Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 28 kwietnia 2024
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: maciek_btc » sobota, 4 maja 2024, 10:27

Godstar pisze: sobota, 4 maja 2024, 10:06Zdecydowanie tego najbardziej żałuję, zdecydowanie.
20 mln złotych to jednak sporo.
A z drugiej strony można spojrzeć ile razy by się ujebało gdyby się nie wyszło w porę z pozycji, a zysk w kieszeni zawsze git 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1133
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3361
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » sobota, 4 maja 2024, 10:46

adamjttk pisze: sobota, 4 maja 2024, 10:06 Zadziwiajaco wygladaja te dane, wyglada to nie jak normalne przeplywy a jakas ksiegowa korekta miesieczna czy cos w tym stylu.
Tak, wygląda to tak jak gdyby dane z 1.05 odzwierciedlały ruchy w portfelach posiadaczy jednostek na sam koniec kwietnia, a z 3.05 na sam początek maja: na przełomie miesięcy inwestorzy zrobili przetasowanie pomiędzy funduszami. Opóźnienie raportowania jest być może większe niż sugeruje data w wierszu. Taką hipotezę zdaje się potwierdzać też to, że 1.03 i 1.04 również ujemnie wyróżniają się w tabelce.

Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lekarz » sobota, 4 maja 2024, 10:47

Yogi77 pisze: sobota, 4 maja 2024, 10:18Nie znam, mnie interesuje tylko rynek BTC
Czy BTC da się grać na zasadzie daytradingu? Czy jest wrażliwy na jakieś wydarzenia / godziny? Jest coś takiego jak kalendarz ekonomiczny dla BTC?
Ostatnio zmieniony sobota, 4 maja 2024, 10:50 przez lekarz, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 2805
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2153
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » sobota, 4 maja 2024, 10:49

adamjttk pisze: sobota, 4 maja 2024, 10:06PS. wyniki kwartalne Coinbase bardzo slabe, tez zastanawiajace
A co w tym dziwnego? Przecież kompletnie nie ma zainteresowania ludzi tematem krypto. Wolumen też leży. Nawet jeśli miałaby być kontynuowana hossa, to akurat to zbieżne.

Początkujący
Posty: 502
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 423
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » sobota, 4 maja 2024, 11:00

miso20 pisze: sobota, 4 maja 2024, 10:49Przecież kompletnie nie ma zainteresowania ludzi tematem krypto.
Ciezko sie nie zgodzic.
Te 12 miliardow dolarow w 4 miesiace wplywow do funduszy (wszystko obsluguje Coinbase) w okresie najwyzszych stop procentowych w USA od ponad 20 lat dobitnie pokazuje, ze zainteresowanie ludzi jest zadne, nie?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 252
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 234
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » sobota, 4 maja 2024, 11:01

lekarz pisze: sobota, 4 maja 2024, 10:47Czy BTC da się grać na zasadzie daytradingu?


Jak dokladnie definiujesz daytrading?

Moj system trzyma pozycje od paru godzin (zazwyczaj w przypadku ciecia straty) do nawet kilku dni w przypadku zlapania dluzszego trendu (jak np. ostatnio, trzyma longi od czwartkowego popoludnia i ceny 59k)

Duzym plusem jest to ze rynek jest aktywny 24h 7 dni w tygodniu i we wszystkie swieta

Moj bot i tak nie bedzie bral urlopu :D

Weteran
Posty: 7608
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2814
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » sobota, 4 maja 2024, 11:49

lekarz pisze: sobota, 4 maja 2024, 10:47 Jest coś takiego jak kalendarz ekonomiczny dla BTC?
Tak Kalendarz forexowy plus rzadkie wydarzenia krypto jak halvingi, forki, znaczące eventy, decyzję sec lub sprawy sądowe.

Początkujący
Posty: 1753
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 458
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » sobota, 4 maja 2024, 11:54

Yogi77 pisze: piątek, 3 maja 2024, 22:06Ale mam o wiele za mało danych zebranych żeby myśleć o wytrenowaniu tego

No i szczerze mówiąc nie mam dużego doświadczenia w sieciach neuronowych, ale jestem gotów poeksperymentować
no właśnie dane i uczenie to problem, bardzo dobrze to widać po pseudo AI i nowej dziedzinie rynku jak gromadzie i sprzedaż danych.
Yogi77 pisze: piątek, 3 maja 2024, 22:06 Jednak to jest dopiero mój plan B, jeśli MACD zawiedzie :D
Nie wiem jaki masz plan, ale nawet zrobienie automatyki która Cie ostrzeże o złej decyzji albo przeanalizuje wyniki z ilości oscylatorów to krok w dobrą stronę. Niestety te wszystkie bucket shopy skutecznie eliminują np MT /API co czasem skutecznie uniemożliwia jakąkolwiek automatyczną pomoc.

Przy BTC możesz pomyśleć o bocie który będzie łapał ekstrema, pomysłów i możliwości jest wiele ważne by zacząć coś robić a nie tylko gadać. Po za tym jeśli masz czas i umiejętności to warto testować dla samego siebie. Skoro programujesz to wiesz że czasem powtórzenie tego co oczywiste potrafi rozwiązać nie jeden problem albo zmienić postrzeganie.

Dodano po 4 minutach 27 sekundach:
lekarz pisze: sobota, 4 maja 2024, 10:47 Czy BTC da się grać na zasadzie daytradingu? Czy jest wrażliwy na jakieś wydarzenia / godziny? Jest coś takiego jak kalendarz ekonomiczny dla BTC?
da się, ma swój kalendarz a dodatkowo jest podatny na dane z USA, które ruszają głównymi indeksami.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 252
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 234
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » sobota, 4 maja 2024, 12:16

adamjttk pisze: sobota, 4 maja 2024, 11:00
miso20 pisze: sobota, 4 maja 2024, 10:49Przecież kompletnie nie ma zainteresowania ludzi tematem krypto.
Ciezko sie nie zgodzic.
Te 12 miliardow dolarow w 4 miesiace wplywow do funduszy (wszystko obsluguje Coinbase) w okresie najwyzszych stop procentowych w USA od ponad 20 lat dobitnie pokazuje, ze zainteresowanie ludzi jest zadne, nie?

Piszesz ironicznie, ale faktycznie nie ma duzego zainteresowania ze strony retailu

Mysle ze to jest glowny powod dla ktorego moja stara strategia typu Market Making przestala dzialac

Gdy biorcami plynnosci jest glownie tlum wykonujacy transakcje chaotycznie i losowo, przy duzym wolumenie wartosc oczekiwana ceny sprzedazy jest wyzsza od wartosci oczekiwanej ceny kupna o spread (tak wiec jest to zysk Market Makera)

Problemem jest sytuacja gdy biorcami plynnosci sa w przewazajacej wiekszosci profesjonalni uczestnicy rynku (ktorych transakcje sa skorelowane z przyszlym ruchem ceny). Nie mozna wtedy zakladac, ze sa to transakcje losowe, a proste strategie przestaja dzialac...

fetek pisze: sobota, 4 maja 2024, 11:59Przy BTC możesz pomyśleć o bocie który będzie łapał ekstrema, pomysłów i możliwości jest wiele ważne by zacząć coś robić a nie tylko gadać. Po za tym jeśli masz czas i umiejętności to warto testować dla samego siebie.

Spoko, mysle ze duzo zrobilem przez ostatnie lata, a gadam dopiero od niedawna :D Moje pierwsze praktyczne eksperymenty w tym kierunku to 2018 rok i przez te kilka lat zarobilem troche pieniedzy. Jako ze z wyksztalcenia jestem informatykiem i programista, skupialem sie na systemach automatycznych

A samym tematem gieldy na poziomie teoretycznym interesowalem sie duzo, duzo wczesniej, co najmniej dekade wczesniej

Zreszta dopoki nie rozwinal sie rynek BTC, wiele nie moglem zrobic. Wiedzialem ze na rynku "regulowanych" bucket shopow duzo nie zdzialam. No i gdybys faktycznie zaczal tam zarabiac znaczace pieniadze, podziekuja ci, bo zysk klienta jest ich strata

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1855
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1602
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » sobota, 4 maja 2024, 12:23

Tu narysowałem dwa tygodnie temu co zrobią :arrow: viewtopic.php?f=27&t=25968&start=86160#p783442 , to prawdopodobno z powodu właśnie braku jakichkolwiek newsów ( wszystkie się wyczerpały i ludzie realizują zyski )
Nie ma w realizacji zysków niczego niezwykłego , ba w btc już niczego niezwykłego nie ma . Prawdopodobnie te odreagowanie o prawie 8% to ostatnia okazja do wyjścia i realizacji zysków ( chciwość jak zwykle wielu zgubi , poładowani na 20 k nie realizują na 70 czy 60 tylko czekają na 100k ...... )
Obrazekhttps://zapodaj.net/plik-10wO5QVMdT
tu nikogo nie trzeba kopiować , to widać jak na dłoni
:arrow: halving za nami
:arrow: etf za nami
:arrow: etf hong kong za nami
:arrow: regulacje przed nami
:arrow: zwiększony KYC AML przed nami
:arrow: rejestracja portfeli i limity przed nami
Co optymistycznego pomijając pierdollolo o SOV i cyfrowym złocie walczącym z bankami :?:

Początkujący
Posty: 502
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 423
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » sobota, 4 maja 2024, 12:49

bitup pisze: sobota, 4 maja 2024, 12:23Prawdopodobnie te odreagowanie o prawie 8% to ostatnia okazja do wyjścia i realizacji zysków
:arrow: halving za nami
:arrow: etf za nami
:arrow: etf hong kong za nami
Daje minusa za fud, defetyzm i zwykla antylogike

Historycznie i wg cykli jestesmy w okresie kilkunastomiesiecznej hossy to po pierwsze. Jak kurs pokaze co innego - spoko, przyznam CI racje i bede plusowal, na razie idziemy jak po sznurku zgodnie z cyklami i jestesmy przypominam w okolicach ATH z poprzedniego cyklu.
Po drugie - ja nie wiem jakim trollem trzeba byc kolego bitup, zeby sadzic, ze zatwierdzenie etf czy halving maja dac w perspektywie kilku tygodni-miesiecy jakies nie wiem - spektakularne fajerwerki. Uroslismy i tak juz ze 200% ale wplyw (powolny i stabilny) zarowno halvingu jak i etf to sa LATA, nie tygodnie czy miesiace.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1855
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1602
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » sobota, 4 maja 2024, 13:05

adamjttk jak widać 20 kwietnia widziałem co się wydarzy z większym prawdopodobieństwem jak 50% a że minusowałeś za wstawianie pozycji , nie wstawiam
Trole wieszczą spadki a rycerze wzrosty . Rozumiem
Teraz wybijają pozycje krótki , w strachu realizują jeszcze zysk shorciarze z wyższych poziomów ale czy znajdziesz chętnych na zakupy po tych rajdach wybijania pozycji krótkich , nie sądze ... runie niżej jak wybiło ;)
Obrazekhttps://zapodaj.net/plik-gghpdSvAd2
Tu nie ma już lat , to za nami ( nie przed nami )

Początkujący
Posty: 502
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 423
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » sobota, 4 maja 2024, 13:30

bitup pisze: sobota, 4 maja 2024, 13:05minusowałeś za wstawianie pozycji , nie wstawiam
Jestes nie fair.
Wstawiales te pozycje 100 razy ale na koncu juz sie nie dalo tego wytrzymac - wstawiales obrazki gdzie zarabiales 1% czy 2% - powiedz mi jaki jest sens wklejania tego?
Rownie dobrze mogles miec co druga pozycje stratna i sie tym nie dzielic na forum. Badz grac za 100 PLN.
bitup pisze: sobota, 4 maja 2024, 13:05Trole wieszczą spadki a rycerze wzrosty . Rozumiem
Nie, nie rozumiesz.
Jezeli napiszesz ze bit leci na 10k z argumentacja eskalacji wojny, bana w USA na krypto czy bankructwa Coinbase czy co tam jeszcze ciekawego wyszukasz to za takie argumenty bede wrzucac i 10 plusow.
Ale jezeli piszesz ze kurs bedzie spadal bo dzien po zaakceptowaniu etf w HK czy 4 mies po etf USA kurs nie polecial o milion % do gory no to wybacz, to jest czysty trolling.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1855
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1602
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » sobota, 4 maja 2024, 13:40

@adamjttk jak wstawiłem w tym roku 20 rozegrań to huk , zyski od 60% do 10 % ale to idzie zweryfikować kartami wstecz
Dlaczego kurs będzie spadać :?: ja kopię różne mniejsze i analizuje głównie ruch na blockchain kopalń , po takich decyzjach sam uwalam mniejsze łańcuchu które kopię a wracając do btc , dlaczego :arrow: mining po podziale nagrody jest nie opłacalny w Europie od dawna , w USA są prace nad podatkiem , :arrow: kraje Azji i trzeciego świata narazie nic nie robią , dla mnie to kwestia czasu . Zatem bezpieczeństwo sieci spada a na pewno zmniejsza się decentralizacja geograficzna , zarazem rząd USA znacznie ogranicza anonimowość o czym trąbi nawet Snowden , zamyka portfele mixujące , trwale ogranicza kwoty poza systemem bankowym ( ponieważ dla mnie KYC AML to już system bankowy a nie wolna kryptowaluta ) . Podsumowując :
:arrow: KYC AML to już system bankowy
:arrow: mining centralizowany do geograficznego obrębu 3 świata
:arrow: rentowność fim miningowych przy kończących się złożach kopalnych , niekoniecznie przyniesie chęć płacenia wysokich kosztów za przesył w zamkniętym KYC AML .. pseudo kryptowalutowym świecie a prawdziwie już w systemie bankowym

Weteran
Posty: 7608
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2814
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » sobota, 4 maja 2024, 13:58

pael pisze: środa, 1 maja 2024, 19:38 a jesli bylbym w grupie grubych ;-)
Obrazek

robilbym z tego miejsc bulltrap i dopiero zrzucal na 40k, zeby zaorskiego wyrzucic, wiecei rozumiecie ;-)
update:
Obrazek

Obrazek
przy 67k zacznie sie ciekawie

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 6 stycznia 2024
Reputacja: 70
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pomocny » sobota, 4 maja 2024, 14:17

przestań już z tym miningiem
myślisz, że górnicy to takie niedzwiedzie, co przez xx lat spały snem zimowym i nie zauważyli, że na rynku jest coś takiego jak PV i energia odnawialna w ogóle? Jestem pewny, że tak jak firmy miningowe są w posiadaniu swoich własnych elektrowni, to tak same one inwestują w energie odnawialnę (farmy PV, wiatrowe, biogazownie) żeby uzyskać jak najniższą cenę energii.

górnicy dadzą sobie radę, nie martw się o nich :lol:

bitup pisze: sobota, 4 maja 2024, 13:40przesył w zamkniętym KYC AML .. pseudo kryptowalutowym świecie a prawdziwie już w systemie bankowym
największy twój problem jest taki, że myślisz że komukolwiek to przeszkadza. górnikom na pewno nie, bo tą olbrzymie firmy które spowiadają się w każdym raporcie xD
za bardzo ideologicznie podchodzisz do tego, to jest zwykły biznes i tak większość do tego podchodzi.
Pomyslałeś może, że ten twój tak znienawidzony AML KYC dla większości nowych ludzi w krypto może być czymś pożądanym? Bo oni będą się z tym czuli pewniej i bezpieczniej :lol:

Początkujący
Posty: 502
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 423
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » sobota, 4 maja 2024, 16:02

bitup pisze: sobota, 4 maja 2024, 13:40 @adamjttk jak wstawiłem w tym roku 20 rozegrań to huk , zyski od 60% do 10 % ale to idzie zweryfikować kartami wstecz
Dlaczego kurs będzie spadać :?: ja kopię różne mniejsze i analizuje głównie ruch na blockchain kopalń , po takich decyzjach sam uwalam mniejsze łańcuchu które kopię a wracając do btc , dlaczego :arrow: mining po podziale nagrody jest nie opłacalny w Europie od dawna , w USA są prace nad podatkiem , :arrow: kraje Azji i trzeciego świata narazie nic nie robią , dla mnie to kwestia czasu . Zatem bezpieczeństwo sieci spada a na pewno zmniejsza się decentralizacja geograficzna , zarazem rząd USA znacznie ogranicza anonimowość o czym trąbi nawet Snowden , zamyka portfele mixujące , trwale ogranicza kwoty poza systemem bankowym ( ponieważ dla mnie KYC AML to już system bankowy a nie wolna kryptowaluta ) . Podsumowując :
:arrow: KYC AML to już system bankowy
:arrow: mining centralizowany do geograficznego obrębu 3 świata
:arrow: rentowność fim miningowych przy kończących się złożach kopalnych , niekoniecznie przyniesie chęć płacenia wysokich kosztów za przesył w zamkniętym KYC AML .. pseudo kryptowalutowym świecie a prawdziwie już w systemie bankowym
Apropo firm miningowych sie nie wypowiadam bo nie mam o tym zielonego pojecia ale zgadzam sie z innym kolega ze sa to podmioty profesjonalne obecnie, z zaangazowanymi ogromnymi $ i raczej nie powinnismy sie o nie martwic - to nie jest tak, ze halving to jakas niespodzianka przeciez? Decentralizacja geograficzna? W czym problem ze kopanie jest tam gdzie jest to oplacalne ekonomicznie?

Co do KYC AML. Boli Cie te 19% podatku? Mieszkamy w Europie, trzeba placic za to ze mamy darmowa opieke zdrowotna, darmowe studia czy policja pilnuje zeby dzikusy nie biegaly po ulicach z maczetami zebys sie nie bal dziecka na ulice wypuscic.

Rozwiazaniem jest nie wychodzenie co chwile do fiatow moze? Bo jak traktujesz to jak fasolki/tulipany i uciekasz przy kazdej mozliwej okazji zeby sie nie sparzyc jakbys trzymal jakies toksyczne aktywo ktore sluzy jedynie spekulacji to sie nie dziwie.

Zamierzeniem jest dlugoterminowo zebys wlasnie NIE MUSIAL wychodzic do fiat i przesylal swoja krwawice komu chcesz i gdzie chcesz i bez niczyjej zgody i akceptacji. I zeby Ci ta krwawica sie nie szmacila po 30 % co kilka lat bo panowie drukuja i drukuja i nigdy nie skoncza drukowac.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9220
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7048
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 4 maja 2024, 16:06

Pleasek89 pisze: środa, 1 maja 2024, 10:19 56,6k. Pierwszy przypadek w historii kiedy świnia zobaczy niebo:
Obrazek
Czyli zgodnie z tym schematem ładnie odbiło do okolic 65k$, to teraz powinien być zjazd na 50k$ gdzieś, gdzieś tam jeszcze odbić do 69k$ i ostatecznie spaść do 20k$ :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 252
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 234
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Yogi77 » sobota, 4 maja 2024, 16:15

Niezle sie usmialem



:D

Początkujący
Posty: 125
Rejestracja: 31 grudnia 2020
Reputacja: 125
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: EL POLAKO » sobota, 4 maja 2024, 17:50

Bitek musi przetrzymać czas podniesionych stóp procentowych. A potem wyjście ponad 100k i dopiero potem po szczycie bessa, która zbiegnie się w czasie z zakończeniem tej najdłuższej już hossy w historii na rynkach finansowych od trwającej od 2009 roku. CTRL+P soon:


Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Arcymistrz1990, Godstar, norbus82 i 22 gości