Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » czwartek, 17 stycznia 2019, 20:13

Po testowaniu dolnej linii fioletowego trójkąta kurs zaliczył fejkowe wyjście dołem z trójkąta lokalnego żółtego do którego powrócił. Udało się pokonać opory LT pomarańczowej i niebieskiej a także opór poziomu 3686$ i dzięki temu widać możliwość zrealizowania się wzrostowego scenariusza. W przypadku wyjścia górą (potwierdzenie - trwałe przebicie 3760$) teoretycznie zasięg ruchu to minimum 3900$. Po drodze jednak jest seria kolejnych oporów jak widać poniżej, które mogą pomóc obrać ponownie kierunek na południe. Myślę jednak, że po osiągnięciu targetu kurs może zostać jeszcze wyciągnięty tak aby przetestować górną krawędź dużego trójkąta.
Spoiler:

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » czwartek, 17 stycznia 2019, 20:21

Obrazek

Jak dla mnie nadal walczymy o obranie kierunku na najblisze dni i nic jeszcze nie przesądziło o wzrostowym scenariuszu.
35 min do zamknieta swieczki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 17 stycznia 2019, 20:27

1H na daną chwile skupiając się lokalnie na tym kanale spadkowym jest 3;2 dla misiów :D MOŻE byków stać na 3;3 i uderzenie w górne ograniczenie pod 4000?:)



na 4H widzimy trójkącik, jeśli uwzględnić początki kresek za punkty to jest rowniez 3;2 dla misiów.


Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wloczykij78 » czwartek, 17 stycznia 2019, 20:29

Wymazywanie pisze: czwartek, 17 stycznia 2019, 18:28
Adsero pisze: czwartek, 17 stycznia 2019, 18:20 jednak cena dla ulicy musi być atrakcyjna, a jeszcze nie jest
Trzeba zrozumieć, że tzw. "atrakcyjna" cena dla tzw. "ulicy" to nie cena ani niska, ani wysoka, ale wciąż i mocno WZRASTAJĄCA. :) Czyli wiadomo, wynika z tego, że to bańkowa cena.
Adsero pisze: czwartek, 17 stycznia 2019, 18:20przeciętny Kowalski usłyszał o btc jak jego cena była na poziomie 10k-20k, więc większość odpuszczała kupno nawet części.
Nie zgadzam się. Cena nie odstrasza ulicy, ale w większości właśnie ją PRZYCIĄGA. Może być wysoka lub bardzo wysoka, nieważne. Ważne, by był to ciągły i duży wzrost od długiego czasu.
Otóż to. Ulica nie "kupuje" gdy jest tanio, tylko gdy pędzi do góry. Był swego czasu run na cukier z Czech, ktory swietnie obrazowal zachowanie rynku. Kupuję bo rośnie, bo jak rośnie to zarabiam. Im dłuższe i większe wzrosty, tym większa uwaga ulicy. A cena? Coż, przy podzielności krypto nie ma to znaczenia - co innego jak kupuję paczkę cukru, krugerranda, czy fiata 125p :-)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » czwartek, 17 stycznia 2019, 21:13

W przypadku ulicy spotykane są nawet zachowania, że przy szczycie bańki ludzie kredyty zaciągają myśląc, że znaleźli kurę która będzie znosić im złote jajka. Chętnych na górkach do zakupów nie brakuje, widać to za każdym razem po wolumenach. Z jednej strony szkoda mi takich ludzi, bo można takim zachowaniem dość szybko stracić dorobek życia albo jego większą część. Nie bez powodu osoby niedoinformowane postrzegają traderów jako złodziei i ktoś kto gra na giełdzie to przecież "uczciwie nie zarobił", "nie pracuje a kasy ma jak lodu", "to Ci co się zajmują kryptowalutami, oszukują pewnie ludzi, kolejne Amber Gold".

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » czwartek, 17 stycznia 2019, 21:45

Wymazywanie pisze:Historia jest zawsze podobna, a jej podstawowa wersja to:

1) świeżak na giełdzie przedawkowuje hossę
2) świeżak traci kasę

Uwaga: wystarczy przejrzeć posty bańkowe wspomnianego nie-osobliwego osobliwego_nicka, by wiedzieć, że hossa go poniosła i na pewno stracił kasę.
Wiele razy dowody na to wskazywał @Pleasek89, za co kolejny raz należy mu podziękować.
O tak, dziękujemy Ci Pleasek89 :D Nie musicie przeglądać moich postów, wystarczy zapytać mnie we własnej osobie, wprost. Rozmawiamy o spekulacji dosyć regularnie od wielu miesięcy. Ze spekulacją nieodłącznie wiążą się pieniądze. Nie widzę więc niczego niestosownego w takim pytaniu. Ja zwykle nie zadaję takich pytań uczestnikom tego wątku głównie dlatego, bo nie chcę się nad nimi pastwić i pozbawiać ich dobrych chęci, chociaż wiem, że takim prostym pytaniem mógłbym zgasić całą ich pewność siebie, ale nie o to przecież chodzi (to, że obecnie nie zarabiają nie znaczy, że kiedyś nie zaczną - poza tym to przecież wątek dla początkujących).

Ale wracając do tematu. Owszem byłem świeżakiem w grudniu i straciłem trochę kasy, przeszacowałem bańkę, nie spodziewałem się, że BTC zeżre swój własny ogon eksplodującymi wysokościami opłat i czasami przelewów (niewiele wiedziałem od technicznej strony i nadal niewiele wiem, nie jestem informatykiem). Szacowałem, że hossa potrwa dłużej, a ATH wypadnie na 30000-50000$. Tak, czy inaczej nie wyzerowałem konta, ale wynik tego rodzaju spekulacji nie był zadowalający. Okazało się, że niestety Lamborghini nie ma żadnego modelu w zasięgu mojego kryptowalutowego portfela. Przejrzałem ofertę Ferrari - też nie miało samochodu na mój portfel. Napisałem więc list do Św. Mikołaja, ale nawet on nie odpisał. Później okazało się, że wrzuciłem list po pijaku do skrzynki na wąż strażacki, a nie na listy, zaś dzień później próbując go wyjąć spotkałem taką długowłosą blondynkę, która zapytała mnie ile mierzy ten wąż i, czy dam radę go dla niej wyjąć, a potem poszliśmy... a to może innym razem.
Wymazywanie pisze:Uwaga: wg mojej klasyfikacji spekulantów to czysty typ bipolarny (typ 1A: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?t=30273)
A to akurat bardzo ciekawy wątek, przeczytałem z przyjemnością. Sam siebie zdefiniowałbym jako wczesny typ 3.

"Zaczynasz używać tylko jednego systemu, który odzwierciedla twój sposób handlu." - tak.

"Otwierasz pozycje za każdym razem gdy twój system pokazuje duże prawdopodobieństwo na osiągnięcie zysku. Kiedy handel idzie źle nie przejmujesz się tym zbytnio ponieważ wiesz, że nie mogłeś tego przewidzieć i to nie twoja wina. Zamykasz stratne pozycje tak szybko jak to tylko zdajesz sobie sprawę że są nie udane." - tak.

Wczesny, ponieważ nie zarabiam wystarczająco długo, aby mieć pewność, że nim jestem. Sformułowałem własną teorię rynku, a następnie, pewien praktyczny model (sprowadzający się do kilku prostych zasad), z którego wywodzę różne rodzaje zagrywek. Prowadzę notatnik tradera, w którym analizuję i doszlifowuję dotychczas wypracowane zagrywki oraz opracowuję nowe zagrywki, które od zera testuję i analizuję.
Wymazywanie pisze:Mówiąc wprost, osobliwy_nick jest ni mniej ni więcej, ale zwykły bańkowym wypierdem
A dziękuję, dziękuję, miło mi.
Wymazywanie pisze: czwartek, 17 stycznia 2019, 18:10Przejdę szybko do konkluzji nt motywacji. Motywacją takiej osoby jest rodzaj mentalnej zemsty na rynku. Te słowa doskonale to opisują. Podrażnione ego czyli podrażniony siusiak, jest zły i chce się odegrać.
Ale jak dobrze mu idzie to odgrywanie się. Zbił już cenę z betonowych 6000$ na 3000$. Osobliwy, miejże litość dla bitcoina! Bo jak tak dalej pójdzie - wolność zupełnie upadnie.
Wymazywanie pisze:Inne kwiatki typu, że on tworzy swoją analizę, można skwitować tylko uśmiechem.
Dopóki nie zarabiają. Ale chwalenie się wynikami zostawmy na inny termin. Nie mam się czym jeszcze chwalić, za mało tego i za krótko to trwa, przyznaję się bez bicia. Spotkajmy się jeszcze za jakiś czas, może za kilka miesięcy. Ujawnimy swoje statementy i tyle. Bo jak inaczej zweryfikować kto ma rację na rynku, jak nie poprzez to kto zarabia? Nie ma innej opcji, jakim gentelmanem by nie być - wszystko sprowadza się tu ostatecznie do pieniędzy.
Wymazywanie pisze:Dobry "rodzynek" to też twierdzenie, że cykle bańkowe na BTC to nasze urojenie.
Dostaliście pstryczka w nos, w sprawie konsensusu co do podłogi na 6000$. Teraz macie konsensus nt. cykli bańkowych. Ok.
Obrazek
Wymazywanie pisze:Przeraża mnie pewność siebie osób, które nie zarobiły na rynku dużo, albo w ogóle nie można powiedzieć, że zarobiły. Nie rozumiem jak ludzie mogą być tak pewni siebie, mimo, że nie doszli do dużych efektów. Pewność siebie raczej nie jest sposobem na rozgryzienie rynku.
To nie jest pewność siebie. To jest zuchwałość. Spekulant musi być zuchwały. Ja nie jestem pewny siebie, jestem zuchwały. Traktuję lekceważąco pewne schematy, jestem skłonny do ryzykowania, wbrew zaleceniom większości. Zuchwałość nie jest sposobem na rozgryzienie rynku - taki sposób może dać tylko własny rozum, zuchwałość jest jedynie otoczką ochronną dla podtrzymania kontrarianizmu, wtedy, gdy jest racjonalny i uzasadniony, ale z jakichś powodów narażony na ataki ze strony większości.
Wymazywanie pisze:A @osobliwy_nick zamiast tworzyć własne zasady analizy, weź w końcu coś zarób, potem z tego "coś" zrób regularne zarabianie liczone już w miesiącach i latach i być może wtedy do czegoś "własnego" nt rynku dojdziesz. Ale gwarantuję Ci, że nawet jak się wpada na coś samemu, to tak na 99% zostało to już odkryte i opisane przez x osób wcześniej.
Możliwe, trochę czytam, ale nie za wiele. Nie chcę sobie zryć beretu rozmaitą szarlatanerią (fale eliota, nietoperze z ramionami, poziomy fibo), zanim dobrze zacznę, bo wiem, że to rak, którego mogę pokutować dłużej, aniżeli wypracowanie własnych metod od podstaw. W każdym razie dzięki za troskę.
Wymazywanie pisze:Póki co możesz napisać podręcznik jak tracić kasę.
To prawda, przerobiłem wiele niewłaściwych metod, ale na kapitale dla mnie nieodczuwalnym. Tak, czy inaczej, zastanawiam się, czy nie włamałeś się czasem na konto kogoś kto nazywa się podobnie do mnie na Bitmexie lub Binance, skoro masz taką pewność?
Wymazywanie pisze:W każdym momencie wykresu warto widzieć jako realne zarówno spadki i wzrosty. Zarabia się nie tylko poprzez przewidywanie, ale poprzez elastyczność poglądów na rynku, nieprzywiązywanie się do jedynej słusznej opcji.
Nie trzymam pozycji dłużej niż przez kilka dni i gdybym tego nie uwzględniał, to trzymałbym te pozycje w nieskończoność, a tak nie jest.
Wymazywanie pisze:To, co wyczyniasz na forum w ostatnich tygodniach, to jest wkopywanie się i uzależnianie od przekonań o spadkach i słabości aktywa.
Nie zmienię swoich przekonań, dopóki wykres będzie wyglądał tak jak wygląda (i jeszcze kilka innych rzeczy, o których pisałem, nie będę się powtarzał). Zmienię przekonania, gdy przyjdzie na to czas.
Wymazywanie pisze:Jak chcesz traktować giełdę crypto jako hobby, to ok, nie zmieniaj się. Jak chcesz dużo zarabiać czy robić to zawodowo, to raczej niemożliwe, byś z tak mocną szpilą wbitą w jedną mańkę to zrealizował.
Dzięki za radę, ale spójrz jeszcze raz na wykres, bez tych świeczek, analiz.
Wymazywanie pisze:Pomijając kompletnie odklejone od rzeczywistości negowanie cykli hossa/bessa na rynku (to jakby negować, że 2+2=4), widzimy, że samą fazę bańki opisuje on w kategoriach "dowcip" i "nabranie się".
A jak nazwać inaczej przepowiednie, że bitcoin zabije banki centralne i zastąpi światowy system rozliczeniowy, podczas, gdy od 10 lat nie można nim realnie zapłacić nawet za dziwki (nie wiem, nie chodzę, kolega kolegi opowiadał, serio)?
Ostatnio zmieniony piątek, 18 stycznia 2019, 04:47 przez osobliwy_nick, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 17 stycznia 2019, 22:09

@osobliwy_nick , jeśli chcesz rywalizować "na statementy i zysków procenty" z dżentelmenem powyżej, to uprzedzam, że czeka Cię niewiarygodnie ciężkie zadanie i szczerze życzę powodzenia. ;)

Nie cieszysz się tutaj zbytnią popularnością, ale nie przejmuj się - ja też bardzo długo byłem uznawany tutaj za... no cóż, różne epitety słyszałem ;) Nie wszystkich musimy tu lubić albo szanować. Ja nie mam z Tobą problemu. Szukasz swojej drogi, własnej recepty na sukces, chociaż w moim mniemaniu nie masz szans - wielu przed Tobą próbowało, włącznie z jednostkami naukowymi i zespołami stworzonymi z dziesiątek trejderów mających do dyspozycji na zawołanie potężne platformy sprzętowe do analizowania danych w czasie rzeczywistym... nikt nie złamał rynku. Nie obraź się, ale wydaje mi się, że przeszedłeś już etap "tudemuna" i "załamanego", a teraz jesteś na trzecim, tym najbardziej irytującym dla innych - na etapie, w którym rzucasz butnie wyzwanie rynkowi, uważając, że go zmiażdżysz. Sam tak myślałem jeszcze kilka miesięcy temu (za co dostałem słusznie sporo minusów i raczej marną reputację...), ale rynek udowodnił mi brutalnie, że nie da się z nim wygrać i go złamać.

Taka dobra rada, potraktuj to jak chcesz: w moim mniemaniu najlepsze, co może zrobić trader, to dopasować swój styl gry do dopracowanych przez dziesiątki lat doświadczeń traderów narzędzi (nie tylko TA pod które gramy ale także: momenty, w których wchodzimy na pozycję; zasady określania poziomu SL; akceptowalne straty; poziom zysków, powyżej którego już nie jesteśmy w stanie wytrzymać z trzymaniem pozycji) - wtedy mamy największą szansę na sukces. Nie walcz z rynkiem, bo z nim nie wygrasz, spróbuj za to wyszarpnąć kawałek tego tortu - mniejszy lub większy - dla siebie.

Zuchwałość natomiast dobrze jest zastąpić pokorą, ale nie na pokaz przed innymi, tylko taką prawdziwą. Po "drugiej stronie" siedzą prawdziwe rekiny, z ogromnymi majątkami i botami, których zdolności uczenia się i analizy danych przerastają możliwości Twoje, moje i dziesiątek innych traderów tutaj - razem wziętych. Z nimi nie wygrasz, nie da się. Na szczęście oni głównie walczą między sobą, a nas "drobnych" wykorzystują głównie jako dawców kasy. Nie bądź dawcą kasy. Nie shortuj przegrzanych dołków, nie zakładaj FOMO-longów na szczycie baniek. Już wtedy masz przewagę nad resztą owiec ;) W pozycji, na której się znajdujemy moim zdaniem jest duża i dobra szansa na konkretny uptrend który docelowo powinien dać co najmniej kilkaset % zysku. Fiksując się na shortowanie do zera zamkniesz się na możliwości zarabiania, a przecież nie o to w tym wszystkim chodzi.


a na BTC coraz mocniej pachnie wystrzałem w kierunku 3850$ (stamp).Co będzie dla mnie zaskakująco.. niedźwiedzie midtermowo. Bycze natomiast byłoby szybkie opadnięcie do 3450$ i niżej, ale tylko szpilami.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » czwartek, 17 stycznia 2019, 22:48

BitJanusz pisze:@osobliwy_nick , jeśli chcesz rywalizować "na statementy i zysków procenty" z dżentelmenem powyżej, to uprzedzam, że czeka Cię niewiarygodnie ciężkie zadanie i szczerze życzę powodzenia.
Jeśli chcemy rozstrzygnąć ściśle kto ma rację, do tego to się sprowadza. Nie ma innej możliwości. To tak jakby dwóch zawodników MMA dyskutowało, która technika jest lepsza, albo, którą on lepiej zna. Nie dowiedzą się, dopóki nie staną do walki, gdzie punktami są zadane ciosy lub nokauty. Tak samo na rynku punkty dostaje się za zarobione pieniądze, a nokaut za wyzerowanie konta. Nie ma innej opcji, taka jest brutalna natura tego rodzaju sporów. Wybraliśmy spekulacje, nie filozofię, czy matematykę.
Nie wszystkich musimy tu lubić albo szanować. Ja nie mam z Tobą problemu. Szukasz swojej drogi, własnej recepty na sukces, chociaż w moim mniemaniu nie masz szans - wielu przed Tobą próbowało, włącznie z jednostkami naukowymi i zespołami stworzonymi z dziesiątek trejderów mających do dyspozycji na zawołanie potężne platformy sprzętowe do analizowania danych w czasie rzeczywistym... nikt nie złamał rynku.
Jak to? A Bulkowski? :D Są i byli przecież traderzy, którzy przez większość życia zarabiali i zmarli "zarobieni", bogaci.
Nie obraź się, ale wydaje mi się, że przeszedłeś już etap "tudemuna" i "załamanego", a teraz jesteś na trzecim, tym najbardziej irytującym dla innych - na etapie, w którym rzucasz butnie wyzwanie rynkowi, uważając, że go zmiażdżysz.
Mam trochę inne podejście. Opracowałem pewien model rynku - kilka kluczowych aksjomatów. Następnie wymyślam na tej podstawie oraz na podstawie obserwacji strategie i zagrywki. I nęcę ryby. Odsiewam chaos od wyników istotnych statystycznie. Nie rzucam wyzwania rynkowi, testuję rynek. A gdy widzę lukę, schemat, słabość wykorzystuję ją. Jeśli takie działanie ma znamiona zemsty, to tylko na zimno. Ale nie ma :D Na forexie niczego nie przegrałem, a stosuję podobne metody. Ale tu też znajdą się pewnie tacy co powiedzą, że mszczę się na USCHF, za kredyty frankowe, a na funcie za brexit.
BitJanusz pisze: czwartek, 17 stycznia 2019, 22:09Taka dobra rada, potraktuj to jak chcesz: w moim mniemaniu najlepsze, co może zrobić trader, to dopasować swój styl gry do dopracowanych przez dziesiątki lat doświadczeń traderów narzędzi (nie tylko TA pod które gramy ale także: momenty, w których wchodzimy na pozycję; zasady określania poziomu SL; akceptowalne straty; poziom zysków, powyżej którego już nie jesteśmy w stanie wytrzymać z trzymaniem pozycji) - wtedy mamy największą szansę na sukces. Nie walcz z rynkiem, bo z nim nie wygrasz, spróbuj za to wyszarpnąć kawałek tego tortu - mniejszy lub większy - dla siebie.
Zaadoptowałem wiele znanych koncepcji i pojęć, nie wszystko neguję, ale nie zamierzam stosować ich bezmyślnie, zwłaszcza, iż niektóre moim zdaniem wymagają przedefiniowania, to też robię. Pisałem kiedyś o tym jak i dlaczego inaczej rozumiem na przykład pojęcie trendu.
BitJanusz pisze: czwartek, 17 stycznia 2019, 22:09Taka dobra rada, potraktuj to jak chcesz: w moim mniemaniu najlepsze, co może zrobić trader, to dopasować swój styl gry do dopracowanych przez dziesiątki lat doświadczeń traderów narzędzi (nie tylko TA pod które gramy ale także: momenty, w których wchodzimy na pozycję; zasady określania poziomu SL; akceptowalne straty; poziom zysków, powyżej którego już nie jesteśmy w stanie wytrzymać z trzymaniem pozycji) - wtedy mamy największą szansę na sukces. Nie walcz z rynkiem, bo z nim nie wygrasz, spróbuj za to wyszarpnąć kawałek tego tortu - mniejszy lub większy - dla siebie.
Te długoterminowe scenariusze pomagają mi głównie określić skłonność do zawarcia pozycji short lub long. Nie zawieram pozycji short z automatu, bo przewiduję spadki. Mogę przewidywać spadki nawet do zera, ale nie mieć żadnej wystarczającej okazji do zawarcia pozycji. Zatem, nawet, jeśli się pomylę, co do moich przewidywań, najprawdpodbniej nic nie zarobię, bo nie będzie takiej okazji albo po prostu zarobię mniej. Bo zamiast szukać okazji na wzrosty, będę wypatrywał tylko spadków i bał się zawierania pozycji long. Tak czy inaczej określiłem już gdzie wchodzę w longa. Po przebiciu białej linii:

Obrazek

Zaś mocno rozważę to również po przebiciu zielonej linii trendu spadkowego (choć osobiście, tak jak już pisałem, trochę inaczej definiuję trend, po prostu posługuję się znaną wszystkim nomenklaturą).

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: xtraderx » czwartek, 17 stycznia 2019, 22:50

[BITSTAMP] [1D]
W dalszym ciagu jestesmy przy LT z ktorej zaliczylismy zjazd z 6k.
Obrazek

[BITFINEX] [1D]
Z koleji tutaj rysujemy piekny klin - zjazd w najblizszych dniach w okolice 3100-2900 i solidne wyjscie gora z klina na nowy chinski rok (jak juz zreszta ktos wspominal okolice 8 Lutego) - pasowalby zreszta do bitstampa.
Obrazek

Ogolnie imo no trade zone, moim zdaniem ostroznie z jakim kolwiek rozgrywaniem tych poziomow, ale to oczywiscie tylko moje zdanie! :twisted:

okolice 2900 wydaja sie na prawde swietnym miejscem na rozegranie odbicia.. nawet volumen jakby sie ukladal w U.
nowy rok według kalendarza księżycowego rozpoczyna się dnia 5 lutego 2019, a kończy 24 stycznia 2020.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 17 stycznia 2019, 23:18

@Mski Nie wiem, ale jeśli musiałbym coś obstawić na najbliższy czas, to raczej mielenie, może delikatny bart w górę. Nieduży spadek też całkiem normalnie by wyglądał. Jeśli musiałbym coś narysować typu "przewiduję, że...", to najbardziej typowy byłby dla mnie taki kształt trójkąta: https://www.tradingview.com/x/aSAiIDZ8/ Można też widzieć jakąś szansę na brzydkie podwójne dno (term. Bulkowskiego - brzydkie = większa niż typowa różnica między denkami), gdzie teraz robilibyśmy pewnie Ewę (szerokie, rozwlekłe dno), a wcześniej był Adam (ostre). Nie widzę sensu koniecznie obstawiać czegokolwiek póki mamy wspomniane mielenie. Ktoś już pisał, że nawet zjazd z małym pogłębieniem dołka byłby dla wzrostu dobry i również się z tym zgadzam. Może na wiosnę coś ciekawszego się wyklaruje. Nie spodziewałbym się wielkich emocji w styczniu.

@osobliwy_nick, Dzięki, że odpisujesz, mam nadzieję, że umiesz wyciągać wnioski z krytyki, od tego ona jest. Odniosę się do najciekawszego, co piszesz, czyli tego na końcu:
osobliwy_nick pisze: czwartek, 17 stycznia 2019, 21:45A jak nazwać inaczej przepowiednie, że bitcoin zabije banki centralne i zastąpi światowy system rozliczeniowy, podczas, gdy od 10 lat nie można nim realnie zapłacić nawet za dziwki (nie wiem, nie chodzę, kolega kolegi opowiadał, serio)?
...bo to trochę odjazd. Utożsamiasz szum jaki pojawia się wokół bańki, który tworzą sami zapakowani nakręcający się ludzie widzący tylko pozytywne aspekty aktywa, z samym - no właśnie - bitcoinem? rynkiem? jego wartością? Przecież to nonsens. Sam Bitcoin ani rynek kryptowalut nie tworzy tego. Cała otoczka oczekiwań, prognozowania przyszłości, peanów na cześć itd., jest tylko emocjonalną reakcją na wzrosty. Tak działają rynki. Chcesz dowiedzieć się czym jest Bitcoin? Poczytaj Whitepaper. Jest tam gdzieś napisane, że powstał by zlikwidować fiaty, banki czy mieć kosmiczną cenę? NIE. To, że ludzie się nakręcają to nie twardy pień tego, czym jest bitcoin, ale zwykła emocjonalna reakcja na rosnącą cenę. Ludzie na crypto często przejmują taki bazowy zestaw stereotypów, czyli to o obaleniu fiatów, walce z systemem, płaceniu na bułki itd. Bitcoin może służyć do wielu rzeczy, ale nie ma takich założeń. Jego założeniem jest wyłączenie 3. strony transakcji i zdecentralizowany system transakcyjny online p2p, bez double spenda. Bańki są dla BTC naturalną formą ekspansji cenowej, popularności i użycia, zwłaszcza, że wyszedł on od wartości równej dokładnie 0 (a nawet można powiedzieć, że wartości "minusowej", bo był kopany zużywając jakiś prąd i sprzęt zanim miał jakąkolwiek wartość). Być może zupełnie inaczej by się rozwijała cena BTC, jakby był np. zwykłą akcją z ceną emisji np. 50$. Tylko wtedy byłoby to nieco sprzeczne z ogólnym założeniem.

Nie ma sensu traktować hossy jako dowcipu/nabierania ludzi/oszukiwania ludzi itd. To dziecinna terminologia pokazująca, że ktoś kompletnie nie rozumie jak działa rynek. Ludzie na bańkach SAMI SIEBIE oszukują kupując już w trakcie lub po ogromnych wzrostach. Robią to dobrowolnie z chciwości. Duże ryzyko nie bierze się z powietrza. Jeśli coś ludzi gubi na bańkach to tylko ich własna chciwość/brak wiedzy/naiwność w dalszy wzrost/nadmierne ryzykanctwo. Cała otoczka skrajnie pozytywnych emocji jakie pojawiają się w tej fazie na rynku NIE JEST odpowiedzialna za czyjąkolwiek złą inwestycję. To normalna reakcja giełdowego ekosystemu w tym czasie. Sądzę, że mieszasz te rzeczy z powodu, że błędnie przesuwasz odpowiedzialność za ogromne ryzyko na końcu trendu z ludzi, na rynek/aktywo/atmosferę. Dlatego personalizujesz te rynkowe klimaty wielkiej podniety na bańce. Łatwiej je obwinić (i popluć na "oszukańcze" aktywo i rynek) niż znaleźć winnego tam gdzie naprawdę jest. A jest nim zawsze człowiek. To nie emocje rynku "go nabierają", ale on sam im ulega. Tylko i wyłącznie ze swojej winy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » piątek, 18 stycznia 2019, 00:02

BitJanusz pisze: czwartek, 17 stycznia 2019, 22:09a na BTC coraz mocniej pachnie wystrzałem w kierunku 3850$ (stamp)
1H
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » piątek, 18 stycznia 2019, 01:15

na 12h tworzy sie nam bardzo ładny trójkąt
Wiadome jak wchodzi w trójkąt tak wychodzi, dodać do tego bear market, i nasze dead cat bounce ;)
Aha, no i jeszcze poprzednie 1W zamknięte "byczo", i wolumen powala
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Rozmowny
Posty: 119
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 112
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: LibertyLust » piątek, 18 stycznia 2019, 02:16

CRXEE8 pisze: czwartek, 17 stycznia 2019, 15:17
LibertyLust pisze: czwartek, 17 stycznia 2019, 15:10Poprawcie mnie jeśli się mylę ale gdzie jest powiedziane, że do kwietnia? Jakiekolwiek wiarygodne źródło akurat tej daty? NIe jestem w stanie znaleźć nic co by na to wskazywało. A jedyne co może potwierdzać jakikolwiek delay to gov shutdown, który ciężko wierzyć że potrwa do kwietnia.

"The launch has been postponed to April 2019 although no precise date has been given."
Nie traktujmy się jak idioci. Przeczytałem artykuł z tej strony jak i z kilku innych ale żaden nie powoływał się na wiarygodne źródło.Stąd ponawiam pytanie, czy ktoś dysponuje WIARYGODNYM I WERYFIKOWALNYM źródłem tej informacji? Czasami mam wrażenie, że w tym wątku patrzy się tylko na AT...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
19
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 18 stycznia 2019, 02:37

osobliwy_nick pisze: czwartek, 17 stycznia 2019, 21:45Dopóki nie zarabiają. Ale chwalenie się wynikami zostawmy na inny termin. Nie mam się czym jeszcze chwalić, za mało tego i za krótko to trwa, przyznaję się bez bicia. Spotkajmy się jeszcze za jakiś czas, może za kilka miesięcy. Ujawnimy swoje statementy i tyle. Bo jak inaczej zweryfikować kto ma rację na rynku, jak nie poprzez to kto zarabia? Nie ma innej opcji, jakim gentelmanem by nie być - wszystko tu sprowadza się tu ostatecznie do pieniędzy.
Dokładnie, bycie na rynku ma na celu robienie kasy. Ja zrobiłem drogę z kwoty 4 cyfrowej do 7 cyfrowej i rzeczy, które u Ciebie krytykuję doskonale znam po sobie i innych. Tylko Ty średnio chcesz chyba uczyć się na doświadczeniu innych. Piszesz, że na rynku trzeba być zuchwałym. :) Dla mnie to nonsens i tylko pokora wobec rynku pozwala długofalowo zarabiać. Owszem, jak trzeba to można i warto podejmować większe ryzyko, ale bez pokory nie wyregulujesz sobie aparatu do regularnego zarabiania. Sporo ludzi jest zuchwała i pewna siebie na bańkach i robi spore zyski (często papierowe) na bańce. Ta zuchwałość powoduje, że nie realizują zysków, tylko przetrzymują, szybko odkupują, uśredniają potem tylko straty, a zyski topnieją. Zuchwałość ogólnie ma wydźwięk negatywny. Nic tak jak rynek nie da Ci po mordzie jak będziesz zuchwałym, uwierz mi.

Za uparte twierdzenie, że na rynku bitcoina nie było cyklów bańkowych i że to nasz wymysł chętnie dałbym Ci specjalny status "czarna owca" jakby można było do niego nominować i poddać pod głosowanie. :D Po raz kolejny zaprzeczasz absolutnej oczywistości cykli hossa/bessa na rynku, gdzie zwieńczeniem skrajnie rozwiniętej hossy jest czasem (nie zawsze) bańka spekulacyjna. Na BTC widzieliśmy 4 bańki i każda była swoistym cyklem. Nie jest to interpretacja, ale FAKT. To zaprzeczanie cyklom bańkowym to zaprzeczanie pierwszej cesze wszystkich rynków kapitałowych: zmienność ceny z której wynikają trendy na rynkach (a jeden z nich kończy się czasem bańką, jeśli jest posunięty do skrajności). Czy te cykle będą dalej i w jakim czasie - to już otwarte pytanie i nie ma żadnej gwarancji, że będą. Ale na rynek crypto nie warto patrzeć jak na coś, co się "wydarzyło", tylko raczej na coś co w perspektywie historii dopiero wyszło z piwnicy. Cena BTC za 20 czy 50 lat może być i bardzo duża jak i mała. A niektórzy zachowują się, jakby BTC stał u progu starości. Z perspektywy dekad i wieków piszemy od kilku lat historię. Nie wiem jaki trzeba mieć tupet i brak wyczucia tego czym jest rynek, by być pewnym lub niemal pewnym o ostateczności jakiejś bańki lub niezaistnieniu kolejnej kiedyś. Trzeba spojrzeć nieco szerzej. Ceny na rynkach finansowych za np. 30 czy 50 lat mogą być kompletnie niewiarygodne z naszej teraz perspektywy, wystarczy że sama inflacja robi sporo zamieszania. BTC jest kompletnym enfant terrible powojennych układów ekonomiczno-gospodarczych a nawet porządku znanego nam jak Internet był już w miarę popularny (koniec 1 dekady XXI wieku). Ta technologia z łatwością może być jeszcze bardziej doceniana i również przeceniania i nie trzeba do tego wiele środków jak się wydaje. Licząc proporcje między 3 cyklami (bańki 2013 jako jeden cykl, zgodnie z tym jak EW widzi wykres) widać proporcje między nimi. Jeśli by się utrzymała, to kolejny szczyt jakoś w 2024. Liczyłem to jako zabawę kiedyś: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... ki#p487692 Nie twierdzę, że to ma jakiś sens i tak będzie, ale jak chcesz ferować wyroki w sprawie bańki na BTC i odbierać jej prawo i możliwość, to lepiej rozszerz sobie perspektywę minimum na kilka lat a najlepiej na dekadę lub więcej. Rysować wykres BTC wracającego do 0 możesz jak chcesz, ale chyba ciężko, żebyś znalazł przykłady jakichkolwiek działających spółek, które bez katastrofalnych informacji/scamu/likwidacji tak odreagowywały wzrosty. Większość czasu rynki finansowe wzrastają (odsyłam do znalezienia samemu danych jak nie wierzysz), więc wzrosty jako takie nie są osobliwością, ale normalnym stanem rynków (który trwa dłużej niż spadki, ale z kolei spadki nastepują szybciej wg wyliczeń jakie czytałem np. u Bulkowskiego, który z tego co piszesz oczywiście nie jest dla Ciebie żadnym autorytetem).

Dosłownie to zaprzeczasz założeniom teorii Dowa z XIX wieku. Na BTC tą zmienność trendów i cykle kończące się bańką widać tak łatwo jak tarczę Słońca. Wielu ludziom opowiadałem o wykresach i giełdzie, którzy NIE grają i NIE znają się na tym i ludzie sami łatwo dostrzegają powtarzające się cykle z bańkami na wykresie BTC.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_Dowa
https://pl.wikipedia.org/wiki/Charles_Dow

To tak jakbyś zaprzeczał w XXI wieku, że istnieją bakterie, albo, twierdził że Ziemia jest płaska.
To jest ten kaliber nonsensu.
A stronkę od zuchwałych na rynku polecam tą: https://twitter.com/bitmexrekt ;)
To tyle "męczenia" ode mnie. Nie spodziewam się że cokolwiek to zmieni w Twoich negujących 2+2 poglądach. ;)

@Zeyt, Bearish pennant jest dość oczywisty, ale mierzyć target z całego spadku od 6.5k do ew. pennanta i pod niego grać, może być zwodnicze z powodu rozmiaru spadku, który być może został już na jakiś czas zrealizowany i zaczyna fazę mielenia bokiem. Sprawdźcie sobie odległości na 1w i 1d porównując do omawianego kiedyś przez mnie miejsca z końca 2014 ze zmyłkową 1w z dużym knotem zwiastującym spadek, który wypadł w bardzo podobnym miejscu i identycznym rozmiarze czasu i % spadku do dołka (https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 40#p530610 https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... ie#p544859). Mamy teraz piątą 1w od aktualnego dołka. Wtedy zaczynało dalsze odbicie. Jeśli analogia dalej ma miejsce, wychodziłoby 3-5 tyg. do szczytu odbicia. Oczywiście nie chcę pod te porównanie ściśle grać, patrzę to raczej z ciekawości i faktu, że póki co mamy bardzo, naprawdę bardzo podobną dynamikę czasu i spadku od dobrych kilku miesięcy (od poł. października).

Ps. Miejsce na wykresie teraz wydaje się nudne i ospałe, ale chyba jest etap dobry dla "koneserów", bo zdaje się, że świeczki walczą o zdefiniowanie obszaru który był supportem jako opór lub "odzyskany na nowo support". Wahania mamy coraz mniejsze, odbicia od supportów słabsze, spadki po odbiciu od oporu mniejsze, stąd trójkąt jest naturalną figurą jak tam popyt/podaż się układają w czasie. Rejon o którym piszę, to takie luźne 3.7-3.8k finexowe:

Obrazek
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 18 stycznia 2019, 09:14

Wszyscy przyzwyczajeni do świec 1h w których robimy wzrosty/spadki o kilka %. Nie przyszło komuś na myśl, że rynek na tyle dojrzał, by były możliwe powolne wzrosty/spadki? :P

Jestem przeciwny myśleniu - "nie ma dzidy, zaraz będziemy spadać". :P

---

Jeśli ktoś by mnie zapytał w którym miejscu bańki teraz jesteśmy:



Z drugiej strony na liniowej cały czas walczymy z oporem wynikającym z LT spadkowego.



Warto obserwować obie skale. Rozwiązanie już niedługo.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 18 stycznia 2019, 09:28

Bez dzidy nie ma zabawy i wszyscy dobrze o tym wiedzą ;)

Obrazek

niestety słabnie scenariusz z Gartleyem, jakieś szarpnięcia w górę w zasadzie go będą negować, musielibyśmy teraz szybko zjechać o ponad 200$ (stamp 4h) by w ogóle o tym myśleć. Oczywiście nie dotyczy to Krakena, gdzie mamy podstawy do uznania książkowej formacji Gartleya niemal, ale skoro trzymam się wyznaczania kursu wobec Stampa z posiłkowym finexem, to nie będę nagle zmieniał zasad ;)

Dla mnie jakieś nędzne szarpanie w górę wcale nie będzie bycze mid/longterm, raczej skłoni mnie do rozważania kolejnego zniżkującego trójkąta.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » piątek, 18 stycznia 2019, 09:31

@BitJanusz

Mysle ze są szanse i to spore. Patrząc ze juz niewiele nam brakuje do glownej linii trendu spadkowego a kazde spotkanie sie z nia doprowadzalo do wodospadu o kolorze czerwonym.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 18 stycznia 2019, 09:46 przez szlagaag, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » piątek, 18 stycznia 2019, 09:35

Niedawno dyskutowaliśmy tutaj o wieści, że Rosja zamierza kupić krypto za 10mld $. Teraz nastąpiło dementi:

Elina Sidorenko, szefowa Grupy Oceny Ryzyka Legislacyjnego w Rosji, mówi, że pogłoski sugerujące, że kraj zainwestuje aż 10 mld dolarów w Bitcoina, są nieprawdziwe.
W rozmowie z Forklog Sidorenko stwierdziła, że ​​kraj ten nie ma jeszcze struktury regulacyjnej do inwestowania funduszy państwowych w kryptowaluty.
Nawet jeśli Rosja chce teraz umieścić swoje aktywa kryptowalutowe, po prostu nie może tego zrobić, ponieważ nie mamy żadnych mechanizmów, które pozwoliłyby nam na wprowadzenie systemu, w którym te aktywa byłyby przechowywane (…)
Mówi Sidorenko i dodaje:
Niedawno, Vladislav Ginko, rosyjski ekonomista mający powiązania z Kremlem, oświadczył, że rząd planuje porzucić dolar amerykański za rzecz Bitcoina. Ten ruch, według Ginko, może mieć miejsce nawet w lutym 2019 roku.

Odpowiadając na roszczenie Ginko, Sidorenko wyraziła opinię:

Pod tym stwierdzeniem nie ma odrobiny zdrowego rozsądku, a tym bardziej idei, która byłaby rozważana w kręgach rządowych. Federacja Rosyjska, jak każdy inny kraj na świecie, po prostu nie jest dziś gotowa, aby w jakiś sposób połączyć swój tradycyjny system finansowy z kryptowalutami. Powiedzieć, że w Rosji pomysł ten może zostać wdrożony w ciągu najbliższych 30 lat, jest mało prawdopodobne.
Niemniej jednak, Duma Państwowa ogłosiła, że ​​zwróci szczególną uwagę na kwestie związane z rozwojem gospodarki cyfrowej w kraju, umieszczając regulacje kryptowalutowe wysoko w hierarchii obrad na rok 2019


I, jak to w przypadku Rosji, konia z rzędem temu kto odgadnie, która wersja jest prawdziwa - zapowiedź czy dementi ;)
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 10 grudnia 2018
Reputacja: 104
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Marszałek » piątek, 18 stycznia 2019, 10:41

Nie wierzę w niezdementowane informacje - Aleksander Gorczakow

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » piątek, 18 stycznia 2019, 10:44

Bitcoin wyrysował dołek na poziomie 3476$ Bitstamp i odbił w górę zgodnie z przewidywaniami. Moim zdaniem teraz powinien nastąpić ruch w górę w kierunku górnego ograniczenia kanału wyrysowanego w moim poprzednim poście (Bitstamp 4h):
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=549053#p549053
Przypominam też, że ciągle istnieje zagrożenie pogłębienia spadków.

Zainteresowanych zapraszam także do dyskusji o złocie:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 46#p550388

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Godstar i 15 gości