Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Twoim zdaniem kurs do 23.10.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minie piątek, 19 października 2018, 09:34

<6000$
20
19%
6000-7000$
45
42%
>7000$
41
39%

Liczba głosów: 106
Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 485
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: pael » niedziela, 15 lipca 2018, 16:19

adam1226 pisze:Przejdź do cytowanego posta ruch przeciwny do właściwego

Brzmi troche jak "pewniak" w zakladach bukmacherskich ;-) ale jak dziala to najwazniejsze.
The riskiest thing you can do is avoid taking risks.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 870
Reputacja postu: 
0

Postautor: adam1226 » niedziela, 15 lipca 2018, 16:20

@kobol5, albo coś się kończy dziać
ogólnie taki index ilościowy to nie wiem zresztą czy jest taki dobry... byłbym za jakimś bardziej jakościowym "koszykiem" jeśli chodzi o potencjalny indykator ruchów na btc

Dodano po 41 sekundach:
pael pisze:Przejdź do cytowanego posta Brzmi troche jak "pewniak" w zakladach bukmacherskich ;-) ale jak dziala to najwazniejsze.

w tym rzecz, że ostatnio dwa razy jak miałem pod to grać to nie miałem dostępu do giełdy :D

Początkujący
Reputacja: 565
Reputacja postu: 
1

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 15 lipca 2018, 16:46

kobol5 pisze:Przejdź do cytowanego posta Coś zaczęło się dziać na altach. W top 100 coinmarket cap tylko 5 coinów z minusem, reszta na zielono. W top 200 tylko 20 coinów niżej niż wczoraj :D
Myślę że jest to efektem widocznego wyższego dołka na btc na D1 co może zwiastować zmianę trendu w mid term

A nie jest przypadkiem tak, że ruchy na altach są po prostu silniejsze niż na Btc? Btc w górę, alty mocniej w górę i przy spadkach podobnie?

Początkujący
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0

Postautor: CRXEE8 » niedziela, 15 lipca 2018, 17:23

kozaki_wiesi pisze:Przejdź do cytowanego posta
kobol5 pisze:Przejdź do cytowanego posta Coś zaczęło się dziać na altach. W top 100 coinmarket cap tylko 5 coinów z minusem, reszta na zielono. W top 200 tylko 20 coinów niżej niż wczoraj :D
Myślę że jest to efektem widocznego wyższego dołka na btc na D1 co może zwiastować zmianę trendu w mid term

A nie jest przypadkiem tak, że ruchy na altach są po prostu silniejsze niż na Btc? Btc w górę, alty mocniej w górę i przy spadkach podobnie?

tak właśnie w wielkim uproszczeniu to wygląda

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: adam1226 » niedziela, 15 lipca 2018, 17:24

@kozaki_wiesi, czasami alty najpierw zaczynaja spadac a potem jest zjazd na btc

Początkujący
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
3

Postautor: suszini » niedziela, 15 lipca 2018, 18:05

@adam1226,
Tak się dzieje gdy grubi sprzedają alty za btc A potem wychodzą z btc do zielonych. Później powolne skupowanie altów, pompa btc i historia od nowa.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: adam1226 » niedziela, 15 lipca 2018, 19:10

Kolejny promyk nadziei dla byków: pozwolona otworzyć sie ponad 1,5k btc shortów na finex.. być może tworzy się baza pod shortsqueeze?

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 863
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » niedziela, 15 lipca 2018, 19:30

kozaki_wiesi pisze:A nie jest przypadkiem tak, że ruchy na altach są po prostu silniejsze niż na Btc? Btc w górę, alty mocniej w górę i przy spadkach podobnie?

alty to BTC na dźwigni x3-4 (tak +/- w okresie czasu większym).

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 233
Reputacja postu: 
6

Postautor: l3sny » niedziela, 15 lipca 2018, 23:24

Mam przeczucie, ze we wtorek zobaczymy 7k+. NIedźwiadki sa zmęczone chyba a tanio to już było.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 16 lipca 2018, 00:09

Twoim zdaniem dołek bessy już był?
Skoro bawimy się w zgadywanie to ja widzę w tym roku spadek poniżej 3k.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 233
Reputacja postu: 
1

Postautor: l3sny » poniedziałek, 16 lipca 2018, 00:45

tyle razy już próbowali zejsc poniżej 6k, że się niedźwiadki zmęczyły. mój nos mówi mi , że BTC w góre w okolice 7k. Zobaczymy we wtorek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 16 lipca 2018, 00:48

wyglada na double top i odwrot

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1084
Reputacja postu: 
2

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 16 lipca 2018, 00:54

@l3sny reprezentuję niezrzeszoną Grupę niedźwiadków. Nie zmęczyliśmy się. Wręcz przeciwnie. Budzimy się ze snu w większym gronie, przybywa.. :mrgreen:
https://coin.dance/stats - jest jeszcze sporo miejsca

Weteran
Reputacja: 3729
Reputacja postu: 
2

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 16 lipca 2018, 00:58

Panowie, ja bym tego co l3sny pisze nie lekceważył. Bo wiecie, ja tu mam opinię doświadczonego spekulanta, a do niego mówię dożywotnio per "Mistrzu" :D
To po tym, jak na początku 2013, gdy zastanawiałem się, czy sprzedaż po $30 to nie jest świetny interes, on przewidział cenę $1000. :D

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
7

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 16 lipca 2018, 01:51

@ekonokomik, tylko co innego wtedy kiedy btc bylo fundamentalnie niedowartosciowane, kiedy nie bylo konfliktów w developemencie prowadzacych do niszczacych forkow itd... pamietacie te dyskusje "niech chocby ~1%populacji używało byc to musi kosztowac ~1k zeby starczylo dla wszystkich..
Wtedy to trzeba było byc slepym, by nie powiedziec gorzej...
teraz jednak cena jest bylo nie było wciąż ponad 6x wyzsza; jest mnóstwo konkurencji ktora sie nawzajem zwalcza, rozwoj jest krepowany coraz to nowymi regulacjami itp itd...
W ogóle to z całym szacunkiem dla Starych Wyjadaczy ale jesteśmy być może na zupełnie nowym etapie i kiekierowanie się przesprzeszłym doswiadczeniem może byc zludne...
Rynek nie byl przeciez jeszcze nigdy tak nasycony ... wtedy mogło urosnac jeszcze 1000razy teraz ... najodwazniejsze prognozy mówią o 100k..( sorry kozaki wyleciało mi z głowy)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 16 lipca 2018, 02:15 przez adam1226, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Reputacja postu: 
1

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 16 lipca 2018, 02:04

adam1226 pisze:najodwazniejsze prognozy mówią o 100k..

McAfee wycofał się że swoich prognoz o milionie za Btc?

Początkujący
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0

Postautor: suszini » poniedziałek, 16 lipca 2018, 08:59

Marcinu pisze:
suszini pisze:Przejdź do cytowanego posta Patrząc na nastroje panujące u większości osób tutaj na forum, to jesteśmy w punkcie 2, a nie 7... ;)

Edit: cenowo, również jesteśmy w listopadzie 2017 więc chwilę przed ostatnim rajdem do góry. Jest jeszcze z czego spadać.

I tak i nie. Pogadaj z ludźmi "z ulicy". Ja spotykam się tylko z jednoznacznymi opiniami, że to była bańka, że spadło, że teraz już będzie tylko spadać i już po wszystkim. I że komu miało się udać to się udało.

Natomiast jeśli jest zbieżność wykresu btc z wykresem cyklu giełdowego to jest to fakt, a nie kwestia nastroju. Pozostaje poczekać i sprawdzić jak ma się to do rzeczywistości.

Ja to widzę tak:
Jeśli ludzie z ulicy tak mówią, to znaczy, że już nie ma ich na rynku, a emocje pokazane na wykresie dotyczą osób będących na rynku do końca, do dołka dołków. Dołek jest wtedy gdy hodlerzy rezygnują i wysprzedają się, gdy wszyscy już się wysprzedali następuje odbicie.
Samo podobieństwo wykresu wiele nie mówi. Wiele wykresów jest do siebie podobnych, w różnych interwałach czasowych. Można znaleźć zaskakująco identyczne wykresy porównując zupełnie nie mające ze sobą nic wspólnego rynki, np. giełdę kapitałową w Japonii i rynek soji w pewnych interwałach. Bardziej liczą się emocje, bo to one kształtują rynek, a nie wygląd wykresu.
W tej chwili osoby, które weszły w BTC na bańce, ale przed listopadem, nadal są zarobione.
Jeśli na BTC spojrzysz na interwał tygodniowy, to wtedy tym bardziej wygląda na to, że jesteśmy w pkt 2 wykresu.
Poza tym to byłoby zbyt poste, gdybyśmy dostali z wallstreet jakiś sheet z chartem jak pęka bubble i moglibyśmy grać i zarabiać wzorując się na nim. Nigdy nie ma gotowych rozwiązań i złotego gralla.
Osobiście obstawiam bardziej wzrosty i zniesienie całej wzrostowej hiperboli na wykresie 1d z poprzedniego roku (4k welcome to). Oczywiście nie zdziwię się, jeśli po drodze zobaczymy odbicie do 7-10k (na co z resztą osobiście liczę ;) )

Weteran
Reputacja: 3729
Reputacja postu: 
15

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 16 lipca 2018, 09:42

adam1226 pisze:Przejdź do cytowanego posta @ekonokomik, tylko co innego wtedy kiedy btc bylo fundamentalnie niedowartosciowane, kiedy nie bylo konfliktów w developemencie prowadzacych do niszczacych forkow itd... pamietacie te dyskusje "niech chocby ~1%populacji używało byc to musi kosztowac ~1k zeby starczylo dla wszystkich..
Wtedy to trzeba było byc slepym, by nie powiedziec gorzej...

Rozbawiłeś mnie tym akapitem do łez, szczególnie ostatnim zdaniem :)
Przypomnę, że mówimy o początku 2013, gdy Bitcoin kosztował 15 - 30 USD, gdy pół roku wcześniej zaliczył dołek $2. A Ty mówisz, że trzeba było być ślepym, by nie przewidzieć ceny $1000.
Powiem tyle: im projekt jest we wcześniejszej fazie, tym ryzyko i niepewności są większe, a nie mniejsze. My nie byliśmy wtedy pewni, czy za rok ktoś będzie jeszcze o Bitcoinie pamiętał...

Jestem pewny, że jeśli w 2019 Bitcoin będzie kosztował 60K USD, to znajdzie się ktoś, kto powie, "no przecież w lipcu 2018 trzeba było być ślepym, albo gorzej, żeby nie załadować się przy cenie 6K" :D

Początkujący
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0

Postautor: Mosteque » poniedziałek, 16 lipca 2018, 09:48

@ekonokomik, Dokładnie tak. Nikt przyszłości nie zna i dopiero potem jak sie na wykres patrzy, to wszystko takie oczywiste. Och ach.

Jak zaczynałem w to wchodzić, to bitek był po 5k zł jakoś, a potem spadał jakoś do 3,5 czy nawet niżej. To ja już płakałem wtedy, że się za późno obudziłem, że już przecież więcej niż 5k PLN to nie będzie kosztować, bo to niemożliwe. A jak zaczął spadać - to koniec bitka. Niestety, szkoda. Byłem planktonem z ulicy i dokładnie tak samo myślą teraz inni ludzie, którzy dopiero zaczynają i zastanawiają się nad wejściem. To koniec, było i już ne wrati. Bitek umiera.

Ale i tak nie ma absolutnie żadnej pewności, że jeszcze kiedyś osiągniemy nawet 10K dolców. Wszystko może się zdarzyć. Dla mnie na pewno jeszcze będziemy duuużo wyżej, ale moje zdanie nie ma najmniejszego wpływu na to, co będzie ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 863
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 16 lipca 2018, 09:50

Jeżeli do sierpnia utrzyma się wypłaszczenie wykresu, to będzie można potraktować BTC na poważniej, niż obecnie. Za to kolejna dzika jazda o 50% w miesiąc będzie dla mnie kolejnym sygnałem, że nic z tego i że trzeba pozostać przy daytrade. Na razie wygląda to zachęcająco, tzn. mamy lekko uspokojony rynek, raczej wzrosty (jeden z moich ulubionych monitorów stanu BTC - alt Bitshares - pokazuje, że jesteśmy w uptrendzie).

Niezależnie od tego, kogo uważamy za kreatora rynku - giełdę/giełdy, mitycznych grubasów czy jeszcze bardziej mityczny "ogół traderów" - nikomu raczej nie opłaca się zabicie BTC i krypto. Drugiego takiego rynku, na którym odchodzą bezkarnie takie wały, po prostu nie ma. Pompa po prostu byłaby wskazana, by przyciągnąć świeżaków do krypto i odebrać im kasę. Nowych przyciągną jedynie wzrosty. To głownie to sprawia, że jestem bullish mid-term.

Nie wierzę natomiast w nowe ATH.

midtermowo obserwuję klin. 1h bitmex. Ostatnio nie ma za bardzo okazji na ruchy DT, bo nic ciekawego się nie dzieje w mniejszej skali.

Obrazek

trochę na siłę w interwale 5m mex - pod DT

Spoiler:
Obrazek

edit: o proszę, jednak okazało się całkiem nie na siłę! ;)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 16 lipca 2018, 12:11 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”