Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem kurs do 14.11.2019 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 listopada 2019, 22:22

<8000$
16
24%
8000-10000$
37
54%
>10000$
15
22%

Liczba głosów: 68
Weteran
Reputacja: 2322
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 12 grudnia 2018, 19:10

koparki pisze: Wtedy była kompromitacja związana ze sposobem kreowania bańki, dziś jest inaczej bo do przekrętu tetherowego byliśmy stopniowo przyzwyczajani ;) ale w obu wypadkach nie było kompromitacji samego btc core . No moze drogie przelewy u szczytów bańki były trochę taka kompromitacją ale protokół się nie wysypał , nie wykorzystano luki bezpieczeństwa aby dodrukować , nie było ataku 51 itd
No tak, czyli nie wyobrażasz sobie takiego przegięcia wahadła jak w grudniu rok temu tylko w drugą stronę? Bo wg mnie FUD na krypto połączony z krachem na giełdach, który gdzieś tam za rogiem się czai, może w pierwszym impulsie deflacyjnego skurczu sprowadzić kursy na zupełnie fantastyczne z dzisiejszego punktu widzenia poziomy.
Przyznam się, że mam na giełdach ustawione zlecenia na, może nie aż tak;) ale podobnie ustawione zlecenia zakupu kilku rożnych monet. Właśnie na wypadek krachu, który na pewno spowoduje kłopoty z logowaniem, silnikami itp. giełd.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 2885
Reputacja postu: 
1

Postautor: koparki » środa, 12 grudnia 2018, 19:17

@kozaki_wiesi, ;) 100$ 17mln monet (a w prakctyce dużo mniej), popularność 100x większa niż za czasów mtgox , artykuły w Rzepie, obrady G20 w sprawie BTC , chyba sam w te 100$ nie wierzysz , chyba że upadnie projekt btc core, zostanie wykryta jakaś luka za pomoca której nadrukowane zostanie 170mln monet, deweloperzy się rozejdą itd.
Oczywiście że należy mieć wolne środki aby kupować panikę , jesli to masz na myśli.
Ostatnio zmieniony środa, 12 grudnia 2018, 19:19 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0

Postautor: zomos2 » środa, 12 grudnia 2018, 19:18

Albo po prostu któraś crypto przegoni innowacyjnością i adaptacją, używalnością BTC, któraś gigamegainstytucja powie że ta krypto to jest to! I co wtedy? Czy ktoś w ogóle zauważył że przypomniałem iż BTC to ciągle BETA TEST?

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 12 grudnia 2018, 19:28

koparki pisze: @kozaki_wiesi, ;) 100$ 17mln monet (a w prakctyce dużo mniej), popularność 100x większa niż za czasów mtgox , artykuły w Rzepie, obrady G20 w sprawie BTC
To nie wiara, ja na wszelki wypadek po prostu tego nie wykluczam bo wraz z rosnącą popularnością rośnie też skala potencjalnej paniki. Rynek jest płytki więc i peak może być potężny. Monet na rynku jest niewiele a chęć pozbycia się gorącego aktywa aby przejść na dolara (ten będzie deflacyjnym królem) może zapchać wąskie drzwi. Ja sobie zdaję sprawę, że to trochę "wishful thinking" ale jara mnie wizja kupna dash'a za 8$ czy Monero za 5 czy liska za 0,1 :mrgreen:

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 2885
Reputacja postu: 
7

Postautor: koparki » środa, 12 grudnia 2018, 19:36

jest jakaś nadzieja na to że rysuje się nam dołek tej fali spadkowej trwającej od 6k , sonda mówi nam że na 90% zejdziemy niżej , jak kolega skrytykował misie to oberwał , no i celowany jest już dołek 100$ .
Jest bessa więc mówię o sporej korekcie póki co.
@kozaki_wiesi, ja tez nie wykluczam ale na 99,9999% nie wyniknie to ze zwykłych przyczyn spekulacyjnych , jesli projektowi nie będzie działa się krzywda a koparki będa obsługiwały sieć nikt nie odda bitka za stówke , nawet gdyby groziłaby mu utrata tej stówki

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 952
Reputacja postu: 
2

Postautor: wrip » środa, 12 grudnia 2018, 20:08

Ładny wskaźnik: gdy liczba żółtych, spośród aktywnych użytkowników forum w ostatnich 24h, znacznie przewyższa pomarańczowych i niebieskich to znaczy, że:
A) mocno rośnie i zaraz jebnie
B) mocno jebło i zaraz wzrośnie

NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi transakcjami.

Weteran
Reputacja: 831
Reputacja postu: 
0

Postautor: pabloj » środa, 12 grudnia 2018, 20:20

@wrip, Czyli co albo wzrośnie albo spadnie? :D

Weteran
Reputacja: 684
Reputacja postu: 
0

Postautor: szlagaag » środa, 12 grudnia 2018, 20:23

pabloj pisze: @wrip, Czyli co albo wzrośnie albo spadnie? :D
Przemęczony już chyba tymi spadkami ,jak czytanie ze zrozumieniem sprawia trudności. :P
Chyba ,że to ja przeoczyłem ten mocny wzrost?

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 12 grudnia 2018, 20:25

wrip pisze: Ładny wskaźnik: gdy liczba żółtych, spośród aktywnych użytkowników forum w ostatnich 24h, znacznie przewyższa pomarańczowych
Z ciekawości przeglądam sobie regularnie statystyki i widzę, że zawsze żółci zdecydowanie przeważają. Chyba nie zdarza się by siły były wyrównane. Tak z logicznego punktu widzenia to brak żółtych świadczyłby o zniechęceniu czyli końcówce bessy a największa przewaga o napływie ulicy czyli końcu hossy.

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 4144
Reputacja postu: 
20

Postautor: Fibo » środa, 12 grudnia 2018, 20:27

Dzięki formacji dużego trójkąta zniżkującego 6.02-7.11.2018 byki mają już "zagwarantowane", że Bitcoin powinien przetrwać korektę stopnia cyklu. Dodatkowo elliottowski trójkąt zawsze poprzedza ostatni ruch w kierunku obowiązującego dotychczas trendu. Po zakończeniu tego ruchu rynek zmienia trend a jego zasięg to znowu przynajmniej obszar cenowy położenia tego trójkąta. W kontekście powyższego tylko elliottowska formacja potrójnego zygzaka daje pewność, iż po jej zakończeniu rynek musi wrócić do trendu wzrostowego. Jeśli dokładnie przebadać przebiegi falowe od ATH i ich relacje względem siebie, można zauważyć, że rynek od ATH po dzień dzisiejszy poruszał się trzema falami spadkowymi - trójkami, opisanymi na poniższym wykresie jako: W, Y, Z. Czyli obecnie rynek byłby pod koniec trzeciej pionowej trójki (trzeciego zygzaka), być może wieńczonej Ending Diagonal w jej fali C.
Spadek poniżej np. 2550$ na Stampie spowodowałby, że rynek powinien kończyć korektę stopnia cyklu poprzez kontynuację dużego pionowego downtrendu od ATH. Utrzymanie się nad tym poziomem (a jest na to szansa zgodnie z wcześniejszym opisem i poniższym wykresem) spowoduje rozbudowę korekty stopnia cyklu w poziomie a rynek zacznie poruszać się na północ tworząc falę ‘b’ stanowiącą kolejną składową formacji korygującej stopnia cyklu (olbrzymiego nieregularnego flata?).

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 12 grudnia 2018, 20:28

szlagaag pisze: Chyba ,że to ja przeoczyłem ten mocny wzrost?
Mówisz o tym OMK z ostatnich godzin? ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4178
Reputacja postu: 
1

Postautor: anagamidev » środa, 12 grudnia 2018, 20:40

BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Początkujący
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
3

Postautor: lordzuk » środa, 12 grudnia 2018, 20:42

kozaki_wiesi pisze: Z ciekawości przeglądam sobie regularnie statystyki i widzę, że zawsze żółci zdecydowanie przeważają. Chyba nie zdarza się by siły były wyrównane. Tak z logicznego punktu widzenia to brak żółtych świadczyłby o zniechęceniu czyli końcówce bessy a największa przewaga o napływie ulicy czyli końcu hossy.
A tak z innej beczki kolorek zależy od nawalonych postów? Czy od reputacji ?

Weteran
Reputacja: 831
Reputacja postu: 
0

Postautor: pabloj » środa, 12 grudnia 2018, 20:53

@Fibo, Ale byczo :D Czyli fala C plasowałaby się gdzieś w okolicach $7-8k w tej wizji tak?

Początkujący
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0

Postautor: Miro » środa, 12 grudnia 2018, 20:56

Zróbcie inna ankietę bo ta jest bez sensu. Gdybanie nie ma żadnego sensu. Zróbcie ankietę za ile max kupisz 1 btc. Ja powiem szczerze, że kupiłbym za 1k $ nawet jeśli to ma upaść. Zmarnowanie 3k$ to dla mnie za dużo i to jest jakaś wytyczną gdzie będziemy mieć dołek.

Początkujący
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0

Postautor: ognos » środa, 12 grudnia 2018, 21:01

@Miro a jaki ma sens taka ankieta? Przeciez kazdy chce jak najtaniej kupić. Ciekawsze pytanie byłoby: ile % budzetu przeznaczonego na inwestycje masz juz wpakowana w krypto, a ile czeka na zainwestowanie.

Weteran
Reputacja: 684
Reputacja postu: 
0

Postautor: szlagaag » środa, 12 grudnia 2018, 21:01

Miro pisze: Zróbcie inna ankietę bo ta jest bez sensu. Gdybanie nie ma żadnego sensu. Zróbcie ankietę za ile max kupisz 1 btc. Ja powiem szczerze, że kupiłbym za 1k $ nawet jeśli to ma upaść. Zmarnowanie 3k$ to dla mnie za dużo i to jest jakaś wytyczną gdzie będziemy mieć dołek.
Dla każdego 'za dużo' będzie oznaczało co innego. Jeden ma 5 tysięcy oszczędności drugi ma miliony i kilka tysięcy nie zrobi na nim wrażenia w razie 'upadku'. Więc twoja ankieta by była właśnie bez sensu.

Obrazek
Ostatnio zmieniony środa, 12 grudnia 2018, 21:07 przez szlagaag, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0

Postautor: Miro » środa, 12 grudnia 2018, 21:06

Za SZTUKE btc. Wtedy macie informacje za ile wejdą lepszcze takie jak ja. A wszyscy są zgodni z tym, że to ulica musi wejść, aby byki poczuły krew.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 952
Reputacja postu: 
0

Postautor: wrip » środa, 12 grudnia 2018, 21:12

pabloj pisze: @wrip, Czyli co albo wzrośnie albo spadnie? :D
Otóż to :D

Dodano po 1 minucie 8 sekundach:
kozaki_wiesi pisze: . Tak z logicznego punktu widzenia to brak żółtych świadczyłby o zniechęceniu czyli końcówce bessy a największa przewaga o napływie ulicy czyli końcu hossy.
Zgadza się. Kiedy będzie tu pusto to wtedy warto kupować :)
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi transakcjami.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2831
Reputacja postu: 
1

Postautor: socjolog2008 » środa, 12 grudnia 2018, 21:22

@Miro ulica w UK/Malcie czy DE to zupełnie inna ulica jeżeli chodzi o fundusze niż PL, a my jesteśmy tylko małą częścią rynku BTC i crypto jako całości. Równie dobrze to może być już, tylko tego na ,,oko'' nie dostrzeżesz od razu. Weekend na odbiciu ustawianiem i shortowałem Dasha z permanentnym przekonaniem żę do gleby, ubić dziada, spada do 1000$, a wczoraj stawiam longi ,kupuję, się wyciszam. Myślisz ilu DT ,inwestorów ma takie wahania nastroju przy wkładaniu kapitału..wielu. Tu nie ma takich łatwych sygnałów jak dzisiaj z GBPPLN, bo przemówienie, bo brexit ,bo dymisja. W crypto jest wiele niewiadomych. Dla mnie podstawową niewiadomą jest JAKI jest wolumen na crypto, poszczególnych coinach na Forexach, i tego nie znajdziesz nigdy, nigdzie, a to tutaj jest kapitał największy.
Poniżej pozycje z wczoraj, LONG XRP + 1,11%, Long LTC + 7,16%. A to dopiero się ruszyło o milimetr, posiadać poroskładane longi w momencie długotrwałego wystrzału, to marzenie jest.

Postanowiłem dzielić się realnymi ,postawiony pozycjami, i to z rynku Forex. Myśle że pewne nowum. A i ciekawie się będzie czytać. To inny rynek, stawiając pozycje przez spready już jesteś na minusie. Wykres narysował byka kreskami (moje nowe foto). Spróbuje znowu iść ta drogą, nie wydaje mi się żeby 2015 mógł się powtórzyć ,chciałbym ale nie wierze w to. Na spokojnie LONGI. Post w takich mniej więcej godzinach ,gram DTgłównie na walutach obecnie. I ja tu od dawna widzę różne korelacje.

Ciekawostka : http://www.day-trader.pl/artykuly/gield ... rykanskiej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Tutaj i swobodnie spamuje :) : https://discordapp.com/invite/3y9TNbT
https://primexbt.com?signup=95256 MISTRZOSTWO DT :mrgreen:
https://www.deribit.com/reg-1275.2252?q=home Derbit
Do końca grudnia co by się nie działo(stawiam UP do 12.2019)sprzedaję 100% i wypad do 08.2020
Po halvingu 500$+ za BTC.I zapuszczę korzenie w oczekiwaniu

Wróć do „Przedszkole”