Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem kurs do 14.11.2019 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 listopada 2019, 22:22

<8000$
16
24%
8000-10000$
37
54%
>10000$
15
22%

Liczba głosów: 68
Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3241
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 12 grudnia 2018, 10:17

@anagamidev,

shortowałem. I to na x10 od 6050$. Ale niestety, tak się zapędziłem w wiarę w fejki, że zamknąłem shorta przy 5400$. A potem już się bałem otwierać, bo duże wyprzedanie, bo może być wyleszcz... bla bla bla.

Popełniłem zasadniczy błąd polegający na tym, że przeniosłem reguły z boczniaka/konsolidacji (częste wyleszcze, akumulacja i dystrybucja przyklejone do siebie i często wzajemnie się przenikające) na pełnoprawną kontynuację downtrendu, czyli chciałem być mądrzejszy od rynku i w efekcie pozbawiłem się lwiej części profitu.

Niestety, każdy okres (hossa, boczniak, bessa) wymaga innego podejścia. Próbując przenieść zyskowne strategie z jednego okresu na drugi w najlepszym wypadku zarobisz mało, w najgorszym ostro wtopisz.

No trudno! lekcja na przyszłość.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4149
Reputacja postu: 
2

Postautor: anagamidev » środa, 12 grudnia 2018, 10:25

@BitJanusz, zatem sam widzisz, że niby coś wiesz, niby wszystko takie oczywiste, a w prawniu okazuje się, że jednak nie. Przecież jak ileś tam osób zdaje sobie sprawę, że spadnie do 3k$ poustawiają grube shorty, to myślisz, że rynek da im tak łatwo zarobić po kilkaset procent BTC na ogromnych dźwigniach? :D Rynek będzie ich zwodził ile się da, aż stracą pewność :D To nie jest żadna manipulacja czy coś nadzywczajnego niż na innych rynkach, bez sensu jest takie szukanie wytłumaczeń i bajdużenie :D Równie dobrze mogło wyjść z tego trójkąta górą z pozytywnym retestem i pojechać na double top i wtedy byłaby też śpiewka, że manipulacja. Łatwo się ocenia z perspektywy czasu :D Ale mimo wszystko reset rynku jest dobry dla wszystkich i mieliśmy go dość szybko :D Czy to już dołek czy nie, nikt tego nie wie, bo dochodzą do tego emocje, a grając już większe pozycje te emocje wywołują irracjonalne decyzje :D Do 3k$ brakło niewiele, może jeszcze tam będziemy równać, albo spadniemy lekko poniżej, ale te kilka procentów to raczej dla pro day trader'ów to ugrania :D Wszystkie wskaźniki wyzerowane praktycznie :D Ja ma raczej koncepcje, że na 6k$ była gruba akumulacja i dystrybucja na obijankach od tego poziomu, w końcu grubi/kartel grubych/smart money zakumulowali na tyle, że zrzucili wszystko ino roz, bo zauważyli, że nie ma jakiegoś większego popytu, a kapitał, który został na giełdach był niewystarczający, żeby zoponować i jebło na -50% ceny :D Ludzi zostali nakarmieni bad newsami, analizami o 1k$, o śmieci BTC zmierzającego do 0 przy jednoczesnym uszczupleniu ich z BTC. Teraz Ci sami "grubi" mogą odkupić 2x więcej i wrócić do 6k$ bardzo szybko :D
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0

Postautor: Connemara » środa, 12 grudnia 2018, 10:50

anagamidev pisze:W banku ciężku uzyskać taki zwrot, a 11k-12kPLN nie zaboli, nawet jeśli BTC "upadnie" :D
Zależy kogo. Nie sądzę, że 99% inwestorów to ludzie mający luźne odłożone 200k PLN na drobne wydatki.
anagamidev pisze:Wtedy jak ktoś nie ma kasy, to może warto sobie wziąć kredyt - chociaż fanem kredytów nie jestem, powiedzmy na 4k-5kPLN, a później jak najszybciej go spłacić przez najbliższe miesiące, zaciskając pasa.
Jestem absolutnym przeciwnikiem brania kredytów na "inwestowanie". Ale oczywiście każdy ma własną głowę i przekonania. Just sayin'

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » środa, 12 grudnia 2018, 11:06

@Connemara, nie piszę przecież o 200kPLN, bo odłożenie takiej kwoty to to jest kilka/kilkanaście lat pracy, ale o 11kPLN czyli można w kilka miesięcy odłożyć. Poza tym 1k$ za BTC wydaje mi się relatywnie tanio, a tam może pójść jakieś szybkie odbicie na 2k$ spokojnie, zatem można od razu sprzedać połowę, spłacić kredyt i mieć 0.5BTC za friko :D
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev

Weteran
Reputacja: 337
Reputacja postu: 
0

Postautor: mudol » środa, 12 grudnia 2018, 11:12

Przy 6k$ też było relatywnie tanio;) Po prostu każdy żyje w strachu, prędzej ludzie załadują się do uciekającego pociągu niż do pociągu na stacji PROMO, z której może się stoczyć do tyłu. Z resztą patrz na alty, ludzie już od jakiś tam poziomów kupowali bo było tanio, a w kolejnych tygodniach jeszcze bardziej potaniało.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
1

Postautor: M4ciek » środa, 12 grudnia 2018, 11:12

Nie rzucałbym konkretnymi kwotami. To indywidualna kwestia, na co może sobie ktoś pozwolić. Sam mam w planie przeznaczyć z trzy wypłaty na takie inwestycje. Teraz już wszedłem za część kasy, reszta sobie czeka. Nie planuję też zainwestować więcej niż zyskałem na poprzednim szczycie. Więc jest to pewnego rodzaju kapitałowy SL. Na kryptowalutach mogę zatem wyjść jedynie na zero, nie stracę. Taką przyjąłem strategię i postaram się tego trzymać.

Zniesienie wzrostów od 2012 ma sens... w przypadku istnienia kolejnego bullruna jest nawet świetną okazją na zakupy. Jeśli tylko taka sytuacja nie zabije rynku - będę nawet zadowolony.

Nie zgodzę się z sytuacją, że ludzie nie nabierają się kilka razy na to samo. Historia ciągle zatacza koło, nie uczymy się na błędach.

Tak samo jak rosło - była masa komentarzy, że teraz następny przystanek to 50k$... teraz wieszczenie spadku do 100$.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0

Postautor: Connemara » środa, 12 grudnia 2018, 11:13

Pójdźmy w hipotetyczny, ale możliwy scenariusz. Ktoś bierze kredyt na 10k, bo BTC = 1000$ (uśredniając 3500 zł). Kupuje ~2,9 BTC. Trend zniżkowy utrzymuje się przez 2-3 lata, cena spada do 300$...

Niemożliwe? Wszystko jest możliwe, obecnie mam wrażenie (to tylko MOJE subiektywne odczucie) że cała analiza rynku to de facto rzut kostką K8.

Weteran
Reputacja: 831
Reputacja postu: 
0

Postautor: pabloj » środa, 12 grudnia 2018, 11:20

lekarz pisze: @osobliwy_nick, @anagamidev, @Pleasek89, @bitloteiros, @Phlox, @abloj, @Dovakhiin, @Altcoiner, @kozaki_wiesi, @Oldboy, @mudol, @szlagaag, @shinya56, @akos,
A może taka wersja:
Jeśli nawiązujesz do mojego posta tutaj -> https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 60#p543677

To mówiłem o doszukiwaniu się analogii z poprzedniej bańki. U ciebie nie ma żadnej analogii tylko wizja spadku o 99% od ATH. Nie uważasz, że 99% zniesienia to ciut sporo jak na korekte wszystkich baniek? :p

Weteran
Reputacja: 684
Reputacja postu: 
0

Postautor: szlagaag » środa, 12 grudnia 2018, 11:26

Obrazek

3650?

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 179
Reputacja postu: 
0

Postautor: Delhi » środa, 12 grudnia 2018, 11:47

@szlagaag

Skąd ta czerwona linia

Orator
Reputacja: 110
Reputacja postu: 
0

Postautor: lekarz » środa, 12 grudnia 2018, 11:53

@anagamidev szorty juz od stycznia ustawione na odkupywanie od Ciebie długich pozycji.
Poniżej scenariusze:
1. Niestety nie zrealizowany,
2. Realistyczny,
3. Pesymistyczny.
Pozdrawiam :lol:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » środa, 12 grudnia 2018, 11:56

@lekarz, bardzo rzadko gram na dźwigni i bardzo małymi pozycjami, zresztą kilkadziesiąt BTC całkowicie zaspakaja moją chciwość :D Ale cieszę się jak dziennie uda mi się zdobyć dodatkowe 0.001-0.01 BTC, jestem cierpliwy, mrówcza akumulacja :D

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1372
Reputacja postu: 
2

Postautor: Dovakhiin » środa, 12 grudnia 2018, 11:56

Przebicie 36xx da nam dalszy wzrost... poki co wyszlismy z lokalnego trojkata gora..

Obrazek

A tak ot. Wg ceo bitmexa eth to shitcoin :D
https://comparic.pl/hayes-ceo-bitmex-et ... no-moneta/

:mrgreen:
Ostatnio zmieniony środa, 12 grudnia 2018, 12:09 przez Dovakhiin, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3018
Reputacja postu: 
0

Postautor: bitloteiros » środa, 12 grudnia 2018, 13:20

Dovakhiin pisze: W btc jest te piekno ze ma takie wahania... a kazda łapa rządów połozona na niego sprawi, ze spekulacja odejdzie w niepamiec i cala zabawa pojdzie w zapomnienie... stabilna cena = smierc btc imo
BitJanusz pisze: Regulacje to śmierć BTC. póki grubi mogą robić wały na giełdach (washtrade, sell walle, etc.) bez regulacji (a jednak legalnie), to jestem o krypto spokojny
Regulacje nie oznaczają z automatu braku zmienności. Stabilność ceny wynika z zupełnie innych powodów, w przypadku BTC mogłaby to być np powszechna adopcja. Poniżej przykład w pełni uregulowanego waloru notowanego na giełdach pod kontrolą rządu
FAKT - negatywne nastawienie do BTC jest odwrotnie proporcjonalne do wiedzy jaką się ma na jego temat

Weteran
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
3

Postautor: zomos2 » środa, 12 grudnia 2018, 16:53

Jak ja to uwielbiam. Coraz bliżej wielkie zdziwienie a tutaj ciągle trójkąty i kwadraty, figury różne, analogie, przykłady z przeszłości gdzie warunki były inne, przykłady że pół roku temu mówił inaczej teraz inaczej, zasięgi liczone na trójkącie(SIC! :D Tego to jeszcze nie widziałem:D jakby trójkąt był BARDZO znaczącą figurą :D :D). Coraz ciekawszy wątek pokazujący jak wielu tutaj nie wie co robi a wszyscy to szachiści w warcaby :D

Początkujący
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0

Postautor: pavlo4444 » środa, 12 grudnia 2018, 17:21

zomos2, krytykować jest łatwo. A jaki jest Twój punkt widzenia?

Weteran
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0

Postautor: zomos2 » środa, 12 grudnia 2018, 17:31

Jak to jaki? Powtórzę po raz enty. Okrutne wyprzedanie rynku i 5 świeca spadkowa tygodniowa z rzędu, masowe nastroje ala trup. Odbicie się należy jak psu buda :D A do ilu? Co potem? Rysujcie swoje trójkąty i kwadraty :D Dla mnie jedyną formacją kreskową to flaga i HS a także poziomy fibo i fale eliotta(można jeszcze rozważać róznego rodzaju kliny ale trójkąty to gówno). Na bazie fal eliota były 3 fale wzrostowe(3 bańki) to teraz jak psu buda się należą 2 fale spadkowe(2 ultra zjazdy raz poniżej szczytu przedostatniej bańki i potem jeszcze jeden zjazd ale powyżej szczytu pierwszej bańki) - to widmo na najbliższe LATA, w krótkim terminie wyprzedaż pełną gębą i współczuję shortownikom na 3300-3200 :D.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1091
Reputacja postu: 
5

Postautor: Pleasek89 » środa, 12 grudnia 2018, 17:34

Do trzech razy sztuka:
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3241
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » środa, 12 grudnia 2018, 17:38

Obrazek

ładnie się wsparcie sprawdziło znów (stam 4h) :)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 954
Reputacja postu: 
0

Postautor: shinya56 » środa, 12 grudnia 2018, 17:42

@lekarz, Dla traderów była by to bajka. Żeby tylko bujało w tym kanale ;)

Wróć do „Przedszkole”