Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » wtorek, 5 marca 2019, 18:01

@BitJanusz

Mozliwe, pytanie czy to jest jedynie rajdzik akumulacyjny (ktory dotrze jedynie do poziomow cenowych na ktorych oplaca sie skupowac) a potem zawrotka i od poczatku.
Czy moze to jest juz "to" i ten rajdzik przejdzie w FOMO gdzie skupowac powyzej poziomow akceptowanych przez pompujacego beda ludzie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » wtorek, 5 marca 2019, 18:10

leszek555 pisze:https://data.bitcoinity.org/markets/volume/30d?c=e&t=b proszę BitJanusz, to dla Ciebie ws wolumenu wszystkich gield =)
Ja też dziękuję @leszek555. Wcześniej tego nie używałem. Ten wykres dosłownie wgniata w fotel.

Obrazek
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3284
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » wtorek, 5 marca 2019, 18:22

new06 pisze: wtorek, 5 marca 2019, 18:10Ten wykres dosłownie wgniata w fotel.
No wgniata, tyle, że nie mam pewności czy użytecznymi wartościami czy obrazem tego jak chińskie giełdy (btcchina, huobi, okcoin), które swego czasu były wiodące, drukowały wolumen :)

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: WitoldC » wtorek, 5 marca 2019, 18:34

Dodatkowo volume w BTC a w 2016 cena była ~5 razy mniejsza.

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: 1235674 » wtorek, 5 marca 2019, 19:13

Ten wykres rzeczywiście imponuje, bo większość giełd nadal kręci wolumen, przykładowo: idcm - 0.5% udziału w wolumenie btc. Transakcje da się wykonywać ze samym sobą na jednym koncie, oferty wystawiane są z kilkusekundowym opóźnieniem, a te wszystkie, które są realizowane, nigdy nie pokazują się orderbooku i nie ma możliwości niczego złapać. Taka giełda widnieje w rankingach cmc bez żadnych uwag, jej wolumen jest w całości uwzględniany. Także wykresy przedstawiające wolumen ze wszystkich giełd są moim zdaniem bezwartościowe, nawet jeśli rzekomo wykluczają wątpliwe giełdy.

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 15 listopada 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Nowa Sól

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Oldboy » wtorek, 5 marca 2019, 19:38

A Binance w "others"? :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 5 marca 2019, 19:40

chińskie giełdy robiły szalony washtrade, większość traderów zgodnie pomija tamten okres jeżeli są chińskie giełdy uwzględnione ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » wtorek, 5 marca 2019, 20:26

Oldboy pisze: wtorek, 5 marca 2019, 19:38 A Binance w "others"? :roll:
Wystartowali w drugiej połowie 2017 roku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » wtorek, 5 marca 2019, 20:31

Fraktale :D

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 5 marca 2019, 20:43

@anagamidev To nie jest absolutnie żaden fraktal, nawet jeśli cena tak pójdzie. To jest szukanie na siłę. :)
Ostatnio zmieniony wtorek, 5 marca 2019, 21:55 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 14 lutego 2019
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Szczotek » wtorek, 5 marca 2019, 20:58

Ja już się rozladowaniem. Wolę ugrać 5-10% niż liczyc na miliony i załapać ostatni wodospad :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 83
Rejestracja: 29 kwietnia 2017
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Gromix » wtorek, 5 marca 2019, 21:27

Kryptoislife_ pisze: wtorek, 5 marca 2019, 17:14Narysowałeś sobie tą linię jak chcesz nie zachowując żadnych zasad, w jednym miejscu lecisz od knota w ogóle pomijasz fakt, że jakieś 2 miesiące cena była poniżej tej linii, a potem jak się zaczynają wzrosty to już nie prowadzisz sobie tej kreseczki po knotach tylko po body... czyli narysowałeś sobie po prostu to co chcesz widzieć...

Faktycznie, nie wykreśliłem tego wystarczająco precyzyjnie. Biorąc pod uwagę średnią kroczącą z wolumenu mamy systematyczny i powolny wzrost licząc od wystartowania kontraktów terminowych. Dodatkowo ostatnie zakupowe słupki wolumenowe są znacznie wyższe od tych sprzedażowych.
Tak jak pisałem wcześniej, to prawda, że finalnie wolumen na kontraktach terminowach nijak się ma do wielkości całego wolumenu BTC, jednak tutaj wypatruje szczególnego rodzaju inwestorów typu banki i inne instytucje.

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » wtorek, 5 marca 2019, 21:34

Wiecie co, chyba powinienem zacząć tego posta od stwierdzenia "jestem debilem". Tak się uparłem na jakieś trójkąty zniżkujące, że nie zwróciłem uwagi na najbardziej podstawową i istotną rzecz jaką jest linia trendu i zepsułem sobie tym wczoraj cały obraz sytuacji. A jeszcze @bitloterios mi pisał, że może jednak w drugą stronę ten bart którego wrzucałem. Masakra.. ale w każdym bądź razie dzięki, że to zasugerowałeś :)

Chciałem się trochę poużalać bo jak uwierzyłem dzisiaj we wzrosty i w to, że można było coś zarobić to tak bujało, że bałem się wejść(można by było oczywiście zmniejszyć dźwignię itd ale odsyłam do pierwszego zdania). Dodatkowo bardzo nie lubię jak mnie ominie taki wzrościk na kilka procent i mam teraz ból tego no... pleców :mrgreen:
Ogólnie jeszcze nie jestem na siebie jakoś mega zły bo jednak głównie patrzę na kurs Bitfinexa a tu mieliśmy bardziej wyraźne fejkowe przebicie linii trendu niż np. miało to miejsce na Bitmexie ale jak wspomniałem nie lubię czegoś przegapić :cry:

Od 8 lutego jesteśmy w trendzie wzrostowym i na razie jeszcze się to nie zmieniło. Pierwotna linia trendu okazała się zbyt stroma przez co pojawiła się korekta i wróciliśmy do wolniejszego tempa wzrostów. Wydaje mi się, że pojawienie się dzisiaj impulsu wzrostowego jasno wskazuje na kontynuacje trendu.

Spadki na Bitfinexie zatrzymał wczoraj opór dolnej krawędzi kanału spadkowego
Spoiler:
oraz opór MA75 w połączeniu ze strefą podaży o której pisał @akos.




Z kolei ta sama średnia na interwale H4 przyczyniła się obecnie do zatrzymania impulsu wzrostowego, jak również dolna krawędź trójkąta z którego kurs wypadł wcześniej a także opory lokalnych szczytów.



Ogólnie nie jestem elliottowcem, ale spróbowałem sił z oznaczeniem obecnego trendu jak coś jest źle to dajcie znać. Taki widzę scenariusz na teraz:



lub mniejszy zasięg



I na koniec już zwinięty bigpicture jak by ktoś potrzebował zerknąć na kreski long. Przy okazji dzięki @jpktraders za zwrócenie uwagi na istnienie czerwonej LT.
Spoiler:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » wtorek, 5 marca 2019, 22:03

@Drobniak
To już chyba wiesz co miałem na myśli ;)
bitloteiros pisze: poniedziałek, 4 marca 2019, 21:58A co jeśli Twoja niebieska wstawka powinna być na odwrót?
Spoiler:
Obrazek

Obrazek
Mam nadzieję że posłuchałeś wujka bitloteirosa i nie shortowałeś wsparcia na ~3700

Dodano po 10 minutach 10 sekundach:
Drobniak pisze: wtorek, 5 marca 2019, 21:34Dodatkowo bardzo nie lubię jak mnie ominie taki wzrościk na kilka procent i mam teraz ból tego no... pleców
Czy straciłeś hajs przez to że nie otworzyłeś pozycji? Nie? To w czym problem. Rynek się nigdzie nie wybiera. Skup się na tym co jest a nie co by było. Równie dobrze możesz żałować że nie obkupiłeś się w BTC za kredyty w 2015r a jeśli jeszcze byś je wszystkie zamienił na ETH (1500ETH/1BTC). Ło żesz kurłłła :mrgreen:
A w ogóle to rysujesz za dużo skośnych linii i prawie w ogóle poziomych wsparć/oporów. Trading ewoluuje. Diagonale odchodzą do lamusa. Teraz trendy są OB (orderblock), LP (liquidity pool), SFP (swing failure pattern), POC (point of control) i wszelkiego rodzaju "open" (monday open, daily, weekly, monthly i yearly) ;)
Ostatnio zmieniony wtorek, 5 marca 2019, 22:12 przez bitloteiros, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 5 marca 2019, 22:08

3D dzisiaj zamykamy, jeśli nic się nie popsuje to wyrysuje nam się dobra podstawa pod dalsze wzrosty.



Ostatnio dosyć często występująca na DAXie:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » wtorek, 5 marca 2019, 22:27

@bitloteiros w tym problem, że rynek się nigdzie nie wybiera ale ja potrzebuje jak najszybciej zrobić kilkaset % do przodu, do tego jeszcze trochę charakter wpływa na to, że jak mnie coś ominie to się irytuje bo bywam niecierpliwy :D
Co do poziomych oporów/wsparć spróbuje się do edukować, generalnie mniej zwracam na nie uwagę, zawsze jak je zaczynałem rysować to robił się burdel na wykresie i mi to przeszkadzało. Np. jak @Bitjanusz wrzuca wykresy to się zastanawiam jak on się odnajduje, zawsze taka dyskoteka wszystkiego u niego :D

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: xtraderx » wtorek, 5 marca 2019, 23:06

@Drobniak na tym rynku cierpliwość daje duzo, a takie wachania nastrojów, żale, emocje staraj się wyłączyć, bo sprawiają tylko że to co widzisz jest kompletnie zamglone.

P.s. nie ma czegoś takiego jak "w każdym bądź razie", poprawna forma to "w każdym razie"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » wtorek, 5 marca 2019, 23:09

xtraderx pisze: wtorek, 5 marca 2019, 23:06wachania nastrojów
Nie ma czegoś takiego :D

### edited: 2019-03-05 23:31 ###
@mudol Nie mam, nie jestem zbyt inteligentny, do tego biednym gołodupcem, wszystko pakuję w kryptowaluty, mam sporo Bitcoinów, ale to są wirtualne pieniążki, nic niewarte, zmierzające do zera, ale gdzieś tam w kościach czuję, że będzie wkrótce te 100k$ i felerny los się uśmiechnie :D W każdym bądź razie nie lubię jak ktoś się przypierdala o takie pierdoły, a sam sadzi byki :D

### edited: 2019-03-05 23:42 ###
Swoją drogą na 1d możliwy bullish engulfing, ale trzeba zamknąć świecę powyżej 3888 :D


### edited: 2019-03-05 23:59 ###
Nie tylko anagamidev akumuluje, CEO twitter kupuje co tydzień za 10k$ bitcoiny :D Trzeba pamiętać, że 100k$ soon będzie milie widziane dopiero jak już będziemy na 30k-50k$. Wykres to nie są dwa punkty na wykresie - ekstremum i minimum, ale to jest krzywa rozciągnięta w czasie. Zwykle przy dołkach jest duże rozciągłe nudne wypłaszczenie jeśli spojrzy się na cały wykres. Ale kiedy już wykres nabiera rozpędu, a dzieje się dopiero w ostatnim etapie hossy, kiedy to już idzie praktycznie pionowo dopiero wtedy ludzie zdają sobie sprawę, że przespali najlesze czasy na akumulację :D Tak samo jak CDPROJEKT był po 20PLN to też nikt się nie interesował, a dopiero ludziska się rzuciły jak już przebił 100PLN :D Tak naprawdę teraz są najlepsze czasy na uśrednianie i akumulację :D Ryzyko straty bliskie zera :D Trzeba kupować ile wlezie, a później zebrać wielki żniwo :D BTC to najlepszy na świecie hedge inflacyjny :D Z naszej perspektywy inflacja jest fajna, bo dzięki niej BTC będzie wart setki tysięcy, miliony :D Powiedzcie wszystkim swoim znajomkom, którzych los leży Wam na sercu, żeby zaczęli kupować jeśli chcieli wejść w BTC i kryptowaluty, ale czekali aż bańka pęknie :D Bańka pękła, więc teraz już co najwyżej może urosnąć kolejna :D A kolejna powinna być rzędy wielkości większa od poprzedniej :D 100k$ to takie bezpieczne minimum :D A wrze jest nawet 500k-1M$ za dwa do czterech lat :D Czas płynie szybko :D Teraz stoimy przed kolejną życiową szansą, jesteśmy w momencie największej finansowej okazji, kryptowaluty to rewolucja i przyszłość globalnego pieniądza i przesyłu wartości, jesteśmy dopiero gdzieś na początku, to nadal jest dla większości ludzi tylko ciekawostka przyrodnicza, ale oni znowu jak zobaczą magiczne wzrosty będą kupować na potęgę i znowu spompują kurs do księżyca :D Tak więc jeśli ktoś wierzy w nowe ATH to lepiej niech się zakumuluje i weźmie udział w kolejnej rundzie pompowania, przejadu rollercoaster'em bitcoinowym :D Najlepiej właśnie traktować to jako taką przejażdżkę ze stromymi i zapierającymi dech odcinkami :D Im niżej spada tym poźniej mocniej wybija :D Buy low sell high, a długoterminowo jesteśmy super low :D
https://www.newsbtc.com/2019/03/05/bitc ... ccumulate/

### edited: 2019-03-06 00:27 ###
Dla przypomnienia :D
Spoiler:
viewtopic.php?f=27&t=18294&p=396630#p396630
Ostatnio zmieniony środa, 6 marca 2019, 00:28 przez anagamidev, łącznie zmieniany 9 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 5 marca 2019, 23:13

@anagamidev żony nie masz? 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » wtorek, 5 marca 2019, 23:32

Warren Buffett i Bill Gates vs Jack Dorsey i Elon Musk ;)
https://www.newsbtc.com/2019/03/05/twit ... k-bullish/

Tldr
Zauważyliście że "weterani/dinozaury" (Buffett, Gates, Dimon, Belfort, Brandt) traktują BTC jako przejściową modę, piramidę itp a "dzieci internetu" z młodym pokoleniem traderów włącznie widzą w nim ogromny potencjał i nośnik wartości w przyszłości - cyfrowe złoto?
"Tatusiu uzbierałem już 5k satoshi, dołożysz mi tysiaka do trzyletniej tesli?" :mrgreen:
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: naciuje, shinya56, Viper_2008 i 38 gości