Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » niedziela, 21 stycznia 2018, 09:01

@gieerka,jak pisałem wczoraj, możliwe, że to jest korekta nieregularna 3ki:



Korekta nieregularna (Expanded Flat)
W korekcie nieregularnej ekstrema cenowe każdej z kolejnych fal znacznie wykraczają poza ekstrema fali poprzedniej. Jeśli zatem trend główny na rynku jest wzrostowy to koniec fali B znajduje się wyraźnie powyżej początku fali A. Natomiast koniec fali C znajduje się wyraźnie poniżej końca fali A.

Korekta nieregularna jest najbardziej sprawiającą problemy z uwagi na wybijanie lokalnych minimów, gdzie często strony rynkowe mają swoje zlecenia obronne stoploss, które mylnie nadają chwilowy kierunek. Fala C wychodzi ponad koniec fali A w podobnym zakresie jak fala B wychodzi poza zakres początku fali A (początku korekty). Do projekcji końca fali C używa się zakresu APP=1,27-1,618 fali A oraz stosuje się mierzenie tzw. Reverse Cross – długość fali B przykłada się do początku fali A, koniec mierzenia jest potencjalnym poziomem dla końca fali C korekty nieregularnej. Inny sposób mierzenia znajduje się na wykresie poniżej.



Jak pisałem również, ucze się dopiero EW, więc jeśli "gwałcę" w tym momencie Elliota, proszę o wybaczenie i radzę nie sugerować się moim oznaczeniem fal.


/e

Równie dobrze można zrobić takie oznaczenie:


I na ten moment bardziej bym się chyba skłaniał ku niemu. :)

Chyba się poddaje na dopóki nie przerobię całej teorii fal Elliota :D
Ostatnio zmieniony niedziela, 21 stycznia 2018, 09:30 przez ergorg, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » niedziela, 21 stycznia 2018, 09:03

odbilismy się od lini początku hs i w 30min narysował nam sie ładny młotek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » niedziela, 21 stycznia 2018, 09:17

Na 5m możliwy inv hs natomiast.

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » niedziela, 21 stycznia 2018, 09:23

wygląda na to że młotek potwierdza to odbicie po dość gwałtownych spadkach. Ktoś ma jakiś pomysł do ilu teraz odbijemy? Bo jedyne co mi przychodzi do głowy to ten kanał spadkowy z górną granica w okolicach 12,200. Ja już się z xrp pożegnałem bo trochę nie jasna sytuacja się robi :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 21 stycznia 2018, 09:32

Vilv pisze: wygląda na to że młotek potwierdza to odbicie po dość gwałtownych spadkach. Ktoś ma jakiś pomysł do ilu teraz odbijemy?
11.200usd ;)
Vilv pisze: Ja już się z xrp pożegnałem bo trochę nie jasna sytuacja się robi
Gdzie je trzymałeś, giełda czy gatehub?

Celowo pytam, bo ostatnio wieczne problemy jak nie z giełdami to z gatehubem, no taka lipa, że nic nie jest pewne, to może się czegoś dowiem od Ciebie. Na przykład odnośnie weryfikacji. W sensie blokowane środki. Ok dzięki.
Ostatnio zmieniony niedziela, 21 stycznia 2018, 09:36 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 103
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Czarsky » niedziela, 21 stycznia 2018, 09:33

Spoiler:
Vilv pisze: Ja już się z xrp pożegnałem bo trochę nie jasna sytuacja się robi :)
W kwestii kursu, czy coś innego masz na myśli, możesz rozwinąć?

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » niedziela, 21 stycznia 2018, 09:34

@amneziahaze siędze w tetherach na bittrexie i gram na tej parze lub neo. @Czarsky jestem daily traderem nie bawię się w long therm

Gaduła
Posty: 382
Rejestracja: 29 marca 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kierownik » niedziela, 21 stycznia 2018, 09:35

Vilv pisze: Ja już się z xrp pożegnałem bo trochę nie jasna sytuacja się robi
W jakim sensie niejasna?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 164
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 110
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kapelusz » niedziela, 21 stycznia 2018, 09:36

Panowie zapominacie o jednym i najważniejszym.... Rynek NIC nie "musi" ani NIC nie "powienien" RYnek ma w dupie i robi to co mu sie podoba. To WY/MY sie dostosowujemy do rynku a nie rynek on do nas. Bardzo ważne zeby o tym pamiętać bo może w przeciwnym wypadku mozna zrobic sobie kuku.

Wrzucałem to http://imgie.pl/image/fmYiE 2/3 dni temu i dlaczego mialby nie zagrać w ten sposob? Ja od momentu jak zostałą zanegowana 5 podfala fali C to generalnie do poziomu Spadkowej lini trendu ok 14-15k nie widze powodów dla spadku.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 893
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9295
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » niedziela, 21 stycznia 2018, 09:40

Zaistniała realna możliwość rozgrywania przez rynek poniższego scenariusza – rynek w ruchu impulsowym nie powinien spaść poniżej 12300$ na Finexie.
Spadek poniżej 11640$ na Finexie zamknie trójkę od dołka z 17.01 i zdecydowanie uwiarygodni ów scenariusz.
Na Stampie powyższe zostało już wykonane.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 276
Rejestracja: 28 października 2014
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Internet

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pan Inwestor » niedziela, 21 stycznia 2018, 09:40

@amneziahaze albo ledger nano s lub ewentualnie bitstamp (wg mnie jedna z najsolidniejszych giełd) ze wszystkimi możliwymi zabezpieczeniami ;-)
Ostatnio zmieniony niedziela, 21 stycznia 2018, 09:58 przez Pan Inwestor, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » niedziela, 21 stycznia 2018, 09:45

kierownik pisze:
Vilv pisze: Ja już się z xrp pożegnałem bo trochę nie jasna sytuacja się robi
W jakim sensie niejasna?
Z bitkiem jest nie jasna, jesteśmy w połowie tego małego kanału spadkowego i ma dużo miejsca na ruch w obie strony 11,540-12,250. To na parze xrp/usdt daje wachania jakies 1,35-1,45. Kupiłem na tym dołku jak zobaczyłem młotek w skali 30min i zrealizowałem zyski jak ładnie odbiło teraz jest niezdecydowanie czy idziemy dalej w górę czy już opadamy i kontynuujemy spadki. Chociaż po takich spadkach przydało by się jednak solidniejsze odbicie

Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 14 listopada 2013
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kadexor » niedziela, 21 stycznia 2018, 09:46

Z ponad 150tys niepotwierdzonych transakcji zostało już tylko trochę ponad 100tys. I to się odetkalo w bardzo krótkim czasie (1 dzień?). Ciekawe jak to będzie wyglądało za parę godzin.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 21 stycznia 2018, 09:54

@Vilv, no zgoda tylko, że podjazd xrp do 3$ miał miejsce w momencie kiedy wszystkie krypto szły mocno w dół, to był chyba wstęp tej korekty BTC, którą się zajmujemy. Ja nie mam pojęcia dokąd kurs tej pseudokryptowaluty tak naprawdę zmierza, ale skok z 0,2$ do 3$ co najmniej pobudza wyobraźnię. Podobnie jak ostatnie wjazdy na IOT czy LTC, BCH jeszcze wcześniej z 300$ na obecną cenę.

Dodano po 1 minucie 40 sekundach:
Chodzi mi o to, że XRP można by w sumie traktować nieco inaczej, podobnie jak wieszczono BCH droższe od BTC i jednoczesne zabicie jego łańcucha.

Dodano po 3 minutach 57 sekundach:
Przełączyłem się na 4H i ewentualnie czekać na pierwszą odwrotną w sensie jakiś sygnał potwierdzający ewentualną zmianę kierunku. Obrazek No ale... jest niedziela, a jutro poniedziałek.
blink pisze:
Ripple z pierwszej 30 coinmarketcap dziś traci najwięcej, więc chyba trochę Ci się obraz zakrzywia.
Co nie zmienia faktu, że w czasie wzrostów market cap to BTC traci najwięcej względem całej reszty altów od dłuższego moim zdaniem czasu. W sensie na tańszych krypto masz większą stopę zwrotu, bardzo tańsze fee i szybszy transfer, zgadza się?

AKTUALNIE 21.01.2018: Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela, 21 stycznia 2018, 10:22 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 3 razy.

Początkujący
Posty: 609
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Jaroslaw » niedziela, 21 stycznia 2018, 10:11

A ja znalazlem cos takiego i pod to gram

http://i.4cdn.org/biz/1516520662884.png

Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 4 grudnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sspshmm » niedziela, 21 stycznia 2018, 10:39

Jaroslaw pisze: A ja znalazlem cos takiego i pod to gram

http://i.4cdn.org/biz/1516520662884.png
Ja podobnie,
https://pl.tradingview.com/x/2Zg9Q2yu/

Wygadany
Posty: 649
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bartek6949 » niedziela, 21 stycznia 2018, 11:15

Przez pewien czas myslalem o duzej korekcie ale teraz chyba jednak sklaniam sie ze bedziemy poruszali sie malym kanalem od 17k, raczej przy gornej niz dolnej krawedzi. Przy zblizeniu sie do dolnej krawedzi kanalu od 20k raczej pojdziemy bokiem z malego. Wydaje mi sie ze kanal od 20k jest calkiem duzy i moze byc respektowany przez kilka miesiecy, a w nim beda mniejsze tak jak ten teraz od 17k. Conajmniej tygodniowe wyjscie bokiem z niego potraktuje jako sygnal do kupna w skali long. I przygotowal bym sie na duzo fake wyjsc z mniejszych kanalow.

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » niedziela, 21 stycznia 2018, 11:50

Ja to widzę w tak:
https://prnt.sc/i3fcqx

to dno przed chwilą mogło nam wyznaczyć dolną krawędź tego kanału wzrostowego(było w okolicy 61,8% fib od ostatniego szczytu) od dołka z 17 ale też poruszamy się puki co w tym dzisiejszym kanale spadkowym. Jeśli w najbliższym czasie przebijemy 12k to powinniśmy iść w górę w okolice oporu przy 13k. Jeśli przebijemy 11,6k-11,7k w najbliższym czasie to będziemy kontynuować spadki, możliwy jest też wariant odbicia się od góry kanału spadkowego czyli tych 12k i także kontynuacja spadków. Sytuacja jest bardzo nie jasna i przypomina to raczej wróżenie z fusów. Jeśli gdzieś popełniłem błąd niech mnie poprawi ktoś bardziej doświadczony

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 21 stycznia 2018, 12:07

No niestety, "wzrośnie albo spadnie" to żadna prognoza. Nie kieruję tego osobiście do @Vilv, oczywiście (bez urazy!), ale moim zdaniem takie analizy nie prowadzą nigdzie. To, że wzrośnie lub spadnie każdy wie. Potrzeba raczej przemyśleń na temat obrania konkretnego kursu tradera, a nie filozoficznych rozważań z mnóstwem kresek, z których wynika 5-6 scenariuszy i każdy jest w inną stronę.

Trzeci dzień samokrytycznej oceny (aczkolwiek gdzieś wcięło mój pprzedni post, więć go nie zacytuje). Pisałem, że przy 12.8k miałem ochotę na ewakuację. Muszę pogratulować samemu sobie :mrgreen:

Mi osobiście obecna sytuacja nie wygląda tak źle - dobrze też nie, bo jest powrót do kanału spadkowego od 6 stycznia. Tego kanału nie można kontynuować w nieskończoność (a trochę to już trwa), za kilka dni zderzy się on z linią wzrostów od ostatniej korekty. Tutaj pewnie będzie rozwiązanie całej sytuacji.

Osobiście mam nadzieję, że będzie odbicie na 14500$, tak, by się ewakuować, a potem znów spadki. Jeśli kurs przekroczy 14000, to postaram się sprzedać wszystkie siaty altów (ze stratą lub nie) i się ewakuować na fiat.

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » niedziela, 21 stycznia 2018, 12:20

@BitJanusz u mnie jest tyle kresek bo gram krótko i pozwala mi to mniej więcej wiedzieć na czym stoję w najbliższym czasie(kilkadziesiąt minut-godzin). Ludzie zajmujący się na poważnie tradingiem też mają problem. Wczoraj wieścili zakończenie spadków bo przebicie oporu na 12,7k zanegowała nam 5 fale spadkową gdyż 4 fala wyszła wyżej niż 1 fala spadkowa, a dziś zonk bo spadliśmy poniżej 12,1k co zanegowało nam 4 podfale w 3 fali wzrostowej od tego dołka z 17 stycznia. Każdy szuka teraz złotego środka jak tylko może bo chce coś ugrać.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości