Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem kurs do 09.06.2020 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minie piątek, 5 czerwca 2020, 21:39

<8000$
10
15%
8000-10000$
21
31%
>10000$
36
54%

Liczba głosów: 67
Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4588
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » niedziela, 13 stycznia 2019, 20:52

Spoiler:

Chyba zbyt optymistycznie :D

Na 1h, targety powbijane :D
Spoiler:
Na 4h być może jeszcze ten do realizacji :D
Spoiler:
Aktualnie :D
Spoiler:
Ostatnio zmieniony niedziela, 13 stycznia 2019, 21:21 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 109
Reputacja postu: 
5

Postautor: Gracz » niedziela, 13 stycznia 2019, 21:10

Wodospad możliwy. Jedynie na 4h rsi dość nisko, może coś odbije najpierw.
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4514
Reputacja postu: 
17

Postautor: BitJanusz » niedziela, 13 stycznia 2019, 21:57

Dla mnie na razie wciąż w grze pierwszy scenariusz, tj:

Obrazek

punkt B jest niemal książkowy, zobaczymy, czy uda się książkowo D.

Target 4900$, co pokrywa się z moim targetem całej korekty spadków tj 4800-5200.

big picture:
Spoiler:
Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela, 13 stycznia 2019, 22:14 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wygadany
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0

Postautor: Lais » niedziela, 13 stycznia 2019, 22:10

@BitJanusz pozostaje pytanie czy boty czytają ksiązki ;)

Tak jak pisałam wcześniej, jakiś schemat od szczytu z 24.12 jest powtarzany i niby możemy odbić, wrócić a potem znów odbić, tylko że to wszystko dzieje się jednak o półkę niżej czyli pewne poziomy zostały przełamane.
Ostatnio zmieniony niedziela, 13 stycznia 2019, 22:29 przez Lais, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Reputacja: 355
Reputacja postu: 
0

Postautor: zomos2 » niedziela, 13 stycznia 2019, 22:14

Ja uważam że oficjalnie jest rozpoczęta druga fala średniodługoterminowego spadku do okolic o kodzie 1xyz. Poczekałbym tylko na potwierdzenie przebijające poziom 3120. Ile potrwa? Może do wiosny? A może to jeszcze nie to i musi liznąć przebić i wybić RSI30 na tygodniowych świeczkach by boty pokazały pazur jazdy na 5200? Swoją drogą było 5 świeczek spadkowych i 4 wzrostowe. Na 1W Ładna flaga misiowa sie namalowała.

@Lais Ktoś je zaprogramował :D Chyba że internet uzyskał samoświadomość :)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » niedziela, 13 stycznia 2019, 22:15

Niestety to nie jest jedyny scenariusz. Mamy także potencjalne: double bottom, spring oraz pogłębienie spadków aż do 1800$. Mnogość opcji, ale po coś jest SL ;) ;)

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0

Postautor: CRXEE8 » niedziela, 13 stycznia 2019, 22:30

Albo szykuje się kolejny trójkąt zniżkujący z jeszcze mniejszym zakresem cenowym.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
-1

Postautor: osobliwy_nick » niedziela, 13 stycznia 2019, 22:45

ognos pisze: niedziela, 13 stycznia 2019, 17:03 @osobliwy_nick masz mordeczko bo widze ze jestes odrobine leniwy w potwierdzaniu swoich hipotez (5 minut roboty):

Confirmed Transactions Per Day:
Obrazek
https://www.blockchain.com/charts/n-tra ... pan=2years

Zaznaczyłem 3 okresy z mniej wiecej podobna iloscia transakcji (oczywiscie mozesz bardziej zaangazowac się w obliczenia, ale wystarczylo mi 5 minut zeby zweryfikowac Twoja hipoteze).

Historic daily average Bitcoin transaction fees (in satoshis per byte):
Obrazek
https://bitcoinfees.info/

Jak widzisz te wykresy przecza temu co twierdzisz, bo pisales ze bitcoin core nic nie robia, a obnizyli oplaty za przelewy mniej wiecej 10x. Teraz jest 20sat/b a bylo 200-250 sat/b. Możesz zarzucic, że to nie jest total transaction fee, no ale ten wykres co chcesz bezposrednio wynika z tego "daily average bitcoin transaction fees". Na tych stronach masz tez dane w formie tabelek wiec mozesz to dokladnie policzyć.
W 5 minut roboty to można dziewczynę w pewnej sytuacji jedynie zirytować, a nie zrobić porządny wykres i analizę. Oczywiście nie mogłeś dojść do właściwych wniosków, biorąc pod uwagę jakieś 3 wybiórcze okresy. Wysiliłem się więc i zrobiłem ten wykres dla Was i dla siebie, bo inaczej moglibyśmy tak błądzić bez końca. Wziąłem nastąpujące dane:

Confirmed Transactions Per Day
https://www.blockchain.com/pl/charts/n-transactions

Cost per Transaction
https://www.blockchain.com/pl/charts/co ... ransaction

Następnie uporządkowałem liczbę transakcji nie według dat, tylko rosnąco - od najmniejszej liczby transakcji, do największej. Liczba transakcji waha się od 0 do 425008 na dzień. Następnie przypisałem kolejnym liczbom transakcji wysokość opłat z danego dnia. I oto co wyszło (oś X to rosnące liczby transakcji na dzień, oś Y opłata za transakcję, w dolarach):

Obrazek

Nie wiem, czy jest to zależność wykładnicza. Widać tendencję wzrostową oraz znaczne zróżnicowanie wysokości opłat w zależności od liczby transakcji na dzień, bywały takie momenty w historii BTC, że przy tej samej liczbie transakcji na dzień opłaty różniły się kilkukrotnie. Na pewno widać, że im większa liczba transakcji tym większy rozstrzał w opłatach.

Jeżeli rzeczywiście jest tam zależność liniowa, to przy wzroście popularności BTC o kilka rzędów wielkości, np. gdyby BTC używało 1000 razy więcej ludzi niż obecnie - opłaty również wzrosną 1000-krotnie. W zakresie 0-10000 transakcji na dzień opłaty wynosiły średnio 5,64$, w zakresie 100000-110000 transakcji opłaty wynosiły średnio 9,76$ (niewielki wzrost, bo trafiamy w białe pole nad dolnym zagęszczeniem), w zakresie 300000-310000 transakcji opłaty wyniosły średnio 39,75$. Nawet nie chcę wróżyć ile opłaty wniosą średnio np. w zakresie 1,5 mln transakcji na dzień.
Ostatnio zmieniony niedziela, 13 stycznia 2019, 23:12 przez osobliwy_nick, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0

Postautor: ognos » niedziela, 13 stycznia 2019, 22:56

@osobliwy_nick nie potrzebnie sie tyle natrudziłeś, tyle piszesz postów a nie natrudziłeś się, żeby poczytać o wdrożeniach segwita mieszasz koszty transakcji przed jego wdrozeniem i po wdrozeniu (nie wszystkie gieldy wdrazaly go od razu). Mówisz o wykładniczym wzroscie uzytkownia i jako zalozenie bierzesz to, ze bitcoin sie nie zmieni, a odrzucasz informacje, że przy wykładniczym wzroscie uzytkowania bitcoina wdrozony bedzie LN, albo inaczej: raczej bez LN nie bedzie wykladniczego wzrostu uzytkowania BTC.

Wybrałem te 3 przykladowe przedziały z podobna iloscia transakcji, żeby Ci wlasnie uzmyslowic, ze koszty znacznaco spadly po update bitcoina, zreszta na 2 screenie to widać.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
-1

Postautor: osobliwy_nick » niedziela, 13 stycznia 2019, 23:01

@ognos patrzę na fakty, a nie argumenty typu appeal to the hope. Taki jest wykres i on nie kłamie. LN obniżyło opłaty, ale sądzę, że nie zmieniło korelacji polegającej na liniowym wzroście opłat w miarę rosnącej liczby transakcji. Po prostu odwlekło kwoty rzędu 1000 zł za przelew w czasie.
Ostatnio zmieniony niedziela, 13 stycznia 2019, 23:16 przez osobliwy_nick, łącznie zmieniany 2 razy.

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0

Postautor: Mski » niedziela, 13 stycznia 2019, 23:15

@BitJanusz

Mam prostszy pomysł. Jesteśmy tuż nad ema200 na weekly. Jeśli kurs się nad nią nie utrzyma czeka nas srogi rok. To ważna średnia na każdym rynku.
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » niedziela, 13 stycznia 2019, 23:18

@Mski wtedy mamy w grze spadki do ~1800$, wypłaszczenie i budowanie bazy na przyszłość, ale szczerze wątpię, że zrobimy dno bez chociaż jednej większej korekty po drodze.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4378
Reputacja postu: 
11

Postautor: new06 » niedziela, 13 stycznia 2019, 23:22

Powiem wam, że jeszcze trochę polecimy ;) . Zaczynam już słać nowy kapitał na giełdę (z oszczędności) i byłem nawet w banku pytać o warunki kredytu ;) . Jedyne czego się boję to timing. Po bessie należy się kilka miesięcy ranged market. Nie wiem, czy ten co był na BTC nad wsparciem 6 k jakoś ten czas skraca... Ale swój kapitał mogę zamrozić na dłuższy czas, jakoś to przeżyję. A odsetek za kredyt nawet na rok za bardzo nie odczuję. Więc jak zobaczę odpowiednio duży czerwony wolumen na BTC zacznę budować piramidkę na ETH ;) .
Brave New World

Początkujący
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0

Postautor: Xceed » niedziela, 13 stycznia 2019, 23:27

Zakładasz jeszcze jeden mocny spadek i koniec bessy czy tylko przerwę w spadkach w postaci dużej korekty wzrostowej. No i czemu akurat eth a nie np. ltc czy xrp?

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0

Postautor: Mski » niedziela, 13 stycznia 2019, 23:28

@BitJanusz
Na s&p tez spadki zatrzymały sie na ema200 weekly i mamy 3 tydzien wzrostów. Natomiast bit strasznie slabo odreagował. Obstawiam przeciwnie-polecimy nizej bez wiekszego odreagowania. Czas pokaze kto bedzie miał racje :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 417
Reputacja postu: 
0

Postautor: Zeyt » niedziela, 13 stycznia 2019, 23:33

@new06, heh powodzenia, ja bym sie nie odważył, biorąc pod uwage co sie dzieje na świecie i ogólnie zbliżający sie kryzys gospodarczy :twisted:
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
-27

Postautor: osobliwy_nick » niedziela, 13 stycznia 2019, 23:37

@new06 Czyli będziesz stosunkowo niedługo bardzo bogaty? Przewieziesz nas lambo?

Weteran
Reputacja: 472
Reputacja postu: 
0

Postautor: miso20 » niedziela, 13 stycznia 2019, 23:39

@Mski równiez obserwuję ten wskaźnik, ale jest on właściwy dla tak dużego interwału czasowego, że spokojnie możemy zlecieć na 1xxx, pobyć nawet miesiąc poniżej 3xxx i wrócić powyżej tego wskaźnika. Będzie to wtedy "test" ema200 zakończony powodzeniem i może to dać fundamenty pod hossę.

Odbicie z 3200 na 4200 jest wg ciebie strasznie słabe?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4378
Reputacja postu: 
9

Postautor: new06 » niedziela, 13 stycznia 2019, 23:53

@Xceed
Zakładam że sygnał końca bessy padł na interwale 1W. Dołek jest gdzieś tu. Gdybyśmy przełamując wsparcie 6k polecieli od razu na 3k na połowie tego wolumenu co był, to możnaby myśleć o 2k, czy nawet 1k. To wychodzi w praniu i ja w te poziomy już nie wierzę. Natomiast brakuje mi ostatniej fali spadkowej na 1D. Pisałem już jaki powinna mieć wolumen. Przed chwilą wpadł mi w ręce art naszego kolegi (o ile się nie mylę @JacekWBB):

https://bitcoin.pl/holderzy-ruszaja-swo ... ch-ruchow/

Za bardzo nie wnikałem, ale tak się ucieszyłem, że musiałem strzelić takiego bezczelnego posta ;) . Właśnie na coś takiego czekałem.

Reasumując czekam na kolejną falę spadkową na b. dużym wolumenie do okolic 2980. Będzie przekroczenie psychologicznej granicy 3k, duży wolumen, sporo ludzi pęknie. Ale zasięg ruchu nie będzie zbyt duży z jednego powodu. Pod 3k będą czekały szeroko rozłożone worki, które będą przyjmowały każdą ilość BTC. Na ten poziom przypada mi ok. 50$ za ETH, nie wiem czy tam zajdzie. Ofc to nie będzie musiało natychmiast urodzić wzrostów. Raczej kilkumiesięczny boczniak - i to byłby bardzo dobry znak, który upewniłby mnie w decyzji. Tak to widzę jeśli chodzi o najbardziej prawdopodobny (i pożądany) dla mnie scenariusz. Nie zakładam też z automatu nowej hossy. Ale odreagowanie bessy się należy, a ono wypada mi na 9k na btc i 490 na eth. Targety mam wstępnie ustawione grubo niżej.

Dodano po 3 minutach 20 sekundach:
osobliwy_nick pisze: niedziela, 13 stycznia 2019, 23:37@new06 Czyli będziesz stosunkowo niedługo bardzo bogaty? Przewieziesz nas lambo?
Jeśli jesteś długonogą blondynką, to rozważę tą opcję.
A poważnie, to nie wydaje mi się, żebym stał się bardzo bogaty w tym roku. Ryzyko to strata sporej części oszczędności i spłata kosztów kredytu. Potencjalny target to skromne x3, może x4.
Brave New World

Początkujący
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
1

Postautor: Xceed » poniedziałek, 14 stycznia 2019, 01:11

Zaraz zaraz 😉skoro liczysz na kupno eth za 50$ a zasięg odreagiwania 500$ to jest x10 😁 a serio to po ponad roku bessy rzeczywiście jakieś odreagowanie by się przydało

Wróć do „Przedszkole”