Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem kurs do 23.07.2020 znajdzie się w przedziale:

<8000$
21
19%
8000-10000$
43
40%
>10000$
44
41%

Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1028
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 16 lipca 2018, 18:10

Zagadka spadku trudności częsciowo rozwiazna: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 93#p505399 (awaria kopalni) tyle ze wg https://bitcoinwisdom.com/bitcoin/difficulty mamy kolejna fale spadku, a jakos hashrate bch wg fork.lol tego nie rownowazy.. (a moze macie lepsze zrodla danych?)
:arrow: [Binance]- Giełda altcoinów
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
-1

Postautor: atlas1234 » poniedziałek, 16 lipca 2018, 18:43

Za pieknie to wygląda ja sie trzymam dalej swojej wersji że będą spadki do 4000-5000 usd i w tedy wybicie

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Weteran
Reputacja: 7860
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 16 lipca 2018, 19:15

BitJanusz pisze: Co byście powiedzieli na... boczniak w takim trójkącie aż do listopada?
A dolną linię trójkąta oparłeś na 1 punkcie? Bo te dwa bliźniacze to właściwie jeden w skali tej figury.

Zaproponowałem coś podobnego parę stron temu, ale zamknięcie wyszło mi za miesiąc:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=508009#p508009

@fusywszklanejkuli, parę postów wyżej narysował jeszcze inny trójkąt na podstawie tego samego kawałka wykresu.

Mam nadzieję, że żaden z tych trójkątów się nie spełni. Ale nawet gdyby to mamy na razie za mało punktów podparcia aby coś pewnego zobaczyć.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1028
Reputacja postu: 
5

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 16 lipca 2018, 19:26

Mój autorski wykres koszyczek altów vs btc:
kolor niebieski - BTC
kolor czerwony - alty

4h

1h

15m
:arrow: [Binance]- Giełda altcoinów
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2752
Reputacja postu: 
0

Postautor: janku66 » poniedziałek, 16 lipca 2018, 19:34

https://comparic.pl/bitcoin-moze-osiagn ... -tym-roku/

Pamiętajcie, inwestujcie mądrze. Zawsze pieniądze, które możecie stracić, albo... Pieniądze własnej matki :D
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0

Postautor: CounterStrike » poniedziałek, 16 lipca 2018, 20:16

Zrobi się byczo, wystrzelimy. Czuję to w kościach, ja obkupiony na altach jak żyd na targu.
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1652
Reputacja postu: 
0

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 16 lipca 2018, 20:26

Mimo ze to nie jest najwieksze odbicie a dzien sie jeszcze nie skonczyl... to i tak milo popatrzec jak kurs wychodzi z 2 trojkatow JEDNEGO dnia :) zostala nam ostatnia kreska ze szczytow 02.03 i 05.05... na lajcie bokiem moze wyjsc na poczatku sierpnia... chyba ze rakieta wystartuje szybciej... :mrgreen:

Imo przebicie 7800 i trwalsze utrzymanie powyzej tej kwoty da nadzieje ze trend sie odwroci.. i beda znow wzrosty z mniejszymi czy wiekszymj korektami :)

Początkujący
Reputacja: -32
Reputacja postu: 
-4

Postautor: szpon » poniedziałek, 16 lipca 2018, 20:45

Moim zdaneim nie ma szans na jakakolwiek zmiane trendu mid czy long term. Przeprowadzilem wlasnie analize danych chistorycznych polaczona z synteza d’Hospitala i wyszlo mi, ze do konca roku dalej bedziemy dolowac. Target: 2,9k. Ja tam czekam z koszyczkiem jak wieprz na pomyje.
Dzisiejsze wybicie to tylko pierdniecie, ktore zara bedzie zniesione. Btc sie powoli konczy.
Pzdro.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Reputacja: 718
Reputacja postu: 
2

Postautor: jpktraders » poniedziałek, 16 lipca 2018, 21:34

Kapitalizacja całego rynku kryptowalut minimalnie spadła i w chwili obecnej wynosi ona ponad 270 mld $. Dominacja Bitcoina wzrosła o 3 punkty procentowe.

Źródło coinmarketcap.com

Źródło coinlib.io

Opór na poziomie 6 800 $ okazał się na tyle mocny, ze skierował cenę ponownie do wsparcia 6 200 $. Widzimy jak ważne są te dwa miejsca i wyłamanie któregoś z nich pokaże kierunek na kolejne dni. Właśnie kurs BTC zbliża się ponownie do wyznaczonego oporu, dlatego też wybicie go góra i test będzie dobra okazją do szukania kupna.

Mempool
Poniżej przedstawiamy aktualną sytuację na mempoolu (wykres prezentuje ostatnie 7 dni). Fee do kolejnego bloku wynosi 12.2 sat/byte. Średnia fee tygodniowa wyniosła BTC 13.6 sat/byte.

Źródło jochen-hoenicke.de

Blockchain
Średnia przetworzonych transakcji na najbardziej aktywnych blockchainach z ostatnich 7 dni.

Źródło blocktivity.info

Gotową analizę w formie szablonu na platformę MT5 brokera XM, do pobrania jak zawsze za darmo z naszej strony.

Szablon MT5: https://jpktraders.pl/szablony/160718BTC-4h.tpl
Baza szablonów: https://jpktraders.pl/szablony.html

Nasze szablony pozwolą Ci na praktyczną weryfikację zarówno naszych jak i Twoich analiz, pomogą Ci w nauce handlu, zapewnią ciągłość analiz i wgląd w rozwój sytuacji, a przede wszystkim dadzą możliwość wykorzystania ich w tradingu.
W imieniu własnym i naszych Partnerów poszukujemy osoby / firm gotowych do zaangażowania się finansowego w przygotowywany projekt Kryptowalutowej Platformy Pożyczkowej. Więcej informacji pod sylwester.saniewski@phusano.pl w terminie do 01.07.2020.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0

Postautor: oliee0 » poniedziałek, 16 lipca 2018, 21:47

No i znów opór w podobnym miejscu, ciekawe czy w końcu go przebijemy na te 7k.

Początkujący
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0

Postautor: Don8000 » poniedziałek, 16 lipca 2018, 22:42

CounterStrike pisze: Zrobi się byczo, wystrzelimy. Czuję to w kościach, ja obkupiony na altach jak żyd na targu.
Ja zrobiłem pare kółek tysiącem usd niczym żyd latający po pustym sklepie na różnych altach i wyszedłem na +150$.
Szlo wyciągnąć i 300 dolców (nie licząc shitcoinów) z tysiąca bez dźwigni w ciągu ostatnich kilkunastu godzin, ale obowiązki i lekka doza niepewności :)

Ostatnio BTC parę razy próbował przebić 66XX i zjechał szybko w dół, także ostrożnie.

Dzisiejsze większe ruchy sponsorują nieczyste siły. :D

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4654
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » wtorek, 17 lipca 2018, 01:58

Widać moc drukowanego Tethera. To zupełnie inna pompa niż te z bitmexa gdzie jest trochę likwidacji i spokój. Chyba bitfinex postanowił odzyskać moc :>

Orator
Reputacja: 356
Reputacja postu: 
0

Postautor: Vilv » wtorek, 17 lipca 2018, 02:17

Ale nie wygląda to dobrze bo odbiliśmy się idealnie na linii oporu po raz trzeci, mówię tu o tych igłach 8 i 10 lipca w skali log. Jeśli szybko jej nie przebijemy to może się to skończyć bardzo nie miło :/. Z drugiej strony mamy ładną filiżankę więc może lekkie odreagowanie dzisiejszych wzrostów i za czwartym razem w końcu przebijemy ten opór.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3484
Reputacja postu: 
3

Postautor: prap0n » wtorek, 17 lipca 2018, 07:01

@Vilv,

Watpliwe. Mysle ze kurs z duza pewnoscia dojdzie przynajminej do 7200$. Jednak przed tym, mozliwy jest oczywiscie zjazd na te 6.5-6.4 Wolumen jest najwyzszy od paru dni.
Co do hsa to polecam ta analize:

https://seekingcryptos.com/2018/07/16/b ... ons-ahead/
The inverted head and shoulders will become officially activated once the 6850 high is taken out. This is also when “experts” will be calling a break out to go long. Think before you react.

The range of prices between 6850 and 7120 offers the highest probability of a bearish reversal. This is especially important to remember when the talking heads are the loudest at the highs and stimulate your fear of missing out the most.
BitJanusz pisze: Widać moc drukowanego Tethera
Nic od +- miesiaca nie bylo drukowane.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » wtorek, 17 lipca 2018, 08:05

Jak to nie?
prott3 pisze: Może pójść spooooorrro wyżej: https://www.omniexplorer.info/address/1 ... K5rwm529KG

Weteran
Reputacja: 7860
Reputacja postu: 
9

Postautor: ekonokomik » wtorek, 17 lipca 2018, 08:12

Don8000 pisze: Ja zrobiłem pare kółek tysiącem usd niczym żyd latający po pustym sklepie na różnych altach i wyszedłem na +150$.
Cieszymy się Twoją radością, ale do chwalenia się jest osobny wątek ;)

Kurs ma przed sobą kilka oporów:
- linia szyi (właśnie się mniej więcej od niej odbiliśmy w nocy),
- słynna linia po dołkach od ATH, która przebita na początku czerwca ze wsparcia stała się oporem,
- linia po szczytach w skali log,

Tę ostatnią linię szanuję najmniej, bo wg mniej jest sztuczna: po jej przebiciu i ustanowieniu lokalnego szczytu można przecież zawsze poprowadzić kolejną "linię oporu po szczytach" i tak bez końca, aż do ATH.
Prawdziwą linia po szczytach w skali log (dokładnie i solidnie osadzoną na 3 pierwszych wierzchołkach), przebiliśmy 20 kwietnia, po czym bardzo solidnie i udanie przetestowaliśmy spadając wzdłuż niej. Zaznaczyłem ją na wykresie, bo jest wg mnie bardzo ważna dla prognozowania kursu.
Mimo zgłoszenia powyższego "zdania odrębnego", linię opartą o ostatni wierzchołek też uważam za opór, skoro wielu graczy ją akceptuje mimo jej sztuczności.

Do tego dochodzą pewnie opory w postaci linii poziomych, ale w tej materii nie jestem biegły, nie chcę rysować głupot.

W każdym razie przed nami trudny i być może nerowowy okres, ale ja pozostaję bardzo prowzrostowy w moich analizach i inwestycjach.
finex_opory.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wtorek, 17 lipca 2018, 08:17 przez ekonokomik, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3484
Reputacja postu: 
0

Postautor: prap0n » wtorek, 17 lipca 2018, 08:12

@BitJanusz,

Przeciez to tylko transakcja transferu USDT a nie dodruku. Portfel binance.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » wtorek, 17 lipca 2018, 08:28

prap0n pisze: @BitJanusz,

Przeciez to tylko transakcja transferu USDT a nie dodruku. Portfel binance.
A to przepraszam. Źle załapałem.

Co do kursu, co ciekawe, na mexie póki co zatrzymało się wszystko na linii prowadzonej od dwóch nieudanych przebić po 6800$. Bitmex 1h
Spoiler:
Obrazek
raczej nie widzę tu Barta, ale podoba mi się wklejona przez @prap0n analiza, z tym, że osobiście dałbym wyższy zakres na reversal, właśnie wtedy, kiedy już wszyscy analitycy klepną uptrend. czyli od 7500$ do 7900$.

Początkujący
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
2

Postautor: Bartuo » wtorek, 17 lipca 2018, 08:49

@BitJanusz.
Pytałeś kiedyś co jeszcze zmienić, by Twoje wykresy były czytelniejsze. Mógłbyś spróbować ściemnić linie siatki? Tak, żeby były ledwo odcinające się od tła?

Wysłane za pomocą Tapatalk Pro.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1183
Reputacja postu: 
3

Postautor: Kluka » wtorek, 17 lipca 2018, 09:04

CounterStrike pisze: Zrobi się byczo, wystrzelimy. Czuję to w kościach, ja obkupiony na altach jak żyd na targu.
Obrazek
Mi bardziej pasuje przedział Return to „normal” a Fear ;)
Privacy oh privacy, you will be powerful

Wróć do „Przedszkole”