Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 128
Rejestracja: 7 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wipqozn » piątek, 19 stycznia 2018, 17:29

Boże ale nudy w ostatnich dniach na btc, chiałbym kiedyś umieć grać na takim flatlajnie ;) Ale dzięki Wam coraz bliżej mi do tego.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bl4ck » piątek, 19 stycznia 2018, 17:35

Wipqozn pisze: Boże ale nudy w ostatnich dniach na btc, chiałbym kiedyś umieć grać na takim flatlajnie
A od czego są alty, jeszcze nie widziałeś prawdziwej zamulozy na btc.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 19 stycznia 2018, 17:48

Wipqozn pisze:Boże ale nudy w ostatnich dniach na btc, chiałbym kiedyś umieć grać na takim flatlajnie ;) Ale dzięki Wam coraz bliżej mi do tego.
"flatlajn" na BTC to najlepsze, co może być w grze na alty.

Początkujący
Posty: 267
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Jakub » piątek, 19 stycznia 2018, 17:54

Zebraliśmy kilka teorii (także spiskowych) dotyczących obecnej korekty - wierzycie w którąś? - https://dowbit.pl/teorie-dotyczace-srod ... yptowalut/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 128
Rejestracja: 7 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wipqozn » piątek, 19 stycznia 2018, 19:31

BitJanusz pisze:
"flatlajn" na BTC to najlepsze, co może być w grze na alty.
Rozwiniesz myśl?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » piątek, 19 stycznia 2018, 19:32

Pamiętacie to podwójne doji na dziennych z końca listopada i jak mocny ruch wygenerowało przebicie jednej z linii wyznaczających zasięg? Ostatnie dwie dzienne to też double doji.
Na H4 z kolei mamy dywergencję dodatnią na RSI, która ciągnie się nierozładowana od 09.01 godz. 01:00.
Ja cały czas widzę ten niedźwiedzi proporczyk, trochę inaczej rysowany, z górną linią zaznaczoną na czerwono. Potencjał na wyrysowanie górnej tl jak ta szara. Teraz niby wychodzi dołem.
Zielona i pomarańczowa linie to zasięg podwójnego doji. Fioletowa to linia potwierdzenia double top.
H1 Finex
Spoiler:
Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 19 stycznia 2018, 19:36 przez new06, łącznie zmieniany 1 raz.
Brave New World

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » piątek, 19 stycznia 2018, 19:33

Wipqozn pisze: Boże ale nudy w ostatnich dniach na btc, chiałbym kiedyś umieć grać na takim flatlajnie ;) Ale dzięki Wam coraz bliżej mi do tego.
Żarty sobie robisz. Teraz to jest megazmienność.
Dawniej w czasie flauty bywało, że 1% w każdą stronę broniło po 10K BTC i czekało się na ruch całymi dniami.

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kAArter » piątek, 19 stycznia 2018, 19:38

ewentualnego odbicia jak rozumiem możemy doszukiwać się w okolicach 10.600?

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 1 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: djpe87 » piątek, 19 stycznia 2018, 19:41

ekonokomik pisze:
Wipqozn pisze: Boże ale nudy w ostatnich dniach na btc, chiałbym kiedyś umieć grać na takim flatlajnie ;) Ale dzięki Wam coraz bliżej mi do tego.
Żarty sobie robisz. Teraz to jest megazmienność.
Dawniej w czasie flauty bywało, że 1% w każdą stronę broniło po 10K BTC i czekało się na ruch całymi dniami.
Czy oczekujesz i dalej podtrzymujesz poziom odbicia ~10k ? zgodnie z tym co pisałeś dziś rano?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » piątek, 19 stycznia 2018, 19:53

@kAArter, możliwe, widać, że cena respektuje ten poziom na mniejszych interwałach. Byki pewnie będą się bronić, wiedzą, co oznacza przebicie go. Trzeba jednak pamiętać, że liczy się dopiero zamknięcie pod tą linią body dziennej. Ogólnie double doji wskazuje na mocny ruch po wyjściu z jego zasięgu, niezależnie od kierunku. Poza tym sygnały są mieszane. Kurs jest nad linią rysowaną po ostatnich dołkach na dziennych (ciągnięta po body) i może być to miejsce odbicia. Do tego jest dywergencja, o której wspominałem. Z drugiej strony mamy niedźwiedzi proporczyk. Trzeba czekać na wyklarowanie.
Brave New World

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kAArter » piątek, 19 stycznia 2018, 20:08

@new06 a czy Twoim zdaniem możliwy jest re test 9200 ? patrząc na wykres wstecz zawsze duże odbicie nastepowało po re tescie

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: nariensi » piątek, 19 stycznia 2018, 20:18

@new06 oj pamiętam tamto podwójne doji i to jak sądziłam, że to jednak mega zmyłka :D
A to silny sygnał przejściowego rynku, choć potwierdzenie, w którą stronę się on ostatecznie zwróci może zająć dzień lub dwa. Linia obrony obecnych doji na 1D znajduje się poniżej najniższego ich punktu, czyli końca cienia, więc na razie jest ślicznie:) Oby nie doszło do jej przebicia..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » piątek, 19 stycznia 2018, 20:33

@kAArter, to by raczej nie był retest i nie byłoby to dobre dla wzrostów. Jeżeli miałoby odbić na dłużej, to dobry byłby double bottom - drugi dołek wyżej niż pierwszy. Drugi raz zejście do tego poziomu byłoby bearish.
Spoiler:
Tak trzymając się nomenklatury. Retest jest z drugiej strony niż test. Np przebicie linii z góry na dół to jej test, a retest to powrót i puknięcie jej jeszcze raz od dołu.
@nariensi, dodatkowo obecne double doji jest na podobnym poziomie co poprzednie (jeśli chodzi o zasięg, umiejscowienie body już mniej). To ważny poziom, jego przebicie lub odrzucenie będzie miało duże konsekwencje.
Brave New World

Początkujący
Posty: 98
Rejestracja: 5 lutego 2017
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: twelv3 » piątek, 19 stycznia 2018, 20:35

Może na siłę się doszukuję wzorów tam gdzie ich nie ma, ale chciałbym zauważyć, że wygląda to też bardzo podobnie do końca korekty z połowy wrześnie na 1d. Obok siebie dwie duże swieczki z wolumenem górującym nad innymi wokół, pierwsza czerwona, druga zielona z solidnym odbiciem. Następnie dwie małe doji, pierwsza na dość przeciętnym wolumenie, druga już na mocno niskim. I w tym punkcie się obecnie znajdujemy (chyba że do zamknięcia dziennej coś się jeszcze zmieni). Potem kolejnego dnia nastąpiło solidne wyjście do góry i liczę, że historia się powtórzy. Ale jestem chyba mocno nieobiektywny, bo się załadowałem pod $9300 i modlę o wzrosty - piewszy raz od września, gdyż byłem dotąd na "wygnaniu" i nie wykonywałem żadnych trade'ów kierunkowych, tylko arbitraż, bo mnie zbyt ta bańka zdezorientowała. Ale ta promocja środowa nawet mnie skusiła.

Po lewej wrzesien, po prawej dzien dzisiejszy

Obrazek ... Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 19 stycznia 2018, 20:53 przez twelv3, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » piątek, 19 stycznia 2018, 20:41

Może ktoś to skomentować ? Znalezione na necie.

"Jednym z symptomów świadczących o powrocie króla kryptowalut do swojego długoterminowego trendu wzrostowego jest pozytywny test 100 dniowej średniej kroczącej (ważnej z punktu widzenia technicznego). Cena “przebiła” średnią, a następnie powróciła do terytorium znajdującego się nad nią. Jak można zauważyć na wykresie (numer 1 i 2), poprzednie pozytywne testy tej średniej oznaczały dalsze dynamiczne wzrosty ceny.
Kolejnym symptomem jest tzw. formacja młota (numer 3 na wykresie) – jednego z najsilniejszych sygnałów odwrócenia trendu spadkowego znanego z japońskiej analizy świecowej. W ciągu 24h nastąpiła gwałtowna zmiana nastrojów na rynku, co obrazuje świeca o małym korpusie oraz długim dolnym cieniu. Zamknięcie kolejnego dnia nad tą świecą stanowić będzie potwierdzenie sygnału odwrócenia trendu."


Początkujący
Posty: 158
Rejestracja: 16 grudnia 2017
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Xceed » piątek, 19 stycznia 2018, 20:44

To ze to nie koniec korekty jest nieodwracalne. Pytanie czy juz od tego poziomu czy dopiero od 12-12,5k. ;) Koniec spadków bedzie na 8-8.5k ewentualnie 6-6.5k. Bardziej sklaniam sie ku tej pierwszej wersji jednak.

smp
Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: smp » piątek, 19 stycznia 2018, 21:00

Koniec korekty. Przy każdej kolejnej bańce licytujemy zakończenie coraz wyżej. Teraz jak się wszystko uspokoi będzie długotrwała stagnacja.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 19 stycznia 2018, 21:00

Im bliżej wyrysowania 1d, tym rynek jeszcze bardziej niezdecydowany. Na 1H teraz druga doji. Powinniśmy niedługo wybrać kierunek kursu.

@Bitmar, może nowa ankieta? :)

Gaduła
Posty: 339
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 223
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anty » piątek, 19 stycznia 2018, 21:06

@twelv3, przyrównujesz sygnały z czasów kiedy była mega hossa, do bessy i aktualnego krachu, i zakładasz, że teraz to podobnie zadziała jak wtedy?
chyba żeby uznać że po takich świeczkach sa duże ruchy. i skoro wtedy była hossa i po nich jeszcze większy wystrzał
to teraz jak jest krach. to po nich jeszcze większe spadki :)

Początkujący
Posty: 201
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 147
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: krakan » piątek, 19 stycznia 2018, 21:11

hmmm... po kupnie ponad 600 bitow dzis rano w ciagu kilkunastu sekund jakos nikt wiecej nie rzucil sie na zakupy i wybicie momentalnie zdechlo. Do tego w 1H wolumen raczej spada a ten na czerwonych swieczkach wydaje mi sie jednak wiekszy od tego na zielonych.
Obrazek

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, bogdan19955, fledermaus, Tazz28 i 36 gości