Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wloczykij78 » czwartek, 18 października 2018, 00:06

Pleasek89 pisze: Jeżeli spodziewasz się zielonej szpilki na 10k i ogłoszenia wszem i wobec, że to koniec bessy to mówię ci to w tej chwili, że się nie doczekasz. Hossa kończy się ostrym zjazdem. Bessa kończy się długą męczarnią.
Nie, spodziewam się ostrego zjazdu, dużo niżej, powiedzmy w ciągu 2-3 miesięcy. I niekoniecznie spodziewam się następnej bańki, choć na nią liczę :-)
Pleasek89 pisze: Jesteśmy w bessie, więc to dobrze. Rynek nie reaguje na kiepskie informacje.
Raczej chodziło mi o pozytywne, ale fakt - powinno to działać w obie strony. Mam wrażenie że rynek bitka ma głęboko w d... to, co się wokół niego dzieje. Stabilizacja ceny.
Pleasek89 pisze: Nic takiego nie widzę. Mówisz o bakkt, który był ogłoszony parę miesięcy temu i rusza za niecałe 3 tygodnie?
Nie, mówię o kilku artykułach z czapy,niezwiązanych z zadnym wydarzeniem,poszły na kilku głównych tytułach (skoro mi je agregator newsów wyświetlił). Musiałbym przekopać historię - Jutro podeślę linki.
Pleasek89 pisze: Dodam coś od siebie - jak dla mnie wszystkie historyczne elementy dna na Btc są spełnione oprócz jednego - głębokości spadków. Wszystkie dna po wcześniejszych bańkach na Btc miały głębokość 80-95% (obecnie marne 70%) i właśnie z tego jednego jedynego powodu większość nadal uważa, że lecimy niżej. I właśnie dlatego ja uważam, że albo nie spadniemy poniżej tytanowego supportu albo lecimy dużo niżej niż 3-4k.
Że lecimy niżej to ja widzę - pytanie czy następna bańka będzie - każda poprzednia miała swój punkt zapalny, powód. Nie widzę na horyzoncie nic, czego jeszcze nie było :-)

Żeby nie było - aktualnie jestem załadowanym po sufit misiem ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 18 października 2018, 00:23

wloczykij78 pisze: Chodziło mi o pozytywne, ale fakt - powinno to działać w obie strony. Mam wrażenie że rynek bitka ma głęboko w d... to, co się wokół niego dzieje. Stabilizacja ceny.
Hossa = brak reakcji na kiepskie newsy. Jakikolwiek pozytywny news = wystrzał.
Bessa = spadki przy każdym negatywnym newsie. Brak reakcji na pozytywne newsy.

W tej chwili brak reakcji na negatywne newsy (oddalenie ETF, błąd krytyczny na Btc), brak reakcji na pozytywne newsy (bakkt, fidelity). Jak dla mnie to wypisz wymaluj faza akumulacyjna, w której cena stoi w miejscu i wszyscy są znudzeni i jesteśmy w niej już ze 2 miesiące.
wloczykij78 pisze: Że lecimy niżej to ja widzę - pytanie czy następna bańka będzie - każda poprzednia miała swój punkt zapalny, powód. Nie widzę na horyzoncie nic, czego jeszcze nie było :-)
Nie byłem na rynku w 2012 i 2015/2016r. ale nie kojarzę żadnych konkretnych newsów/wydarzeń, które by nagle odwróciły trend. To raczej naturalny proces, że cena spada już na tyle nisko, że nie ma już sprzedających. Uptrend budowany jest długo ponieważ na rynku jest duża niepewność, więc nie ma też zbyt wielu kupujących, ale ich liczba zaczyna z czasem przeważać nad liczbą sprzedających. Widząc, że cena zaczyna lekko rosnąć kupujący zaczynają nabierać coraz większej odwagi i na zasadzie efektu kuli śnieżnej cena zaczyna coraz szybciej rosnąć.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » czwartek, 18 października 2018, 01:01

Misiowe porównanie poprzedniej bańki z obecną

Obrazek
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
16
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 18 października 2018, 01:48

Coś nagle mi wpadło do głowy, żeby porównać, kompletnie bez myślenia o tym, taki mały błysk.
Mini referacik, ale chyba z tych raczej nietuzinkowych i bardzo prostych.

Duże tygodniowe z większością świecy jako knotami: 26 stycznia 2015 i 10 listopad 2014.
Zielona 2014 poprzedzała spadek, czerwona 2015 - wzrost.
Bulltrap i odwrócenie właściwe.
343 dni od ATH 2013 i 420 dni.
Wyróżniający się duży wolumen, zwłaszcza na odwracającej.
Wzrost na nich: +35% i +51%.
Start (tzn. Low, nie Open) wzrostu względem spadku od ATH: -70% i -82%.

Na Bitstampie póki co mikrus przy omawianych (+10%), na Bitfinex lepiej (+24%).
Oczywiście tydzień trwa, nawet nie mamy połowy.
Zielone i tu i tu. Wolumeny niewyróżniające się.
Start (Low) obecnej tygodniowej na -68% od ATH.
Czas 308 dni.

Cechy: kolor, czas, wolumen, %, % od ATH a na końcu cecha kontynuacji - której nie możemy znać, a którą szalenie chcemy znać i po to ten tekst (choć nie zakłada konieczności wniosków co do kontynuacji, ale te cechy są dla mnie mocno interesujące).

Pełne porównanie w niedzielę w nocy.

Póki co, cechami kolejno bardziej zbliżone do: 2014, 2014, do żadnego, 2014, 2014. Rozumiecie?

Obrazek

Obrazek

To dopiero połowa świecy, w poniedziałek o 2:00 będzie jej koniec.
Porównanie nie musi nic znaczyć, ale jest na tyle ciekawe, że warto je zrobić, może będzie przydatne. Póki co wskazuje na bulltrap jeśli "fraktalizujemy" tego typu świeczkę 1W i wybrałem faktycznie newralgiczne świece tygodniowe (a sądzę, że tak, bo to last bulltrap i odwrócenie).

Pytanie o te świece, czy obecna jest "odpowiednikiem" jednej z dwóch wymienionych mogłaby dać trop do tego, czy tworzymy nowy schemat, nieznany nam, zachowania po bańce (najważniejsze, o głębokość całego spadku) czy może tworzymy powtórzenie 2014-2015 i teraz tygodniowa 2014 zwiastująca tygodniową 2015, która u nas nadejdzie za powiedzmy mniej więcej 420-343=77 dni (k. styczeń/pocz. luty 2019) i mniej więcej od poziomu -82% ATH czyli 3580$. Uwaga: to nie Low pobańkowy z 2015 bo ten jest niżej (sprawdź), ale L odwracającej 1W w 2015.

PS. Nasza 1W z racji nawet nie połowy tygodnia, równie dobrze może stać się kompletnie inną świecą (czerwoną, super zielonym body, spinning topem, każdą) - na tyle inną, że proponowane porównanie nie będzie miało sensu, ale nie będzie trzeba się denerwować z tego powodu. Przekonamy się za kilka dni. Kilkudniowy boczniak powieliłby tylko obecne wyniki porównania.

PS'. Tak, dobrze niektórzy z Was pomyśleli. Można porównać jeszcze z marcową i kwietniową 2014, ale jeśli odległość czasowa ma być podobna, to odsuwam te opcje (mają koło 90 i 130 dni, a my już 308, co świetnie pasuje do dwóch opracowanych).

PS''. Tak, wiem, że 2014-2015 łatwo pogłębiał dołki, nie to co my teraz z 6k, ale porównanie dotyczy świec "ostatni bulltrap" oraz "prawdziwy odwrót" i jako takie nie wymagają one podobieństwa dołków, jednakże przy pełnym kopiowaniu tego układu z 2014-2015, przy opcji że jesteśmy fraktalem 2014, dołek byłby zdecydowanie pogłębiony (do 3.5k lub nawet trochę niżej).

Dodano po 36 minutach 44 sekundach:
Bonus: do oglądnięcia jak trudna droga była w 2015 już po świeczce, którą uznaje tu jako odwracająca trend. Dla ścisłości powinienem wcześniej rozróżnić "odwrócenie" od "potwierdzonego odwrócenia". Faktycznie to, do czego porównywałem to niepotwierdzone odwrócenie. Zobaczcie jak cholernie ciężka i długa (10 miesięcy) była droga od naszej badanej 1W z 2015. Trzykrotny test jej szczytu - udany dopiero za 3 razem. Długa i niska konsolidacja i nawet pogłębienie dołka. Sądzę, że jeśli te cechy i miejsca 1W które wskazałem są naprawdę kluczowe dla przebiegu wykresu i powielamy teraz ostatni bulltrap (lub nawet i niepotwierdzony odwrót), to droga przed nami jest naprawdę długa... Podobieństwo czasowe i długie testowanie, konsolidacja, może nawet beartrapowy new Low mogłyby zająć cały rok 2019. Zakładając oczywiście (powtarzam do usrania, sorry, ale trzeba), że fraktalizujemy tą część wykresy z 2015 odwracającą trend, a jest to nieoczywiste i wynika tylko z próby porównania jaką zrobiłem.

Obrazek

Dodano po 4 minutach 48 sekundach:
Zaryzykowałbym tezę, że nawet nowe dołki na rynku tak nie "niszczą" graczy jak długie i nudne, niskie konsolidacje.
Być może zamiast bać się 5k, 4k, 3k, 2k, należałoby się raczej bać długich okresów wypłaszczenia nisko tak jak było w 2015.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
-4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » czwartek, 18 października 2018, 02:25

Zaryzykowałbym tezę, że to moment, w którym warto sprzedać dom, miekszanie, auto i kupić trochę BTC i innych kryptowalut :D A także poinformanie znajomych, którzy chcieli zainwestować w kryptowaluty, a czekają na odpowiedni moment, zanim to zrobią naganiaczne na konferencjach, youtube'ie i innych takich kilkaset procent wyżej od obecnej ceny :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 18 października 2018, 07:10

Widzę, że barometr nastrojów na forum poszedł mocno do góry.
Niedobrze, będą spadki :(

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 18 października 2018, 07:40

@kozaki_wiesi,
Te nasze nastroje to spora mniejszosc... bo wiekszosc liczy na poziomy 4k>x... co jest tylko ich wyimaginowanym marzeniem :mrgreen:

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 18 października 2018, 07:53

@Dovakhiin
Odżałuję te .002 byle byś miał rację :)
Niestety nie masz :mrgreen:

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » czwartek, 18 października 2018, 08:24

To już kwestia godzin. Był trójkąt, przedłużenie, fejkowe wyjście górą (koło 5:00), fejkowe (?) wyjście dołem przed chwilą.
Do południa kurs się zdecyduje ;)

Dodano po 11 minutach 12 sekundach:
@Wymazywanie, pojechałeś ekstrawagancko po bandzie ;) Już porównywanie trendów mid między tak różnymi bańkami, rozgrywającymi się w różnych kontekstach jest wg wielu bezcelowe. A Ty porównujesz konkretne świece? :shock:

Pamiętaj też, że poprzednia bańka była bardziej dynamiczna, "dzika" od obecnej, co widać nie w wielkości spadków, ale właśnie w ilości dużych knotów na wykresach 3d i 1w. Poprzednio każdy lokalny dołek kończył się knotem, a i sporo było ich w górę. Obecnie jest ich jak na lekarstwo.

Czyli: zgrabnie przedstawione, ale uważam, że zabawa w przełożeniu na przewidywanie kursu nie warta czasu poświęconego na napisanie posta ;)

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
21
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » czwartek, 18 października 2018, 09:05

@Wymazywanie, ale skoro się bawimy z rana w podobieństwa...

Jak zapewne pamiętasz, ja od kilku miesięcy oczekiwałem odbicia do 10-12K, nazywanego tu nieraz R2N w dużych skalach i będącego odpowiednikiem tego z maja 2014. A następnie po nim decyzji: w górę do nowego ATH, lub (co bardziej prawdopodobne) w dół do dołka dołków, jak w poprzedniej bańce.
Taki scenariusz, całościowo, miał wg mnie największe (choć bez ogromnej przewagi) prawdopodobieństwo.

Dlaczego sądziłem, że jesteśmy dopiero tak blisko na wykresie bańki?
1. Trzymam się zasady ogólnego podobieństwa dynamik. Tzn. stosunek (!) dynamiki narastania bańki przed ATH do dynamiki spadków po ATH w obu bańkach powinien być podobny. Bańka 2017 narastała dużo wolniej niż goxowa, więc spadki też powinny się wydużyć.
2. Im rynek dojrzalszy tym cykle hossa/bessa się wydłużają.

Ale punkt 1 może być bardzo śliski! Obie bańki rosły i opadały w zupełnie innym kontekście. Poprzednią pompował bez opamiętania Willy, a spadała w atmosferze skandalu. Obecna spada przy dość "dobrej prasie" i zainteresowaniu instytucji.
Pomyślałem: może to skróci czas bessy?

Spojrzałem świeżym okiem na wykres i zastanowiłem się: a co, jeśli przyjąć, że to duże odbicie, którego oczekuję ("R2N w 1W") miało miejsce po przebiciu linii spadkowej po szczytach (lub raczej body) ciągniętej od ATH w skali log.?
Czyli odpowiednikiem maja 2014 byłby kwiecień 2018.

I jak poprowadziłem te linie na jednym wykresie, to sporo podobnych elementów układanki wskoczyło na swoje miejsce! ;)

Po kolei:
1. Prosta od ATH po szczytach była i w obecnej i w poprzedniej bańce bardzo mocno osadzona na kilku pierwszych lokalnych szczytach. Kurs ją wyraźnie respektował.
2. Kurs przebija wspomniany opór i dynamicznie wybija o kilkadziesiąt procent.
3. Kurs osuwa się po prostej, będącej teraz wsparciem (edited: przez pomyłkę wczesniej wpisałem "oporem").
4. Wypłaszcza się powyżej ostatniego dołka, przy wyraźnym spadku obrotów.

To oczywiście tylko zabawa w "znajdź podobieństwa" ku pokrzepieniu serc byków :D
Ale może coś w tym jest...?
bankajakbanka.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 października 2018, 21:30 przez ekonokomik, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 7523
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2781
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » czwartek, 18 października 2018, 09:48

https://btctrading.wordpress.com/2018/1 ... to-report/
Obrazek
After several months since the last update there are no particular news, at the time I wrote that “…..My opinion is that the bitcoin will continue to remain for most of the year within the levels calculated with the KAMA (yellow) and therefore remains a good opportunity to buy the price area from 4000 to 5500 dollars…..” and my opinion has not changed since then.

I have read everywhere that the descending triangle pattern will soon tell where bitcoin will go, whether to break upwards or downwards. I can’t say which way the price will take but usually when too many investors/traders expect one thing the market has the habit of doing the exact opposite.

The bitcoin usd cross might test the 4k level for a short period of time followed by a strong upmove; a last shakeout move tends to shake out the weak hands before the next big move, many investors will be very scared in seeing the bitcoin go down to 4k usd, I do not and possibly I could decide to buy again in that price range (4000$-5200$).

To conclude it’s very important to see if the level of 5200$ will be tested and broken before year’s end, if so an interesting buying opportunity might arise. If not, then another buying opportunity might be to enter the market if bitcoin moves above the Kama monthly average now at 8650$.
Stary wyjadacz, czesto podawal bardzo dziwaczne zasiegi ktore okazywaly sie prawidlowe w czasach pre-bankowych. Typu ETH, nie pamietam dokladnie, 2->20 czy cos tego type, co wtedy wydawalo sie totalna abstrakcja ;-)

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » czwartek, 18 października 2018, 10:02

a czy w poprzednich okresach było tak "modne" i częste granie na spadki? Nie było wtedy kontraktów terminowych i innych rzeczy na których się nie znam :p Każde większe odbicie będzie grane na spadki a ludzie pamiętając jak szybko potrafi spaść to być może będą tym razem sprzedawać na górce lub gdy tylko górka zacznie się pochylać zamiast trzymać i liczyć na więcej. Może więc będzie grana ciągła spekulacyjna sinusoida - dołek - górka i jeśli już to mozolne wspinanie się tą sinusoidą, również z momentami upadków niżej jak i wybiciami powyżej średniej.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 18 października 2018, 10:30

Lais pisze: Może więc będzie grana ciągła spekulacyjna sinusoida - dołek - górka
Obrazek

Jeśli tak faktycznie będzie to miną wieki zanim SEC dopuści krypto do szerszego obrotu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 18 października 2018, 10:40

Mnie zastanawia coś innego.

Czy tak wiele osób w 2014-15 też oczekiwało kolejnej bańki? (wiele osób w przekroju to forum, reddit i twitter - chociaż w 2014 nie wiem, czy te platformy były tak popularne)

Bo nie da się ukryć, że spora część pozostałych na rynku gra pod przyszłą bańkę. Nawet, jeśli są misiami obecnie, to i tak chcą się obkupić na jakimś poziomie (zwykle 3-4k).

Weterani, dajcie znać, co się działo w okolicach 200-300$ po goxie :)

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » czwartek, 18 października 2018, 10:49

@kozaki_wiesi, ostatnio chyba dużo osób grało tę sinusoidalną spekulację bo mieliśmy dołek 6k, potem już tylko 6100, potem doszło tylko do 6200, czyli coraz więcej osób chciało załapać się na dołek wcześniej przed innymi by sprzedać na górce, która też była coraz niższa by po prostu cokolwiek z tego ugrać. Therer trochę namieszał w schemacie, ale w USD nie przekroczyło ostatniej górki - pewnie dużo osób też kupowało widząc bitfinexa a nie wiedząc, że theter spada dlatego też zajechało pod ostatnią górkę.
Teraz jakoś bronią tego 6400 i 6700 w USDT czyli co - liczą na nową sinusoidę ale już od 6400? Ciężko przewidzieć następny ruch. Może za dużo osób liczy na powtórkę schematu i tym razem nastąpi reset w dół bo jednak coś z tą cenę na bitfinexie trzeba zrobić, rynki chyba zwykle dążą do wyrównania cen ???

PS
Na Bitfinex bronią linii po ostatnich dołkach korekty od 6645 USTD. Od góry też da się linię narysować w skali 1h - mamy trójkąt lokalny czy jakiś klin?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 18 października 2018, 11:50

ekonokomik pisze: @Wymazywanie, pojechałeś ekstrawagancko po bandzie Już porównywanie trendów mid między tak różnymi bańkami, rozgrywającymi się w różnych kontekstach jest wg wielu bezcelowe. A Ty porównujesz konkretne świece? :shock:
@Ekonokomik - przepraszam, ale wydaję mi się, że za bardzo pozostałeś w czasach sprzed kilku lat. Dywagacje czy był RTN czy jeszcze nie był, które się robiło jak człowiek przyswoił już jak wygląda bańka. Dwie kreski na krzyż w paincie, RTN i jazda, starczy. A teraz dziwienie się, że ktoś świeczki porównuje. No proszę Cię, powiedz, że żartujesz. ;)

Jakiekolwiek porównywanie wykresu historycznego z obecną sytuacją jest porównywaniem okresów czyli wielu świec obok siebie. To jeszcze bardziej musi być ekstrawaganckie wg tego, co piszesz. Porównuje się długie kształty z wielu świec, układy świec a także pojedyncze świecie. Moje porównanie jest na skali 1W, to jest tylko niewiele ponad 50 świec rocznie. Przy tak małej ich ilości nietrudno wskazać świece ekstremalne i szczególnie znaczące. Wybrane przeze mnie dwie są takimi (oznaczają: ostatni bulltrap oraz niepotwierdzone odwrócenie kończące spadek).
ekonokomik pisze: Czyli: zgrabnie przedstawione, ale uważam, że zabawa w przełożeniu na przewidywanie kursu nie warta czasu poświęconego na napisanie posta
Niektórzy chcą iść dalej i głębiej niż dyskusje czy był RTN czy nie był, czy będzie. Nie będę się dłużej tłumaczył, czemu próbuje zrobić coś ciekawszego. W tekście wspominam X razy, że jest to porównanie niezobowiązujące i jeśli nie wyniknie z niego wyraźne podobieństwo, nie będzie się wyciągało wniosków ponad miarę. Nie sądzę, żebym tracił czasu. Przypomnij sobie jak ostatnio był temat, że trójkąt to pauza w trendzie - kilka osób straciło sporo czasu, bo nie rozumiałeś prostej rzeczy. Te zdziwienie porównywaniem dużych świec w newralgicznych miejscach jest podobnym zdziwieniem czymś oczywistym jak wtedy. Obecna nasza 1W wyróżnia się na tle ostatnich na tyle, by mieć szanse być świecą w newralgicznym miejscu w przebiegu wykresu. Próba porównania jest zasadna (i niezobowiązująca, ale może dać wartościowe tropy).

Ps.
ekonokomik pisze: Pamiętaj też, że poprzednia bańka była bardziej dynamiczna, "dzika" od obecnej
I to jest własnie pitu-pitu. Czyli piszesz, ale nie podasz już danych, nie zmierzysz, ale ton kaznodziejski. A tu trzeba czasem wziąć linijkę po prostu. A ona mówi co innego niż kaznodzieja - np. to, że jedna z dwóch świec, do których porównuję, miała miejsce zarówno w podobnym czasie co jesteśmy teraz (czyli 343 dni po ATH; my teraz 308 dni) oraz z podobnej wysokości (-70%, my teraz -68%). Mierz a nie wyrokuj, to wykres czyli 2 osie a nie kazanie. Dynamika była w pewnym aspektach podobna, w pewnych różna. A położenie wskazanej świecy 1W - w bardzo analogicznym miejscu.
Canis Lupus » czwartek, 18 października 2018, 07:16
Komentarz:
tego nie rozumiem: "Póki co, cechami kolejno bardziej zbliżone do: 2014, 2014, do żadnego, 2014, 2014. Rozumiecie?"

Spoiler:
Wynik porównania stanu obecnej 1W do poprzednich pod względem wymienionych cech.
Czyli "Cechy: kolor, czas, wolumen, %, % od ATH"; pod względem koloru - do 2014, czasu - do 2014, wolumenu - do żadnego roku, % - do 2014, % od ATH - do 2014.
@anagamidev,
Spoiler:
Celowy i złośliwy spam na tematy, które wiesz, że mnie wkurzały ostatnio oceniam adekwatnie; nie zapomnij dziecinnie oddać oceny, zwłaszcza oceniając jakiś post na temat jak ostatnio.
Dodano po 6 minutach 44 sekundach:
ekonokomik pisze: ale skoro się bawimy z rana w podobieństwa...
Sorry, ale nie porównuj 3 kresek w paincie do mojego porównania, w którym dokładnie co do procenta mierzę wiele rzeczy: czas, wzrost, miejsce, kontynuacje, wolumen itd. itd. Pomierz wszystko, to będzie warte dyskusji. To, co narysowałeś to jest jakby ktoś siedział kilka tygodni na giełdzie i miał pierwsze przebłyski, że kształt wykresu się powtarza. Takie porównania są spoko, ale dla początkujących. Analiza porównawcza z dokładnym mierzeniem i kontekstem to coś co może powiedzieć wiele więcej niż szlaczek jak z czoła Harry'ego Pottera. Przejdź w końcu na tradingview ze screena bitcoinwisdom i painta, uzyskasz znacznie lepsze narzędzia do analizy (chociaż jedna osoba, @new06, też w paincie chyba rysuje na screenach, ale robi tam bardzo ciekawe rzeczy, strach pomyśleć co by na tv rysował:).

Dodano po 13 minutach 18 sekundach:
ekonokomik pisze: ale skoro się bawimy z rana w podobieństwa...
I ostatnia mała uwaga: to co Ty robisz to szukanie podobieństwa szlaczkiem na dużej skali - to co ja robię, to absolutnie co innego tzn. dokładne MIERZENIE ze ściśle określoną metodologią (co mierzę, jak, jak wybieram miejsce, dlaczego, po co) zakładając do tego nie podobieństwo, ale jakaś szansę na nie. Do tego zarzekając się wiele razy skromnie, że nie muszą wynikać z tego wnioski. Jeśli nie widzisz różnicy... ...no to faktycznie szkoda czasu tłumaczyć posta.

Mój MAKSYMALNY wniosek z tego może być taki, że zrobiliśmy podobną w wielu cechach świeczkę do tej z 2014 lub 2015. Ale nie oznacza to, że kontynuacja będzie taka sama. Sądzę jednak, że jesteśmy w takim punkcie wykresu, że pytanie o to, czy jest to początek odwrócenia czy może kolejna pułapka, jest kanonicznym dla graczy teraz pytaniem a te porównywanie świeczek może pomóc wskazać choć drobny trop. Dla mnie drobny trop to już wiele. Ale nie uzyskam go robiąc zygzaka w paincie, potrzebuję bardziej precyzyjnych narzędzi i koncepcji by choć spróbować lekko zbliżyć się do niego. Zachęcam do porzucenia szlaczka z czoła Harry'ego Pottera i wejścia głębiej, ściślej, mierząc rzeczy dokładnie. Pozdrawiam.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 18 października 2018, 12:02

Lais pisze:Na Bitfinex bronią linii po ostatnich dołkach korekty od 6645 USTD. Od góry też da się linię narysować w skali 1h - mamy trójkąt lokalny czy jakiś klin?
Para z Tetherem jest o tyle trudna, że w większości zależy od wahań Tethera a nie Bitcoina ;)

Generalnie mamy boczniak. Była wczoraj tak jak myślałem próba podbicia do górnej bandy, ale nie osiągnęło 6530$, tylko ok. 6500$.

Stamp 4h:

Obrazek

Wrzucam tak czysto informacyjnie, nie gram pod to. Dokupiłem przy ok. 6400$ i czekam na rozwiązanie, SL ok. 6350$.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jondoexxx » czwartek, 18 października 2018, 12:15

Z jednej strony mamy wielomiesięczny boczniak, a raczej nie pogłębienie dna z coraz niższymi górkami, bycze newsy (Fidlety, BAKKT), brak reakcji na te negatywne, w sumie to w miarę pozytywne nastroje. Mało kto sobie wyobraża, że zjedziemy poniżej dołków obecnie, zwłaszcza, że wkraczamy w najbadziej byczy dla BTC okres w roku. Przyznam szczerze, że sam już zaczynam się martwić, że niższe poziomy cenowe nie będą nam dane, bo jednak w większości to siędzę na fiat od dłuższego czasu. Korci mnie, aby zacząć już kupować, uśredniać, ale znając swoje wcześniejsze doświadczenia, to przeważnie kupuję za wcześnie.

No a z drugiej strony, spadki to jest coś co mało kto realnie bierze pod uwagę, w tym akurat momencie.
Chciwość podpowiada, aby kupić, rozum podpowiada, aby czekać. No i jak to będzie :) Wydaje mi się, że zdrowy podjazd na giełdach USD powyżej 7,4k wywołałby niezłe FOMO, gdyż wielu ludzi myślałoby, że kierunek został obrany, ale to mógłby być beartrap. R/R nie jest dobre teraz. Mamy kurs 6450, a beartrap mógłby dość do 8k…z kolei jak się zacznie wodospad, to może być 5k, albo i 4k badzo szybko.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » czwartek, 18 października 2018, 12:31

No niestety, jak ostatnio byliśmy na dołku na 200$, to mnóstwo osób też siedziało na FIAT'ach, później na 400$ tak samo, dopiero jak przebiliśmy 1k$ to dopiero zaczęli wchodzić ponownie z większym nasileniem :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Canis Lupus » czwartek, 18 października 2018, 12:43

ekonokomik pisze: Spojrzałem świeżym okiem na wykres i zastanowiłem się: a co, jeśli przyjąć, że to duże odbicie, którego oczekuję ("R2N w 1W") miało miejsce po przebiciu linii spadkowej po szczytach (lub raczej body) ciągniętej od ATH w skali log.?
Czyli odpowiednikiem maja 2014 byłby kwiecień 2018.
Spostrzeżenie moim zdaniem dobre, pisałem o tym we wrześniu (w 1d)
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... ik#p526738
natomiast ja z tego wyciągnąłem inne wnioski, bo przecież od ceny z maja 2014 do dołka styczeń 2015 mieliśmy potworny zjazd.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, Bing [Bot], kemot80 i 53 gości