiście najlepszy byłby double bottom, ale jak pokazało ~6k i kwiecień 2018 nawet +/- double bottom i poteżna dzida otwarcia może nie wystarczyć.

Bez jakiegoś retestu może być problem nawet z zakresem 4800$. Wolumen przy 3200$ nie powalał, dlatego nie wierzę w "solidny dołek" w tym miejscu. Taki wolumen w dołku sugeruje, że nie było tam specjalnego popytu. Wyczerpała się podaż i zaczęto wyleszczać ogromne shorty. Czyli korekta spadku, no...

Nadal gram pod lokalne odbicie, bo to jednak wciąż wygląda jak lokalne odbicie.

Można ewentualnie rozważać, czy nie będzie teraz wypłaszczenia na kilka miesięcy - mało widzę sugestii, że wypłaszcz między 3,5 a 4k może mieć miejsca a przecież może i byłby niezłą bazą na wzrosty ;) w międzyczasie rozegra się do końca obecna hossa na altach i może potem ustąpi miejsca rosnącemu BTC (jak we wczesnym 2017?)

Teraz (z perspektywy czasu, oczywiście...) widzę, że prawidłową decyzją byłoby all-in w alty (w sumie jakiekolwiek, bo większość zrobiła co najmniej +100% od dołka, oczywiście najlepsze byłby BNB i pochodne) tuż po spadku. Być może będzie druga szansa, by to zrobić, gdyby było pogłębienie dołka. Jednak wiele altów odjechało już o setki % i trzeba byłoby pewnie zjazdu do 1800$, by zeszły do poziomów dna..
@BitJanusz jesli moge mały offtop to moim zdaniem dobry coin na long to Omisego, w listopadzie 2018 widac ogromny volumen przy dołku i wygląda na ogromną akumulacje, przy neo wystąpił podobny volumen ale to raczej była dystrybucja i projekt juz wiele zarobić nie da przynajmniej tak mysle

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 26 marca 2019, 16:18

Panowie, zapraszam do tematu o altach, nie śmiećmy tutaj :)
Spoiler:
i pamiętajcie, że jak dotąd każdy alt season kończył się nowym low... kwiecień 2018, wrzesień 2018... pompy po kilkaset % a potem o wiele, WIELE większe spadki :twisted: nie musi tak być teraz ale to pozsotaje możliwością więc ostrożnie z ładowaniem się w to, co nie wzrosło, bo czasem jak na złość zostaje kilka coinów które w ogóle nie rosną w trakcie hossy a potem zaczynają spadać ku rozpaczy wszystkich, którzy myśleli, że przechytrzyli rynek wchodząc w to, co jeszcze płaskie. Nie mamy potwierdzenia hossy na BTC, a korekty spadków sprzyjają pompie na altach a potem dzikiej wyprzedaży.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 26 marca 2019, 18:42

Człowiek czasami patrzy na kurs i czuje ruch. Obecnie poza rynkiem mam lekko neutralne podejście, tak mi to wygląda szczerze Wam powiem że może wystrzelić i zrobić tą swoją literkę U nawet i powrót do 4050$. Mulenie jeszcze w grze, prawdopodobieństwo podobnej dzidy jak marzec/kwiecień 2018 r. jest dość spore. Wtedy był podobny marazm i oczekiwanie pęknięcia 6k. No niestety, longa nie postawie, zakupów nie zrobię ale shorty na BCH pozamykałem rano z szalonym zyskiem 3%. To nie jest jeszcze czas dla Niedźwiadków, trzeba jeszcze pospać.
Może ten 26.04, ale ręki sobie nie dam uciąć. Tylko mining.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7635
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12836
Reputacja postu: 
22
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 26 marca 2019, 18:57

Na minutówkach tworzy nam się flaga, zbliżamy się do górnej granicy kanału. Mam przeczucie, że dzisiaj/jutro wyjdziemy górą i wrócimy na Stampie do 4k$.



Dodano po 2 minutach 2 sekundach:
Przy okazji, BTC jako jedyny dzisiaj na zielono (patrząc na główne alty), możliwe, że alty będą korekcić i ludzie będą uciekać na BTC.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 26 marca 2019, 19:01

socjolog2008 pisze: wtorek, 26 marca 2019, 18:42Człowiek czasami patrzy na kurs i czuje ruch.
Nigdy nie zapomnę tego uczucia, kiedy przy 6200$ patrzyłem na mocno czerwony binance i coś mi krzyczało wręcz do ucha: sprzedaj wszystko, sprzedaj wszystko, stawiaj shorta ... shorta postawiłem (małego :roll:), z dobrej rady szóstego zmysłu nie skorzystałem, sprzedałem tylko większość altów i to przy 5900$, już na stracie. Na dodatek shortra zamknąłem ok. 5400$ a potem wtapiałem na idiotycznych próbach złowienia na LONG fejka, którego nie było. 25% kapitału poszło w cholerę, na szczęście odkułem się na altach.

dziś Binance sprzedaje mi dobre wibracje, może coś z tego będzie. Wygląda jak przymiarka do skoku up na BTC.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 26 marca 2019, 20:33

BitJanusz pisze: wtorek, 26 marca 2019, 19:43rozumiem, że +100-600% względem BTC na wszystkim od dołka nie wystarcza, musi być +9001%?


Wiesz, wzrost o 100% czy 200% to niby dużo, ale po spadku o np. 96% to oznacza tyle, że coś co kosztowało w szczycie 100 a w dołku 4, teraz kosztuje 8 czy 12. Dupy nie urywa a patrząc na wykres w skali obejmującej ostatnie 2 lata to można nawet tych wzrostów za bardzo nie zauważyć...

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 26 marca 2019, 20:38

BitJanusz pisze: wtorek, 26 marca 2019, 19:01dziś Binance sprzedaje mi dobre wibracje, może coś z tego będzie. Wygląda jak przymiarka do skoku up na BTC.


Jesteśmy tuż pod linią spadkową od ATH w skali log. Jeśli dobrze rysuję, to na Bitstampie wypada w okolicach 4070 i z każdym dniem spada.
Przebicie jej mogłoby pchnąć kurs o parę setek wyżej, ale potem i tak spodziewałbym się retestu.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 29 sierpnia 2018
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mclub » wtorek, 26 marca 2019, 21:24

Caly dzien siec przytkana. Niezatwierdzone rosna. Cos sie szykuje a na razie wyglada to jak zdrowa korekta czy nawet bear trap

Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Księżyc

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: tomaroc » wtorek, 26 marca 2019, 22:53

Łączna liczba transakcji Bitcoin, z wyłączeniem transakcji obejmujących 100 najpopularniejszych adresów sieci.
https://www.blockchain.com/de/charts/n- ... mespan=all

Nie widać by w ostatnim czasie działo się coś szczególnego...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9204
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » środa, 27 marca 2019, 08:28



BBANDS mega zwężone, może będzie jakiś squeeze'ik :D
Ostatnio zmieniony środa, 27 marca 2019, 08:51 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
20
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 27 marca 2019, 08:31

Kolega wyżej mnie uprzedził z kanałem. Wkleję garść ciekawostek zatem..

Obrazek

ciekawostka 1: dwukrotne odbicie od krawędzi dużego trójkąta (różowy), czyli "przetestowanie" go od góry jest bullish
ciekawostka 2: obecna korekta sięgnęła jeśli dobrze widzę w punkt 0,618 wzrostu, czyli też bullish.
ciekawostka 3: wprawdzie wolumen spada, ale jesteśmy w byczej strukturze, a nie niedźwiedziej. Czyli są podstawy, by utrzymać pozycję.
ciekawostka 4: zasięg dużego trójkąta zwyżkującego (jeśli wyjdziemy górą) to 5k. I pokrywa się z zasięgiem gartleya. I jest tam fib 0,5 oraz 0,618 spadku. I zasięg wyjścia z różwego proporca. Także ten.

Oczywiście (jak widać na tym małym jasnoniebieskim przypadku) trójkąty zwyżkujące też potrafią wyjść dołem, i to brutalnie. No i wtedy jest ryzyko double top. :mrgreen: Wyjście dołem po double top byłoby tak bearish, że szkoda gadać. Na razie jestem dobrej myśli jednak.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7635
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12836
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 27 marca 2019, 10:24

Na razie idzie zgodnie z planem, warto obserwować LT spadkową log, jesteśmy bardzo blisko. Jeśli przebijemy, możemy mieć mocny UP. Zawrotka również możliwa.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 15 gości