Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ishias » piątek, 19 stycznia 2018, 21:15

cos czuje że bedzię tak jak napisal @Xceed Każdy oczekuje tego magicznego poziomu 8.5k dlatego jest niezdecydowanie, ludzie się obkupią i tutaj pojawi się zonk, bo czuje że bedzie bomba na 6k u znając to za totalny krach i sie wysprzedadzą i góra. Nie wiem czemu ale tak czuje, kazdy ma wlasne zdanie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 19 stycznia 2018, 21:21

Nikt nie pisał, ale 7h temu dodrukowali kolejne 100mln tetherów.

/e

Ma ktoś stronkę z longami/shortami na finexie?

https://www.bfxdata.com/positions/btcusd

Ta niestety coś nie działa, a zastanawia mnie jak wyglądają teraz statystyki.
Ostatnio zmieniony piątek, 19 stycznia 2018, 21:25 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ishias » piątek, 19 stycznia 2018, 21:22

ergorg pisze: Nikt nie pisał, ale 7h temu dodrukowali kolejne 100mln tetherów.
Zberają tethery na zakupy :P. Na twiterze dodane 37min fakt. W ciagu 5dni dodrukowali sobie 550mln tetherów. Tak jak pisałem wczesniej, ostatnie dodruki masowe też były jak była przedsiwateczna zwała to chyba powinna zapalic sie lampka w głowie
https://twitter.com/tetherprinter
Ostatnio zmieniony piątek, 19 stycznia 2018, 21:27 przez Ishias, łącznie zmieniany 2 razy.

Gaduła
Posty: 339
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 223
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anty » piątek, 19 stycznia 2018, 21:25

czy jak mam tether na koncie, to mogę go użyć żeby shortować?
bo się zastanawiam czy tych tetherów w drugą stronę nie można czasami wykorzystać

nie korzystam z tej opcji to nie wiem jak to działa.
Ostatnio zmieniony piątek, 19 stycznia 2018, 21:29 przez anty, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 208
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 163
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BTC-m » piątek, 19 stycznia 2018, 21:27

Tak, sprzedaj go:) A poważnie - nie potrzebujesz tethera żeby otworzyć shorta na nim.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 768
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: soulnecturn » piątek, 19 stycznia 2018, 21:30

Czy ktoś zwrócił uwagę, że ponad 7 godzin temu 100mill nowych tetherów zmontowano?
Max kilka godzin temu patrzyłem nie było ich 0.0 ?? (czy mi się już w głowie bzdurzy? Rękę dałbym sobie uciąć!)
http://omnichest.info/lookupadd.aspx?ad ... PTW1zBTwXL

WTF?

Co do kursu to ja staram się być pasywny dopóki to się nie określi z tych poziomów.
Generalnie fajnie jakby zmontowało double bottom - jako potwierdzenie (ale nie wiem czy dadzą bo wiele osób jak rekiny na to czeka więc się nie doczeka pewnie!).
Jakby spadło poniżej - to ja osobiście nie łapie dopóki ostro nie odbije i nie potwierdzi - bo jak zejdzie niżej po aktualnym odbiciu to całość będzie wyglądało jak "rzygi" :(
Jeżeli jednak już będzie szalało do góry - to znaczy że tetherki dają rade!


UPDATE
Widzę, że też zauważyliście teraz te 100millionów - Ojjjjj to nie może być zbieg okoliczności! NIE BYŁO ICH WIDAĆ jeszcze niedawno!!!
Nie ważne co widzą i mówią inni - ZAWSZE używaj własnego rozumu!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 19 stycznia 2018, 21:33

Imho, to taka teoria spiskowa, ale zawsze gdy drukują tethery kurs idzie do góry. Dzisiaj dodrukowali i co? i kurs szedł w dół, bo nikt o tym nie wiedział. Może tak naprawdę to ludzie którzy share'owali news na twiterze/forach etc szybko wchodzili i kurs podbijali. (Bo przyzwyczaili się do wzrostów przy dodruku) Możliwe, że te 550mln tetherów nadal czeka spokojnie na wejście. :D

/e to teraz to informacja o dodruku tetherów, czy naturalny wzrost? ;)
Ostatnio zmieniony piątek, 19 stycznia 2018, 21:46 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 117
Rejestracja: 21 grudnia 2017
Reputacja: 169
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kierownikł » piątek, 19 stycznia 2018, 21:35

soulnecturn pisze: Max kilka godzin temu patrzyłem nie było ich 0.0 ??
Nie było, też sprawdzałem, a przez ostatnią godzinę, dwie, nie można się było dobić do omnichest.info, przynajmniej u mnie.

Początkujący
Posty: 98
Rejestracja: 5 lutego 2017
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: twelv3 » piątek, 19 stycznia 2018, 21:42

anty pisze: @twelv3, przyrównujesz sygnały z czasów kiedy była mega hossa, do bessy i aktualnego krachu, i zakładasz, że teraz to podobnie zadziała jak wtedy?
chyba żeby uznać że po takich świeczkach sa duże ruchy. i skoro wtedy była hossa i po nich jeszcze większy wystrzał
to teraz jak jest krach. to po nich jeszcze większe spadki :)
Coś nie łapię Twojego rozumowania. Wychodzisz z założenia, że jesteśmy w długoterminowej bessie, a czy to prawda nie będziemy wiedzieć jeszcze przez jakiś czas. Wtedy we wrześniu gdy wystąpił ten wzorek, tak samo można było powiedzieć "jesteśmy w bessie" (bo downtrend trwał już wtedy od 2 tygodni), sam byłem o tym wówczas przekonany, a okazało się, że nic bardziej błędnego.

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: rha » piątek, 19 stycznia 2018, 21:48

Co się tak dziwicie, że znienacka wydrukowali?
Teraz już codziennie drukują 100 mln tetherów, oprócz niedziel - wtedy drukują tylko 50 mln:
http://omnichest.info/lookupadd.aspx?ad ... PTW1zBTwXL

Do końca roku będzie w sumie ponad 36 miliardów o ile nie zwiększą tempa. ;)

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bitmar » piątek, 19 stycznia 2018, 21:56

Zapraszam na nowy barometr.
Patrząc na kurs, ja bym obstawiał jeszcze jeden zjazd gdzieś do przedziału 5-8k, ale te tethery mogą zrobić swoje :)

Początkujący
Posty: 90
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: gieerka » piątek, 19 stycznia 2018, 21:59

Jeśli mogę sobie pozwolić. Proszę nie brać tego jako mocno wartościowe.
Jeśli scenariusz tego, że korekta się skończyła będzie aktualna wyrysowałem nowe linie.
Kreski z przed aktualnego wybicia.
Wg. mnie może w przeciągu 3h wybić mocno w stronę 12.5k$. Może się to także rozciągnąć lekko w czasie.
Wykonywana jest pierwsza fala i rysuje się nam moim zdaniem 3 podfala, a dokładniej 3 w 3.
Jeśli się mylę proszę kogoś bardziej doświadczonego o poprawę.
Dla mnie także jest to trochę "mało" jeśli chodzi o pełną korektę. Mam mieszane uczucia tak samo jak rynek :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 19 stycznia 2018, 22:08 przez gieerka, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » piątek, 19 stycznia 2018, 22:02

@Bitmar grając na altach ma to znaczenie czy Bit wzrośnie dlatego obstawiam w ankiecie 13. Dwa dni temu udało się wstrzelić w 9500, wczoraj we wzrostatnio jak wszyscy wieszczyli spadki a i dziś chętnie bym kupił taniej a znowu działam w LTC akurat od 17 ,obstawiam up *jakby nie patrzeć na kreski - tu się kłania psychologia tłumu + rys już raczej socjologicznych nowego rynku, tak Nowego bo zapełnionego totalnie Nowymi inwestorami dla których 10k (fuck!)to promocja :mrgreen:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 768
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: soulnecturn » piątek, 19 stycznia 2018, 22:04

@rha, tutaj się nikt nie dziwi temu drukowi... Dziwi mnie to DLACZEGO nie było ich widać przez dobrych kilka godzin tam?? Pojawiły się jak już było kilka godzin potwierdzeń - TO jest dziwne...
Nie ważne co widzą i mówią inni - ZAWSZE używaj własnego rozumu!

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 278
Rejestracja: 28 października 2014
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Internet

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pan Inwestor » piątek, 19 stycznia 2018, 22:05

Jedno jest pewne - mamy ogromne niezdecydowanie na rynku :-) Z jednej strony sporo osób czeka na dołek w okolicy co najmniej 8k, z drugiej gdzieś mają w głowie dodrukowane USDT i wizję tego, co przy ich pomocy można zdziałać :-) Popcorn do ręki i tylko obserwować jak się sytuacja rozwinie 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 19 stycznia 2018, 22:06

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Jeśli założymy, że to koniec korekty i BTC idzie w kierunku ATH. Ciekawe jaki procent ludzi którzy czekają na 6-8k wejdzie do odjeżdżającego pociągu i w którym momencie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Canis Lupus » piątek, 19 stycznia 2018, 22:08

@ergorg,
jaki procent ludzi którzy czekają na 6-8k wejdzie do odjeżdżającego pociągu - większość
i w którym momencie - na szczycie
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » piątek, 19 stycznia 2018, 22:11

A Bitcoin i crypto jest nawet lepsze niż forex.. 8-)

Edit i dodano : 22:42 kasa przepływa również z Bitcoin Cash. Ten zastępca ,mr Deputy (jak w Iraku był Saddam jak ktoś zna historię) akurat tym razem nie tylko nie przejmie władzy ,wywali się na r.j i tyle z niego będzie. Tam jest gigantyczna kasa po wzroście z 300$ na 1750 teraz*a w szczytach 4k !!). Ta kasa wróci bo Bitka (i może jeszcze gdzie ś ale to nie ten wątek żeby pisać :mrgreen: )
@Lenvrt wcale nie trzeba czekać na niższą cenę wystarczy każde 6.5 BCC wymienić na 1 BTC.. Ta historia miała znaczenie przy sprzedaży koparek za Casha, dzisiaj Antminer wymyślił nowe do SiaCoin ,kasa się w postaci wartości na crypto w BTC przesuwa. Wiem że też to obserwujecie.
Ostatnio zmieniony piątek, 19 stycznia 2018, 22:49 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 3 razy.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: GibonGientki » piątek, 19 stycznia 2018, 22:27

Canis Lupus pisze: @ergorg,
jaki procent ludzi którzy czekają na 6-8k wejdzie do odjeżdżającego pociągu - większość
i w którym momencie - na szczycie
I to właśnie może być wykorzystanie USDT do zrobienia ładnych pieniążków. Coiny kupione teraz za tethery zostaną sprzedane po rozpędzeniu pociągu wsiadającym po wyższej cenie. Przemawia za tym popychanie kursu na finexie. No ale z drugiej strony to spiskowa teoria dziejów.

Może być też tak, że ludzie ładują kasę na giełdy i ta jest sukcesywnie wymieniana na USDT. Dużo tego, ale kto wie... Bez drugiego dna.
puchatek18 pisze:No i pociąg ruszył, ja właśnie wskakuje.
No tak ruszał już kilka razy i wracał :)
Osobiście w większości wysiadłem i przy najbliższej okazji wycofam resztę, niby wielkiego ryzyka nie zakładam, bo jeśli spadnie to i tak wróci. To nie ten moment na upadek. Jednak chciałbym lepiej trafić w dołek :)
Ostatnio zmieniony piątek, 19 stycznia 2018, 22:38 przez GibonGientki, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 90
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: gieerka » piątek, 19 stycznia 2018, 22:33

gieerka pisze: Jeśli mogę sobie pozwolić. Proszę nie brać tego jako mocno wartościowe.
Jeśli scenariusz tego, że korekta się skończyła będzie aktualna wyrysowałem nowe linie.
Kreski z przed aktualnego wybicia.
Wg. mnie może w przeciągu 3h wybić mocno w stronę 12.5k$. Może się to także rozciągnąć lekko w czasie.
Wykonywana jest pierwsza fala i rysuje się nam moim zdaniem 3 podfala, a dokładniej 3 w 3.
Jeśli się mylę proszę kogoś bardziej doświadczonego o poprawę.
Dla mnie także jest to trochę "mało" jeśli chodzi o pełną korektę. Mam mieszane uczucia tak samo jak rynek :)

Obrazek
Wspomnę jeszcze delikatnie, że jeśli ktoś patrzy na tą analizę, to moje linie przesunąłem bardziej w czasie tak jak to napisałem wcześniej. Myślę, że sam będę mógł się sugerować specyfiką fali 3 i będzie więcej % możliwości na koniec korekty. Innym nie polecam bo chcę opanować fale i to są początkowe ruchy. Wolumen moim zdaniem jest zbyt niski na takie ruchy i to jest ciekawe lecz niepewne.

PS. Chyba mogę wspomnieć, że "prawie" nie gram lecz staram się opanować AT zanim cokolwiek zainwestuję.(!)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Azeldoh, Bing [Bot], bn801, Lykaon, sebamistrz i 34 gości