Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 494
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Areck1 » środa, 8 sierpnia 2018, 19:58

@ekonokomik,
Spoiler:
ekonokomik pisze:
adam1226 pisze: Fajnie zeby chociaz na btc sie udalo, bo alty juz sa imho nie do uratowania
Od lat nie byłem tak zapakowany w alty jak obecnie i właśnie przesuwam co mogę w stronę altów, które najbardziej spadły, nawet tych ciut zapomnianych i egzotycznych, byle spadły w stosunku do BTC (!) co najmniej o 80% :) Od tygodni zwiększam stopniowo zaangażowanie w alty.
Przyjąłem podobną taktykę i większość ustawionych nisko Bidów wskoczyło. Raczej nieegzotyczne alty i jeden "niealt" - XRP.
Dla mnie momentem odwrócenia trendu (poza innymi przesłankami) jest moment jak LTC zaczyna iść (w górę) za Bitcoinem reszta altów rusza później.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 8 sierpnia 2018, 20:00

Narling pisze: Fakt alty chyba dziś bija rekordy spadków dziennych ;) Mówię chyba bo nie mam żadnego narzędzia pod reka żeby wyodrebnic te dane z wykresów kluczowych altów, wiec opinia na oko.
Oj nie, do rekordów jeszcze daleko. W momentach kluczowych tąpnięć na BTC zdarzało się, że alty (i to drugo-, a nawet pierwszoligowe) leciały po 30-40% w ciągu doby (!)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 8 sierpnia 2018, 20:10

Tak jak NEO poniżej 100$ miało być kuszące? ;)

Skoro tak łatwo było zrobić 47% odbicia w oparciu u ETF-owe ploteczki, to nowy dołek też nie będzie trudny do zrobienia. Nie doceniacie chyba mocy manipulatorów ;)

Tymczasem wujek Janusz się cieszy, bo postawił shorta 1$ pod poprzednim low. Najprostsze metody są najlepsze. ;)

wygląda na to, że zorro za nami. Teraz jednak mamy część trzecią. Czekamy na boczniaka, by oszacować dołek. Może się uda :P
Spoiler:
Obrazek
5200-5500$. Taki zakres mnie interesuje :) mex4h

a tu finex4h - celuję w niebieską strefę supportu. Te dwa cele (fraktalowy i supportowy) pokrywają się. Jak trafię, to sobie sam wypłacę premię :mrgreen:
Spoiler:
Obrazek

a gdyby ktoś chciał się pośmiać:



stopień odrealnienia jest odwrotnie proporcjonalny do posiadanej wiedzy o tradingu, co niestety widać po tych ludziach :mrgreen:
Ostatnio zmieniony środa, 8 sierpnia 2018, 20:26 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 3 razy.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » środa, 8 sierpnia 2018, 20:13

wykres 1d i przełamana linia szyi wygląda brzydko - zbyt łatwo to nastąpiło, dzisiejsza świeca dzienna musiałaby się zamknąc na 6600 aby zanegować te złe wrażenie
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mecenas » środa, 8 sierpnia 2018, 20:15

oliee0 pisze: Dobrze, że nie mam parcia i mogę to przylongować. :mrgreen:
Takie rzeczy to nie garściami, tylko do 2% portfela. Pisałem kiedyś to fanom (wyznawcom) IOTA na discordzie, ale mnie przegnali i oskarżyli o diabelskie udziały.
Przedział ceny dowolnej krypto to zawsze przestrzeń pomiędzy zerem a nieskończonością...
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » środa, 8 sierpnia 2018, 20:27

mecenas pisze: Pisałem kiedyś to fanom (wyznawcom) IOTA
Spoiler:
sory za ot , ale IOTA jak weszła na Bitfinex to juz była mocno napompowana od pierwszego dnia , takze teraz cena jest jeszcze wysoka jak za projekt w którym userom znikaja środki w portfelu z powodu niewydolności sieci ;)
---

Początkujący
Posty: 158
Rejestracja: 16 grudnia 2017
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Xceed » środa, 8 sierpnia 2018, 20:43

Chyba już wierzycie, że 4,5k-4,8k to kwestia czasu :lol: A jeszcze niedawno co niektorzy pisali o 10-12k w krotkim czasie xD

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 8 sierpnia 2018, 20:49

Xceed pisze: Chyba już wierzycie, że 4,5k-4,8k to kwestia czasu :lol: A jeszcze niedawno co niektorzy pisali o 10-12k w krotkim czasie xD
Możesz się mocno zdziwić w najbliższym czasie ;)

wolumen mexa powala
Spoiler:
Obrazek

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 21 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adrian14004 » środa, 8 sierpnia 2018, 21:05

Przepraszam członków forum ale mam pytanie: Istnieje strona pokazująca ilość przerzuconej kryptowaluty w ciągu dnia. To znaczy nie volume który mnoży ilość razy cenę (na cCoinMarketCap)tylko czystą ilość BTC?
W teorii można np. zsumować stąd wszystko ale nie widać np. Bitmexa https://www.worldcoinindex.com/volume
Wiec czy jest inny sposób?
Z góry dziękuję za pomoc

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 8 sierpnia 2018, 21:25

BitJanusz pisze: Skoro tak łatwo było zrobić 47% odbicia w oparciu u ETF-owe ploteczki, to nowy dołek też nie będzie trudny do zrobienia. Nie doceniacie chyba mocy manipulatorów
Nowy dolek to nie sztuka, ale nie wiem skąd to przeświadczenie, że ostatnie wzrosty wynikały z ETF?
Kurs poszedł w górę bo odbicie po spadkach się należało, a powód zawsze się jakiś dopasuje :)
Teraz też pójdzie, choć fundamentalnych powodów brak.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 8 sierpnia 2018, 21:36

ekonokomik pisze:
BitJanusz pisze: Skoro tak łatwo było zrobić 47% odbicia w oparciu u ETF-owe ploteczki, to nowy dołek też nie będzie trudny do zrobienia. Nie doceniacie chyba mocy manipulatorów
Nowy dolek to nie sztuka, ale nie wiem skąd to przeświadczenie, że ostatnie wzrosty wynikały z ETF?
Kurs poszedł w górę bo odbicie po spadkach się należało, a powód zawsze się jakiś dopasuje :)
Teraz też pójdzie, choć fundamentalnych powodów brak.

Tu się nie zgodzę, bo na każdy news o ETF (nawet "neutralny" typu odwleczenie) kurs reagował dramatycznym spadkiem. Ewidentnie jest połączenie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 66
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: cyclone » środa, 8 sierpnia 2018, 21:47

adrian14004 pisze: Istnieje strona pokazująca ilość przerzuconej kryptowaluty w ciągu dnia. To znaczy nie volume który mnoży ilość razy cenę (na cCoinMarketCap)tylko czystą ilość BTC?
Chodzi ci o obrót giełdowy czy transakcje z adresu na adres?
Jeśli to drugie to:
https://www.blockchain.com/pl/charts/output-volume
https://www.blockchain.com/pl/charts/es ... volume-usd

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » środa, 8 sierpnia 2018, 21:50

Wyglada na to ze 6350 nowym oporem... <5k nierealne? A spadki z 20k na 10.5 w styczniu (?) To sie niby nam przysnily?

Dodano po 2 minutach 52 sekundach:
Aczkolwiek gdyby udalo sie osiagnac odbicie to moze byc ogromne:
https://www.tradingview.com/symbols/BTCUSDSHORTS/
Ale potrzeba co najmniej 6550 :|
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » środa, 8 sierpnia 2018, 21:53

adam1226 pisze: Wyglada na to ze 6350 nowym oporem... <5k nierealne? A spadki z 20k na 10.5 w styczniu (?) To sie niby nam przysnily?

Dodano po 2 minutach 52 sekundach:
Aczkolwiek gdyby udalo sie osiagnac odbicie to moze byc ogromne:
https://www.tradingview.com/symbols/BTCUSDSHORTS/
Stawiam na wariant od @BitJanusz
Teraz może być zmyła. Odbicie powinno być od 5500-5800 $. Tak jak piszesz to będzie większe odbicie gdzieś do okolic 8500 $.
Ostatnio zmieniony środa, 8 sierpnia 2018, 21:54 przez shinya56, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4287
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 8 sierpnia 2018, 21:53

Niemrawe odbicie na mizernych obrotach sugeruje, że po krótkim boczniaku lecimy dalej w dół.
Trochę jestem zawiedziony bo wolałbym jakieś solidne wyniszczające pie***nięcie z przytupem, które przyniosłoby jakieś wyraźniejsze wskazówki co dalej z rynkiem.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » środa, 8 sierpnia 2018, 22:03

shinya56 pisze:
adam1226 pisze: Wyglada na to ze 6350 nowym oporem... <5k nierealne? A spadki z 20k na 10.5 w styczniu (?) To sie niby nam przysnily?

Dodano po 2 minutach 52 sekundach:
Aczkolwiek gdyby udalo sie osiagnac odbicie to moze byc ogromne:
https://www.tradingview.com/symbols/BTCUSDSHORTS/
Stawiam na wariant od @BitJanusz
Teraz może być zmyła. Odbicie powinno być od 5500-5800 $. Tak jak piszesz to będzie większe odbicie gdzieś do okolic 8500 $.
dobry film do przeanalizowania

ja akurat w kwestii "czerwonej kartki" się zgadzam, przy czwartym podejściu jest spore prawdopodobieństwo poziomów 4xxx .

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » środa, 8 sierpnia 2018, 22:16

Tak, ale niekoniecznie od razu tam polecimy. Poziomy poniżej 4000 $ są już bardzo realne, ale to pod koniec roku lub w przyszłym. Trzeba obserwować co się wydarzy i dobrać strategię.

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kAArter » środa, 8 sierpnia 2018, 23:07

a czy ktoś orientuje się jak teraz wygląda cena wydobycia 1BTC? wiem że zaleznie od rejonu ale powiedzmy uśredniona

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » środa, 8 sierpnia 2018, 23:10

kAArter pisze: a czy ktoś orientuje się jak teraz wygląda cena wydobycia 1BTC? wiem że zaleznie od rejonu ale powiedzmy uśredniona
"Polska plasuje się w średniej europejskiej na poziomie 6931$" Tylko, że to dane sprzed 5 miesięcy.

Początkujący
Posty: 200
Rejestracja: 6 sierpnia 2018
Reputacja: 377
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: graczyk » środa, 8 sierpnia 2018, 23:49

Uważam,że w tej chwili to co mamy to zmiana trendu ze spadkowego na wzrostowy(chodzi mi oczywiście o średnioterminowy trend). Aby być uczciwym wymienię kilka argumentów prospadkowych oraz prowzrostowych:

Wpierw dla niedźwiedzi, czyli dlaczego BTC poleci w dół:
-olbrzymi koszt utrzymania sieci Bitcoin dzienny(ogromna absorpcja energii elektrycznym dla jego utrzymania), chociaż moim zdaniem z czasem to się będzie zmniejszać bo sieć jest moim zdaniem nadpłynna
-gigantyczny dodruk bitcoina codziennie- w aktualnych cenach codziennie jest emitowane Bitcoina za 12 mln USD, taka ilosć wymaga codziennego mocnego napływu kapitału aby to nie poleciało w przepaść. Ten dodruk potrwa w tej skali jeszcze rok i 8 miesięcy. Potem bedzie o połowę mniejszy.
-możliwość powstania nowej kryptowaluty która wyprze Bitcoina. Wtedy Bitcoin będzie leciał w dół
-niekorzystna legislacja dla kryptowalut(podatki, AML, zakaz w niektórych krajach)
-bitcoin jako globalna waluta może nie mieć przyszłości, ponieważ transakcje przeprowadzane za jego pomocą są drogie
-ryzyko ataku hakerskiego i zniszczenia sieci

Teraz dla byków, czyli dlaczego bitcoin wzrośnie:
-kapitalizacja Bitcoina jako globalnego instrumentu jest dosyć niska-przy całkowitej podaży jest to jakieś 130mld USD, więc dosyć nie wiele(jeszcze od tego trzeba odliczyć tzw Bitcoiny zgubione, jednak nikt nie wie ile ich jest)
-Bitcoin jest modny na całym świecie, coraz więcej renomowanych instytucji go wprowadza(NYSE, Swiss exchange)
-powoli się zmienia nastawienie regulatorów do BTC, o ile od października 2017 do lutego 2018 wszyscy mówili zdecydowane NIE dla BTC, o tyle teraz mówią-pomyślimy, może wprowadzimy, badamy sprawę.
-ewentualna wojna handlowa może spowodować, iż BTC się stanie uniwersalnym środkiem płatniczym dla transakcji handlowych. Przypomnę,że USA non stop grożą, iż odłączą kogoś od USD. Część podmiotów może to wziąć na serio i znaleźć sobie na alternatywę niezależną od innych rządów.
-Bitcoin stanowi aktualnie najlepszy i najtańszy środek tezauryzacji. Dużo wygodniejszy niż złoto i zdecydowanie tańszy w utrzymaniu. I przede wszystkim skalowalny.

Moim zdaniem w tej chwili jesteśmy blisko rozpoczęcia nowej fali wzrostowej która nas wyniesie w okolice 12 tys USD do połowy następnego roku. Przebicie ubiegłorocznych szczytów to moim zdaniem kwestia końcówki 2020 albo nawet 2021 roku. W tej chwili czeka nas raczej powolna wspinaczka aniżeli poważny szybki rajd w górę. Będzie to raczej hossa inwestorów większych i światowego rozpoznania Bitcoina jako atrakcyjnego instrumentu tezauracyjnego-płatniczego.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], bn801, Google [Bot] i 50 gości