Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Harmony » wtorek, 20 listopada 2018, 13:47

@Xceed, a jak rosło bez większych korekt pionowo w górę? :)

Analogicznie to rok temu rozpoczęła się bańka.

Tak z ciekawych obserwacji co mogę powiedzieć, to pamiętam jak w szczycie bańki był rozbieżności między giełdami w cenie BTC. Teraz widzę jest podobnie, tylko jesteśmy w odwrotnym miejscu na wykresie i te rozbieżności nie są aż tak ogromne, ale jednak, jakieś podobieństwo jest i przykuło to moją uwagę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 20 listopada 2018, 13:49

sha256 pisze: Powiem tyle, że skala i styl spadku zaskoczył mnie. Byki nie miały nic do powiedzenia.
Wiesz co? To jest to, co opisywałem w 2017 jako niesamowity potencjał do ogolenia/wyleszczenia/rozegrania. Po prostu, w 2017 był napływ takiego narybka do crypto, jakiego nie było wcześniej. Oczywiście obok wielu rozsądnych, co teraz w dużej mierze tworzą to forum. ;) I nie chodzi o liczbę, ale podejście. Pamiętacie te kłótnie, że BTC to nie bańka po kilka k$? Że jak ktoś pisze o spadkach to jest wrednym Polaczkiem? Pamiętacie tych youtubowych i facebookowych krezusów crypto ze stażem kilka tygodni, pewnych siebie jak 2+2 to 4? Takiego napływu zjebania umysłowego nie było w poprzednich latach. Oznacza to zwiększoną dynamikę w obie strony. Dlatego alty tak wywaliły do góry, bo były ludki, co się nie bały wchodzić w Ethery, Dashe po 1000$+ na longterm i trąbić o tym wszędzie.

Ten potencjał nowego amatorskiego narybka realizował się na ATH (zwłaszcza altów), potem na długim męczeniu BTC bez nowego dołka (jest pokolenie graczy, dla których cena typu 4000$ to psychiczne odczucie jak dla nas kiedyś 50$), potem na ogromnych % spadków od ATH i teraz dalej się realizuje na crashowaniu BTC oraz altów.

Nie było w historii BTC takiego napływu ludzi facebookowo-youtubowych. Nie było takich krezusów crypto (np. lordkruszwil, w crypto kilka tygodni, cytując go, zjadł na giełdzie zęby, nagania do liska tuż przed ogromnym spadkiem, po jakimś czasie usuwa filmiki z yt).

Ktoś pisał na forum nieraz, że bańka mentalna trwa. Kto to był? Bo to świetne zdanie. Ta bańka dalej mentalnie trwa, ale powoli zaczyna też już mentalnie pękać... Potencjał do odbicia jest ogromny, ale jest też ten potencjał irracjonalny i paniczny, który opisuje w tym poście. On może popchnąć ruch spadkowy jeszcze niżej tak samo jak pchał do kupowania Liska czy ETH na szczytach. Może pchnąć to niżej niż sama sytuacja techniczna wskazująca na ogromną szansę odbicia.

Już wczoraj mi coś nie pasiło - tzn. odbicie z 4.8k do 5.2-5.4k należało się jak psu buda. A nie wystąpiło. Nawt 5.1k nie weszło. Dziś co widzimy? 4.4k do 4.7k i konsolidację na 4.6k. Trzeba uważać, na razie potencjał nowych z 2017 pchnie to bardziej niż "racjonalne-techniczne" warunki odbicia.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 20 listopada 2018, 13:56

kozaki_wiesi pisze:
ekonokomik pisze:w tym ruchu
Co przez to rozumiesz, następny cykl? Falę B? Czy tylko lokalne odbicie?
Ruch ostatnich dni: z 6500 -> 4400 (finex) to dość by wejść z myślą o odbiciu, trwającym co najmniej kilka - kilkanaście dni.

Ale wyszliśmy dołem z trójkąta budowanego przez wiele miesięcy (prawie rok). Może to zmyłka (w skali d1), którą postulował @BitJanusz, a może początek drugiego etapu bessy, który potrwa kolejnych kilka miesięcy i skończy się o 1 czy 2 tys. niżej.

Dlatego podkreśliłem, że bezpieczny jest zakup by zarobić na odbiciu po obecnym ruchu, a niekoniecznie w skali najbliższych miesięcy. Jak słusznie napisał niżej @ergorg, aby zarobić trzeba nie tyko odpowiednio kupić, ale przede wszystkim sprzedać.

Inna sprawa, że jeśłi ktoś wierzy w kolejny cykl bańkowy Bitcoina, lub choćby w walkę o ATH, to teraz (przy prawie -80% ATH) też jest świetne miejsce do zakupów, nawet gdyby miało jeszcze spaść do 3 czy nawet 2K (na co szanse są, ale jak małe?).
A jeśli ktoś nie wierzy że krypto mają przyszłość, to powinien sprzedać już dawno i zająć się czymś innym ;)

Ja zacząłem zakupy za szybko, ale jestem dobrej myśli. Aha, nie wierzę, że BTC opanuje świat, ale przed śmiercią widzę miejsce na jeszcze jedną bańkę "inwestorów instytucjonalnych" :)

PS. Pamiętajmy, że gdzieś tam daleko SEC powtórnie analizuje wnioski o ETFy... 8-)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lester » wtorek, 20 listopada 2018, 13:59

prap0n pisze: Wiekszosc osob uwaza ze po tym zrzucie nastapi jakies magiczne odbicie (recovery) i bedziemy nad 6k za miesiac.
Ponad 6k być może szybko nie będzie, ale odreagowanie o jakieś kilka stówek $ jest dużo bardziej prawdopodobne moim zdaniem, niż dalsze spadki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 20 listopada 2018, 14:00

@Wymazywanie,

Tylko kto teraz sprzedaje w panice - "dzieci hossy 2017", czy cyniczne cwaniaki z grubymi portfelami? A może to jednak dump Vera i Wrighta w ich durnej przepychance o bitcoin cash? Możliwości bez liku :oops:

Czy to, co widzimy, to rzeczywista sprzedaż na takim finexie, czy (podobnie jak przy 7400) tylko napełnianie olbrzymich longów? Też cholera wie. Wtedy się wydawało, że jakiś milioner zafascynował się bitkojnem, a to tylko było napełnianie shorta na 20 baniek...

Być może @new06 i pośrednio ja mylimy się co do akumulacji, i obecnego spadku którego ja nazwałem fejkowym wyjściem z trójkąta, a dla new06 był to potencjalny spring - ale jeśli się mylimy, to alternatywą może być chyba tylko zmniejszenie dynamiki spadku i powolne wypłaszczenie. Póki co wolumen rośnie i panika nasila się, co bardziej pasuje do naszego scenariusza, niż do wolnego krwawienia. bo jednak pierdzielnęło, baardzo konkretnie i z odpowiednim volume.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: RaptorPL » wtorek, 20 listopada 2018, 14:04

A ja myślę jak @prap0n, ludzie chyba myślą że jak spadniemy już do tych 3k albo 2k to potem już tylko atakujemy szczyt za szczytem. Mnie się raczej wydaje że zostaniemy jednak troszkę dłużej na niskim pułapie cenowym i będziemy tam czasowo wykrwawiać wszystkich co po inwestowali oszczędności życia i z każdym spadkiem crypto wyrywają włosy. Myślę że dużo osób i tak już posprzedawało ze stratą i już więcej w życiu nie chce słyszeć i kryptowalutach.
Ja jakoś wewnętrznie czuję że ten rynek jest zbyt świadomy co się dzieje, patrzą na te wszystkie wykresy i widzą jak za każdym razem ten btc wraca z dziesięciokrotną siła robiąc z ludzi bogaczy, nie ukrywam mój spokój też się chyba z tego bierze ale ja jestem totalnym żółtodziobem i hodlerem chodź miałem fajne epizody z traidowaniem bo zaczynałem w końcówce czerwca 2017 czyli jak wszystko rosło jak na drożdżach.
Brakuje mi po prostu jeszcze teraz jakiś fatalnych newsów i ogólnie tragicznych wieść aby z jakimś czasem zainicjować mega wzrosty.
Ale jak dla mnie możemy się kisić nawet tak i kolejny rok, w końcu to tylko dodatkowa inwestycja o ogromnym ryzyku tak więc po co się w ogóle denerwować ? :)

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 20 listopada 2018, 14:09

prap0n pisze: Mysliscie ze oni zrzucaja te coiny po to zebyscie kupili na 4k i za chwile zrobia wam odbicie o 3000$?
Jeśłi "ONI" istnieją, to może zrzucili coiny po 6k po to by wywołać wodospad i odkupić od słaborękich po 4k? :roll:
Swoimi zakupami zapoczątkują odbicie, które przy 5k pociągną już ci, którzy będą odkupywali monety oddane po 4.

Czyli jak zawsze...

PS. Bywały bessy kończące się długim boczniakiem, ale bywały też takie, które kończyly się pikiem w dół. W tej bessie mieliśmy "2 w 1", więc tak, opcja, że święta przywitamy na poziomie 7k jest zupełnie racjonalna.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4277
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 20 listopada 2018, 14:09

ekonokomik pisze: nie wierzę, że BTC opanuje świat, ale przed śmiercią widzę miejsce na jeszcze jedną bańkę "inwestorów instytucjonalnych"
Ja też ale obawiam się, że nie btc będzie beneficjentem następnej pompy ale jakiś wypromowany banksterski shitcoin aby raz na zawsze skompromitować ideę wolnego pieniądza. Obym się mylił.

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: vwrafi » wtorek, 20 listopada 2018, 14:14

Wszystko fajnie to co piszecie, tylko że w grudniu 2017 ludzie myśleli, że BitCoin ogarnie cały świat. Było zupełnie inne nastawienie niż teraz, była euforia. Teraz już każdy mówi, że to po prostu materiał spekulacyjny. Podczas szczytu bańki wyszło, że płatności BitCoin'em są drogie i wolne, a miały być szybkie i tanie. Nikt już nie uwierzy w żadną kryptowalutę. Według mnie czeka nas tylko zjazd w dół z paroma spekulacyjnymi górkami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 20 listopada 2018, 14:18

@vwrafi,

a co było po goxie? Największa giełda ukradła coiny swoim klientom, brak postępów, spadek o ponad 80% od ATH, wszechogarniająca beznadzieja, rycie w mule miesiącami...

a potem bania na 20k, bo tak 8-)

Nadal nie wierzę w 100k, ale wierzę w uptrend tak gdzieś do 12-14k po zakończeniu tego cyrku.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » wtorek, 20 listopada 2018, 14:19

@vwrafi, Ale tak bylo za kazdym razem. W 2012 i 2013 tez mial ograrnac swiat. A potem juz opadly emocje i nie mial. Tak wlasnie sie buduje bańki.
I to ze nikt juz nie uwierzy w BTC juz tez bylo 4 razy.
I jakos mielismy kolejne ATH.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 220
Rejestracja: 12 września 2018
Reputacja: 196
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Eazzy0 » wtorek, 20 listopada 2018, 14:21

Ile ludzi tyle opini i pomysłów, a prawda jest taka, że nie mamy wpływu na nic. Możemy rysować wykresy robić analizy, a na końcu i tak się trzeba dostawać do tego co zrobią Ci, którzy maja na to wpływ

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2056
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4791
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » wtorek, 20 listopada 2018, 14:22

ekonokomik pisze: Jeśłi "ONI" istnieją, to może zrzucili coiny po 6k po to by wywołać wodospad i odkupić od słaborękich po 4k?
Oszacuj sobie ile moze kosztowac operacja zrzucenia kurs w ten sposob. Watpliwe aby ktos robil taka operacje po to zeby zaraz mialo odbic. I znowu mial sie przepychac przez aski/bidy.
Dodaj sobie do tego kontekst coinow z goxa.

Czesciowa akumulacja zapewne oczywiscie trwa, ale tylko "oni" wiedza jak daleko moga zjechac. Wiec mozemy sie jedynie domyslac.
Ktos tutaj pisal ze mozliwe ze tak naprawde wszystko rozgrywa sie przez OTC, i tam ida duze zakupy. A zabawa na gieldach to tylko czesc zabawy przez OTC i zarabiania duzej kasy. Jestem ciekawy jak tam zyja fundusze hedgingowe bazowane na crypto :)
Może to zmyłka (w skali d1), którą postulował @BitJanusz, a może początek drugiego etapu bessy, który potrwa kolejnych kilka miesięcy i skończy się o 1 czy 2 tys. niżej.
Nie wiem czy to na powaznie czy nie... ("zmylka")



a propo false breakoutow.
Ostatnio zmieniony wtorek, 20 listopada 2018, 14:26 przez prap0n, łącznie zmieniany 5 razy.

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 20 listopada 2018, 14:23

kozaki_wiesi pisze: Podczas szczytu bańki wyszło, że płatności BitCoin'em są drogie i wolne, a miały być szybkie i tanie. Nikt już nie uwierzy w żadną kryptowalutę.
I nikt nie musi wierzyć. Większość ma w d... idee i funkcjonalność. Do bańki wystarczy by odpowiednia ilość ludzi uwierzyła w to, że można na kryptowalutach zarobić 8-)

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » wtorek, 20 listopada 2018, 14:25

Ciągle jest jeszcze trup w szafie, czyli magiczne odreagowanie +1000$ ze względu na możliwą skokową utratę wartości Tether. Z newsów wynika że prowadzone jest śledztwo, prawdopodobnie wypłynie na światło news, że tak jak bańkę Mtgox zbudował bot Willy tak bańkę 2017 zbudował dodruk Tethera. Nie wiem czy ktoś za to beknie bo bitfinex trzyma się z daleka od jurysdykcji amerykańskiej i wywalił ze swojej platformy obywateli USA.
---

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 20 listopada 2018, 14:29

prap0n pisze: Oszacuj sobie ile moze kosztowac operacja zrzucenia kurs w ten sposob.
Akurat względnie niewiele, bo moment był idealny: wypłaszczenie na małych obrotach i oczekiwanie na decyzję.
Kosztowałoby więcej, gdyby pojawiła się "opozycja" zasobna w środki. Ale być może ta wyprztykała się w czasie próby wyjścia górą w połowie października i teraz frakcja misiów miała ułatwione zadanie.
prap0n pisze: Nie wiem czy to na powaznie czy nie...
A czemu nie?
Wyjście dołem, spadek lawinowy o 30%, a potem powolne wzrosty, zniesienie całego spadku i voila! :)
Tak już bywało wielokrotnie

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 20 listopada 2018, 14:33

koparki pisze: Ciągle jest jeszcze trup w szafie, czyli magiczne odreagowanie +1000$ ze względu na możliwą skokową utratę wartości Tether. Z newsów wynika że prowadzone jest śledztwo, prawdopodobnie wypłynie na światło news, że tak jak bańkę Mtgox zbudował bot Willy tak bańkę 2017 zbudował dodruk Tethera. Nie wiem czy ktoś za to beknie bo bitfinex trzyma się z daleka od jurysdykcji amerykańskiej i wywalił ze swojej platformy obywateli USA.
Tak, tylko Gox zamknął się gdy inne giełdy były na poziomie 50% ATH. A teraz afera wypadłaby na poziomie -80% od ATH. Czyli mamy newsa, że bańka została zbudowana na oszustwie, ale w momencie gdy większość jej została już zniesiona. I w momencie gdy mamy już "nowe i świetne" stablecoiny, zamienniki dla tethera.
Pewnie kursowi by taki news nie pomógł, ale porównania wpływu z padem goxa nie ma.

No i na innej półce w szafie mamy też ETFy... ;)

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » wtorek, 20 listopada 2018, 14:36

@ekonokomik, ale chodzi właśnie o wzrost kursu kryptowalut na giełdach tetherowych , moze być powtórka z wyleszczu szortów jak ostatnio, jesli oczywiście media zrobią odpowiednią nagonkę.
---

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » wtorek, 20 listopada 2018, 14:37

@Wymazywanie, tak, to prawda.
Nikt tak nie uczy pokory jak rynek. I tylko niewielu potem inwestorów zostaje, bo wszystko im zabrali. Dlatego w czasie zwiększonej zmienności i rynku niedźwiedzia najważniejsze jest zarządzanie ryzykiem. Tu nawiązuję do Twojego niedawnego wpisu i twoich studiów nad rynkiem ;)

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » wtorek, 20 listopada 2018, 14:38

Giełda to samopoznanie w trybie ekspresowym.
---

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], mess_on_a_mission i 16 gości