Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » wtorek, 5 lutego 2019, 21:11

@Wymazywanie, dyskusja z Tobą to zawsze przyjemność, więc skuszę się na jeszcze jednego posta. Zabawne, bo zwracamy uwagę na to samo, lecz odbieramy to już zupełnie inaczej. Ja też zauważam obecność w tym wątku dwóch skrajności, uosabianych przez osobliwego_nicka i anagamideva. Odwrotnie do Ciebie uważam, że osobliwy_nick jest tu bardziej potrzebny. Przy wszystkich swoich potknięciach argumentacyjnych wywołuje jednak burzę, która obnaża mizerne lub życzeniowe kontrargumenty adwersarzy.

Podzielam Twoje zarzuty pod jego adresem, sam to zresztą wyraźnie w swoim poście napisałem. Bagatelizuję je, ponieważ najważniejsze dla mnie jest to, co napisałem wyżej. Nie mam zamiaru tu robić za czyjegoś adwokata, ale jesteś też zbyt surowy, bo osobliwy_nick samokrytykę swoich początków już tu składał; nie pamiętam też, by pozował na mistrza spekulacji. Jesteś też wyraźnie uprzedzony, bo kiedy Twój odwieczny forumowy wróg amneziahaze domagał się dowodów skuteczności, odpisywałeś raczej w tonie: świetny analityk może być marnym graczem. osobliwy_nick nie może teraz liczyć na taką przychylność, a wszystkie wpadki zostają użyte przeciwko niemu.

A anagamideva można z powodzeniem zastąpić botem, który do każdej strony tego wątku dopisze posta o treści:
Warto ustawić zlecenia kupna BTC na poziomach $3,000, $1,500, $700, $300, $100, $50, $20, $10, $5, $2, $1. Pamiętajmy, że kupując za $1, ostatecznie zyskamy $999,999 na sztuce. $1kk soon! Never sell lower than you buy, buy more, average!
Mało kto zauważy różnicę. Nie mam nic do niego osobiście, wręcz odwrotnie, życzę mu jak najlepiej i mam wielką nadzieję, że zachował odrobinę przytomności umysłu i część swoich zysków zamienił w ciągu ostatniego półtora roku na fiaty.

osobliwy_nick pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 18:53Zastanawia mnie przede wszystkim, czy tak jak Kiyosaki nie dorobił się przypadkiem na książkach, a nie na prawdziwym rynku.
Przejrzyj Diary of a Professional Commodity Trader Brandta. Jest to dziennik transakcji, tym cenniejszy, że uczciwy (jeśli ufamy autorowi), bez pomijania nieudanych i stratnych. Wartością książki nie są oczywiście transakcje jako takie, lecz wszystko to, co zawierają towarzyszące im omówienia. Wyniki funduszu Brandta Factor LLC przedstawione w książce są imponujące, średniorocznie prawie 70%, w tym 95% w 2007 roku i niemal 60% w 2008. (Łyżka dziegciu to jednak brak szczegółowych raportów z ostatnich dziesięciu lat na jego stronie oraz zauważalny spadek formy, aktualnie 41.6% średniorocznie, co przy nieznanych wynikach ostatnich lat może budzić pewien niepokój.)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » wtorek, 5 lutego 2019, 21:17

@fusywszklanejkuli śmiej się, śmiej. Ale niestety tak to wygląda, nie da się idealnie wstrzelić w dołek, jest bardzo trudne, poza tym nie jesteśmy sami na rynku. @socjolog2008 czeka na 500$, ale pytanie czy będzie sprzedawał BTC na 1k$, żeby odkupić 2x więcej :D Zresztą pokazywałem wiele przykładów z różnych rynków, że właśni kupowanie nawet na pałę po tak dużych spadkach rzędu 80-90% w dłuższym terminie daje zarobić tysiące procent. I właśnie zainwestowanie takiego tysiączka PLN na dołku na długi termin może dać 10-100kPLN. I własnie to, że motłoch wyprzedaje się w panice na coraz to niższych cenach powoduje tylko, że grubasy, które doskonale wiedzą co w trawie piszczy, którzy mają mnóstwo kapitału skupują na tych niskich poziomach i później sprzedają Januszom na silnym trendzie wzrostowym, którzy kupują na long term. Nie! Na long term kupuje się właśnie w takich momentach jak teraz :D Wtedy kiedy grozi wizja spadku do 0, bo zaczynają się włączać emocje i irracjonalne myślenie przez co ludzie są gotowi oddać aktywo za bezcen, bez żadnych uzasadnionych powodów. To jest tak jak z człowiekiem na pustyni, który nie pił od wielu dni, jest na skraju wyczerpania, grozi mu śmierć, ale odda sztabkę złota za litr wody byle przeżyć, inaczej ta sztabka złota mu się już nigdy nie przyda. Tak samo jest teraz z BTC i kryptowalutami :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 156
Rejestracja: 22 października 2018
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: SirJack » wtorek, 5 lutego 2019, 21:23


Początkujący
Posty: 103
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 76
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Homer691888 » wtorek, 5 lutego 2019, 21:30

Ciekawy artykuł na temat usredniania vs polowanie na dołek,
https://ofdollarsanddata.com/even-god-c ... averaging/
jak widać strategia anagamideva nie jest pozbawiona sensu (no chyba że to rzeczywiście koniec BTC) , poza tym jak nie lubić jego postów, są jak kubek herbaty na mrozie dla hodlerow :)

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wloczykij78 » wtorek, 5 lutego 2019, 21:36

Kurde, czytając nieraz dyskusje w tym wątku mam wrażenie że jestem w jakiejś wielkiej piaskownicy, w której kilku gówniarzy kłóci się o to kto ma większą f..., tfu, łopatkę :-D

Na wykresie nudy, a forum rozgrzane do czerwoności :-)

@Homer691888 , jak herbata, to tylko z rumem :-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 5 lutego 2019, 21:37

@anagamidev skoro mnie już przywołujesz..Dla mnie rynek crypto w tej chwili to odskocznia pomiędzy piątek 22:00-niedziela 23:00. Normalnie jestem na walutach. Ja Bogu dziękuję że się dowiedziałem o BTC w 2015, kupiłem, sprzedałem, mogłem więcej zarobić ale za wcześnie shortowałem. Z perspektywy czasu, jak ktoś poczyta moje posty Tetherowa bańka stulecia jednak na shortowaniu dała zarobić. Spadło z 20k do 3k, pomimo że uległem niby ,,podłodze'' 6k tuż po zamknięciu shorta z 8k-6k i tak czyni wyniki ,w mojej subiektywnej ocenie za dobre(wcześniej też shortowałem, po to jest archiwum, komuś się chce znajdzie).Można żyć tygodniami bez BTC. Teraz Pit 8C składam za 2018, większość czasu spędzone na Forexach w 2018. Shortuje funta, tu moja pozycja z dzisiaj. Dziękuję za uwagę, wrócę w piątek po 22:00. Te śrubki co są w crypto do shortowania(pomijając LCC bo chce mieć BTC ale nie je kupować na razie) czyni mnie graczem obok tego rynku. Wszystkim życzę powodzenia i sukcesów, w końcu zarobione dudki inwestujemy w naszej ojczyźnie, czyniąc ją silniejszą, lepszą, bardziej znaczącą na arenie międzynarodowej. Mamy się wszyscy bogacić, Polacy :

INTERESUJE was Technologia - kupcie tanią jak barszcz koparkę i spróbujcie temat poznać i innej strony, niż tylko DT spekulanci :mrgreen:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » wtorek, 5 lutego 2019, 22:38

Wymazywanie pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 19:08Udzielanie porad inwestycyjnych bez określonych pozwoleń podchodzi chyba pod paragrafy a z Twoimi stratami na giełdzie, to jakby człowiek po podstawówce pouczał doktorów w sprawie habilitacji i potem profesury.
Gdybyś przeczytał to co podlinkowałeś, to byś wiedział, że mnie to nie dotyczy. Ciebie też nie, możesz spać spokojnie. Nie wsadzą Cię za setki Twoich porad na tym forum, ani za to, co Ci ostatnio wypomniał tu jeden użytkownik.

W ogóle wszyscy możecie tu spać spokojnie, bo to, że nie nazywacie swoich postów poradami inwestycyjnymi, to wcale nie znaczy, że nimi nie są - bo w istocie są. A, że nie macie odwagi cywilnej, by podpisać się pod nimi, jako pod poradami i sugerujecie, że to tzw. analizy, Wasze prywatne spojrzenie, ale broń boże nic nie sugerujecie - Wasza sprawa. W ostatnim zminusowanym na maksa poście nie zrobiłem niczego, co nie miałoby miejsca od powstania tego wątku. Po prostu podpisałem go adekwatnie.
Wymazywanie pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 19:08Tak ogólnie zapytam - Ty jesteś normalny? Na giełdzie gówno zarobiłeś a tylko traciłeś i tracisz dalej i masz czelność doradzać?
Nie tracę dalej. A przyczyny mojej ostatniej straty opisałem dosyć szczegółowo i były dosyć zewnętrzne - za późno doszedłem do komputera. Nie mogę sobie nic tutaj zarzucić w sprawie MM, strategii, czy psychologii. Po prostu zagapiłem się w pracy (jak to w pracy miałem też innej obowiązki).
Wymazywanie pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 19:08Jeśli nie rozumiesz czym jest BTC przeczytaj kilka zdań Whitepaper.
Znowu ten sam, stały argument - nie rozumiecie bitcoina idioci.
Wymazywanie pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 19:31Wygląda to na wyrównaną sytuacje, więc nie ma sensu opowiadać się ściśle na górą czy dołem. Nic nie doradzę, bo nie wiem. Od doradzania jest inny użytkownik.
A czy ja napisałem, że coś wiem? Napisałem jak zagrać, właśnie w warunkach niepewności, z tendencją ku dalszym spadkom.
Wymazywanie pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 19:31Co prawda NIC nie zarabia ale TRACI, ale pewnie ma papiry od KNFu, że może doradzać bo rozgryzł oszukańczy rynek i ma spore dohświadhczenie, a pracami Bhulskowskiego podciera sobie tyłek, bo to bzdury i on wie lhepiejh.
A ile Bulkowski spędził czasu nad wykresami bitcoina? Zresztą, kontynuując wątek, czy analiza techniczna działa:

Manipulacja jest sztuką reklamy, której nośnikiem jest tablica notowań. Przebieg kursu powinien opowiadać taką historię, jaką manipulator chciałby przekazać obserwatorom. Im prawdziwiej ona brzmi, tym bardziej będzie przekonująca, a im bardziej będzie przekonująca, tym lepiej wyjdzie na niej ten, kto ją opowiedział. - J. Livermore. Rozmaite, znane i łatwe do zidentyfikowania formacje są jak takie reklamy na neonach - "tanio", które wystawił rynek, nic więcej.
Ostatnio zmieniony środa, 6 lutego 2019, 01:50 przez osobliwy_nick, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » wtorek, 5 lutego 2019, 23:25

@fusywszklanejkuli Jeszcze chciałbym przypomnieć naszą rozmowę, wybacz, że tak publicznie :D
Spoiler:
Spoiler:
Jeszcze a propos kupowania na dużych spadkach i uśredniania. Liczą się fakty, a fakty są następujęce: kupowanie BTC po każdym spadku o 80% do dnia dzisiejszego dałoby zyski rzędu kilkuset tysięcy dolarów, dokładnie nie chce mi się liczyć :D W zasadzie odradzanie komuś trzymania BTC na dłuższy termin jest doradzaniem na niekorzyść, ponieważ podowoduje straty. Oczywiście w każdym momencie może się to zmienić. Jednak twierdzenie teraz inaczej to bycie oderwanym od rzeczywistości i faktów :D Uważajcie na wujków dobra rada, każdy powinien szlifować własną strategię. Przecież polecanie kupowania BTC może mieć dwojaki charakter. Jestem na shorcie, więc chcę jak największa pozycję, jestem na longu chcę nagonić dodatkowy kapitał, więc tak czy siak nie da się powiedzieć czy ktoś właściwie nagania :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » wtorek, 5 lutego 2019, 23:36

@anagamidev, pamiętam tę rozmowę i nie mam sobie nic do zarzucenia. Czy mam rozumieć, że masz mi za złe, że doradzałem Ci realizację części zysków, dzięki którym byłeś ustawiony do końca życia lub co najmniej na kilkanaście czy kilkadziesiąt lat?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » wtorek, 5 lutego 2019, 23:37

@fusywszklanejkuli czemu zakładasz, że mam teraz mniej niż gdybym wtedy sprzedał :D W zasadzie jesteśmy na podobnej cenie, a Bitków dwa razy więcej ponad :D Naprawdę nie wymyślam sobie, tylko faktycznie długoterminowe inwestowanie ma sens, nawet jeśli BTC ma uspaść i ostatecznie nic nie zarobię :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 5 lutego 2019, 23:40

Wspomnicie moje słowa - za parę lat @anagamidev będzie najbardziej cytowanym posterem przez nowicjuszy. -85% od ATH, wszyscy mówią o długiej bessie, dosłownie każdy uważa, że dołek przed nami, obrażony_nick ma swoje 5 minut i wśród tego depresyjnego stanu jest jeden kwiatek, jedna wiązka światła, która nie gaśnie nawet po największych czerwonych wodospadach czy nudnym boczniakowaniu. Na dzień dzisiejszy pewnie większość z was uważa za głupie wchodzić po tych cenach na longa jeśli faktycznie zobaczymy 1-2k, ale jeśli czeka nas jeszcze jedna bańka to z perspektywy człowieka, któremu pierwszy razy na horyzoncie Bitcoin pojawi się stojąc po cenie 100k+ takie przekomarzanie się o kupno Btc po 3k czy 2k będzie jak przekomarzanie się o wyższości lodów truskawkowych nad waniliowymi.

/OT

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 6 lutego 2019, 00:10

Pleasek89 pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 23:40Na dzień dzisiejszy pewnie większość z was uważa za głupie wchodzić po tych cenach na longa jeśli faktycznie zobaczymy 1-2k


Nie, to nie jest głupie. Przed chwilą napisałem o tym post, nad którym sporo myślałem:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=554005#p554005

PS. Gdybym był kursem, to jutro bym się przeciągnął, uznał, że dość nudów i rozpocząłbym wspinaczkę na 4-tysięcznik, rysując ładną "Ewę" ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » środa, 6 lutego 2019, 00:29

@anagamidev, Twoje myślenie cały czas jest skażone aksjomatem, że cena ustanowi nowe rekordy.

Ja dopuszczam zarówno możliwość, że masz rację, jak i że jej nie masz. Wolałbym i bardzo chciałbym, żebyś miał, bo moje Bitcoiny są cały czas zamknięte w pancernym sejfie syndyka MtGoxa, a otwarcie sejfu odraczane w nieskończoność.

Główna różnica między nami jest taka: dla Ciebie najlepsza pora na kupno jest zawsze, a dla mnie dopiero wtedy, kiedy będą oznaki narodzin nowej hossy, nawet jeśli te oznaki będą widoczne dopiero 100-200% od dołka bessy. Te rozważania oczywiście dotyczą kapitału, na którego stratę nie możemy sobie pozwolić i dlatego musimy stosować stop-lossy.

Jeśli ktoś natomiast jest gotowy zaryzykować całość zainwestowanej kwoty, wtedy nie ma dla niego większego znaczenia moment kupna, bo i tak nie planuje sprzedaży ze stratą. Wtedy rzeczywiście godnymi uwagi strategiami są DCA lub VCA. Trzeba tu dopowiedzieć jedną istotną rzecz. Na normalnych rynkach strategie DCA i VCA są mało interesujące: nie pobijemy rynku i nie mamy szans na znaczące powiększenie kapitału, a już tym bardziej na zdobycie majątku. W przypadku dotychczasowej skali wzrostów na krypto było inaczej. Jaka jest szansa, że dalej będzie inaczej? Wiem jedynie, co odpowie anagamidev.

anagamidev pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 23:37czemu zakładasz, że mam teraz mniej niż gdybym wtedy sprzedał
Po pierwsze nie zakładam, nie wiem skąd wziąłeś to przypuszczenie, po drugie, to nie ma nic do rzeczy, a po trzecie, usilnie próbowałem Ci uświadomić, że jesteś wybrańcem losu i żebyś nie zmarnował tego, co los Ci podarował (nie umniejszając Twoim umiejętnościom dostrzeżenia okazji życia), bo takie szczęście zdarza się bardzo nielicznym.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 6 lutego 2019, 00:47

Uff przebrnalem przez ten spam osobowosci :D

@fusywszklanejkuli
Witaj po przerwie (?) :)
-------------------------------------------------------------
Problem w Waszych rozumowaniach jest taki, że btc ma fundamentalne/At/emocjonalne powody by rosnąć (nawet i 100K), natomiast nie ma powodów (lub są,ale o nich nie wiem?)aby zszedł do 0 (słownie; ZERA). Wykres pokazuje pewną cykliczność i nawet jeśli teraz nie wypali to =/= że btc będzie ZEREM (lub bliskim zera).

ps. tak analogicznie złoto nie jest środkiem płatniczym. Bułek za złoto w sklepie nie kupię (btc ma tutaj przewagę technologiczną) - Na fiat tak czy siak trzeba przejść, wymiana złoto np platynę jest WYMIANĄ (też przedtem musi zaistnieć transakcja kupna złota przez fiaty).

ps 2. osoby co twierdzą, że btc będzie po 1$ albo 0..to nie rozumiem sensu siedzenia na tym forum i w ogóle interesowaniem sie rynkiem jakim są kryptowaluty.

ps 3. max do 14go będziemy testować imo 3900-4000 :)

Dobranoc.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » środa, 6 lutego 2019, 02:09

anagamidev pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 20:33Dzisiaj nagle oświeciło Cię, że należy grać z trendem.
Przecież ja nie opowiadam się za graniem ze spadkami dalej. Sytuacja jest wyrównana i niepewna, przy czym doszukuje się od dawna zakończenia spadków i to też w miarę "wychodzi" mi z różnych kombinacji z wykresem jakie robiłem i tu opisywałem (analiza świec 1w w por. do 2014/2015, analiza % spadku oraz proporcji spadków od ATH - wychodzi teraz identyczna jak poprzednio, tzn. bardzo blisko średniego % spadku dwóch ostatnich baniek, męczyłem o tym na forum dużo, pewnie czytałeś). Oczywiście te podobieństwa i "prawidłowości" nie są wiążące. Ale ogólnie upatruję zmiany trendu i pod to próbuję grać, ale jak będzie nie wiem.

Odnośnie ostrożności na bańce - TAK, to był mój błąd, o czym pisałem wiele razy. To jest błąd, który może bardzo ograniczyć zyski, nie wpędzi jednak w straty jak robi uśrednianie automatycznie w downtrendzie, ponieważ szortowanie bańki też nieraz krytykowałem, bo wiem jak łatwo traci się wtedy kasę. To, co pisze fusy... o Tobie to prawda, można by napisać bota, który by klepał większość Twoich tekstów o uśrednianiu i wielkich cenach. W długim terminie możesz mieć rację. Ale będąc na pustyni, wesołe krzyczenie, że kiedyś przecież spadnie deszcz, niekoniecznie jest potrzebne i na pewno nie jest przewidywaniem przyszłości.

Też czekam na deszcz jak Ty, ale nie widzę potrzeby spędzania życia zapewniając innych przez Internet, że ten deszcz spadnie. Ty robisz to tak często i regularnie, że uważam, że robisz to dla siebie, by było Ci przyjemniej bagholdować w międzyczasie. Dlatego nazywam to auto-psychoterapią.

@fusywszklanejkuli, Masz sporo racji. Może zbyt energicznie reaguje na pisanie tego człowieka, ale ja bardzo krytycznie podchodzę do połączenia wielkiej pewności siebie z małą wiedzą i brakiem wyników. Nie trawię pewniaczków-cwaniaczków w różnych dziedzinach życia. Co do @amneziahaze masz rację, z nim były różne spory z mojej strony. Nie uważałem, że konieczne jest by każdy przedstawiał historię zysków, by móc tu pisać, a on dochodził do schizów w tym temacie, oczywiście powtarzając po Zaorskim, który gada i mądrze i głupio, zależnie o czym. To, że ktoś, kto traci może mieć wartościowe poglądy o rynku - to zgoda. Ale posty @osobliwy_nick to w większości nie odkrywcze i wartościowe idee, ale zwykłe emocjonalne reakcje na trend, katastroficzne poglądy o rynku a to w tonie takiej pewności, że ciężko by miało to jakąś inną wartość niż wyraz trendu.
osobliwy_nick pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 22:38Nie tracę dalej. A przyczyny mojej ostatniej straty opisałem dosyć szczegółowo i były dosyć zewnętrzne - za późno doszedłem do komputera. Nie mogę sobie nic tutaj zarzucić w sprawie MM, strategii, czy psychologii. Po prostu zagapiłem się w pracy (jak to w pracy miałem też innej obowiązki).
No tak, oczywiście wina nie była Twoja. Zapewne za mało zuchwałości.
osobliwy_nick pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 22:38A ile Bulkowski spędził czasu nad wykresami bitcoina?
Bulkowski to typowy trader rynku akcji z lat 80-90 i późniejszych. On nie dorobił się na BTC i nt BTC może są ze dwie wzmianki na jego stronie. Bulkowski przeszedł na utrzymywanie się tylko z tradingu w wieku 36 lat i robi to od tego czasu bez przerw, pewnie już ze 3 dekady. Nie mam respektu dla ludzi, którzy dewaluują czyjąś ciężką pracę, którą się dzielą z innymi. Opracowywanie szczegółowych danych statystycznych nt wykresów, formacji, świec, wszystkiego, na podstawie tysięcy próbek, to jest ciężka praca.

Przy okazji warto wspomnieć, by nie powtarzać stereotypów jakie np. głosi Zaorski I TSJ tzn. że trader zarabia tylko na rynku. Pisanie książki nie koliduje z zarabianiem na rynku. Nie każdy trader coś piszący ma "syndrom Kyiosakiego", przy czym część książek niestety tak ma.

Od Bulkowskiego mógłbyś się jednej rzeczy nauczyć. Nie analizy, bo Ty przecież tworzysz sam własne zasady analizy (ofc lol); ale skromności. Bulkowski to bardzo skromny człowiek, jasno to widać w jego książkach. Twierdzi, że nie zarobił dużo i mógł znacznie więcej. Czytając Twoje posty nie wiem, czy Bulkowski ma 10% Twojej pewności siebie. Tylko on się z tego utrzymuje już ze 3 dekady a Ty pewnie popierdzielasz na etacie. Pomyśl o tym jak będziesz szedł/jechał do pracy. Warto docenić czyjąś pracę i drogę jaką przeszedł w tak ciężkim zajęciu jak trading czy inwestowanie. Co do tego, co piszesz o tym, że każdy tu udziela porady - to bzdura. Ludzie wymieniają się opiniami i bardzo często zaznaczają, że to nie porady, że pewnie pójdzie odwrotnie, że to tylko czyjeś zdanie itd. Wymiana zdań to nie doradzanie czy rekomendowanie.

Dodano po 14 minutach 50 sekundach:
anagamidev pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 20:33A zachęcam do grania w takich momentach, bo uważam, że to dobry okres do nauki przy minimalnym ryzyku straty na długoterminowym dołku.
Wszystko fajnie, tylko może najpierw przypomnij od jakich cen zachęcasz do kupowania, uśredniania, pogłębiania już istniejących strat, a nawet zachęcania znajomych do kupna czy wzięcia pożyczki (bo i takie tematy miałeś).

Krótka piłka - od jakich cen zachęcasz do uśredniania Liska i BTC? ;)

Ile % w plecy jest kierując się Twoim uśrednianiem? -80%? -90%?

Szkodliwość ostrożności na bańce w por. z tym, do czego zachęcasz jest żadna. Ograniczy zyski, ale nie wprowadza w straty, co notorycznie proponujesz z uśmiechem na ustach i obrazkiem przyszłej bańki niczym wizja raju w gazetce u świadków Jehowy.

Farmazony o sprzedawaniu mieszkania by kupić za 300$ BTC brzmią jak wieczorynka dla dzieci. Czasem się spełni, czasem nie. Wykres jest oczywisty tylko po lewej stronie. Łatwo sprzedawać mieszkanie by kupić za 300$, gdy jest 3 lata po tej cenie. Podajesz nonsensowne uzasadnienia i przykłady by udowodnić zasadność swojego kupowania i uśredniania strat.

Prawdopodobnie 100% osób, które za Twoją radą by uśredniały Liska jak tylko zacząłeś o tym pisać, z kasy na mieszkanie miałoby może na paletę (lub kilka palet) tektury. To, co doradzasz generuje regularne spore straty, które radzisz pogłębiać jak tylko można finansowo a wizja wspaniałych zysków nie uzasadnia takiego nagabywania na forum, bo nie znasz przyszłości. Zostałeś kompletnie mentalnie w fazie bańki. Wciąganie innych w taka pewność co do powrotu takiego stanu jest bardzo wątpliwe moralnie dla mnie i tyle.
Ostatnio zmieniony środa, 6 lutego 2019, 02:53 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 251
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 146
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: blackraijin » środa, 6 lutego 2019, 02:41

Na Binance przytłaczająca ilość altów na minusie, od -2 do -10%. Btc w miejscu. Co jest powodem? A może to zapowiedź...?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » środa, 6 lutego 2019, 02:49

Homer691888 pisze: wtorek, 5 lutego 2019, 21:30 Ciekawy artykuł na temat usredniania vs polowanie na dołek,
https://ofdollarsanddata.com/even-god-c ... averaging/
jak widać strategia anagamideva nie jest pozbawiona sensu (no chyba że to rzeczywiście koniec BTC) , poza tym jak nie lubić jego postów, są jak kubek herbaty na mrozie dla hodlerow :)
Tylko, że uśrednianie strat to forma przedłużonego polowania na rejon dołka. Ma ona sens tylko z założeniem, że w końcu kupisz część w rejonie dołka. Od kupowanie dołka w 1 transakcji różni się formalnie tylko reakcją na brak posiadania racji. Tzn. uśredniacz strat jest w błędzie, bo kupuje dalej i dalej nie ma racji, bo nie ma wzrostów i nie wychodzi z tego błędu (czyli nie stosuje SL), tylko trwa w błędzie i dopłaca do niego powielając strzelanie do tarczy, do której słabo trafia. Uśrednianie strat bez SL to rezygnowanie z operowania stratą czyli coś dość ryzykownego. Może być skuteczną metodą tylko jeśli ktoś rozpocznie skupowanie odpowiednio nisko i odpowiednio blisko zmiany trendu. W praktyce, czytając fora przy jakich cenach ptaszki zaczynają śpiewać mantrę uśredniania, jasne jest, że jeśli nie stosują SL łatwo wpędzają się w taką % stratę, że jak już nadchodzą jakieś wzrosty, to potrzebują nawet kilkaset % wzrostu, by wyjść na 0. Znacznie bardziej efektywne jest przy tym uśrednianie przy potencjalnym odwróceniu trendu i skupowanie rosnącego, a nie spadającego aktywa. Ja wiem, że mózgi nas, graczy, często działają tak, że człowiek myśli "niska cena! warto dokupić! mam taniej!" ale jest to często złe podejście, bo w spekulacji tanio/drogo to wątpliwe kategorie oceny aktywa (zwłaszcza na tak dynamicznym rynku jak crypto nieposiadającym możliwości klasycznej wyceny wartości fundamentalanej jak spółki i tradycyjne scentralizowane biznesy produkujące coś materialnego). Znacznie lepszą kategorią niż tanio/drogo w spekulacji jest rosnące/spadające, czyli potencjał trendu.

Polecam poczytać wątek Liska na kilka miesięcy wstecz. Cały czas było przecież tanio lub taniej. Uśredniacze wpadają sami w swoja amatorską pułapkę (też w nią nieraz wpadam) i zamiast tanio! połączone z powielaniem notorycznie błędnej decyzji, zrobiliby ogromną robotę swojemu portfelowi jakby skupili się na potencjałach trendu, ruchu i odpowiednim cięciu złych decyzji. Jak trend kiedyś się odwróci, każdy kto by kupował rosnące aktywo ścinając po drodze złe decyzje, zrobi kilkadziesiąt do kilkuset % zysków w czasie jak większość uśredniaczy strat ledwo wyjdzie na 0 lub wyjdzie np. na -20 czy -30% (co przy skupowaniu Liska od kilku dolców i uśrednianiu go dalej i tak będzie sukcesem). W tym czasie ktoś, kto nie gridował, ale piramidował zrobi ładne zyski.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » środa, 6 lutego 2019, 02:51

@Wymazywanie zachęcałem do kupowania na cenach 6k-6666$. To była moja strefa akumulacyjna. Można było kilka razy sprzedać dużo wyżej, uśredniona cena poniżej 0, czyli zysk, plus BTC za pazuchą. Wydawało się, że kapitalizacja 100kkk$ na BTC to minimum. Jednak spadło poniżej i należało to przyjąć do wiadomości. Zresztą ile mam Ci tłuc to do łba, bo serio żyjesz w swoim świecie, że uśrednianie to właśnie dla mnie pozostawanie na rynku niezależnie czy bessa czy hossa i granie jakkolwiek. Bo bessa może jeszcze potrwać z kilka lat przy jakimś pesymistycznym scenariuszu, więc szkoda marnować czasu na siedzienie na dupie. A uśrednianie to nie jest grid, że skupujemy aż do wyczerpania kapitału, tylko właśnie skupowania co jakiś czas, według jakiejś strategii, uśredniania na każdej możliwej górce, czy po prostu granie shortów/longów jak kto woli :D Bessa właśnie uczy żeby brać małe procenty, a nie napalać się na jakieś mega hiper wzrosty, chociaż właśnie na altach są wybcia po kilka/kilknaście procent, ale żeby na nich grać trzeba mieć BTC! :D
Serio szukasz dziury w całym. To, że sobie żartuję i piszę, że pora sprzedać mieszkanie to nie znaczy, że trzeba łykać to jak jakiś pelikan. Ile Ty masz lat? Myślisz, że ktoś mnie posłuchał, widziałeś, żeby wzrosły wolumeny, w zasadzie wystarczyłoby, żeby tak 10 osób zrobiło i już na BitBay mielibyśmi świece do 20k-30kPLN przy takiej płynności :D Poza tym podpierałem się twitterm CEO binance, który właśnie ponoć sprzedawał mieszkanie, żeby kupić BTC na 400$ i mówił sam, że to nie był dołek. Ale dzisiaj gość śmieje się. I pisałem tego typu rzeczy głównie w swiom wątku, w hydeparku, więc chyba naturalnie należy podchodzić do moich predykcji z dystansem :D
Twierdząc, że na BTC już nie będzie wzrostów, porównujesz Bitcoin'a z jakimś DasCoin'em. Bo przecież BTC spadnie do zera, zniknie z giełd i okaże się scamem. Zresztą pisałem kilka postów wcześniej i argumentowałem, że po takich spadkach to tylko kupować na long term, bo raz, że na long term kupujesz na każdej cenie i tak zazwyczaj, a dwa nic Cię nie kosztuje nawet jak spadnie do 0 na chwilę, to tracisz jedynie na papierze. Bo kiedy odbije już chociażby do 4k$ i cena utrzyma się tam dłużej to już jesteś na zysku i w komfortowej sytuacji.
Zresztą jak się okazuje dużo osób niby straszy jak BTC mocno rośnie, że bańka, a później się okazuje, że HODL'ują duże ilośći BTC i sprzedają na 10k$ tak ja prezes. Więc nie wiem czy takim osobom wierzyć, czy po prostu wprowadzają ludzi w błąd, bo sami chcą zarobić. Może Ty też chcesz skupić spore ilosci BTC np. na BitBay czy postawić jakiegoś longa na Bitmarket i naganiasz ludzi, żeby sprzedawali i wypełniali Twoje bidy o wartościach szcześcio czy tam siedmiocyfrowych, a na tych giełdach jest niska kapitalizacja i trudno kupić na raz kilkadziesiąt BTC :D #szachmat Więc jak dla mnie jesteś typowym ściemniaczem i naganiaczem :D Ale nie chcę Cię tak nazywać, bo każdy robi to co uważa i powinien ryzykować tyle kapitału ile jest w stanie stracić :D Ja wiem, że teraz nie chcesz wejsć all-in, bo BTC może jeszcze spaść o kolejne 50% i jak Twoje BTC nagle stracą na wartości bo będzie Cię piekła dupa, ale nic to, że później będzie mógł sobie sprzedać na 100k$. Szkoda, że na 4h nie zbieracie okazji, bo tam też można było ugrać w ostatnim czasie spokojnie ze kilkadziesiąt/kilkaset procent :D A namawianei do uciekania z rynku to samospełniajaca się przepowiednia i Janusze uciekają, a grubasy takie jak Ty wpełniają bidy. A później sprzedają na wysokich cenach i nagle stają się obrońcami, a sami golą Januszy równo z trawą, do białej kości. Rozumiem, że Ty prowadzisz fundusz i oddajesz zyski na rzecz pokrzywdznych trader'ów. Bądźmy poważni. Ja traktuję BTC jako inwestycję longterm i zakładałem, że tutaj na forum BTC sympatycy tej technologii też mają takie podejście. I nie szukam tutaj zwady, tylko liczyłem, że czegoś się nauczę od lepszych, ale tutaj sami wszystko wiedzący. To w średniowieczu ludzie ze sobą walczyli i było jak było. Ty dla mnie reprezentujesz takie właśnie umysłowe średniowiecze i zmykasz się na wszelką inność. A własnie świat zaczął się rozwijać i iść do przodu jak ludzie zaczęli współpracować, pomgać sobie i rywalizować zgodnie z zasadmi między sobą. Dla mnie jesteś twardogłowym człowiekiem, który nie potrafi przyjąć do widomości odmiennego podejścia. Ważne, że do przodu i tyle :D I nie chce mi się z Tobą toczyć jałowych pojedynków słownych, bo wg. mnie sprowadzasz innych na manowce. Sukces w inwestycji na BTC to będzie nawet +10% za 10 lat i basta :D 288k$ soon :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » środa, 6 lutego 2019, 03:16

anagamidev pisze: środa, 6 lutego 2019, 02:51Twierdząc, że na BTC już nie będzie wzrostów
Przecież nigdzie tak nie twierdzę. Zacytuj gdzie lub przyznaj, że nie piszesz prawdy.

Twierdzę, że na BTC będą i wzrosty i spadki. :) Również bańka niewykluczona (ale szybka bańka by mnie miło zaskoczyła). Również spadki większe niż mieliśmy na poprzednich by mnie zaskoczyły, ale je dopuszczam.
anagamidev pisze: środa, 6 lutego 2019, 02:51Ja wiem, że teraz nie chcesz wejsć all-in, bo BTC może jeszcze spaść o kolejne 50% i jak Twoje BTC nagle stracą na wartości bo będzie Cię piekła dupa, ale nic to, że później będzie mógł sobie sprzedać na 100k$.
Przecież ja nie piszę nic czy mam czy nie mam, to skąd takie teksty? :) Ja gram głównie all-in i teraz akurat mam crypto nie fiaty. -50% i pieczenie dupy? Stary, ja na -20% z all in już mało co reaguje, przecież na tym rynku, zwłaszcza w 2018, dla alciarzy, to było cholernie proste wejść w relatywnie dobrym momencie wykresu i nazajutrz widzieć duży -%. To dotyczy również mnie, ja to znam bardzo dobrze. Doskonale znam duże straty i duże zyski. W 2018 był pierwszy rok, w którym wygenerowałem więcej strat niż zysków. Zrobiłem -270,000 w 2018 i w sumie cieszę się, że tylko tyle patrząc na te spadki i że zysk w 2017 był wielokrotnie wyższy.

Błędnie czytasz mnie lub sobie dopowiadasz, jako kogoś kto czeka na spadki, to jest nonsens. Ja aktywnie gram pod zmianę trendu nie od dziś, co niestety nie jest zbyt dobre bo bardzo łatwo o szybkie i niemałe straty.

Dodano po 5 minutach 58 sekundach:
anagamidev pisze: środa, 6 lutego 2019, 02:51A namawianei do uciekania z rynku to samospełniajaca się przepowiednia i Janusze uciekają, a grubasy takie jak Ty wpełniają bidy.
Nie namawiam do uciekania, ale do używania rozsądnych SL. Każdy kto uśredniał Liska za Twoja namową - uwierz mi, że Ci ludzie MARZĄ, by cofnąć czas i nie uśredniać, ale brać szybko straty na klatę i mieć kapitał na dalszy czas.

Rozsądne cięcie strat to nie uciekanie z rynku, ale dążenie do tego, by na nim pozostać, by mieć kapitał i nie kneblować go w złym zakupie, który tylko traci dalej.
Nie jestem grubasem. Grubasy to minimum 4-cyfrowe liczby BTC. Operując za 10 czy 20 czy 50btc, to bycie nadal drobinką. Nie planktonem, ale powiedzmy małym pajączkiem czy centymetrową rybką (MAX).

Dodano po 8 minutach 38 sekundach:
anagamidev pisze: środa, 6 lutego 2019, 02:51 To w średniowieczu ludzie ze sobą walczyli i było jak było. Ty dla mnie reprezentujesz takie właśnie umysłowe średniowiecze i zmykasz się na wszelką inność. A własnie świat zaczął się rozwijać i iść do przodu jak ludzie zaczęli współpracować, pomgać sobie i rywalizować zgodnie z zasadmi między sobą. Dla mnie jesteś twardogłowym człowiekiem, który nie potrafi przyjąć do widomości odmiennego podejścia.
Masz rację. Zapomniałeś tylko dodać, że atakowałem dinozaury kamieniami wraz z Ewą Kopacz.

Chylę czoła przed Twoją wiedzą historyczną. Ta walka w średniowieczu i "było jak było" - aż dreszcze mnie przeszły jakie to mocne! Drugie zdanie jakby z wypracowania z 4 klasy podstawówki. W średniowieczu ludzie walczyli i było jak było a potem zaczęli współpracować i poszło do przodu! Dobre. ;)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
17
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » środa, 6 lutego 2019, 04:11

Ależ syf się w wątku zrobił. Średnio 1 post z jakąś analizą lub wykresem na 1 stronę. Reszta to trolowanie, karmienie trola, gify/filmiki niezwiązane z tematem i wycieczki osobiste. Ja rozumiem że trochę nuda na kursie ale w internecie jest pełno grup dyskusyjnych o dupie maryny czy innych trollboxów jeśli już ktoś nie ma co robić w realu

Zdaje się że kurs obrał kierunek i moim obecnym targetem jest luka na futuresach 31xx$. Nie dało rady nawet dojechać do 3480 już nie mówiąc o 35xx gdzie chciałem postawić shorta. Ciekawe że powstała nam dziś nowa 342x$ - zabrakło raptem 5 USD. Trochę dziwne by było gdybyśmy tą odległą o -200$ zostawili i pojechali stąd +1k$. Do tego ubywa shortów (paliwo na wzrosty) a longi mniej więcej trzymają poziom i chyba jest ich za dużo


Spoiler:
Obrazek
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 68 gości