Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 5 lipca 2014
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: updownupdown » poniedziałek, 15 kwietnia 2024, 10:24

Czy ktoś tu zrobi porządek z osobami które regularnie robią śmietnik i nic nie wnoszą?


Moim zdaniem trzeba jeszcze uważać na taki scenariusz ale ostatecznie góra
Obrazek

Weteran
Posty: 7529
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2785
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » poniedziałek, 15 kwietnia 2024, 11:22

updownupdown pisze: poniedziałek, 15 kwietnia 2024, 10:24Czy ktoś tu zrobi porządek z osobami które regularnie robią śmietnik i nic nie wnoszą?


Ignore to najlepsza metoda, ewentualnie wczucie sie jaki kto ma sentyment, gdy ten sie zmienia pozycja w kierunku pierwotnego sentymentu ;-) Patrz: bitup zamyka shorty, Jahu sprzedaje bity ;) always look at the bright side.

Gratuluje wszystkim ktorzy nie obsrali zbroi w sobotnia noc, jednak dalej siedzimy na beczce prochu. Do wyborow w USA licze mimo wszystko na spokoj.

ETH do wybicia 3350-3500 nie tykam.
BTC wyrazna konsola 62-72

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9211
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7041
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 15 kwietnia 2024, 13:49

Tak patrząc na chłodno, to jesteśmy w centrum konsoli, albo będzie 48k$ albo 111k$ :D RSI trochę się schłodziło, więc jest potencjał na up, do halvingu 4 dni :D Może będzie jeszcze przecenka :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 10 marca 2024
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Zmarzniety0 » poniedziałek, 15 kwietnia 2024, 16:25

Osiem godzin ciągnęli do góry, żeby w 30 minut spaść do punktu wyjścia. Tak raczej nie wygląda scenariusz wzrostowy.

[EDIT] Teraz to już 16h ciągnięcia do góry poszło się j***ć w godzinę. Stosunek siły 16:1

Początkujący
Posty: 483
Rejestracja: 5 listopada 2015
Reputacja: 303
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: szajsiwo » poniedziałek, 15 kwietnia 2024, 17:33

Zmarzniety0 pisze: poniedziałek, 15 kwietnia 2024, 16:25 Stosunek siły 16:1
:lol:

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 12 stycznia 2024
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jopek » poniedziałek, 15 kwietnia 2024, 17:39

Zmarzniety0 pisze: poniedziałek, 15 kwietnia 2024, 16:25 Osiem godzin ciągnęli do góry, żeby w 30 minut spaść do punktu wyjścia. Tak raczej nie wygląda scenariusz wzrostowy.

[EDIT] Teraz to już 16h ciągnięcia do góry poszło się j***ć w godzinę. Stosunek siły 16:1
Normalne że będzie bujać, niby coś wisi w powietrzu, niby nie wisi, ale mamy też za rogiem halving.

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 10 marca 2024
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Zmarzniety0 » poniedziałek, 15 kwietnia 2024, 17:52

Jopek pisze: poniedziałek, 15 kwietnia 2024, 17:39Normalne że będzie bujać, niby coś wisi w powietrzu, niby nie wisi, ale mamy też za rogiem halving.


No właśnie to bujanie mi się nie podoba, może to normalne, nie znam się za dobrze. Ale klasyczne bujanie to MHO powinno być godzinę jedni, godzinę drudzy, albo pół dnia jedni, pół dnia drudzy itd... I wtedy można mówić o jakiejś równowadze lub o lekkiej przewadze o ile kurs idzie w górę lub na dół. A sytuacja kiedy jedni próbują bujnąć wiele godzin a przychodzą drudzy i pstryknięciem palca bujają w przeciwną stronę wskazuje na sporą nierównowagę sił. Tak myślę. Ale może przy kursie BTC to akurat nic nie znaczy i może to po prostu taka specyfika która niewiele mówi.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 15 kwietnia 2024, 17:58 przez Zmarzniety0, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 220
Rejestracja: 10 lutego 2018
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: atlas1234 » poniedziałek, 15 kwietnia 2024, 17:57

W krypto czasami nie ma reguły czasami naśladuje rynek Amerykański reaguję na wojny itd.koniec z końcem chodzi o kupić tanio sprzedać drogo czysty zysk . Życzeniowo czekam na 49 k ale może kupię trochę wyżej :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » poniedziałek, 15 kwietnia 2024, 18:07

Długoterminowo tak to bym widział. Czasowo to ciężko określić czy to się odbędzie w kilka tygodni czy miesięcy.

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 847
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 487
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » poniedziałek, 15 kwietnia 2024, 22:32

To jest scenariusz wygodny dla niezaładowanych. Wątpliwe aby aż tak nisko zeszło. Pierwsza strzałka ok, ale dalej no way :) Zrobimy w najgorszym wypadku te -30% od ath (51600) i jazda w górę. Kurs trzyma się zaskakująco dobrze jak na dzisiejszy spadek SPX. Chyba, ze to bomba z opóźnionym zapłonem ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 16 kwietnia 2024, 00:22

W sobotę na grillu para znajomych wspomniała, że kupiła krypto (przed dropem) grając pod halving. Dzisiaj w luźnej rozmowie z fryzjerką okazało się, że zainwestowała trochę kasy w kilka projektów. :mrgreen: Tak a propos tego czy na rynku jest ulica.

Moim zdaniem jest szansa, że spełni się jeden ze scenariuszy, które obstawiałem kilka miesięcy temu, czyli podwójna minibańka. Pierwszy szczyt za nami, teraz kilka miesięcy żłobienia denka i studzenia emocji i druga bańka być może pod koniec roku lub w 2025r. Uważam, że rynek musi mieć realne wątpliwości czy hossa nie jest już za nami a aby do tego doszła cena musi polecieć <50k lub nawet <40k i idealnie utrzymać się tam jakiś czas. Uważam, że w szczególności nowi uczestnicy muszą "zasłużyć" na 100k+ albo przez przetrwanie większych spadków albo przetrwanie wielomiesięcznej konsolidacji. Niezależnie od tego co się stanie myślę, że 2024 może być bardzo męczącym rokiem.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 26 stycznia 2024
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: 88duguid » wtorek, 16 kwietnia 2024, 01:25

Nie wiem do jakiego poziomu zejdzie bo to tylko i wyłącznie koleracja między Usdt a rynkiem . Ale mam cały czas przekonanie że tutaj kluczowym czynnikiem nie są poziomy cenowe, a czas. Stopy , wybory . Pisałem wcześniej . Jest strach i zwątpienie ? Jest . Jeszcze trochę bólu i up. Zaryzykuję bardziej szczegolowe stwierdzenie ze za kilka tygodni wielu będziemy wspominać aktualne poziomy wycen w zasadzie wszystkiego za niskie . Do końca tego miesiąca są niskie . Tak mi się wydaje j ja tak to gram aktualnie na rynku. I zgadzam się , że cena trzyma się wyśmienicie . Przecież jak to mało spadło . Oczywiście chciwość to zniszczy i ten pociąg się rozbije . Stawiam na zimę tego roku . Ale do tego czasu stopy , wybory (biznes z lobbystami) i najlepsze myślicie że sam Bankman był jedynym aktualnie działającym czarodziejem na tym rynku ? Oczywiście moja chora głowa sobie tylko tak coś tłumaczy . Mam świadomość możliwości porażki , ale stwierdziłem , że sobie tak to rozegram rośniemy do początków zimy , teraz jest tanio. Ja się wyprzedaje nie ważne co będzie z ceną ze wszystkiego . Napiszę dokładnie wtedy i wkleje x . Oczywiście może się wszystko wywrócić i będę miał z tego wielkie gówno* mam przynajmniej tego świadomość dlatego , aż tak się nie obawiam . Dlatego proszę się nie gotujcie, aż tak czasem. Jaki jest sens wyzywania kogoś na jakimś forum internetowym nie mając pojęcia tak na serio co się dokładnie stanie. Lepiej się uśmiechnąć podać ręce i tyle . Ja tam życzę wszystkim dobrych zarobków w najbliższym czasie , zobaczymy których jest więcej tych za północą , czy dół. A nie zapomniałem a możliwych Ftxach i innych geniuszy biznesu i świata finansów. Powodzenia, pozdrawiam

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » wtorek, 16 kwietnia 2024, 02:07

Pleasek89 pisze: wtorek, 16 kwietnia 2024, 00:22W sobotę na grillu para znajomych wspomniała, że kupiła krypto (przed dropem) grając pod halving. Dzisiaj w luźnej rozmowie z fryzjerką okazało się, że zainwestowała trochę kasy w kilka projektów. Tak a propos tego czy na rynku jest ulica.


Tez widze ze jest taki sentyment "no jak to, halving za pare dni a ty nie kupujesz? Przeciez to pewniak" . Generalnie narracja ze bull run potrwa jeszcze jeden caly rok i nie jestesmy nawet w 50% ;) Mozliwe ze bedzie podbitka czy male ath aby tego typu osobniki nabraly pewnosci.

Moim zdaniem od dluzszego czasu w okolicach 60k trwa czesciowa dystrybucja, widac bylo jak w ostatnim momencie swieczki sa ratowane zeby nie ubic pozytywnego sentymentu - ale jednoczesnie wykorzystywane na maksimum zeby sprzedac jak najwiecej. To nie oznacza oczywiscie ze dystrybucja jest finalna, ale ktos tutaj robi take-profit. Na bitfinexie tez pozamykali wszystkie longi (60k btc) trzymane od 3 lat. Premium na futures tez bardzo mocno spadlo podczas tego okresu (nawet gdy kurs rosl). Jesli chodzi o dluzszy termin to mysle ze kurs podejdzie jeszcze wyzej w okolice memicznego 100k, ale to moze potrwac dluzszy czas i byc poprzedzone wiekszymi spadkami, w okolice 45-50k.

Krotkoterminowo jesli izrael faktycznie zaatakuje w sposob istotniejszy Iran to nurkowanie do 56-58k wydaje sie wielce prawdopodobne. W końcu to kolejna możliwość żeby zrzucić trochę btc.

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 10 marca 2024
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Zmarzniety0 » wtorek, 16 kwietnia 2024, 10:13

Na razie dowiedziałem się że warto śledzić Crypto Fear & Greed, SP500 i NASDAQ 100.
Są jeszcze jakieś istotne dla BTC wskaźniki, które trzeba obserwować ?
Ostatnio zmieniony wtorek, 16 kwietnia 2024, 10:16 przez Zmarzniety0, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 16 kwietnia 2024, 10:16

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » wtorek, 16 kwietnia 2024, 10:24

Lord_Bafford pisze: poniedziałek, 15 kwietnia 2024, 22:32To jest scenariusz wygodny dla niezaładowanych. Wątpliwe aby aż tak nisko zeszło. Pierwsza strzałka ok, ale dalej no way ;) Zrobimy w najgorszym wypadku te -30% od ath (51600) i jazda w górę. Kurs trzyma się zaskakująco dobrze jak na dzisiejszy spadek SPX. Chyba, ze to bomba z opóźnionym zapłonem ;)
Nie jest to scenariusz dla niezaładowanych. Bardziej dla tych załadowanych po 70k $ o czym pisał @Pleasek89 Dla nich może to być bolesne wchodzić na samym szczycie i obserwować jak kapitał topnieje.

Ogólnie to mam jeszcze inny scenariusz, ale to dopiero wyjaśni się za kilka miesięcy, więc nie zawracam sobie tym głowy. Ogólnie można liczyć na duże wahania kursu co mnie bardziej cieszy, niż nowe ATH. Mniejsze ceny to większe % do wykręcenia ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 214
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » wtorek, 16 kwietnia 2024, 10:29

shinya56 pisze: wtorek, 16 kwietnia 2024, 10:24Ogólnie można liczyć na duże wahania kursu co mnie bardziej cieszy, niż nowe ATH. Mniejsze ceny to większe % do wykręcenia


Przy mniejszej kapitalizacji rynek jest bardziej nieprzewidywalny / podatny na manipulacje. Widze to np. po MACD, ktory na BTC dziala wysmienicie, na ETH zauwazalnie gorzej

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » wtorek, 16 kwietnia 2024, 10:49

Yogi77 pisze: wtorek, 16 kwietnia 2024, 10:29Przy mniejszej kapitalizacji rynek jest bardziej nieprzewidywalny / podatny na manipulacje. Widze to np. po MACD, ktory na BTC dziala wysmienicie, na ETH zauwazalnie gorzej
MACD jeden z lepszych wskaźników. Jak dobrze się odczyta w połączeniu z analizą klasyczną wsparcia/opory daje fajne wyniki.

Weteran
Posty: 7529
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2785
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » wtorek, 16 kwietnia 2024, 10:52

Yogi77 pisze: wtorek, 16 kwietnia 2024, 10:29Przy mniejszej kapitalizacji rynek jest bardziej nieprzewidywalny / podatny na manipulacje.


Zarazem BTC we wczesnych swoich latach byl duzo duzo bardziej techniczny i czytelny.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 16 kwietnia 2024, 11:01

Coraz więcej niedźwiedzi na X wyskakuje z szafy, szortują dolne ograniczenie konsolidacji:





Do tego Business Insider i jego eksperci głoszą już koniec krypto:



Co może pójść nie tak?
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: yaretzky i 37 gości