Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » środa, 25 kwietnia 2018, 15:15

Same pozytywy, @Mosteque ludzie chcą wzrostów i te Newsy : https://weisscryptocurrencyratings.com/ ... ryptos-650.
To dla balansu - Ja chcę piekła ale chcenie nie ma żadnego znaczenia dla żadnej ze stron.
Te negatywne newsy też są w tle : https://pl.investing.com/news/cryptocur ... ach-168671
Shortując ETH i Dash ładnie się poukładało. Pamiętajcie o tym że 12.04 był niczym nie wytłumaczony wyskok jak Filip z Konopi, to możę się wydarzyć również w drugą stronę, równie niespodziewanie. Nie mam żadnej pozycji na BTC.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3927
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: __kot__ » środa, 25 kwietnia 2018, 15:30

socjolog2008 pisze: [...]
Te negatywne newsy też są w tle : https://pl.investing.com/news/cryptocur ... ach-168671 [...]
No ale to przecież same pozytywy. Cytując treść artykułu:
Z pozostałych informacji, uwagę przyciągnął również raport, z którego wynika, że założyciel PayPala i były dyrektor generalny Intuit (NASDAQ:INTU) - Bill Harris, nazwał Bitcoina oszustwem.

”Jest to ogromny schemat typu „pump and dump”, którego świat jeszcze nie widział ... przegrani to nieuświadomieni nabywcy uwikłani w spiralę chciwości. Rezultatem czego jest masowy transfer majątku od zwykłych rodzin do internetowych promotorów”, powiedział Harris.
Paypal po szykowanym odcięciu od dojnej krowy (eBay) znajdzie się w czarnej d... Kolokwialnie rzecz ujmując Mr. Harris zasrał zbroję i przekonuje, że konkurencja to samo zło.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » środa, 25 kwietnia 2018, 15:36

socjolog2008 pisze: Pamiętajcie o tym że 12.04 był niczym nie wytłumaczony wyskok jak Filip z Konopi, to możę się wydarzyć również w drugą stronę, równie niespodziewanie. Nie mam żadnej pozycji na BTC.
Był wytłumaczalny, nawet go narysowałem zanim się zdarzył:
-> https://www.tradingview.com/chart/BTCUS ... truggling/

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: japu » środa, 25 kwietnia 2018, 15:49

__kot__ pisze: ”Jest to ogromny schemat typu „pump and dump”, którego świat jeszcze nie widział ... przegrani to nieuświadomieni nabywcy uwikłani w spiralę chciwości. Rezultatem czego jest masowy transfer majątku od zwykłych rodzin do internetowych promotorów”, powiedział Harris.
Najwyrazniej rozmawial z polskim MF...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 61
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 113
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: oiron666 » środa, 25 kwietnia 2018, 15:57

Swoją taktykę spekulacyjną w dużej mierze opieram o wykresy longów i shortów i jaki wpływ mają one na cenę BTC. Kiedyś może powienienem bardziej się o tym rozpisać i zacząć notować jakieś zależności. Teraz po prostu obserwuje i staram się wyciągnąć jakieś wnioski na bieżąco. W ten sposób udało mi się wskoczyć ostatnio do pociągu na 6800 (z różnym skutkiem bo raz sprzedawałem po czym odkupowałem, ale ogólnie jestem zadowolony z profitu).

Teraz zapaliła mi się otrzegawcza lampka. Spadek szortów, wzrost longów pomimo spadającej ceny. Otwierające się longi powinny popchnąć cenę do góry. Tak się nie dzieje a mamy 1500 BTC (bfx) w longach więcej jak przy otwarciu świeczki dziennej. Co więcej liczba szortów spadła o 2000. Ludzie zamykają szorty na otwieranych longach a longi ceny nie pchają i nie mają paliwa do wzrostów (brak szortów). W mojej ocenie jeśli byki się nie ogarną do końca dnia i cena nie ruszy do powiedzmy jakichś 9200-9400 to czeka nas pogłębienie korekty.

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mosteque » środa, 25 kwietnia 2018, 16:06

@oiron666, podoba mi się Twoja analiza.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » środa, 25 kwietnia 2018, 16:09

BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FortiDude » środa, 25 kwietnia 2018, 16:13

@bitloteiros, to jest moim zdaniem bardzo ważna wiadomość. Długo terminowo może to wypchnąć kurs całkiem mocno do góry.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » środa, 25 kwietnia 2018, 16:17

@FortiDude,
Jeśli na nasdaq będzie BTC to 100k czy 500k to już nie żart a ledwo początek
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Posty: 201
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 147
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: krakan » środa, 25 kwietnia 2018, 16:20

"Once the regulation is smoothed out and the space "matures", Nasdaq would consider becoming a digital currency exchange, the company's CEO says."
Czyli musi byc spelnione A by dopiero pomysleli o B. Duzo wody jeszcze uplynie nim (i w ogole jesli) to sie stanie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FortiDude » środa, 25 kwietnia 2018, 16:21

Ja powiem tak - czytając takie newsy wiem, że dobrze robię regularnie dorzucając do kapitału na rzecz crypto :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » środa, 25 kwietnia 2018, 16:31

Jesli czerwona fala dalej bedzie tak plynac i nie wrocimy do gory, to w sumie powtorka 1:1 z rajdu 8.4 na 11.7.

Agresywny ruch bez korekt w celu wywolania wielkiego FOMO. Ostatecznie nadchodzi korekta i orderbooki wypelnione chetnymi aby dolaczyc do rajdu. A market makerzy moga sobie teraz spokojnie posprzedawac duze ilosci.

Moze sie zatrzymac na 8740, a mysle ze dluzsza przerwa bedzie kolo 8600~ Nastepnie dalsze spadanie po zapewnieniu nowych kupcow ze kupia sobie jachty :)
Ostatnio zmieniony środa, 25 kwietnia 2018, 16:50 przez prap0n, łącznie zmieniany 3 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FortiDude » środa, 25 kwietnia 2018, 16:33

Dołek taki, że aż prosi o jakiś lekki zakup, mały "long" :D poczekam jednak aż się zatrzyma na dłużej niż kilka godzin.

Póki co, każda godzina to coraz więcej czerwieni.

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ahr » środa, 25 kwietnia 2018, 16:39

jesli przebije 8400 to mozna zmienic nieco nastroj, na razie jest calkiem dobrze, moim zdaniem im szybciej spadnie w takich nastrojach, tym mocniej wystrzeli. Ja osobiscie mam taka swoja teorie nt. kryptowalut. W skrocie chodzi mi po glowie, ze moga byc wymyslem banksterki, zrobic cos w konkretnym celu, na poczatku "walczyc" z nia, by potem zaakceptowac i dac ludziom to, co chcieli :D
Nie jestem fanem sc-fc, ale In Time bardzo lubie i chyba dla relaksu i odpoczynku od bita sobie dzis wlacze.
Ostatnio zmieniony środa, 25 kwietnia 2018, 16:56 przez Ahr, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: WitoldC » środa, 25 kwietnia 2018, 17:06

Jak te longi zbierane od 12:00 zaczną pękać to dopiero się zacznie ;)

Dodano po 24 minutach 22 sekundach:
Cały czas rosną
Obrazek

Rozmowny
Posty: 81
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: przemo1500 » środa, 25 kwietnia 2018, 17:54

bitloteiros pisze: Jeśli na nasdaq będzie BTC to 100k czy 500k to już nie żart a ledwo początek
A zaraz potem 100$. Zarżną krypto tak samo jak zarżnęli dot.comy. Beda to ostatnie dwa, trzy lata BTC i altów. Cudów nie ma, jak wejdzie wall street to nie bedzie zmiłuj wystukają z kasy wszystkich tych którzy są teraz "whale" + cała ulica. Pierwsze co zrobią to zaczna kupować giełdy albo technologię.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 124
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Oshel » środa, 25 kwietnia 2018, 18:04

Jakby narysować linię po knotach na "górze" i przenieść ją na knoty "dolne" z 17 i 18 kwietnia to można wyrysować kanał który już był tutaj poruszany dzisiaj. Kanał ma dolne ograniczenie mniej więcej tam gdzie przed chwilą odbił kurs- na poziomie ok. 8830 (w tamtym momencie). Co więcej- falling wedge dzisiejszy który się rysował i który własnie przed chwilą złapał dipa, ale wszedł znowu tam gdzie miał być kończy się dokładnie tam gdzie jest linia po knotach dolnych- będzie tam za ok 2h.

Dobrze kombinuje?

https://zapodaj.net/14deec7778e6d.png.html

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 83
Rejestracja: 29 kwietnia 2017
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Gromix » środa, 25 kwietnia 2018, 18:12

A zaraz potem 100$. Zarżną krypto tak samo jak zarżnęli dot.comy. Beda to ostatnie dwa, trzy lata BTC i altów. Cudów nie ma, jak wejdzie wall street to nie bedzie zmiłuj wystukają z kasy wszystkich tych którzy są teraz "whale" + cała ulica. Pierwsze co zrobią to zaczna kupować giełdy albo technologię.
Panowie... przyszłość krypto z roku na rok staje się coraz pewniejsza. Krypto powoli wdziera się do mainstreamu. Tymczasem w większości wypowiedzi w tym wątku przebijają się ciągle pesymistyczne i katastroficzne głosy. Z punktu widzenia kilkuletniego obserwatora ciężko mi to zrozumieć.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » środa, 25 kwietnia 2018, 18:12

przemo1500 pisze: jak wejdzie wall street
"Jak wejdzie"? No tak. To oczywiście retailersi tak bujają kursem od miesięcy a Soros uprzejmie poinformował wszystkich o wejściu swoich funduszy na rynek krypto zanim to zrobił :mrgreen:
Kupić walor tanio (2015-2016) a potem ubrać w niego swoich klientów jak już jest napompowany - tak się robi kasę. I to wcale nie znaczy że zrzuci im cegły na łeb bo takie fundusze starają się dbać o klientów. Smart money nie skubie sobie jak my tylko działa długoterminowo. Do tego dochodzi opcja że BTC to produkt finansjery a więc to oni mają najgrubsze portfele
Zresztą zapytaj się kogokolwiek z dłuższym stażem jak się tradowało BTC kiedyś a teraz. Bez rysowania figur, eliotów, wszystkich indykatorów itp. Wystarczało fibo + rsi + sławne przecięcie MACD na 1H + mniej więcej trzymać rękę na pulsie z newsami. Tyle. A teraz? Pełno zmyłek, fudów, wyciskanie shortów, longów, stophunty i inne forexowe zagrywki
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 178
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: oliee0 » środa, 25 kwietnia 2018, 18:22

Gromix pisze:
A zaraz potem 100$. Zarżną krypto tak samo jak zarżnęli dot.comy. Beda to ostatnie dwa, trzy lata BTC i altów. Cudów nie ma, jak wejdzie wall street to nie bedzie zmiłuj wystukają z kasy wszystkich tych którzy są teraz "whale" + cała ulica. Pierwsze co zrobią to zaczna kupować giełdy albo technologię.
Panowie... przyszłość krypto z roku na rok staje się coraz pewniejsza. Krypto powoli wdziera się do mainstreamu. Tymczasem w większości wypowiedzi w tym wątku przebijają się ciągle pesymistyczne i katastroficzne głosy. Z punktu widzenia kilkuletniego obserwatora ciężko mi to zrozumieć.
Mainstream mainstreamem, ale rozgłos nie musi równać się większym kursom. To, że robi się coraz głośniej o krypto ma nieznaczny wpływ na praktyczne użycie, bo taki BTC czy alty mają nadal znikomy udział w wykorzystaniu praktycznym oprócz płatności na dark necie... A zwykły szary obywatel i tak nie zainteresuje się tym bardziej niż tym co powiedzą w jakimś TVNie. Można powiedzieć, że krypto póki co są dla ludzi konkretnie tym zainteresowanych, czyli do handlu, z czego większość z reguły na tym traci.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, grzeg, sebamistrz, tomaroc, Yogi77 i 28 gości