Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 23 stycznia 2018, 09:37

Panowie nie doświadczymy dziś żadnego spadku. Tu działają zmyślne boty. W momentach kiedy wszyscy znowu wieszczą 8k będzie się pojawiać 12k i odwrotnie. Te cwaniaczki przecież czytają fora(i nie chodzi mi o nasze PL) i działają taktycznie pozbywają się jak najwyżej się da swoich Bitów. Upadek będzie ale narazie były dwie 2 próby i zasianie schizu. Będą jeszcze kolejne próby i dotykanie 10k i odwrót. Jeżeli rozgrywający poważnie zadecydowali o spadkach cen to się nie odbędzie tak łatwo. Mogą jeszcze sporo zarobić na tej niepewności i podbijaniu. Rynek inny, ceny inne, inna zabawa. AT pokazuje nastroje po, fora pokazują nastroje tu i teraz - jak mogli by tego nie wykorzystać :mrgreen:
Ja dziś obstawiam up
Ostatnio zmieniony wtorek, 23 stycznia 2018, 09:38 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hassejo » wtorek, 23 stycznia 2018, 09:38

sspshmm pisze: Do tego dochodzi jeszcze 26 stycznia - wygasa kontrakt CME’s na BTC. Jeżeli ten też jest grany na spadek, przez nazwijmy to "zamknięte grono", to może być odpowiedź, dlaczego jest tak przedłużany?

PS. Pierwszy grali na spadek, zamknął się wtedy we wtorek 17 stycznia przez Chicago Board Options Exchange (CBOE)’s.
skąd informacja że grali na spadek ? :roll:

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: japu » wtorek, 23 stycznia 2018, 09:40

socjolog2008 pisze: Ja dziś obstawiam up
Że tak przewrotnie zapytam obstawiasz i przeskakujesz na BTC czy tylko obstawiasz? :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 23 stycznia 2018, 09:43

japu pisze:
socjolog2008 pisze: Ja dziś obstawiam up
Że tak przewrotnie zapytam obstawiasz i przeskakujesz na BTC czy tylko obstawiasz? :)
Gram. Oczywiście waluta nr 1 dla mnie to BTG. Ale że Bit ma duży wpływ to żeby tylko go biernie nie obserwować jestem ponownie od 10200$ i przy 11 z hakiem(jeszcze nie wiem z jakim)puszcze w świat.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 23 stycznia 2018, 09:45

ja zaczynam żałowac,że nie gram, ale cóż - niechęć do sprzedania siat ze stratą bierze górę nad rozsądkiem. Wciąż liczę na odbicie na 14500, gdzie powinienem już móc wyjść z dołka. Wygląda jednak na to, że będę musiał czekać co najmniej miesiąc, albo i dłużej...

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kAArter » wtorek, 23 stycznia 2018, 09:49

BitJanusz pisze: Patrz mój post wyżej. CME ma za mały wolumen, żeby realnie wpłynąc na cokolwiek. Ludzie w to uwierzyli i sami się nakręcili na to. I teraz nie wejdą przed 28.
Prędzej jestem w stanie przyjąć wersje że to oni sami manipulują ceną pod kontrakty zaliczajac przy tym double win.
90% nowych osób na rynku kryptowalut nie miało wcześniej nic wspólnego z giełdą a tym bardziej panuje nie wiedza co do działania kontraktów.Także prawdopodobieństwo strachu przed kontraktami które miałoby wywołać zrzut do 5-6-8k jest imo znikłe.

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: PilotPirx » wtorek, 23 stycznia 2018, 09:50

Vilv pisze:Uważam że spadki będziemy kontynuować do jutrzejszego ogłoszenia ratingów a one pewnie będą miażdżące dla btc co zostanie skrzętnie wykorzystane do wywołania paniki. A dlaczego tak uważam bo już zaczęły się umacniać dobre i obiecujące projekty jak xrp, pivix, eth, xlm,ada po których raczej możemy się spodziewać dobrych ocen
Tron zaliczy glebę, a ma być też oceniany. I tu sądząc po ilości braków, niedociągnięć, copy paste w WP i terminów na pełną funkcjonalność będzie najniższa ocena. Powinna być, chociaż po agencjach ratingowych jak pokazuje historia można się spodziewać wszystkiego. Ciekawe jak wpadnie porównanie BTC i BCH. Tu może być różnica na korzyść BCH.
Tez sądzę że najlepiej wypadnie XRP i ETH.

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » wtorek, 23 stycznia 2018, 09:50

BitJanusz pisze: ja zaczynam żałowac,że nie gram, ale cóż - niechęć do sprzedania siat ze stratą bierze górę nad rozsądkiem. Wciąż liczę na odbicie na 14500, gdzie powinienem już móc wyjść z dołka. Wygląda jednak na to, że będę musiał czekać co najmniej miesiąc, albo i dłużej...
To może graj podobnie do mnie czyli usdt/alty też mam obawy co do spadków ale na lokalnych odbiciach całkiem dobrze się gra. Bo wejście teraz w btc i próba grania na altach to jest dramat.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 23 stycznia 2018, 09:51

Mnie zastanawia skąd taki % w ankiecie na cenę ponad 13K....

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 98
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szymoncorr » wtorek, 23 stycznia 2018, 09:54

socjolog2008 pisze: jestem ponownie od 10200$ i przy 11 z hakiem(jeszcze nie wiem z jakim)puszcze w świat.
Jako że mam podobne zdanie, jeśli w ciągu najbliższych chwil bitek spadnie do 10k2 - 10k3 co wydaje mi się realne, również wsiadam i przejadę się pod 11400, wychodzi mi że to dobry hak.

e:
Dovakhiin pisze: Mnie zastanawia skąd taki % w ankiecie na cenę ponad 13K....
Do 20.01 grzecznie rosło więc pewnie huraoptymizm wziął górę. Nie pamiętam co sam obawiałem ale na pewno między 7-11k.
Ostatnio zmieniony wtorek, 23 stycznia 2018, 10:03 przez szymoncorr, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 295
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: marlone » wtorek, 23 stycznia 2018, 09:55

Wrzucam ten link bo może mieć znaczenie dla kursu. Tyle się mówiło o banie w Korei to niby jest od 30 stycznia. Cały ban polega na wymuszenia weryfikacji danych. Nie wiem jak to wpłynie na kurs, ale do tej pory wszystko co dotyczyło Korei miało mniejszy lub większy wydźwięk w cenie. https://www.coindesk.com/south-korea-an ... ssion=true

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » wtorek, 23 stycznia 2018, 09:58

marlone pisze: Wrzucam ten link bo może mieć znaczenie dla kursu. Tyle się mówiło o banie w Korei to niby jest od 30 stycznia. Cały ban polega na wymuszenia weryfikacji danych. Nie wiem jak to wpłynie na kurs, ale do tej pory wszystko co dotyczyło Korei miało mniejszy lub większy wydźwięk w cenie. https://www.coindesk.com/south-korea-an ... ssion=true
Bez sensu przecież weryfikacja jest praktycznie na każdej giełdzie od paru miesięcy więc ten news już dawno jest w cenie

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: japu » wtorek, 23 stycznia 2018, 10:03

@BitJanusz, to zalezy jak bardzo jestes pewny swoich przewidywan. Ja poszedlem po bandzie i sprzedalem BTG kupione chyba za 280 po kursie 220 w ostatnim piku i rzutem na tasme odkupilem wiecej po 180. Zaden deal ale troche wiecej BTG wpadlo :)
Jesli jestes wystarczajaco pewny, ze spadnie to sprzedaj na gorce, odkup w dolku i za te sama kase bedziesz mial wiecej. A jesli sie nie uda, no coz... to sie uda nastepnym razem :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12856
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 23 stycznia 2018, 10:11

Dzisiaj mamy najniższe fee za transakcje od początku grudnia:
https://bitcoinfees.info/

Co do kursu w tym momencie jesteśmy tuż pod górną linią kanału o którym pisałem w tym poście, i tworzy nam się mały bullish flag/pennant.
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 40#p440881

smp
Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: smp » wtorek, 23 stycznia 2018, 10:31

Mam nadzieję, że to double bottom, no odbijaj się, odbijaj się wreszcie!

Początkujący
Posty: 57
Rejestracja: 7 stycznia 2018
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: nubzor » wtorek, 23 stycznia 2018, 10:34

Niech to wszystko się zawali, rynek musi się oczyścić. Za dużo uzależnienia od bitkona

Początkujący
Posty: 247
Rejestracja: 22 sierpnia 2017
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: chuaw123 » wtorek, 23 stycznia 2018, 10:38

smp pisze: Mam nadzieję, że to double bottom, no odbijaj się, odbijaj się wreszcie!
odbije jak zaczniecie kupować . Nie liczcie na innych dajcie sygnał :P Jednak skoro Wy nie chętni to inni też nie

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ishias » wtorek, 23 stycznia 2018, 10:53

Zrzucili by raz a porządnie a nie takie cykanie, zabawy w kotka i myszke, uj wie co robić, mi samemu już nerwy siadają xd

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sprajt » wtorek, 23 stycznia 2018, 10:59

Myślę, że ciekawy obraz dałoby utworzenie sondy, sprawdzającej ile osób siedzi na fiatach a ile jest zapakowanych (albo np. jaki % kapitału ma obecnie zainwestowany).
Jeśli większość siedzi na fiatach i czeka na okazje, to znaczy szanse na wzrosty są marne.

Wygadany
Posty: 649
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bartek6949 » wtorek, 23 stycznia 2018, 11:03

chuaw123 pisze:
smp pisze: Mam nadzieję, że to double bottom, no odbijaj się, odbijaj się wreszcie!
odbije jak zaczniecie kupować . Nie liczcie na innych dajcie sygnał :P Jednak skoro Wy nie chętni to inni też nie
Za co maja kupować jak siedzą z bitami za 15-17k i z altami za prawie dwa razy tyle co teraz.
Jak będziemy na poziomie 6-7k to spora część osob zacznie sie zastanawiać nad redukcją strat.

Ale spokojnie spokojnie, jest jeszcze czas kurs będzie ratowany jeszcze jak zwykle. Z jednej strony wiem ze to ma na celu zbudowanie większej korekty, ale z drugiej strony "może teraz będzie inaczej" i serio trochę podratują.

Wbrew pozorom sporo jest osób, które trzymają z poprzednich krachów i oni nawet przy kursie 6k będą mieli 20-30 x zysk, część osób już zrealizowała jednak część jeszcze walczy nie tak łatwo jest spieniężyć w końcu kilka set tysiecy. Druga grupa to ci którzy już jakoś przyzwyczaili się do trzymania, możliwe, że nie sprzedadzą. Najgorsza grupa to ta największa, licząca na łatwy zysk oni zaczną się wysypywać w pewnym momencie wszyscy, a najgorsze że już nie dorzucą ani grosza.

No i mamy grubasów którzy upłynniają cześć swoich środków na wszelki wypadek, sporo osób woli wyjść i odkupić niż trzymać i patrzeć na spadki.

Staram się nie złapać na to, że może być tym razem inaczej ale powiem wam, że sytuacja naprawdę wygląda dobrze, widać jakieś ewentualne spadki na 8k, ale to jest i tak nic w porównaniu z tym za ile się kupowało rok temu.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: kontener i 52 gości